Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czujnik temperatury silnika (płynu chłodzącego)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
49 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   KillerTHM

KillerTHM
  • 77 postów
  • Dołączył: 05-09-2007
  • Skąd: Nowa Słupia

Napisany 14 lutego 2008 - 19:50

Numery ciężko odczytać z samego bloku silnika. Powinny być w dowodzie rejestracyjnym (teraz już nie tylko w starych) lub w Briefie jesli auto z Niemiec a juz na pewno w ksiazce serwisowej jesli z Niemiec. Czujniki na tych zdjeciach 1, 2 to sa starsze, ten moj nr 3 jest wlasnie do silnikow X20XEV o podanym zakresie numerow silnika. roznica jest we wtyczce. Kupilem ten czujnik kupujac inne czesci przy okazji, za raz po zakupie Omegi, jednak zalozylem gaz i teraz nie ma on znaczenia dlatego nie wymieniam...


A ja mam takie pytanko:
czy czujniki te różnią się tylko wtyczkami i ewentualnie długością, czy także parametrami?
bo u mnie powinien być czujnik ze zdjęcia 3 (po numerach silnika mi wyszło) a mam ten z niebieską wtyczką( wtyczkę też mam niebieską). Koleś w sklepie mi nie potrafił na to pytanie odpowiedzieć :mad:

#22 OFFLINE   Demetrius

Demetrius
  • 75 postów
  • Dołączył: 28-09-2007
  • Skąd: Bristol
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 lutego 2008 - 22:59

Mi pojawił się błąd po tym jak odebrałem samochód po remoncie. Wymieniłem czujnik na ten najtańszy z niebieską końcówką ale to nic nie dało. Niedawno kupiłem jakiś za 22 zł do X20XEV i zanim go włożyłem to sprawdziłem jaki daje opór
na zimnym(temp. garażowa) - pokazywał ~ 4,5
a jak go podgrzewałem farelką to spadało w okolice 0

Ten tańszy natomiast na zimnym miał chyba mniej niż 1 , a jak go podgrzewałem to urosło do 1,3.
Nie daje głowy, że tak jest ale wiem że byłem zdziwiony :shock:
OT - wymiana w moim przypadku nic nie daje bo dzisiaj potwierdziło się to, że to wina kabla.
Tylko jak go naprawić :neutral: nie wiem jak on idzie.

#23 OFFLINE   KillerTHM

KillerTHM
  • 77 postów
  • Dołączył: 05-09-2007
  • Skąd: Nowa Słupia

Napisany 27 lutego 2008 - 23:59

U mnie czujnik(sprawny) miał ok. 3,3k Ohm na"zimno" i ok. 2,6k Ohm jak go chwilkę potrzymałem w ręce.
Co do kabli to idą one (u mnie przynajmniej) koło cewki zapłonowej, wchodzą w plastik nad wtryskiwaczami - a dalej to już nie wiem - bo są w peszelkach, i nie miałem potrzebyich szukać.

#24 OFFLINE   Davidian

Davidian
  • 8 postów
  • Dołączył: 28-02-2008
  • Skąd: Lublin ,obecnie Anglia

Napisany 28 lutego 2008 - 05:22

Witam wszystkich.Jestem wlasnie w trakcie zakupu omegi c z 99r .2.2 benzyna.I sprzedajacy wymieniajac mi "znane" przez niego minusy pojazdu ,powiedzial mi ze wlasnie czujnik temperatury silnika nie dziala.Znaczy pojawia sie blad przy odpaleniu silnika na komputerze ,ale on twierdzi ze wystarczy zignorowac ,bo i tak jest wskaznik temperatury sinika na desce.Czy ten czujnik moze wyzadzic krzywde silnikowi ,czy mozna bezpiecznie jezdzic z jego usterka?

Przepraszam ze slownictwo ,ale nie mam wielkiej wiedzy o samochodach.

jesli wszystko dobrze pojdzie niedlugo bede szczesliwym posiedaczem Omegi... :bad:
Norma to glupota,degeneracja to geniusz

#25 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 lutego 2008 - 11:30

,powiedzial mi ze wlasnie czujnik temperatury silnika nie dziala.

zalezy który bo czujniki sa 2, jeden dla ECU drugi na zegary, cześć ta nie jest droga a i wymiana skomplikowana nie jest

#26 OFFLINE   sebekvw

sebekvw

    Niebieski mój ulubiony .:

  • 48 postów
  • Dołączył: 23-09-2009
  • Skąd: Meckenbeuren DE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 kwietnia 2011 - 18:45

Podłączę się do tematu a mianowicie który czujnik jest odpowiedzialny za wskazówkę temperatury na desce rozdzielczej czy jest to ten w chłodnicy górny na dwa piny bo dolny jak się nie mylę jest odpowiedzialny za wentylatory ,wskazówka mi leży więc muszę wymienić czujnik ale mam rozkminkę bo gość w sklepie mówi mi że są dwa jeden na dwa piny a drugi na jednego pina ale z tego widzę to ten od ECU też jest ma dwa piny ????????

#27 OFFLINE   dora2470

dora2470
  • 243 postów
  • Dołączył: 03-10-2009
  • Skąd: Bialystok

Napisany 05 kwietnia 2011 - 18:53

Podłączę się do tematu a mianowicie który czujnik jest odpowiedzialny za wskazówkę temperatury na desce rozdzielczej czy jest to ten w chłodnicy górny na dwa piny bo dolny jak się nie mylę jest odpowiedzialny za wentylatory ,wskazówka mi leży więc muszę wymienić czujnik ale mam rozkminkę bo gość w sklepie mówi mi że są dwa jeden na dwa piny a drugi na jednego pina ale z tego widzę to ten od ECU też jest ma dwa piny ????????


szukaj z tylu silnika przy cewce ,jest na jeden pin

#28 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 kwietnia 2011 - 18:55

oba czujniki nie sa w chłodnicy tylko za silnikiem przy termostacie(chyba tam jest termostat).Ten na jedną wsuwke jest od wskazówki.

#29 OFFLINE   dora2470

dora2470
  • 243 postów
  • Dołączył: 03-10-2009
  • Skąd: Bialystok

Napisany 05 kwietnia 2011 - 18:58

oba czujniki nie sa w chłodnicy tylko za silnikiem przy termostacie.Ten na jedną wsuwke jest od wskazówki.


http://allegro.pl/cz...1525217809.html termostat jest z przodu po prawej

#30 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 kwietnia 2011 - 19:08

termostat jest z przodu po prawej

masz rację.Przykręca sie do tego cewkę.
[ATTACH]12174[/ATTACH]
Czujnik temperatury na zegary zaznaczony na czerwono.
[ATTACH]12175[/ATTACH]

#31 OFFLINE   benji

benji
  • 135 postów
  • Dołączył: 08-02-2009
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 kwietnia 2011 - 19:26

Sprawdź czy ci wsuwka nie spadła
http://forum.omegakl...ead.php?t=38279

#32 OFFLINE   grzes1903

grzes1903
  • 28 postów
  • Dołączył: 18-09-2010
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 01 listopada 2011 - 11:05

Witam, podepnę sie do tematu, 2 razy wymieniłem czujnik temperatury (ten na jedną wsuwkę) i dalej nic nie pokazuje - wskazówka ani drgnie,dotykałem przewodem od czujnika do masy i wskazówka skakała czyli działa, co może być przyczyną ze nie pokazuje temperatury?

Witam, nie działa mi wskaźnik temperatury - czujnik ( na 1 wsuwkę ) wymieniłem już 2 razy , bez efektu - dalej nie działa, jak przewodem od czujnika dotykałem mase to wskazówka skacze, co może być przyczyną ze nie pokazuje temperatury?

#33 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 listopada 2011 - 18:59

Witam, nie działa mi wskaźnik temperatury - czujnik ( na 1 wsuwkę ) wymieniłem już 2 razy , bez efektu - dalej nie działa, jak przewodem od czujnika dotykałem mase to wskazówka skacze, co może być przyczyną ze nie pokazuje temperatury?

w V-ałce masz jeszcze drugi czujnik ,który daje sygnał na wskazówke ,znajduje sie on miedzy głowicami od strony sciany grodziowej. Zobacz tam czy wszystko gra.

#34 OFFLINE   Jacu21

Jacu21
  • 1 postów
  • Dołączył: 15-12-2011
  • Skąd: Białystok

Napisany 15 grudnia 2011 - 16:18

Witam,

Również mam taki problem, że nie pokazuje mi temp. czasami wskazówka skoczy lekko w górę do ok 80 stopni ale po chwili znowu ani drgnie i jest na samym dole;/ Jak konkretnie nazywa się ten drugi czujnik od ściany grodziowej ? Da się to wymienić bez rozbierania połowy samochodu ?

z góry dzięki,
pozdrawiam

#35 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2011 - 19:38

Również mam taki problem, że nie pokazuje mi temp. czasami wskazówka skoczy lekko w górę do ok 80 stopni ale po chwili znowu ani drgnie i jest na samym dole;/


to popraw wsuwkę na czujniku bo traci kontakt

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#36 OFFLINE   NOWY NABYTEK

NOWY NABYTEK

    Jazda Jazda

  • 92 postów
  • Dołączył: 04-01-2012
  • Skąd: Żyrardów/Warszawa

Napisany 20 kwietnia 2012 - 19:50

Podepnę się pod temat bo nie chcę zakładać nowego .........
czy powodem awarii czujnika temperatury płynu chłodzącego może być objaw że samochód z trudem odpala na zimnym silniku i do momentu rozgrzania pracuje na niskich obrotach?

Z góry thx

#37 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2012 - 08:55

chyba chciałeś napisać:
"czy powodem trudnego zapalania na zimnym silniku aż do rozgrzania pracuje na niskich obrotach, może być czujnik temperatury?"
Bo to co napisałeś nie ma większego sensu. a odpowiedź by brzmiała: nie nie jest powodem.

Ale na początek powiedz nam jakie auto i silnik, bo w profilu masz: "nie mam omegi"

#38 OFFLINE   NOWY NABYTEK

NOWY NABYTEK

    Jazda Jazda

  • 92 postów
  • Dołączył: 04-01-2012
  • Skąd: Żyrardów/Warszawa

Napisany 22 kwietnia 2012 - 10:01

Dokładnie tak miało brzmieć pytanie :)
precyzując - Rolka 97 1,4 4E-FE

#39 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2012 - 11:56

Tak może być powodem czujnik temp. na ECU dlatego silnik nie pracuje na ssaniu na zimno.

a ja myślałem że już masz Omegę :)

ps.dziwne określenie dla Corolli :hmm:

#40 OFFLINE   NOWY NABYTEK

NOWY NABYTEK

    Jazda Jazda

  • 92 postów
  • Dołączył: 04-01-2012
  • Skąd: Żyrardów/Warszawa

Napisany 22 kwietnia 2012 - 19:51

Dzięki za diagnozę

Mam nadzieję już niebawem zakupić omegę z wiadomego źródła :)
- "Corolla czyli Rolka" to samochód żony

Pzdr