Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Wymiana silnika V6


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
168 odpowiedzi na ten temat

#141 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 07 lutego 2014 - 13:19

Dziś go oświeciło, że prawdopodobnie Vectra miała żeliwne kolektory, a u mnie są stalowe i szpilki są za długie, dlatego mimo iż dokręcił porządnie, to i tak jest nieszczelność między głowicą a kolektorem


No ale to jest jego wina że się nie dopatrzył i nie sprawdził... ja wszystko ze 3 razy sprawdzałem zanim silnik włożyłem.

Soda kaustyczna, piana aktywna, dimer.


Dimmer może być za agresywny dla gumowych węży...

Dodany obrazek


#142 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2014 - 18:54

No ale to jest jego wina że się nie dopatrzył i nie sprawdził... ja wszystko ze 3 razy sprawdzałem zanim silnik włożyłem.


On się tłumaczy, że miało być plug&play, a że to silnik od Vectry, to skąd miał wiedzieć, że mimo iż wizualnie wyglądało na to, że jest git i kolektory są prawidłowo dokręcone, to jednak jest nieszczelność i że to nie jego wina. A przecież nie mógł odpalić silnika bez wrzucenia go na auto.

#143 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 07 lutego 2014 - 19:06

On się tłumaczy, że miało być plug&play, a że to silnik od Vectry, to skąd miał wiedzieć, że mimo iż wizualnie wyglądało na to, że jest git i kolektory są prawidłowo dokręcone, to jednak jest nieszczelność i że to nie jego wina. A przecież nie mógł odpalić silnika bez wrzucenia go na auto.

2000k za p&p niech juz nie przesadza,to ze sie nie dopatrzyl to jest jego ewidentna wina,on jst mechanikiem,czy ty ?? krzyknal ci prawie za wymiane jak w aso i jeszcze teraz bedzie pewnie chcial doplate

#144 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 07 lutego 2014 - 19:07

On się tłumaczy, że miało być plug&play, a że to silnik od Vectry, to skąd miał wiedzieć, że mimo iż wizualnie wyglądało na to, że jest git i kolektory są prawidłowo dokręcone, to jednak jest nieszczelność i że to nie jego wina. A przecież nie mógł odpalić silnika bez wrzucenia go na auto.


No nie mógł odpalić ok, sory ale to co z niego za mechanik? Silnik z Vectry ale to też opel, i to jest to samo tylko osprzętem się różni i jakimiś drobiazgami i są to według mnie różnice które "przyzwoity" mechanik powinien umieć wychwycić...

Dodany obrazek


#145 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2014 - 19:10

Dokładnie 2800 za wymianę silnika z przełożeniem osprzętu i miski olejowej oraz to nędzne płukanie układu chłodzenia. (Gdzie nowe poduszki pod silnik, olej z filtrem i płyn chłodniczy przywiozłem mu sam kupując za swoje, to samo świece do silnika.
No dodatkowo ściągał głowice ze starego silnika.
Za ogarnięcie tych kolektorów wstępnie zarzyczył sobie 80 zyka, ale jutro tam jadę, żeby się dobrać do tych kolektorów i wypłukać do końca ten układ, bo jego pracownik wyjechał na weekend, a ja już nie bardzo mogę czekać na auto.
Byłem dziś w ciastoramie, ale nie mieli sody kaustycznej i nie wiem gdzie ją nabyć.
Ale spróbuję też proszkiem do prania i przede wszystkim wymontuję chłodnicę, bo on nie raczył tego zrobić.

#146 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 07 lutego 2014 - 19:13

Dokładnie 2800 za wymianę silnika z przełożeniem osprzętu i miski olejowej oraz to nędzne płukanie układu chłodzenia.
Za ogarnięcie tych kolektorów wstępnie zarzyczył sobie 80 zyka, ale jutro tam jadę, żeby się dobrać do tych kolektorów i wypłukać do końca ten układ, bo jego pracownik wyjechał na weekend, a ja już nie bardzo mogę czekać na auto.
Byłem dziś w ciastoramie, ale nie mieli sody kaustycznej i nie wiem gdzie ją nabyć.
Ale spróbuję też proszkiem do prania i przede wszystkim wymontuję chłodnicę, bo on nie raczył tego zrobić.

teraz to mi rece opadly,ze ty sie jeszcze czegos tykasz,do tego poprawiles cene na 2800 :masakra:

#147 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 07 lutego 2014 - 19:14

Z układu chłodzenia to co się da wyjmij do płukania (w miarę możliwości oczywiście).

Dodany obrazek


#148 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2014 - 19:14

Byłem dziś w ciastoramie, ale nie mieli sody kaustycznej i nie wiem gdzie ją nabyć.

w spożywczaku szukaj a nie w marketach budowlanych.

#149 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2014 - 19:16

w spożywczaku szukaj a nie w marketach budowlanych.


Ale strickte sody szukać, czy może być, nomen omen, "kret" ?

#150 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2014 - 19:17

Ale strickte sody szukać, czy może być, nomen omen, "kret" ?


kretem juz jeden z forum nagrzewnice czyścił.Wiele z niej nie zostało.

#151 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2014 - 19:41

kretem juz jeden z forum nagrzewnice czyścił.Wiele z niej nie zostało.


Z tego co poczytałem, to wszyscy odradzają sodę, bo wchodzi w reakcję z aluminium i padają nagrzewnice.

Chyba spróbuję proszkiem do prania w pralkach automatycznych.

#152 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 07 lutego 2014 - 20:06

Ewentualnie ciepła woda z octem

Dodany obrazek


#153 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2014 - 20:07

Czyscielm octem i proszkiem do prania i ten drugi daje bardzo dobre wyniki

Wyslane z SGS3

#154 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2014 - 17:57

Do układu chłodzenia nawet nie dałem rady się dziś zabrać.

Po czterech godzinach ciężkiej walki udało nam się zdjąć kolektory i cóż się okazało??
Że gamoń założył uszczelki od 3.0 zamiast 3.2
A w 3.0 jest egr i są dodatkowe otwory przez które była nieszczelność.
Brak słów jeśli chodzi o przytomność mechanika.:masakra:

[ATTACH]25274[/ATTACH]

#155 OFFLINE   zigi

zigi
  • 125 postów
  • Dołączył: 03-02-2011

Napisany 08 lutego 2014 - 22:57

założył uszczelki od 3.0 zamiast 3.2

Po raz kolejny potwierdziła się opinia że musiał byś stać nad mechanikiem albo zrobić to samemu :masakra:

#156 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 08 lutego 2014 - 23:22

potwierdza sie opinia,ze ten koles,potrafi sie cenic,ale nie zna sie na robocie:masakra:

#157 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2014 - 23:27

Po raz kolejny potwierdziła się opinia że musiał byś stać nad mechanikiem albo zrobić to samemu :masakra:


A jeszcze jak bym nie był przy ściąganiu kolektorów, to rzuciłby mi śpiewkę, że to jednak nakrętki nie były dokręcone a w ogóle to powyginane kolektory (mhm stalowe) i trzeba dopłacić za tą robotę.
Już wiem, dlaczego mechanicy dodają 50% ceny, jak klient patrzy na ręce - wówczas nie mogą go skaskować za to, co nie jest zepsute.

#158 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lutego 2014 - 00:11

a no widzisz
u dobrego nigdy nie terminu a paproch przyjmuje wszystko jak leci

co do płukanki to żel bhp bez granulek albo płyn do mycia okapów, wlewasz to do zbiornika po zalaniu wodą i niech pracuje do 3-4 uruchomień wentylatora, potem tak długo płuczesz wodą aż zejdzie cała piana
po 2gim płukaniu wymyj wyrównawczy, i nic nie odłączaj bo zapewne wszędzie jest ta maź

#159 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 lutego 2014 - 06:44

Krtek czytając to co wyprawia Twój "mechanik" to komentować tego nie będę, bo każdy widzi co się dzieje. Za te pieniądze które mu zapłaciłeś to powinieneś siedzieć wygodnie w domu relaksując się przy zimnym z pianką a nie skakać przy czymkolwiek. Wiem, rozumiem że chcesz mieć jak najszybciej auto i zapomnieć już o tym..

aha..co do wyczyszczenia układu z tego syfu to proszek do prania z gorącą wodą powinien załatwić sprawę. Powodzenia:)Nie trać sił i wiary..

#160 OFFLINE   krtek

krtek
  • 79 postów
  • Dołączył: 03-07-2013
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lutego 2014 - 11:16

Za te pieniądze które mu zapłaciłeś to powinieneś siedzieć wygodnie w domu relaksując się przy zimnym z pianką a nie skakać przy czymkolwiek. Wiem, rozumiem że chcesz mieć jak najszybciej auto i zapomnieć już o tym...


Adiwoj24, dziekuję za zrozumienie i wsparcie "duchowe".
Całej kwoty mu nie zapłaciłem - w końcu auto jeszcze nie jest gotowe.
Zważając na fakt, iż samochód wstawiłem do warsztatu 08.01.2014 to sprawa się trochę ciągnie i temat mnie okrutnie zmęczył dlatego zakasałem rękawy i sam też się wziąłem do roboty. Oczywiście teraz mam koronne argumenty do zbicia ostatecznej kwoty.
Mam tylko nadzięję, że faktycznie wszystko co piękne przychodzi z trudem ;) i efekt będzie ok i autko będzie śmigać jak laleczka.
Przez pierwsze 2 tygodnie namawiał mnie, żebym Omcię sprzedał i kupił audi, ale ja Omę tak "pokochałem", że postanowiłem ją reanimować.