Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

blaszki i bolce tylnych klocków do tarcz wentylowanych


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 października 2011 - 20:49

to ja też chętnie zobacze te wentylowane tylne tarcze bo nie dowierzam.

Tomku, jutro zrobię foto i wrzucę. Może nieco źle to ująłem, one są nacinane i nawiercane... Nieopatrznie to mogło spowodować niezrozumienie... ;) Przejęzyczenie... Wybaczcie... Ale i tak fotkę zapodam... :)

#22 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 października 2011 - 20:53

(choć w wakacje wdrapałem się omegą na Ještěd w Czechach i zjechałem - jakieś 400 metrów różnicy poziomów wąską i stromą dróżką )


:up: faktycznie jest tam stromo i wąsko, ale mimo to te wentyle z tyłu nie są aż tak potrzebne. Przynajmniej nie na moją jazdę

#23 OFFLINE   radza

radza
  • 238 postów
  • Dołączył: 20-01-2009
  • Skąd: Opole . . . . . . . . Y25DT & C3.0SEJ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 września 2013 - 15:15

Mam problem , bo nie mogę kupić tych kołków dedykowanych do tylnych tarcz wentylowanych, które były montowane w omegach BFL 3,2 i 2,5dti.

Tarcze wentylowane są o 10mm grubsze od pełnych i tym samym zaciski do nich są szersze. Bolce o długości 62-64mm i blaszki do tarcz pełnych można bez problemu kupić na allegro jako "zestaw naprawczy tarcz hamulcowych omega B "

Gorzej jest z wersjami Omci z tarczami wentylowanymi... tam są dłuższe te bolce, które trzymają klocki i mają 86mm, i nawet w ASO nie wiedzą "o co chodzi" twierdzą , że w tych Omegach były tarcze pełne - tak pokazują ich katalogi:D

Nie wiem gdzie kupić same bolce ? blaszki już mam

Właśnie dzwoniłem do drugiego Aso w Opolu. Można kupić takie bolce tylko są dostępne w magazynie w Niemczech i trzeba czekać dwa tygodnie na przesyłkę. Gość z ASO powiedział , że jestem pierwszą osobą, która pyta o te części, bo jeszcze nigdy nie sprzedał ani sztuki:o

#24 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 września 2013 - 19:56

a dlaczego chcesz je wymieniać??

#25 OFFLINE   romanjo79

romanjo79
  • 42 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: nowy tomyśl

Napisany 19 sierpnia 2018 - 13:15

witam,ma ktos moze numery zestawu takich bolcy i blaszek do tylnich tarcz wentylowanych bo w sklepach jest problem.



#26 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 sierpnia 2018 - 19:07

http://forum.omegakl...-3#entry1229195

Zajrzyj do tego tematu. Po długich poszukiwaniach znalazłem oryginały. Przesyłka z Niemiec przyszła szybko. Trochę to kosztuje, ale satysfakcja gwarantowana. :)