Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega B 2.0 8V czy warto ?


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
146 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 27 sierpnia 2011 - 21:28

Aha, no tez tak słyszałem.

#62 OFFLINE   Shen

Shen

    Młody Omaniak

  • 103 postów
  • Dołączył: 13-05-2011

Napisany 27 sierpnia 2011 - 21:36

Ta bez klimy ładnie się na fotach prezentuję, w porównaniu do tej czerwonej, która już na pierwszej focie zniechęca do siebie.

#63 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 28 sierpnia 2011 - 07:41

Moim zdaniem albo bierzesz auto sprawne czyli takie ze nic złego w srodku nie mruga, z rury tez nic nie leci itp albo nie kupuj bo o problem w oplu bardzo łatwo.
Druga kwestia albo 2.0l 8V albo szukaj V-ki bo te 2.016V to jedna lipa, moj kolega to ma, robił całą głowice, wszystko i znowu to cieknie. Takze jak się bawic w problemy to w V-kę np 2.5l. Za każdym razem jak ją odpalasz to już sam dźwięk przypomina że masz coś tam pod machą no i nie mówie że kopa ma.....
Ja osobiście kupiłem w Niemczech moją za 200euro, wszystko mnie wyszło 4100zł lącznie z OC wiec nie taki koszt choc usterek pare miałem a teraz bawię sie z chłodzeniem.
Na dzień dzisiejszy kuiłbym sobie 2.0 8V bo tak naprawde nie potrzebuje auta do ścigania a koszty są o 2/3 mniejsze w eksploatacji.;)

#64 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2011 - 11:42

2.0l 8V albo szukaj V-ki bo te 2.016V to jedna lipa


Ale piszesz głupoty, kolega niech lepiej zmieni mechanika, bo ten go oszukuje :masakra::masakra::masakra::masakra::

#65 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 28 sierpnia 2011 - 12:24

ja tylko moge napisac ze Ci ktorzy uwazaja ze za 4500zl nie kupi sie nic dobrego sa w bledzie.
Poptrzcie jak samochody poszly w dol(nie tylko omegi) kolega ostatnio zakupil audi a4 tdi za... niecale 7 tys. i jezdzi super.
Omega spadla na pysk strasznie,za jakis miesiac bede sie pozbywal swojej. Do roboty jest blacharka to fakt ale auto jezdzi non stop troszke kasy w silnik wlozylem( w blacharke zreszta tez ale lakiernik sie nie popisal).
Do czego zmierzam: bede cenil za nia 3500zl ale jakby trafil sie ktos konkretny oddam za 3 tys. i uwierzcie procz blacharki autko nie jest jeszcze kupa zlomu.
pozdrawiam

#66 OFFLINE   Shen

Shen

    Młody Omaniak

  • 103 postów
  • Dołączył: 13-05-2011

Napisany 28 sierpnia 2011 - 12:38

Dokładnie. Tym bardziej, że teraz ludzie szukają ekonomicznych diesli, albo mniejszych aut z gazem, więc i ceny takich paliwożernych aut idą w dół. Nasza Omega też odeszła od nas tylko z tego powodu, że po poprostu za droga była jazda nią. I miesiąc stała za 5 tyś.
aż, wkońcu poszła za 3,900zł. I to w bdb stanie.

#67 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2011 - 12:59

I to w bdb stanie.


W bardzo dobrym stanie to ona była........ , ale 13 lat temu, ja powtarzam, że za 4000 nie kupisz rewelacji. Pojeździj trochę za omegami i popatrz jakie złomy sprzedają :masakra:, także nie piszcie bzdur. Kupisz za 4 kafle a dwa na początek trzeba włożyć :D, takie realia są.

#68 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 28 sierpnia 2011 - 13:01

W bardzo dobrym stanie to ona była........ , ale 13 lat temu, ja powtarzam, że za 4000 nie kupisz rewelacji. Pojeździj trochę za omegami i popatrz jakie złomy sprzedają :masakra:, także nie piszcie bzdur. Kupisz za 4 kafle a dwa na początek trzeba włożyć :D, takie realia są.


no masz racje ale jesli chcesz autko do ktorego nie trzeba dokladac to do salonu... takie realia sa...

#69 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2011 - 13:06

Krzysiu, ale my tu nie mówimy o Nowym aucie za powiedzmy 60000 pln, tylko o starym za 4000 pln. Kolega ma powiedzmy 5000 pln, a nie 60000 pln, więc nie wiem po co to napisałeś.

#70 OFFLINE   lubelak

lubelak
  • 138 postów
  • Dołączył: 09-08-2010
  • Skąd: Lublin

Napisany 28 sierpnia 2011 - 13:11

na Twoim miejscu pojechalbym ta obejrzal http://otomoto.pl/op...-C20412537.html zawsze będziesz miał 2500 na ogarnięcie tego i tamtego a nie wygląda na jakiegoś strasznego paździerza

#71 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 28 sierpnia 2011 - 13:15

Krzysiu, ale my tu nie mówimy o Nowym aucie za powiedzmy 60000 pln, tylko o starym za 4000 pln. Kolega ma powiedzmy 5000 pln, a nie 60000 pln, więc nie wiem po co to napisałeś.


ale ja napisalem wczesniej ze masz racje wiec moj poprzedni post nie byl zlosliwy(jesli tak to odebrales to przepraszam)
ale kupujac nawet omege za powiedzmy 13.000zl to na start rowniez pare dobrych stow trzeba wlozyc(rozrzad,klocki oleje itp)
za ile bys auta nie kupil-dokladac trzeba.

#72 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2011 - 13:21

za ile bys auta nie kupil-dokladac trzeba.


To też prawda ;)

#73 OFFLINE   Roki124

Roki124
  • 8 postów
  • Dołączył: 11-06-2011
  • Skąd: Białystok

Napisany 28 sierpnia 2011 - 13:34

Witaj otuz Jestem posiadaczem Omegi 2.0 8v + Gaz . I musze przyznac ze jezeli niezalezy ci na mocy i potrzebujesz autko tylko do roboty czy na wypady do sklepu, to polecam goraco . jednakze osobiscie Chcem sprzedac Moje malenstwo i kupic Omcie z silniczkiem 2,5 v6 poniewaz silniczek 2,0 jest zbyt mólłowaty jak dla mnie , kiedy trzeba cos wyprzedzic noto niestety trzeba dobrze bujnąc ją, bo jak wiadomo Omega wazy troche. I spalanie w przedziale 11-15 jak na 2 literki to stanowczo zaduzo . Tak wiec uwazam ze silniczek 2,5 przy spalaniu 12-15 jest bardziej opłacalny pomimo wiekszych opłat za ubezpieczenie. Lecz frajda jezdzenia takim autkiem wzrasta..;):D

#74 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2011 - 15:32

uwazam ze silniczek 2,5 przy spalaniu 12-15 jest bardziej opłacalny


Tu akurat się kolego mylisz bo to wszystko jest trochę droższe niż do 16v a przy 8v to połowe czujników nie ma ;)

Napiszę tak,
co do tej z zasyfiałym silnikiem z lublina to faktycznie niedbal;uch a jak coś wymieniał to pewnie najtańszą chińszczyznę, nawet nie przetrzeć szmatą kurzu pod maską? Jezeli nie ma wycieków to się wyciera przynajmniej powierzchownie, nikt nie kaze mu dołu silnika czyścić co tydzień ale plastiki, itp. można powycierać. Ogolnie, odpada.

czerwona, z sokołowa można by ją obejrzeć ale jak bys tam był, nie jeździj po samochód dalej niz 100km bo narobisz 5tys.km wydasz 1000zł na paliwo i inne wydatki i w końcu kupisz coś co mógł byś kupić na mijscu 1000zł drożej.
ale za ta fuszerkę przy panelu klimy to widac że tez powierzchownie robione, biały klej super glue, czy plastelina?
Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, nie jedź.

Srebrna z zamościa 2.5 zastanów się czy Cię stać na 2.5, ma pewne braki w chromie, czy halogenach, środek zadbany, nie ściuchany, kierownica troche przytarta ale za to z elektryką z tyłu , godna uwagi za tą kasę. Można zbić trochę z ceny 200na listwy 100za huligany , ale brak LPG, jak już zakładac to sekwencje, trzeba by aby sprawdzić czy tego lpg już tam nie było :)

Wiśniowa z wawy. Nic nie widać, niech da więcej zdjęć suchego samochodu i robione w dzień, warto soprawdzić jak zrobiony przód po stłucze i czy gdzieś z tyłu nie dostała mocniej bo klapa trochę wyżej niż błotniki , a i drzwi prawe z przodu chyba inny odcień mają. trzeba dokładnie obejrzeć.

Puławiak zielona.
Duża buła , wymieniany mieszek pokrowce na siedzeniach, pewnie zniszczony welur, bo inaczej nikt pewnie by nie założył pokrowców, nie daleko, podjeź.

wawa za 2700zł Silnik OK, Skrzynia OK wszystko OK, spryski na lampy czyżby xenony? do poprawek lakierniczych i tylko za 2700? dziwne, niech ktoś z chłopaków na miejscu na nią luknie :)

Jeżeli masz legalizować butlę to zostaw takie auto w spokoju, jeżeli już ktoś go 10l wytłukł na LPG to raczej bym się wystrzegał takiego auta, nigdy nie wiadomo ile to narobiło kilosów i w jakim stanie jest instalacja gazowa. dziś zalegalizujesz butle 250, jutro kupisz parownik i zapłacisz z wymianą 300zł, za chwile przełącznik, a to przewody sparcieją i tak wynieniesię Cię to LPG 800zł, a do 8v założysz nowe za 1200zł
Powiem ci że jeździłem z kumplami po samochody i sami też jeżdżą i narobią kupe kilosów i wydadzą kupe kasy żeby coś trafić i sprzedać za rozsądną kwotę, jak gdzieś jechac to mieć kilka samochodów do obejrzenia. Handlarz ma inaczej bo jedzie, nie jest nastawiony na dany model, tylko bierze to na czym moze zarobić, więc opłaca im się jechac, jeżeli jedziesz za konkretnym modelem w tym wypadku Omega, odradzam jazdę.
Powiem Ci tak, pojechałem z kumplem do krakowa stało subaru lekko pukniete, powierzchownie, wszystko pozostałe OK, okazało się że był naciągnięty, przestawione zawieszenie, silnik się zukosił i na dachu harmonijka. Pojechałem po Jaguara, zgnilec , brak podłogi, silnik obwieszony bo belka zżarta , nie było by co łatać. Kolega nie dawno pojechał po silnik, wyciągają iedy dzwoni ktoś w sprawie Forda Ka, porobione zdjęcia ze auto OK (widzieliśmy na allegro) Tak auto piękne, trochę zaniedbany ale wszystko da się zrobic ale pan przyjedzie po weekendzie bo teraz jestem na urlopie. Co robi właściciel szrotu? Wysyła brygadę do czyszczenia i suszenia auta po powodzi, jak się okazało auto było całe zatopione bo woda sciągneła go do rowu melioracyjnego.
Chciałem kupic MB124, na zdjęciach piękny, za 7tys. z LPG przejchałem się 300km co sie okazało, przodu brak bo zgnity, zawieszenie roztelepane chyba nie było dobrego elementu, skóra dziurawa rozpadająca się, wspopmaganie ledwo działające , a automat przerzucał biegi , ale tylko do 2 i jeszcze szarpał, LPG było, ale założone samemu a papiery, po co, przeciez nikt tego nie sprawdza a dop przeglądu się wyjmuje :masakra:

Kupiłem omegę 500m od domu, za ulica, ogłoszenie zwykłe, nawet nie było zdjęcia, obejrzałem, odjechałem do domu, jeżdżę 3 lata prawie żadnych wkładów.
Jeżeli chcesz po coś jechać to na prawdę, znajdź sobie kilka aut w danym rejonie, wyjedź tak żebyś na rano zajechał, i poświęc dzień na szukanie auta, albo bierz kogos języcznego i jedź do niemiec.
Można znaleźć auta tanio, ale musisz mieć kogoś w danym regionie. Poproś, może ktos gdzieś tam coś obejrzy, będzie Ci się nawet opłacało komuś zapłacić za znalezienie odpowiedniego auta :)

#75 OFFLINE   Shen

Shen

    Młody Omaniak

  • 103 postów
  • Dołączył: 13-05-2011

Napisany 28 sierpnia 2011 - 15:33

W bardzo dobrym stanie to ona była........ , ale 13 lat temu, ja powtarzam, że za 4000 nie kupisz rewelacji. Pojeździj trochę za omegami i popatrz jakie złomy sprzedają :masakra:, także nie piszcie bzdur. Kupisz za 4 kafle a dwa na początek trzeba włożyć :D, takie realia są.

Ty wiesz lepiej jaka była moja Omega:masakra:. Zgodze się, za 4000tys. rewelacji nie kupisz, z tym, że łatwiej kupić niż sprzedać. Możesz nie wierzyć, ale była w lepszym stanie niż niektóre Omegi za 6-7 tyś.

#76 OFFLINE   SAAB95AERO

SAAB95AERO
  • 90 postów
  • Dołączył: 26-10-2009

Napisany 28 sierpnia 2011 - 15:45

http://www.auto.pl/g...5qw&zyr=17#none

Ta jest chyba najbliżej mnie ^^


Ta jest akurat moja, więcej info macie w dziale sprzedam;)

#77 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 28 sierpnia 2011 - 16:53

Ale masz golasa.....Bez klimy ,bez pełnego komputera pokładowego,szyby z przodu tylko elektryczne......Ogólnie golasek....Ale nie wiem pewnie zadbana...

#78 OFFLINE   Sebi16V

Sebi16V
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-08-2011
  • Skąd: Lubartów

Napisany 28 sierpnia 2011 - 18:05

http://otomoto.pl/op...-C20427333.html
Tu jest fajna 16 -stka

#79 OFFLINE   SAAB95AERO

SAAB95AERO
  • 90 postów
  • Dołączył: 26-10-2009

Napisany 28 sierpnia 2011 - 18:20

Ale masz golasa.....Bez klimy ,bez pełnego komputera pokładowego,szyby z przodu tylko elektryczne......Ogólnie golasek....Ale nie wiem pewnie zadbana...


fakt golas, ale kupiłem ja całkiem przypadkiem bo trafił się zadbany egzemplarz z pewnych rąk, kupiłem ja od teściowej mojego dobrego kolegi...
Omega nigdy nie była obiektem moich marzeń potrzebowałem czegoś wygodnego za niewielkie pieniądze i trafiła się okazja:)
teraz we wrześniu kupuję inne autko niezależnie od tego czy sprzedam Omegę czy nie ale szkoda by stała nieużywana. Żona niestety nie ma prawa jazdy a mi dwa autka są niepotrzebne;)

#80 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2011 - 18:32

http://otomoto.pl/opel-omega-2-0-ben...C20427333.html Tu jest fajna 16 -stka


też golas

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p