Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie są objawy małego stanu oleju w ASB


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   jarqo1981

jarqo1981
  • 163 postów
  • Dołączył: 06-02-2010
  • Skąd: Słupsk/Tamworth
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 16 stycznia 2015 - 17:50

...olej zmieniony, jakim sposobem to zrobili, nie wiem. Zrobiłem autem jakieś 100km bez jakichkolwiek problemów. Mam nadzieje że będzie wszystko dobrze. Pozdrawiam

#42 OFFLINE   stunteer

stunteer
  • 43 postów
  • Dołączył: 24-08-2012
  • Skąd: Stalowa Wola
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 stycznia 2015 - 21:39

Podepnę się pod temat. Czy to są objawy niskiego stanu oleju?

.

Na benzynie sprawdzałem. Żadnych błędów z ASB nie wywala na kompie. Wiem że kiedyś był z tym problem ale znikł (Automatic Gearbox). Dzieje się tak od zimy. W lecie auto super się kręciło bez czy z "S". Szarpanie jest tylko na zimnym silniku ale takie lekkie.

Gdy już skrzynia rozgrzana auto opada w dół jak przełączę w pozycje "D" ( zero szarpnięcia). Olej wymieniany 8 lat temu, zrobione 50tys. km. Skrzynia wydaje się strasznie zamulona.

#43 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 stycznia 2015 - 21:55

Chodzi, Ci że przy zbyt niskich biegach zmienia obroty?

Linkę gazu sprawdź. Może TPS. Spotkałem się z takim czymś, zmieniała Omega biegi 5500 RPM, poprawiłem linkę przy przepustnicy i było ok.

Ogólnie to wygląda tak jak byś nie cisnął do końca gazu :D Słabo idzie(albo mi się wydaje) biegi zmienia przy nie maksymalnych obrotach.

Oleju poziom sprawdzić to i tak nie zaszkodzi. Trochę roboty a lepiej śpisz.(Nie mniej to nie objaw zbyt niskiego poziomu).

#44 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 stycznia 2015 - 22:34

Moze by tak ktos dobrze doradził w jaki sposob sprawdza się poziom oleju?!!
Sa przecież fachowcy i pewien jestem ze pomogą.
*enigma option off

#45 OFFLINE   stunteer

stunteer
  • 43 postów
  • Dołączył: 24-08-2012
  • Skąd: Stalowa Wola
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 stycznia 2015 - 22:36

Chodzi, Ci że przy zbyt niskich biegach zmienia obroty?

Przy zbyt niskich obrotach zmienia biegi.

Na "S" kiedyś kreciła do prawie 7tys. obrotów a teraz poniżej 6tys. zrzuca bieg wyżej. Dziwna praca jest na samym "D" kiedyś po wciśnięciu pedału w podłogę bez "S" autko redukowało bieg i szło elegancko do ponad 6 tys. obrotów, teraz przy 4 tys zmienia bieg wyżej :o ( cały czas trzymam gaz w podłodze) :( .

#46 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 stycznia 2015 - 22:55

Moze by tak ktos dobrze doradził w jaki sposob sprawdza się poziom oleju?!!


Jest w sprawdzonych poradach :masakra:
Na zapalonym silniku przy rozgrzanym oleju na płasko stojącym samochodzie ma być stan przy korku.

Przy zbyt niskich obrotach zmienia biegi.

Na "S" kiedyś kreciła do prawie 7tys. obrotów a teraz poniżej 6tys. zrzuca bieg wyżej. Dziwna praca jest na samym "D" kiedyś po wciśnięciu pedału w podłogę bez "S" autko redukowało bieg i szło elegancko do ponad 6 tys. obrotów, teraz przy 4 tys zmienia bieg wyżej :o ( cały czas trzymam gaz w podłodze) :( .


No to kick down Ci nie działa chyba, podejrzyj komputerem czy on chodzi. Na lince pod maską przy ścianie, powyżej pewnego poziomu wciśnięcia pedału czuć "kliknęcie" w pedale i skrzynia zrzuca bieg.

#47 OFFLINE   stunteer

stunteer
  • 43 postów
  • Dołączył: 24-08-2012
  • Skąd: Stalowa Wola
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 stycznia 2015 - 23:22

No to kick down Ci nie działa chyba, podejrzyj komputerem czy on chodzi. Na lince pod maską przy ścianie, powyżej pewnego poziomu wciśnięcia pedału czuć "kliknęcie" w pedale i skrzynia zrzuca bieg.


Kick działa
Pozwole sobie zacytować.

U mnie kickdown redukowal bieg, ale po chwili wchodzil na wyzszy przez co wyprzedzanie bylo koszmarem.
Co bylo przyczyna nie jestem w stanie powiedziec, ale po wymianie filtrow od gazu i filtra powietrza i naprawie uszkodzonej wiazki do wtryskow problem zniknal.


http://forum.omegakl...?t=22737&page=2

Mam to samo, słowo w słowo.Też mam LPG ( wymieniony filtr gazu ). Ale w momencie testów ( jak na filmie ) jechałem na benzynie.

#48 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 stycznia 2015 - 23:33

Odepnij akumulator na noc, wsiądź rano, rozgrzej i sprawdź.

Jak masz komputer do Omegi to sprawdź TPS, czy kick down na pewno działa okej w programie i zobacz czy nie masz luźnej albo za mocno napiętej linki gazu przy przepustnicy.

Co ma filtr gazu do działania skrzyni?

#49 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 stycznia 2015 - 23:42

Co ma filtr gazu do działania skrzyni?


filtr gazu nie, ale ustawienie instalacji lpg już ma :)