Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nowe przepisy dotyczące rowerów!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
104 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 maja 2011 - 10:30

Od dziś wchodzą nowe przepisy dotyczące rowerzystów, moim zdaniem śmiesznym jest fakt że mogą wyprzedzać po prawej stronie auta a nie po lewej. To by znaczyło że jeżeli jadę po drodze na prawym pasie i chce skręcić w prawo to muszę poczekać aż rowerzysta sobie pojedzie?? Przecież to byłoby chore. Nie mówię tu o ścieżce rowerowej bo to podobnie jak z przejściem dla pieszych, trzeba ustąpić, ale o zwykłej drodze po jakiej poruszają się też rowerzyści. Bo jeżeli na takiej drodze też mogą sobie wyprzedzać prawą stroną to ładnie będzie wypadków.

[yt="Rowerzysta z prawej"]h8O2HZle_qg&feature=related[/yt]

Jak jest osoba na forum która się wyznaje na przepisach ruchu to prosiłbym o wyjaśnienie co w przypadku gdy rowerzysta nie jedzie po ścieżce rowerowej tylko po jezdni i gdy ja skręcam w prawo a On mnie wyprzedza to ma pierwszeństwo czy nie?? Jak ma to idiotyzm totalny to jest, w końcu sygnalizuje swój manewr i jestem na pasie prawym, skoro Oni mogą to czemu samochodami nie możemy się wyprzedzać z każdej strony, nas przynajmniej chroni kupa żelastwa.

Jak już tak chcą takich przepisów to wprowadziliby OC dla rowerów bo orysuje taki i spier.... chodnikiem a człowiek ma problem.



#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2011 - 13:19

wprowadziliby OC dla rowerów

Popieram w 200%. A do tego bym jeszcze dolozyl mandat w wysokosci 1000,00 (tysiac) za brak podstawowego oswietlenia odblaskowego.

gdy ja skręcam w prawo a On mnie wyprzedza to ma pierwszeństwo czy nie Jak ma to idiotyzm totalny to jest

Nie dam sobie nic uciac ale niestety chyba musisz mu ustapic :masakra:

Osobisciem uwazam, ze te nowe przepisy zamiast poprawic bezpieczenstwo, paradoksalnie spowoduja wieksza ilosc wypadkow powodowanych przez rowerzystow. Juz teraz czuja sie na drodze jak panowie szos (pomimo nieznajomosci przepisow i niespelniania podstawowych wymagan technicznych), a jak doszly nowe przepisy to juz poczuja sie jak bogowie, bo przeciez im wolno jechac/wyprzedzac tak czy w inny sposob.

#3 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 21 maja 2011 - 13:51

No cóż znowu jakiś idiota wziął się za poprawianie i regulację.

zamiast poprawic bezpieczenstwo, paradoksalnie spowoduja wieksza ilosc wypadkow powodowanych przez rowerzystow



#4 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 21 maja 2011 - 14:49

moim zdaniem jak pojazd skręca w prawo na skrzyżowaniu to rowerzysta nie ma prawa Cię wyprzedzać ogólne zasady zabraniają wyprzedzania na skrzyżowaniach..ale jak by to było jakbym z drogi skręcał na posesję??? ale myślę ze kierunek w pojeździe i rowerzysta powinien zwrócić na to uwagę i nie wyprzedzać..

#5 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 maja 2011 - 16:22

niewiem jak to jest w nowych przepisach,
ale kiedys rozmawialem o tym ze znajomym ktory pracuje w holandi jako kierowca i tam oraz w dani kierowcy w takich sytuacjach ustepuja rowerzyscie pierwszenstwa
tam poprostu weszlo kierowca w krew to ze trzeba sie obejrzec przy skrecie czy po prawej nie ma rowerzysty

a wogole to jestem sklonny uwierzyc w to ze rowerzysta ma pierwszenstwo
bo czy nie jest tak ze my wzgledem rowerzysty skrecamy w prawo z lewego pasa:confused:

#6 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2011 - 19:30

niestety trzeba go przepuścić , mimo że jest z prawej , ale my zmieniamy kierunek a on jedzie prosto

moim zdaniem jak pojazd skręca w prawo na skrzyżowaniu to rowerzysta nie ma prawa Cię wyprzedzać


on nie wyprzedza , jedzie z taką samą prędkością obok

ktoś wymyślił te przepisy bo jest chyba zapalonym rowerzystą :/

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#7 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2011 - 19:37

ktoś wymyślił te przepisy bo jest chyba zapalonym rowerzystą :/

Albo ma nadzieje ze kierowcy "zlikwiduja" problem rowerzystow (doslownie) :lol:

#8 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 21 maja 2011 - 19:56

kocyk;687614


on nie wyprzedza , jedzie z taką samą prędkością obok


no to jak jedzie obok to tak samo jak auto nie możemy zmienić pasa na inny jak mamy pojazd obok siebie..logiczne..jak dla mnie to rowerzyści powinni mieć pierwszeństwo jak pojazdy uprzywilejowane..byśmy częściej na rower wsiadali :D:D

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2011 - 20:00

rowerzyści powinni mieć pierwszeństwo jak pojazdy uprzywilejowane..


nie mów dwa razy bo jeszcze ktoś to podchwyci :D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#10 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 21 maja 2011 - 20:03

myślę ze nie będzie tak źle...ale ja bym był za tym ze raz w miesiącu jest zakaz poruszania się pojazdami prywatnymi tylko nóżki lub rowerek

#11 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 21 maja 2011 - 20:18

Eeee rafi195lepiej jak w niektórych krajach w dni parzyste jezdzisz z blachami parzystymi a w nie parzyste masz zakaz i analogicznie do nie parzystych :D

#12 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 maja 2011 - 20:19

bo czy nie jest tak ze my wzgledem rowerzysty skrecamy w prawo z lewego pasa:confused:


Jeżeli ma wytyczony pas rowerowy przy prawej krawędzi jezdni to tak, ale na zwykłej drodze porusza się tym samym pasem ruchu co auto, to dlaczego niby mam mu ustąpić gdy skręcam w prawo?? Skoro jesteśmy na tym samym pasie to powinna być jego brożka żeby patrzeć mi na lampy czy czegoś nie sygnalizuje. No przecież to będzie żeś jak zaczną się tak wpierdzielać....

#13 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 21 maja 2011 - 20:20

kartki na paliwo i buty:masakra::masakra::masakra:

#14 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2011 - 20:50

w niektórych krajach w dni parzyste jezdzisz z blachami parzystymi a w nie parzyste masz zakaz i analogicznie do nie parzystych

To sie tyczy wjazdu do "scislego" centrum miasta. Przykladow nie podam bo mam lenia dzisiaj i nie chce mi sie szukac :D

#15 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2011 - 22:42

Jeżeli ma wytyczony pas rowerowy przy prawej krawędzi jezdni to tak, ale na zwykłej drodze porusza się tym samym pasem ruchu co auto, to dlaczego niby mam mu ustąpić gdy skręcam w prawo


jeżeli z tego pasa jest dozwolony skręt i jazda na wprost to jeśli rower jedzie prosto a Ty skręcasz musisz mu ustąpić , co innego jeśli to jest pas tylko do skrętu , wtedy rowerzysta powinien korzystać z pasa do jazdy na wprost

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#16 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 maja 2011 - 23:04

jeżeli z tego pasa jest dozwolony skręt i jazda na wprost to jeśli rower jedzie prosto a Ty skręcasz musisz mu ustąpić , co innego jeśli to jest pas tylko do skrętu , wtedy rowerzysta powinien korzystać z pasa do jazdy na wprost


No dobra ale dlaczego?? Jedziesz po normalnej ulicy, nie ma pasa dla roweru, rowerzysta jedzie za Tobą, Ty skręcasz na skrzyżowaniu bądź w posesje to On powinien ominąć Cię lewą stroną a nie z prawej i masz mu jeszcze ustąpić..... żenada.

#17 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 22 maja 2011 - 06:50

jak dla mnie totalna glupota z tymi przepisami, juz teraz mozna dostac nie powiem czego z tymi rowerzystami:( skoro takie cwaniaki to niech wprowadza OC na rower i przywróca karty rowerowe. Bo niby dlaczego oni moga jezdzic po ulicach bez uprawnien a my nie?

A z rondami ze rowerzysta moze jechac srodkowy pasem to juz wogole:masakra:

#18 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 22 maja 2011 - 09:31

Nie ma się czym stresować, to jest tak jak ze skuterami, jeżdżą jak chcą i irytują wyprzedzając z prawej strony. Więc jedno co mogę powiedzieć ruch mamy prawostronny i nikt nie zabrania jechać na tyle blisko krawężnika żeby się jakiś skuterek, czy rower nie zmieścił :)
Nie mam nic do rowerzystów, ale te skutery i małolaty jeżdżące na nich już mnie dobijają.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#19 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 maja 2011 - 10:03

Nie ma się czym stresować, to jest tak jak ze skuterami, jeżdżą jak chcą i irytują wyprzedzając z prawej strony. Więc jedno co mogę powiedzieć ruch mamy prawostronny i nikt nie zabrania jechać na tyle blisko krawężnika żeby się jakiś skuterek, czy rower nie zmieścił :)
Nie mam nic do rowerzystów, ale te skutery i małolaty jeżdżące na nich już mnie dobijają.


Ale widzisz w świetle nowych przepisów musisz zostawić miejsce dla rowerzysty.

#20 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2011 - 10:25

musisz zostawić miejsce dla rowerzysty.


ale tylko wtedy kiedy wiesz że rowerzysta zbliża się do skrzyżowania (zawsze możesz nie wiedzieć ;)) no i tylko wtedy kiedy masz na to miejsce

bo u nas to jest tak że zamiast budować ścieżki rowerowe , rowerzystów wpuszcza się na drogi a całą odpowiedzialność przerzuca się jak zwykle na kierowców , jak ktoś wyżej wspomniał chcą być traktowani jak pełnoprawni użytkownicy dróg niech skończą chociaż podstawowy kurs na kartę rowerową (nie mówię o tych co mają prawko) i zaczną odpowiadać za swoje postępowanie (OC) , nowe przepisy praktycznie zwalniają rowerzystów z zachowania jakiejkolwiek ostrożności i uwagi na drodze , a znając życie ich własna interpretacja nowych przepisów zaskoczy nie jednego na drodze , no i jakaś kampania dotycząca zmiany przepisów też by się przydała , u mnie jest tak że akurat w związku z wykonywanym zawodem mam okresowe doszkalanie między innymi z PRD , a co z innymi kierowcami ??

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p