Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2 rata za ubezpieczenie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:59

przedstawiam im przepis, że mam 30 dni od kupna na wypowiedzenie umowy i takie im składam i oczekuję kopii ze stemplem, nie wpłacam im ani złotówki i mogą mnie straszyć windykacją, sądem itp.


masz rację co do tych 30 dni,ale to chyba nie działa kiedy polisa kończy sie za 2 dni.być może istnieje odpowiedni paragraf do takich sytuacji,ale czy ktoś go zna??w sumie nie znam sie na prawie za bardzo,ale wiem,że niestety w naszym państwie często w sądzie nie wystarczy mieć rację

#22 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 26 kwietnia 2011 - 21:29

masz rację co do tych 30 dni,ale to chyba nie działa kiedy polisa kończy sie za 2 dni.być może istnieje odpowiedni paragraf do takich sytuacji,ale czy ktoś go zna??w sumie nie znam sie na prawie za bardzo,ale wiem,że niestety w naszym państwie często w sądzie nie wystarczy mieć rację


właśnie o to chodzi, że przez nieznajomość prawa ubezpieczalnie robią ludziom wodę z mózgu i straszą sądami a wiadomo, że każdy chcę uniknąć kłopotów i im płaci a to sprzedający nie dotrzymuję obowiązujących przepisów

można to maglować na okrągło a recepta jest prosta pytać się przed zakupem do kiedy jest ważna polisa i czy są jeszcze do zapłaty jakieś raty w ciągu 30 dni
zawsze można się dogadać ze sprzedającym i dodatkowo wytargować parę złotych lub poczekać z kupnem aż on opłaci ubezpieczenie

#23 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 kwietnia 2011 - 12:21

sprzedaję mi auto dwa dni przed terminem wpłaty drugiej raty
ja od niego ŻĄDAM dowodu wpłaty ubezpieczenia na kolejne 30 dni bo sprzedający ma taki obowiązek


Widać, że nie masz pojęcia o ubezpieczeniach. Co ma ważność OC do opłacenia raty, nic, ubezpieczenie jest zawarte na okres 12miesięcy, a nie na termin krótszy.
W momencie sprzedaży pojazdu, kiedy to nowy właściciel chce kontynuwać ubezp. to on musi je opłacić tak jest w każdej z 10firm, które prezentuje. Kiedy byś wypowiedział ubezpieczenie w ciągu 30dni to poprzedni właściciel zostanie obciażony tą różnicą - ale proszę nie mylić terminu ważności OC do opłaty składki.

czasie może będę miał kilka stłuczek i potrąceń


A Twoim zdaniem do zbywcy? Oczywiście, że do nowego właściciela, wszystko co jest po terminie kupna jest związane z nowym właścicielem.

i agentka,kiedy dowiedziała się,że facet sprzedał mi auto z tak krotka polisą,zrobiła dziwaczną minę i uświadomiła mi,że gość postąpił bezprawnie.jednak gdybym wtedy nie załatwił sobie z ta kobietą wypowiedzenia polisy z datą poprzedniego dnia,to wtedy właśnie ja,a nie sprzedawca musiałbym opłacić

a dlaczego nie mogłeś wypowiedzieć umowy z datą kiedy byłeś w TU
30 dni od kupna i wszystko, reszta to problem sprzedającego


Tu właśnie jest problem, ponieważ wszystko zależy od interpretacji ustawy. Ona mówi o tym, że mamy 30 dni, ale też mówi, że wypowiedzenie musi być złożone dzień przed końcem i w związku z tym zależy to od TU.

jeśli by się uparł to albo musiałbym ubezpieczyć auto albo bym go nie sprzedał


Nic byś nie musiał, kończy się to kończy, kupuje z ważnym OC? TAK, chce korzystac to robi na siebie, nie chce to wypowiada.

przedstawiam im przepis, że mam 30 dni od kupna na wypowiedzenie umowy i takie im składam i oczekuję kopii ze stemplem, nie wpłacam im ani złotówki i mogą mnie straszyć windykacją, sądem itp.

umowa OC przecież jest zawarta tylko sprzedający nie opłacił drugiej raty a ja ją wypowiadam w terminie zgodnie z przepisami, z miłą chęcią mogą mi założyć sprawę a jeszcze milej będzie miał sprzedający jak będzie jechał z drugiego krańca Polski żeby powiedzieć, że sprzedając auto nie dopełnił obowiązujących terminów zapisanych w przepisach


jesteś bardzo pewny siebie, więc, albo masz dużo pieniędzy albo mało wiesz. Bo żeby się z nimi sądzić, to trzeba mieć kupe $$ i gwarantuje Ci, że w tych wypadkach byś poległ.

#24 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 27 kwietnia 2011 - 13:02

Widać, że nie masz pojęcia o ubezpieczeniach. Co ma ważność OC do opłacenia raty, nic, ubezpieczenie jest zawarte na okres 12miesięcy, a nie na termin krótszy.
W momencie sprzedaży pojazdu, kiedy to nowy właściciel chce kontynuwać ubezp. to on musi je opłacić tak jest w każdej z 10firm, które prezentuje. Kiedy byś wypowiedział ubezpieczenie w ciągu 30dni to poprzedni właściciel zostanie obciażony tą różnicą - ale proszę nie mylić terminu ważności OC do opłaty składki.

dokładnie o to mi chodzi!!

A Twoim zdaniem do zbywcy? Oczywiście, że do nowego właściciela, wszystko co jest po terminie kupna jest związane z nowym właścicielem.

ale jeśli nie będzie wpłaty drugiej raty a nowy właściciel w ciągu 30 dni będzie miał stłuczkę z własnej winy i tym terminie wypowie ubezpieczenie to TU jak się uprze może nie wypłacić odszkodowania poszkodowanemu i wtedy kto jest winny??
kupujący jest winny spowodowania kolizji ale nie braku opłaty bo dopełnił wszystkie formalności zgodnie z przepisami

Tu właśnie jest problem, ponieważ wszystko zależy od interpretacji ustawy. Ona mówi o tym, że mamy 30 dni, ale też mówi, że wypowiedzenie musi być złożone dzień przed końcem i w związku z tym zależy to od TU.

interpretacja jest prosta
sprzedający ma nam przekazać polisę która jest ważna 30 dni i koniec kropka

tak jest w każdej z 10firm, które prezentuje.

i właśnie, jesteś agentem ubezpieczeniowy czyli robisz ludziom wodę z mózgu bo to jest w twoim interesie $$$

jesteś bardzo pewny siebie, więc, albo masz dużo pieniędzy albo mało wiesz. Bo żeby się z nimi sądzić, to trzeba mieć kupe $$ i gwarantuje Ci, że w tych wypadkach byś poległ.

a to są właśnie metody zastraszania klientów sądami

polecam trzymać się zasad które napisałem wcześniej a nie będziecie mieli problemów i nieprzyjemności z agentami i ich ubezpieczalniami
a jeśli już to czytać dokładnie przepisy samemu a nie słuchać pracownika TU bo on zawsze będzie nie po stronie klienta tylko pracodawcy!!!

#25 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 kwietnia 2011 - 13:17

dokładnie o to mi chodzi


czyli co, jednak mam rację?? Dziwne, w poprzednich postach pisałeś inaczej.

ale jeśli nie będzie wpłaty drugiej raty a nowy właściciel w ciągu 30 dni będzie miał stłuczkę z własnej winy i tym terminie wypowie ubezpieczenie to TU jak się uprze może nie wypłacić odszkodowania poszkodowanemu i wtedy kto jest winny
kupujący jest winny spowodowania kolizji ale nie braku opłaty bo dopełnił wszystkie formalności zgodnie z przepisami


Odszkodowanie ZAWSZE zostanie wypłacone, a obarczony opłatami zostanie nowy właściciel.

interpretacja jest prosta
sprzedający ma nam przekazać polisę która jest ważna 30 dni i koniec kropka


Powinien przekazać, jak się polisa kończy a on sprzeda to nikt go nie zmusi do opłaty.Koniec kropka.

i właśnie, jesteś agentem ubezpieczeniowy czyli robisz ludziom wodę z mózgu bo to jest w twoim interesie $$$


Zastanów się co piszesz i waż słowa, bo w tym momencie mnie obrażasz. Piszę uczciwie jak jest, a Ty jesteś kolejnym, któremu się wydaje, że wszystko bowie bo "kiedyś mi się udalo" albo "idźcie do sądu"

a to są właśnie metody zastraszania klientów sądami


Ale to ty piszesz, że w sądzie się wygra, ale na sąd to trzeba mieć czas i $$.

polecam trzymać się zasad które napisałem wcześniej a nie będziecie mieli problemów i nieprzyjemności z agentami i ich ubezpieczalniami
a jeśli już to czytać dokładnie przepisy samemu a nie słuchać pracownika TU bo on zawsze będzie nie po stronie klienta tylko pracodawcy!


Ty to piszesz totalne bzdury, nie masz pojęcia w kwestii ubezpieczeń. Ja każdemu kto tu czyta radzę na podstawie praktyk i prawa, stosując się do tego co radzę, każdy uniknie kłopotu. Natomiast Twoje "wydaje mi się" albo " kiedyś tak mi się udalo" - no cóż tego nie trzeba komentować, było tu wielu takich jak Ty, a ja potem dostaje wiadomości na gg z prośbą o pomoc.

#26 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 27 kwietnia 2011 - 14:53

Kiedy byś wypowiedział ubezpieczenie w ciągu 30dni to poprzedni właściciel zostanie obciażony tą różnicą - ale proszę nie mylić terminu ważności OC do opłaty składki.

z tym się zgadzam

Powinien przekazać, jak się polisa kończy a on sprzeda to nikt go nie zmusi do opłaty.Koniec kropka.

a tu piszesz zupełnie coś innego

a Ty jesteś kolejnym, któremu się wydaje, że wszystko wie bo "kiedyś mi się udalo"

nic się nie udało, trzeba czytać i rozumieć przepisy a jak trafiam na agentów lub urzędników którzy mi mówią jakieś inne rzeczy i nie chcą rozpatrzyć mojej sprawy to proszę aby mi to dali na piśmie i na podstawię jakiego przepisu, to jakoś wtedy wychodzi jaką to mają praktykę i znajomość prawa

Ty to piszesz totalne bzdury, nie masz pojęcia w kwestii ubezpieczeń. Ja każdemu kto tu czyta radzę na podstawie praktyk i prawa, stosując się do tego co radzę, każdy uniknie kłopotu. Natomiast Twoje "wydaje mi się" albo " kiedyś tak mi się udalo" - no cóż tego nie trzeba komentować, było tu wielu takich jak Ty, a ja potem dostaje wiadomości na gg z prośbą o pomoc.

jak coś mówię to nie wydaję mi się i kiedyś mi się udało tylko WIEM
a jak ktoś miałby mi pomóc to nigdy agent bo on jest tylko pomocny jak ma wziąć kasę
uprzejmy, miły i wszystko co najlepsze a później to tylko jakieś śmieszne sprawy mówi i straszy żeby tylko kolejny raz zostawić u niego kasę

mam nadzieję, że pod koniec roku wejdzie planowana nowelizacja ustawy z 2003 roku
i skończy się wyzyskiwanie klientów na umowy które podpisuję ktoś inny

jak ktoś ma za dużo pieniędzy niech słucha właśnie agentów ubezpieczeniowych bo oni bardzo lubią później dostawać te pieniążki!!

#27 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 kwietnia 2011 - 18:25

Ehhh, tego co wyżej nie komentuje, bo szkoda mojego czasu.

jak ktoś ma za dużo pieniędzy niech słucha właśnie agentów ubezpieczeniowych bo oni bardzo lubią później dostawać te pieniążki


Natomiast te słowa to chyba dla tego, aby odwrócić uwagę i kogoś (mnie) obrazić?? Nie masz argumentów to teraz wina agentów??

niech słucha właśnie agentów ubezpieczeniowych



Tak, nie słuchajmy też: mechaników, elektryków, Pań w aptece, prawników, hydraulików, itp, itd - Bo ONI wszyscy chcą zedrzeć z nas tylko kasę. Kiepskie masz rozumowanie, bardzo to przykre. :masakra: :masakra: :masakra:

#28 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 27 kwietnia 2011 - 20:09

wracając do meritum tematu
- 2 dni do zapłaty drugiej raty następuję sprzedaż auta
kupujący nie płaci tej raty tylko wypowiada w ciągu 30 dni umowę, ubezpieczyciel zwraca się o zapłatę za brakujące dni do sprzedającego
- 2 dni do końca polisy następuję sprzedaż auta
kupujący nie płaci za kolejny rok tylko wypowiada w ciągu 30 dni umowę i zawiera nową z innym TU,autem się w tym czasie nie porusza, ubezpieczyciel zwraca się o zapłatę do sprzedającego(będąc na miejscu kupującego albo bym zbił z ceny kwotę ubezpieczenia albo poczekał kilka dni żeby sprzedający opłacił kolejną polisę)

#29 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 kwietnia 2011 - 07:08

wracając do meritum tematu
- 2 dni do zapłaty drugiej raty następuję sprzedaż auta
kupujący nie płaci tej raty tylko wypowiada w ciągu 30 dni umowę, ubezpieczyciel zwraca się o zapłatę za brakujące dni do sprzedającego
- 2 dni do końca polisy następuję sprzedaż auta
kupujący nie płaci za kolejny rok tylko wypowiada w ciągu 30 dni umowę i zawiera nową z innym TU,autem się w tym czasie nie porusza, ubezpieczyciel zwraca się o zapłatę do sprzedającego(będąc na miejscu kupującego albo bym zbił z ceny kwotę ubezpieczenia albo poczekał kilka dni żeby sprzedający opłacił kolejną polisę)


No proszę, jednak prawdą jest, że tylko krowa nie zmienia poglądów :brawo: :pokoj:

#30 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 28 kwietnia 2011 - 07:39

od początku piszę to samo, że jak kupujący ma pojęcie i dotrzymuję ustanowionych przepisami terminów to nie da się wkręcić w płacenie
a ubezpieczalnia wtedy się zgłosi do sprzedającego o pieniążki

No proszę, jednak prawdą jest, że tylko krowa nie zmienia poglądów


dzięki, że się ze mną zgadzasz i dlaczego porównujesz agenta Tomka do krowy przecież to ubliża temu pięknemu zwierzęciu

#31 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 kwietnia 2011 - 08:43

od początku piszę to samo, że jak kupujący ma pojęcie i dotrzymuję ustanowionych przepisami terminów to nie da się wkręcić w płacenie
a ubezpieczalnia wtedy się zgłosi do sprzedającego o pieniążki


Od początku nie piszesz tego samego, cofnij się do swoich poprzednich postów.

dzięki, że się ze mną zgadzasz i dlaczego porównujesz agenta Tomka do krowy


Wiesz takie powiedzenie jest "tylko krowa nie zmienia poglądów"

przecież to ubliża temu pięknemu zwierzęciu


Tego już nie komentuje, pokazuje to tylko, że kiedy nie masz argumentów to obrażasz innych. Najlepszą obroną jest atak? Na marginesie posta raportowałem.

#32 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 28 kwietnia 2011 - 09:02

no właśnie sobie przeczytaj moje posty i co pisałem
na początku piszesz, że ja piszę bzdury i chcesz mi to wmówić zaśmiecając cały wątek swoimi mądrościami i nikt z tego teraz nie skorzysta bo mu się nie będzie chciało tego czytać
piszesz o jakiś krowach i zmianach poglądów,ok ale ja żadnych poglądów nie zmieniałem
a faktem jest, że krowa z baranem się niestety nie dogada bo mają inny język chociaż oboje mają rację tylko jedna muczy a drugi beczy

#33 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 kwietnia 2011 - 09:17

no właśnie sobie przeczytaj moje posty i co pisałem
na początku piszesz, że ja piszę bzdury i chcesz mi to wmówić zaśmiecając cały wątek swoimi mądrościami i nikt z tego teraz nie skorzysta bo mu się nie będzie chciało tego czytać
piszesz o jakiś krowach i zmianach poglądów,ok ale ja żadnych poglądów nie zmieniałem
a faktem jest, że krowa z baranem się niestety nie dogada bo mają inny język chociaż oboje mają rację tylko jedna muczy a drugi beczy


:o :brawo:

#34 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 29 kwietnia 2011 - 21:17

nie drapcie sie tylko trzymajcie faktow. konkretne przepisy paragrafy przyklady