Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2 rata za ubezpieczenie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 25 kwietnia 2011 - 08:47

Witam.Mam takie pytanie.Otóż gdybym teraz sprzedał auto czy muszę płacić za 2 ratę za ubepzieczenie??? Mam 1 ratę zapłacona do 2 maja...Co się stanie jeśli przed tym terminem sprzedam auto??? Muszę zapłacić czy też nie??? I drugie pytanie...

#2 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 25 kwietnia 2011 - 09:00

nie musisz placic, powiadom jak najszybciej ubezpieczyciela o zbyciu auta

#3 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 25 kwietnia 2011 - 09:16

Dzięki kolego za szybką odpowiedz...A mam jeszcze jedno pytanie.Poprzedni własciciel nie przerejestroqwywał auta i jeżdzi na blachcach poprzedniego własciciela.Powiedział że ma pieczątke ...Czy nie będzie problemów z zarejestrowaniem??

#4 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 25 kwietnia 2011 - 11:44

nie powinno byc. znaaczy rozumiem ze wogole nie przerejestrowal auta po poprzednim wlascicielu jezdzi na jego dokumentach i na jego tablicach. podatek byl oplacony ?

#5 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 25 kwietnia 2011 - 13:25

Nie mam pojęcia ale mówił że ma pieczątkę z wydziału komunikacji....I musi jeżdzić z umową kupna...

#6 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 25 kwietnia 2011 - 16:25

Witam.Mam takie pytanie.Otóż gdybym teraz sprzedał auto czy muszę płacić za 2 ratę za ubepzieczenie??? Mam 1 ratę zapłacona do 2 maja...Co się stanie jeśli przed tym terminem sprzedam auto??? Muszę zapłacić czy też nie??? I drugie pytanie...


kupujący ma 30 dni na wypowiedzenie OC, jeśli tego nie zrobi lub nie wpłaci drugiej raty(ja bym nie wpłacał), to będziesz musiał zapłacić nawet jak przedstawisz umowę sprzedaży-wcześniej czy później przyjdzie list od działu windykacji

jeśli chodzi o tą drugą sprawę z pieczątką z wydziału komunikacji to jakieś głupoty gada
jak nie przerejestrował auta na siebie to musi być ciągłość umów, czyli po kolei od osoby na dowodzie rejestracyjnym aż do osoby od której kupujesz, sprawdź kolejność dat i zgodność podpisów - jeśli coś się nie zgadza daj sobie spokój bo nie zarejestrujesz na siebie
jeśli któraś z umów będzie kopią faktury od handlarza to powinna być potwierdzona notarialnie
w żadnym przypadku nie zgadzaj się na spisanie umowy z danymi z dowodu rej.

#7 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 25 kwietnia 2011 - 17:13

kupujący ma 30 dni na wypowiedzenie OC, jeśli tego nie zrobi lub nie wpłaci drugiej raty(ja bym nie wpłacał), to będziesz musiał zapłacić nawet jak przedstawisz umowę sprzedaży-wcześniej czy później przyjdzie list od działu windykacji


nie przyjdzie tylko tak jak pisalem nalezy zaraz po sprzedazy wyslac pismo do ubezpieczyciela powiadamiajac o zbyciu auta

#8 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 25 kwietnia 2011 - 17:20

To już sam nie wiem...Płacić czy nie?

#9 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 25 kwietnia 2011 - 19:48

najlepiej idz do ubezpieczyciela i zapytaj i oczywiscie napisz na forum co ci powiedzieli

#10 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 26 kwietnia 2011 - 07:02

nie przyjdzie tylko tak jak pisalem nalezy zaraz po sprzedazy wyslac pismo do ubezpieczyciela powiadamiajac o zbyciu auta


to powiedz mi kto zawierał umowę na rok i kto się zobowiązał zapłacić w dwóch ratach??

sprzedając auto trzeba przekazać ważną i opłaconą polisę OC na kolejne 30 dni
jak kupujący ma pojęcie to nie da się wkręcić w drugą ratę i albo zbiję z ceny auta albo przyjdzie później jak termin wpłaty minię

#11 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 08:48

kolega seta81, zdecydownie nie jest temacie i NIE ma racji.

Jeżeli II rata jest np do 15.05 a ty sprzedasz 10.04 to absolutnie nie musisz płacić tej raty, wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na nowego nabywcę. Czasem zdarza się tak, że sprzedamy 2 dni przed terminem raty i w takim wypadku TU może czasem żądać od zbywcy $$ za 30 dni od zbycia, ponieważ tylko powinniśmy zagwarantować nowemu właścicielowi.

#12 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 26 kwietnia 2011 - 09:53

kolega seta81, zdecydownie nie jest temacie i NIE ma racji.

Jeżeli II rata jest np do 15.05 a ty sprzedasz 10.04 to absolutnie nie musisz płacić tej raty, wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na nowego nabywcę. Czasem zdarza się tak, że sprzedamy 2 dni przed terminem raty i w takim wypadku TU może czasem żądać od zbywcy $$ za 30 dni od zbycia, ponieważ tylko powinniśmy zagwarantować nowemu właścicielowi.


zacytuj fragment w którym nie mam racji!!

#13 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 26 kwietnia 2011 - 10:07

Więc koledzy nieaktualne.Byłem w ubezpieczalni i powiedziała ze nie musze płacić 2 raty ,ale jak mi wyliczyła ubezpieczenie to było wyższe o 150 zł od omegi.Powiedziała że jest zwyżka za marke auta w tym wypadku BMW ..Więc odpuszczam...Trzeba szukac czegoś mniejszego..

#14 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 14:10

zacytuj fragment w którym nie mam racji


Proszę:

kupujący ma 30 dni na wypowiedzenie OC, jeśli tego nie zrobi lub nie wpłaci drugiej raty(ja bym nie wpłacał), to będziesz musiał zapłacić nawet jak przedstawisz umowę sprzedaży-wcześniej czy później przyjdzie list od działu windykacji


bardzo proszę, to jest totalną bzdurą. Wyjaśnienie przedstawiłem powyżej.

to powiedz mi kto zawierał umowę na rok i kto się zobowiązał zapłacić w dwóch ratach


Wraz z zakupem auta, wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na nowonabywcę.

#15 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 26 kwietnia 2011 - 14:35

Wraz z zakupem auta, wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na nowonabywcę.


sprzedaję mi auto dwa dni przed terminem wpłaty drugiej raty
ja od niego ŻĄDAM dowodu wpłaty ubezpieczenia na kolejne 30 dni bo sprzedający ma taki obowiązek
jeśli on deklaruje, że tego nie zrobi jeżdżę sobie do 30 dni i wypowiadam umowę przed upływem tego terminu a w między czasie może będę miał kilka stłuczek i potrąceń??!!
ciekawe do kogo się wtedy ubezpieczyciel się zgłosi??

i nie ma czegoś takiego, że wszystkie obowiązki przechodzą na nowonabywcę
jest obligatoryjny termin 30 dni w którym mogę postanowić czy będę kontynuował polisę czy nie!!

#16 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 26 kwietnia 2011 - 16:21

jak kupiłem ostatnie auto,polisa była ważna jeszcze tylko dwa dni,czyli ten dzień w ktorym kupowałem i następny.w dodatku ostatnim dniem była niedziela.w poniedziałek udałem się więc do ubezpieczalni(oczywiście innym transportem niż moja nowa omega bo nie było ubezpieczenia) i agentka,kiedy dowiedziała się,że facet sprzedał mi auto z tak krotka polisą,zrobiła dziwaczną minę i uświadomiła mi,że gość postąpił bezprawnie.jednak gdybym wtedy nie załatwił sobie z ta kobietą wypowiedzenia polisy z datą poprzedniego dnia,to wtedy właśnie ja,a nie sprzedawca musiałbym opłacić nową.wygląda więc na to,że niekoniecznie sprzedający musi dać z autem ubezpieczenie na min.miesiąc.

#17 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 26 kwietnia 2011 - 18:31

jak kupiłem ostatnie auto,polisa była ważna jeszcze tylko dwa dni,czyli ten dzień w ktorym kupowałem i następny.w dodatku ostatnim dniem była niedziela.w poniedziałek udałem się więc do ubezpieczalni(oczywiście innym transportem niż moja nowa omega bo nie było ubezpieczenia) i agentka,kiedy dowiedziała się,że facet sprzedał mi auto z tak krotka polisą,zrobiła dziwaczną minę i uświadomiła mi,że gość postąpił bezprawnie.jednak gdybym wtedy nie załatwił sobie z ta kobietą wypowiedzenia polisy z datą poprzedniego dnia,to wtedy właśnie ja,a nie sprzedawca musiałbym opłacić nową.wygląda więc na to,że niekoniecznie sprzedający musi dać z autem ubezpieczenie na min.miesiąc.

trochę to inna sytuacja bo nie mogłeś się poruszać tym autem
a dlaczego nie mogłeś wypowiedzieć umowy z datą kiedy byłeś w TU??
30 dni od kupna i wszystko, reszta to problem sprzedającego
ja w zeszłym roku sprzedałem auto gdzie do końca polisy było 4 dni i od razu wypowiedziałem umowę ale dogadałem się z kupującym bo on i tak chciał ubezpieczenie w innym TU, jeśli by się uparł to albo musiałbym ubezpieczyć auto albo bym go nie sprzedał

#18 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 26 kwietnia 2011 - 19:40

musi dac z 30 dniami, ale ubezpieczalni to nie interesuje ich interesuje auto, a nie kto jest wlascicielem i to ze trzeba wypowiedziec umowe ubezpieczenia OC przed jej wygaśnięciem.

Byłem w ubezpieczalni i powiedziała ze nie musze płacić 2 raty


mysle ze to powinno rozwiac wszystkie wasze watpliwosci i jednoznacznie stweirdzic ze pisalem prawde

a dlaczego nie mogłeś wypowiedzieć umowy z datą kiedy byłeś w TU

nie mogl z ta data bo bylo juz jeden dzien po polisie co wedlug prawa ubezpieczeniowego jest rownoznaczne z parafowaniem nowej polisy na kolejny rok w tej samej firmie ubezpieczeniowej

jeżdżę sobie do 30 dni i wypowiadam umowę przed upływem tego terminu a w między czasie może będę miał kilka stłuczek i potrąceń
ciekawe do kogo się wtedy ubezpieczyciel się zgłosi


do Ciebie i nie ubezpieczalnia a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny najpierw dostaniesz 5000zł kary za jazde bez OC a potem zostaniesz obciazony kosztami likwidacji spowodowanych szkod.

A ty mozesz w takiej sytuacji oddac sprawe do sadu z powodztwa cywilnego i zadac regresu na rzecz sprzedajacego i tutaj prawdopodobnie wygrasz ale to moze potrwac dluzszy czas :)

#19 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:33

[quote name='Odi18']

nie mogl z ta data bo bylo juz jeden dzien po polisie co wedlug prawa ubezpieczeniowego jest rownoznaczne z parafowaniem nowej polisy na kolejny rok w tej samej firmie ubezpieczeniowej


dokładnie dlatego

#20 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:35

nie mogl z ta data bo bylo juz jeden dzien po polisie co wedlug prawa ubezpieczeniowego jest rownoznaczne z parafowaniem nowej polisy na kolejny rok w tej samej firmie ubezpieczeniowej

przedstawiam im przepis, że mam 30 dni od kupna na wypowiedzenie umowy i takie im składam i oczekuję kopii ze stemplem, nie wpłacam im ani złotówki i mogą mnie straszyć windykacją, sądem itp.

do Ciebie i nie ubezpieczalnia a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny najpierw dostaniesz 5000zł kary za jazde bez OC a potem zostaniesz obciazony kosztami likwidacji spowodowanych szkod.

umowa OC przecież jest zawarta tylko sprzedający nie opłacił drugiej raty a ja ją wypowiadam w terminie zgodnie z przepisami, z miłą chęcią mogą mi założyć sprawę a jeszcze milej będzie miał sprzedający jak będzie jechał z drugiego krańca Polski żeby powiedzieć, że sprzedając auto nie dopełnił obowiązujących terminów zapisanych w przepisach