Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

OC gdzie najtaniej za 2.0L ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
360 odpowiedzi na ten temat

#281 OFFLINE   krzysiekg82

krzysiekg82
  • 34 postów
  • Dołączył: 22-04-2008
  • Skąd: warszawa

Napisany 22 maja 2009 - 19:42

zapomniałem dodac najlepsze: w ptu jak wspomniałem zapłaciłem 1300, a w pzu chcieli za to samo... 2600!!! czy jakoś tak:) kosmos hehe

#282 OFFLINE   DAROMV6

DAROMV6
  • 94 postów
  • Dołączył: 22-12-2008
  • Skąd: Bolesławiec

Napisany 24 maja 2009 - 21:31

Jesienią płaciłem w linku za 3,0 - 416 zeta za rok
ale nie są to najniższe stawki biorąc pod uwagę region kraju (strefę numeracyjną jak to sobie zwą)

#283 OFFLINE   orzel_krakow

orzel_krakow
  • 49 postów
  • Dołączył: 19-09-2008
  • Skąd: Krakow

Napisany 25 maja 2009 - 20:40

wlasnie kumpel do mnie dzownil, ze podobno link4 ma wlasnie jakas dobra oferte na niemieckie auta, promocje czy cos, kto wie do kiedy ona trwa, slyszeliscie cos o tym?

#284 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 26 maja 2009 - 07:21

Tu mnie zaskoczyles, u mnie warta jest najdrozsza, pobija nawet PZU

mało tego, ubezpieczenie AC na 23 000zł od kradzieży ze zwrotem 100% mogę mieć za ~900zł (nigdy nie miałem AC). Nie pytajcie sie mnie jak koleś to robi ale wszyscy "kumaci" do niego jeżdżą. Ja mam na OC pełną zniżkę i dostałem dodatkową ukazując pełną zniżkę mojej matki.

#285 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 maja 2009 - 09:15

mało tego, ubezpieczenie AC na 23 000zł od kradzieży ze zwrotem 100% mogę mieć za ~900zł (nigdy nie miałem AC). Nie pytajcie sie mnie jak koleś to robi ale wszyscy "kumaci" do niego jeżdżą. Ja mam na OC pełną zniżkę i dostałem dodatkową ukazując pełną zniżkę mojej matki.


Ta kradziez to akurat normalne, ale nie wierz ze zwrot bedzie 100% :)

#286 OFFLINE   orzel_krakow

orzel_krakow
  • 49 postów
  • Dołączył: 19-09-2008
  • Skąd: Krakow

Napisany 26 maja 2009 - 09:30

eliks nie chce Cie lapac za slowka :) ale mbobik moze miec racje, udzial wlasny musi tam byc naprawde spory.....zapytaj sie go o to.

#287 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 26 maja 2009 - 14:04

nie wiem panowie, jeszcze AC nie wykupiłem bo zbieram na instalke LPG, ale napewno AC będzie. Jest tak że AC kosztowało by mnie 700zł ale bez kradzierzy 100%. Z pełnym zwrotem zapłacę 200zł drożej i mówię wam tylko to co koleś mi przekazał. Też nie ubezpieczam się pierwszy raz i naiwny nie jestem, ale to osoba że tak powiem, zaufana, dlatego też nie mam podstaw aby mu niewierzyć. Tymbardziej że było już u znajomych kilka przypadków pękniętych szyb, nigdy, powtarzam nigdy nie było problemu z wymianą. Ostatnio kumpel został zalatwiony w ciągu 72h. Koleś karze do siebie dzwonić jak coś się stanie z szybą i jeśli sie spóźnimy to pomoże, bo na takowe zgłoszenie jest 48h. Nie ma żadnych dochodzeń etc. Przyjeżdża ekipa, busikiem, wymienia szybkę na taką jaką miałeś (moja przednia to 750zł wiec takie ubezpieczenie się przyda) na twojej posesji, zajmuje im to 1h15min.

#288 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 maja 2009 - 14:10

Ja nie podwazam wiarygodnosci twojego agenta, oczywiscie napewno chce jak najlepiej. Ale sama warta ma w OWU napisane ze jakis procent zabiera, warto wejsc na strone i poczytac. A co do szyb kolego to jest akurat tak ze w Warcie w AC nie sa one ubezpieczone wykupuje sie osobno ubezpieczenie ich czy to do OC czy AC.

#289 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 26 maja 2009 - 15:09

tak tak. Może niejasno napisałem. Ja mam szybki akurat wraz z OC.

#290 OFFLINE   orzel_krakow

orzel_krakow
  • 49 postów
  • Dołączył: 19-09-2008
  • Skąd: Krakow

Napisany 27 maja 2009 - 15:17

eliks jesli rzeczywiscie tak jest to gratuluje Ci, ale radzilbym jeszcze raz to przeanalizowac, moze zamiast pytania czemu mam od niego odejsc? zadaj sobie pytanie co tak naprawde Cie u niego trzyma, bo wiesz to ze jest mily i kaze dzwonic do siebie, to jeszcze nie jest taka wielka rzecz.....

#291 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 27 maja 2009 - 17:27

dopiero sie u niego ubezpieczyłem pierwszy raz. Sprawdzic trzeba a dużo znajomych tam ubezpiecza i nigdy problemu nie było wiec w ciemno nie poszedłem. Zresztą samo OC nie jest dla mnie przecież.

#292 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 maja 2009 - 20:48

eliks jesli rzeczywiscie tak jest to gratuluje Ci, ale radzilbym jeszcze raz to przeanalizowac, moze zamiast pytania czemu mam od niego odejsc? zadaj sobie pytanie co tak naprawde Cie u niego trzyma, bo wiesz to ze jest mily i kaze dzwonic do siebie, to jeszcze nie jest taka wielka rzecz.....


orzel_krakow od samego poczatku wiem ze jestes przeciwnikiem nas agentow, proponuje zebys Ty sie zastanowil co Ciebie 3m u tych Linkow itp. niektorzy lubia zalatwic cos z czlowiekiem, porozmawiac i dowiedziec sie co i jak twarza w twarz, nie wszyscy ludzie są źli :)

tam ubezpiecza i nigdy problemu nie było wiec w ciemno nie poszedłem. Zresztą samo OC nie jest dla mnie przecież.


i dla tego warto " bo nie ma problemow" a problem sie robi wtedy gdy jakis TU internowe odmawia odszkodowania, a wtedy Ciebie pozywaja do sądu, eliks idz tam gdzie wiesz ze jest, calkowicie Cie popieram!

#293 OFFLINE   orzel_krakow

orzel_krakow
  • 49 postów
  • Dołączył: 19-09-2008
  • Skąd: Krakow

Napisany 28 maja 2009 - 10:15

mbobik tak zgadzam się z Toba, jestem waszym przeciwnikiem, ale nie mam nic do Ciebie np osobiscie, wrecz przeciwnie, probuje nawiazac z Toba rozmowe, zeby przekonac sie czy taki przypadek jaki spotkal mnie to odosobniona rzecz czy moze jest nas wiecej. Kilka lat temu agent u ktorego ubezpieczalem samochod, skroil mnie na niezle pieniadze, innymi slowy nie dal mi ubezpieczenia na wyadek kradziezy, chociaz wiedzial, ze takiego chce i potrzebuje, moj blad ze tego nie dopilnowalem, ale jesli bierze sie jakis produkt z roku na rok i ma sie zaufanie do takiej osoby to wymaga sie tez jakiejs formy lojalnosci. Niestety sie przejechalem. Postanowilem wziasc sprawy w swoje rece i od tamtej pory ubezpieczam sie przez telefon, internet. Mialem ubezpieczenie w kilku TU, teraz akurat jestem w Link4, bo zaproponowali mi najnizsza skladke. Ale to sie zmienia wiec za rok moge byc juz gdzies indziej, chociaz z ich strony na obsluge nie narzekam. Ale jedno wiem, napewno u tamtego agenta juz nigdy sie nie ubezpiecze.....pozdrawiam.

#294 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2009 - 15:31

Rozumiem, ale przez 1 Twój przypadek nie możesz obwiniać wszystkich, a co jak directy Cie wystawią i co wtedy zrobisz? są ludzie i ludziska, ja zawsze wychodze z założenia żeby pomóc w miare moich możliwości jak wiem, że nie dam rady to trudno mówie to prosto w twarz. ;)

#295 OFFLINE   Qiub

Qiub
  • 94 postów
  • Dołączył: 17-05-2009
  • Skąd: Piaseczno

Napisany 28 maja 2009 - 17:32

mało tego, ubezpieczenie AC na 23 000zł od kradzieży ze zwrotem 100% mogę mieć za ~900zł (nigdy nie miałem AC). Nie pytajcie sie mnie jak koleś to robi ale wszyscy "kumaci" do niego jeżdżą. Ja mam na OC pełną zniżkę i dostałem dodatkową ukazując pełną zniżkę mojej matki.



To nie jest wcale taka rewelacja jak na tamten region. W piasecznie k/Warszawy AC na kwotę 23tyś. zapłaciłem 1000PLN (naprawa auta w autoryzowanym serwisie w razie szkody na oryginalnych częściach) i 500OC. A co do zwortu za kradzierz to zawsze cos potrącą. Ubezpieczone w HESTII

#296 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 28 maja 2009 - 22:39

No nie wiem czy znasz mój region, ale zaręczam ci że to jest naprawdę tanio. Moje woj. to nie tylko wioski jak myśli duża większość stołecznych.

#297 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 maja 2009 - 07:28

mało tego, ubezpieczenie AC na 23 000zł od kradzieży ze zwrotem 100% mogę mieć za ~900zł (nigdy nie miałem AC).


Sprawdź sobie dokładnie przed kupnem polisy AC (jeśli byś sie decydował) czy to będzie 23 tyś. Często firmy ubezpieczają na deklarowaną przez klienta wartość (wyższa składka) a jak przychodzi do wypłaty odszkodowania to liczą z wartości "rynkowej" auta :mad: (w Twoim przypadku nie będzie to wiecej jak 18 tyś.). Najlepiej niech sami oszacują Ci wartość z tabel (uzależnioną od wyposażenia) i wtedy ewentualnie wyliczą Ci składkę. Pasuje - bierzesz, nie -rezygnujesz.

#298 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 maja 2009 - 10:26

Sprawdź sobie dokładnie przed kupnem polisy AC (jeśli byś sie decydował) czy to będzie 23 tyś. Często firmy ubezpieczają na deklarowaną przez klienta wartość (wyższa składka) a jak przychodzi do wypłaty odszkodowania to liczą z wartości "rynkowej" auta :mad: (w Twoim przypadku nie będzie to wiecej jak 18 tyś.). Najlepiej niech sami oszacują Ci wartość z tabel (uzależnioną od wyposażenia) i wtedy ewentualnie wyliczą Ci składkę. Pasuje - bierzesz, nie -rezygnujesz.


Kolego, zawsze TU bierze wartosc na dzien szkody, kazda firma tak robi, oczywiscie sa wyjatki przy nowych autach, 1 czy 2 latkach, wtedy mozna dostac od wartosci za jaka sie kupilo. Aby ubezpieczyc AC agent i tak szacuje wartosc z katalogu i np ubezpieczasz dzis na 24.000 to za 11miesiecy jak buchna Ci to wartosc tego autka bedzie np 21.500 i tyle dostaniesz. Natomiast jezeli z katalogu wycenia Ci na 24000 a Ty ubezpieczysz na 18000 to nie dosc ze odejmna ta wartosc to jeszcze zdejma Ci 5500zł bo zanizyles wartosc. tego sie nie robi!!!

#299 OFFLINE   orzel_krakow

orzel_krakow
  • 49 postów
  • Dołączył: 19-09-2008
  • Skąd: Krakow

Napisany 29 maja 2009 - 11:55

Rozumiem, ale przez 1 Twój przypadek nie możesz obwiniać wszystkich, a co jak directy Cie wystawią i co wtedy zrobisz? są ludzie i ludziska, ja zawsze wychodze z założenia żeby pomóc w miare moich możliwości jak wiem, że nie dam rady to trudno mówie to prosto w twarz. ;)


Nie obwiniam wszystkich, wiadomo są tacy i są inni, dlatego tez miedzy innymi jestem tutaj i rozmawiam z Tobą:). Może kiedyś zmieni się moje podejście, ale poki co zbyt żal mi tych pieniedzy, zeby tak latwo to puscic....

pytanie nieco z innej beczki, sprawdzal ktos ostantio ceny w tym Link4, mają tą promocję na te niemieckie auta, ale jakoś nie widzę zeby ktos to sprawdzal....

#300 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 maja 2009 - 13:25

Kolego, zawsze TU bierze wartosc na dzien szkody, kazda firma tak robi, oczywiscie sa wyjatki przy nowych autach, 1 czy 2 latkach, wtedy mozna dostac od wartosci za jaka sie kupilo. Aby ubezpieczyc AC agent i tak szacuje wartosc z katalogu i np ubezpieczasz dzis na 24.000 to za 11miesiecy jak buchna Ci to wartosc tego autka bedzie np 21.500 i tyle dostaniesz. Natomiast jezeli z katalogu wycenia Ci na 24000 a Ty ubezpieczysz na 18000 to nie dosc ze odejmna ta wartosc to jeszcze zdejma Ci 5500zł bo zanizyles wartosc. tego sie nie robi!!!


Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, żeby kolega Eliks poprosił najpierw o oszacowanie wartości przez towarzystwo z tabel, a nie o wyliczenie składki na podstawie własnej oceny wartości auta. Bo potrafią "zgarnąć" wyższą składkę a klient nie ma z tego korzyści przy wyliczaniu szkody. A na 100% "wartość rynkowa" jego auta nie będzie 23tyś. według ich tabel tylko właśnie w okolicach 18-19tyś. Tak są skonstruowane.