Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

HID z allegro


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 22 listopada 2010 - 11:53

ku... mac wczoraj przestala mi chodzic jedna z przetwornic a zestaw odebralem w piatek masakra jest bo sprzedawca nie dal mi gwarancji mam tylko fakture co robic

#2 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 listopada 2010 - 14:44

istnieje jeszcze rękojmia , masz fakturę więc żądaj wymiany

Rękojmia za wady fizyczne – odpowiedzialność sprzedawcy wobec kupującego w sytuacji, gdy rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność, nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił on kupującego, bądź jeżeli rzecz została wydana kupującemu w stanie niezupełnym.
Rękojmia za wady prawne – odpowiedzialność sprzedawcy wobec kupującego, jeśli sprzedana rzecz stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej.
Uprawnienia z tytułu rękojmi
Z tytułu rękojmi kupujący może żądać:
- odstąpienia od umowy,
- obniżenia ceny,
- wymiany rzeczy wadliwej na wolną od wad,
- naprawy.

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#3 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 22 listopada 2010 - 15:17

napisal mi gosci zeby mu wyslac przetwornice ta co nie chodzi to mi wymienia a druga rzec to jak sie rozgrzaly to swiecily przy przyspieszaniu na zolto a jak chamowalem to na bialo tak jak powinny i zastanawiam sie czy wyslac mu wszystko i napisac co sie dzialo. czy wy tez tak macie jak staniecie przy scianie to widac jakby mrugaly

#4 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 listopada 2010 - 15:34

czy wy tez tak macie jak staniecie przy scianie to widac jakby mrugaly


nie , całość nadaje się do wymiany

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#5 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 22 listopada 2010 - 15:37

ok dzieki kocyk.

#6 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 22 listopada 2010 - 18:50

masakra jest bo sprzedawca nie dal mi gwarancji
mam tylko fakture co robic

faktura to jak gwarancja , często tak jest że jak masz fakturę lub paragon to wiadomo że daty zakupu masz dwa lata. Szkoda tylko że popłyniesz na kosztach przesyłki.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#7 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 23 listopada 2010 - 10:21

napisalem temu gosciowi ze mi mrugaja itp to mi napisal ze filtry przeciwzakloceniowe trzeba dokupic

#8 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 23 listopada 2010 - 13:31

napisalem temu gosciowi ze mi mrugaja itp to mi napisal ze filtry przeciwzakloceniowe trzeba dokupic

Jesli Ci swiatla mrugaja to co tu do rzeczy maja filtry? To nie hid jest zaklocany tylko hid zakloca. A jak mruga to to nie jest wina czegos w samochodzie, tylko samego zestawu.

No chyba ze masz potężne audio i maly aku i masz tak wielkie wahania napiecia.

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2010 - 17:54

napisal ze filtry przeciwzakloceniowe trzeba dokupic


to nic nie da , te przetwornice mają chyba niestabilne napięcie i dlatego mruga

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#10 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 23 listopada 2010 - 22:18

napisal mi gosci zeby mu wyslac przetwornice ta co nie chodzi to mi wymienia a druga rzec to jak sie rozgrzaly to swiecily przy przyspieszaniu na zolto a jak chamowalem to na bialo tak jak powinny i zastanawiam sie czy wyslac mu wszystko i napisac co sie dzialo. czy wy tez tak macie jak staniecie przy scianie to widac jakby mrugaly


W poprzedniej omedze tak miałem. Pierwsze co zauważyłem to, że w żarnikach światło skacze. Później na ciemnej drodze podczas ruszania barwa zmieniała się aż do zielonego koloru a jak hamowałem to była lekko żółta. Po jakimś czasie wszystko było ok. A zaczęło się to dziać po zmianie żarników na nowe, bo pierwsze wypaliły się. Nie pamiętam już dokładnie ale ten drugi komplet świecił tylko kilka miesięcy. Ehhh chiński shit :mad: Nigdy nie wiadomo co kupisz.
binki123 jeżeli masz możliwość to podmień z kimś żarniki z jakimś kolesiem z innego auta ofcoz

Już to kiedyś pisałem ale mogę dodać do tematu. Ten sam żarnik w zależności od parametrów przetwornicy świeci inaczej. Porównywałem kilka zestawów HID w poprzedniej i nowej omie. Z tego co mi się wydaje to napięcie nominalne (Vnom na przetwornicy) ma na to wpływ. Może ktoś nie uwierzy ale róznica 0,2V już powoduje różnicę w barwie. Jakiś czas temu mój brat Szzymek zamontował HIDa do halogenów i podmieniał przetwornice, szkoda że nie zrobiliśmy fotek :(

#11 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 16 grudnia 2010 - 08:26

no i gosciu totalnie polecial w h... dzwonilem do niego wczoraj i powiedzial tak ze mi tego nie wymieni ani nie naprawi poniewaz ze zestaw ktory tak naprawde jezdzil w moim aucie raptem 3 dni stwierdzil iz ze ten zestaw wyglada tak jakby mial pol roku a wtedy lalo przez te dni ze masakra teraz mi wysyla go z powrotem tak mnie wkur.... ze masakra

#12 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 16 grudnia 2010 - 11:15

Niech sobie z tego zupe ugotuje i odda pieniadze. Masz paragon? Z reszta i tak aukcja jest prawnie wiążącym potwierdzeniem zakupu. Masz na to gwarancje? Chociaz miesieczna?

#13 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 16 grudnia 2010 - 11:41

Niech sobie z tego zupe ugotuje i odda pieniadze. Masz paragon? Z reszta i tak aukcja jest prawnie wiążącym potwierdzeniem zakupu. Masz na to gwarancje? Chociaz miesieczna?


nie mam gwarancji tylko fakture a kasy tez nie odda tylko moze mi odeslac z powrotem i 15 zl za przesylke kur... musze jeszcze zaplacic zlozylem juz wniosek o uniewaznienie komentarza. powiedzial ze ta sprawe moge sobie kierowac gdzie chce on ma zdjecia porobione i powiedzial ze stare jakis hidy wyslalem

do bani bo 450 km nie pojade specjalnie zeby mu napukac ale jesli bylo by blizej to odwiedzilbym kolesia

#14 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 16 grudnia 2010 - 11:56

nie mam gwarancji tylko fakture a kasy tez nie odda tylko moze mi odeslac z powrotem i 15 zl za przesylke kur... musze jeszcze zaplacic zlozylem juz wniosek o uniewaznienie komentarza. powiedzial ze ta sprawe moge sobie kierowac gdzie chce on ma zdjecia porobione i powiedzial ze stare jakis hidy wyslalem

do bani bo 450 km nie pojade specjalnie zeby mu napukac ale jesli bylo by blizej to odwiedzilbym kolesia


Faktura czy paragon to jak gwarancja. Ja ostatnio jak kupowałem w sklepie przetwornice też mam tylko paragon. I gość mi powiedział że jak coś siądzie to wymienia na miejscu na nową bo tego nawet nie naprawiają.

Ja miałem kiedyś taki przypadek że nie chcieli mi przysłać towaru . Walczyłem 3 miesiące smarowałem @ do allegro i do nich no i straszyłem policją i takimi różnymi. W końcu łaskawie przysłali. Ale teraz wiem że jak ktoś ma nawet tysiące pozytywów ale i przy tym kilkadziesiąt negatywów to takie przypadki się zdarzają . Ja bym tego nie kupił wtedy ale to żona kupiła i nie popatrzyła na komentarze.
Próbuj walczyć . , wiem jak się przy takim czymś można zagotować. :evil: a człowiek jest bezsilny.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#15 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 16 grudnia 2010 - 12:13

dokladnie tylko on mi stanowczo powiedzial ze dzisiaj wysle i sie rozlaczyl.nie ma zadnego negatywu. powiedzial ze poprostu nie wymieni bo wyglada jakby jezdzila w aucie pol roku ublocona itp a w tej jednej co mi sie spalila jak wyciagalem to cala byla w srodku w wodzie druga mokra ale w srodku nic nie latalo a w te dni lalo jak h..

#16 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 16 grudnia 2010 - 12:21

to cala byla w srodku w wodzie

a może miałeś źle zamontowane że tak przemokły . No i pewnie coś było nie szczelne że woda się dostałą.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#17 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2010 - 12:31

bo takie rzeczy to najlepiej kupować u siebie w mieście bo :, po pierwsze nikt mi chłamu nie wciśnie , a po drugie w razie jak się coś spierniczy osobiście jadę na wymianę i nie ma to tamto , jak przetwornice wody nabrały tzn. że były nieszczelne czyli gość sprzedaje jakiś badziew

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#18 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 16 grudnia 2010 - 12:32

w tym miejcu co zaznaczylem nie bylo oringu

a zamontowane mialem pod lampami
kazdy uczy sie na bledach wiec mam nauczke i teraz bede wiedzial ale 130zl droga nie chodzi

#19 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 16 grudnia 2010 - 17:08

Napisz do allegro, otworz spor, nie daj sie. Moze jeszcze kogos tak zrobil, jak sie was zbierze trzech to mu konto zablokuja.

#20 OFFLINE   binki123

binki123
  • 36 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Ożegów

Napisany 17 grudnia 2010 - 09:05

on tez sie bedzie wykrecal ze to ze tamto i moze wyjsc ze ja polecialem w ch...