Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

dożywotnie renty dla rodzin ofiar z wypadku busa którym podróżowało 18 osób


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
45 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 19:57

wiec za glupote beda dawac rente ?


to się nazywa łagodzić niezadowolenie społeczne , czego się nie robi dla słupków sondażowych

Państwo nie jest od tego żeby przyszedł premier, zapukał do drzwi i zaprosił łaskawie do pracy


na pewno nie tak bezpośrednio , ale ktoś powinien dbać aby miejsc pracy nie ubywało (już nie mówię o przybywaniu) a kto ma o to zadbać jak nie rząd ?

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#22 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 listopada 2010 - 20:12

to się nazywa łagodzić niezadowolenie społeczne , czego się nie robi dla słupków sondażowych



na pewno nie tak bezpośrednio , ale ktoś powinien dbać aby miejsc pracy nie ubywało (już nie mówię o przybywaniu) a kto ma o to zadbać jak nie rząd ?


rente to powinien placic wlasciciel sadu/busa ktory dopuscil do tego ze tyle osob jechalo w ten sposob




 


#23 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 listopada 2010 - 20:42

ta... i jeszczę krzyż przed pałacem prezydencki, kancelarią premiera, sejmem i szpitalem Matki Polki..........

To ja poprosze jeszcze od razu Pomnik Omegi u siebie na rynku :p

#24 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 listopada 2010 - 07:20

a kto ma o to zadbać jak nie rząd ?


no przecież dba!! podatek podnieśli.... i w jakimś tam rankingu biznesowym jeżeli chodzi o otwarcie własnej dzialalnosci Polska jest już na 78 miejscu (albo szóstym - nie pamiętam)

u nas trwa to lekko 30dni i trzeba obskoczyć kilka urzędów - w rankingu tym wyprzedzają nas pobliskie "mocarstwa" ze wschodu.... chyba wszystkie....

I po co tu zakladać firmę oficjalnie??

lepiej mieć "coś" podjechać busem, zgarnąć jełopów którzy na to pójdą i rura.... biznes sie kręci...

A do tych co ich bronią....

Pracy jest bardzo dużo - sam znam wiele osob co do domu jeździ tylko na weekendy a w tygodniu we 4 wynajmują mieszkanie 50m2 i pracują za normalne pieniądze na budowach naprzyklad - przy czym mają normalne ubezpieczenie....

Praca jest tylko trzeba chcieć.....

#25 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 05 listopada 2010 - 07:51

THIN,nie wiem kiedy otwierałeś działalność,ale od paru ładnych lat otwierasz ją w jeden dzień,no chyba że piszesz o jakiejś spółce ale wyraźnie napisałeś działalność.
Co do tematu też jestem przeciwny dawaniu takich rent wszystkim,jeżeli dana osoba ma możliwość iść do pracy to nie powinna dostać takowej.
Ale tak jak ktoś wyżej napisał że jest to robione pod publikę przez nasz rząd w sprawach medialnych,co by wszystkim pokazać jak to niby dbają o nas.

#26 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 listopada 2010 - 13:52

bede brutalny ale wsiadanie w 18 do busa na pake to jest glupota - wiec za glupote beda dawac rente ? :dziura:


Robisz auta to wiesz czym ludzie potrafia swiadomie jezdzic, wiec to akurat nie dziwi. Dziwi natomiast fakt, ze tak jezdzili od dlugiego czasu i nikt sie tym nie zainteresowal. Chocby glupi telefon na policje, zeby sprawdzili.

Szkoda, ze z szumu i tak znow nie wyciagnie sie wnioskow i pewnie dalej beda podobne busy jezdzily...

#27 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 05 listopada 2010 - 14:14

powiem tak na pewno nie popieram dawania rent dla ich rodzin bo kto nam da jak coś się stanie?Ale co do tego że praca jest to nie zgadzam się bo jest z ciężko z pracą i do tego dobrze płatną a na dodatek nie masz żadnych praw bo jak się odezwiesz albo za protestujesz to cię wywalą. Widzę że niektórzy się tu wypowiadają co maja swoją działalność i nie rozumieją że ludzie często chcą zaoszczędzić parę groszy i jeżdżą w takich warunkach,gdy by były inne zarobki to ludzie by inaczej żyli

#28 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 listopada 2010 - 14:23

powiem tak na pewno nie popieram dawania rent dla ich rodzin bo kto nam da jak coś się stanie?Ale co do tego że praca jest to nie zgadzam się bo jest z ciężko z pracą i do tego dobrze płatną a na dodatek nie masz żadnych praw bo jak się odezwiesz albo za protestujesz to cię wywalą. Widzę że niektórzy się tu wypowiadają co maja swoją działalność i nie rozumieją że ludzie często chcą zaoszczędzić parę groszy i jeżdżą w takich warunkach,gdy by były inne zarobki to ludzie by inaczej żyli


No ale jak np moj wujek zginal na budowie (wlasnej) to dzieci dostaly rente (nie dozywotnia, ale do pelnoletniosci) i jak pamietam renta dla czlonkow rodziny chyba jest nadal podobie tak przyznawana.
Zgadzam sie, ze dozywotnio to naduzycie troche, ale tez nie wiadomo na jakich warunkach.

#29 OFFLINE   massdestruction

massdestruction
  • 61 postów
  • Dołączył: 15-10-2008
  • Skąd: Łodz

Napisany 05 listopada 2010 - 15:32

Szkoda, ze z szumu i tak znow nie wyciagnie sie wnioskow i pewnie dalej beda podobne busy jezdzily...


Daleko szukać nie trzeba.Tydzień później..

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

A kara?Dwa mandaty po 100 żłotych.

#30 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 listopada 2010 - 15:48

Daleko szukać nie trzeba.Tydzień później..

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

A kara?Dwa mandaty po 100 żłotych.


Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi...
Chociaz dobre jest to, ze przynajmniej ktos zadzwonil i zglosil na Policje, wiec swiadomosc rosnie.

#31 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 06 listopada 2010 - 07:56

No ale jak np moj wujek zginal na budowie (wlasnej) to dzieci dostaly rente (nie dozywotnia, ale do pelnoletniosci) i jak pamietam renta dla czlonkow rodziny chyba jest nadal podobie tak przyznawana.
Zgadzam sie, ze dozywotnio to naduzycie troche, ale tez nie wiadomo na jakich warunkach.


troche???

a ile problemów stwazaja, ile ludzie musza sie nameczyc aby ta ręte dostac. Znajoma kupe miesiecy sie męczyła zeby jej córki dostały ręte po tragicznie zmarłym ojcu, bo według zusu miał zamało lat przepracowane!

i gdzie tu sprawiedliwosc?????

#32 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2010 - 08:29

troche???

a ile problemów stwazaja, ile ludzie musza sie nameczyc aby ta ręte dostac. Znajoma kupe miesiecy sie męczyła zeby jej córki dostały ręte po tragicznie zmarłym ojcu, bo według zusu miał zamało lat przepracowane!

i gdzie tu sprawiedliwosc?????


Ale to przeciez nie moja wina. Ja tylko pisze, ze po zmarlych kazda rodzina dostaje rente. Nie dostaja jej chyba tylko dozywotnio, ale z tym nie jestem pewien.

#33 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 listopada 2010 - 09:46

THIN,nie wiem kiedy otwierałeś działalność,ale od paru ładnych lat otwierasz ją w jeden dzień,no chyba że piszesz o jakiejś spółce ale wyraźnie napisałeś działalność


no to chyba w bajki wierzysz. najszybciej co sie dalo
Wpis do ewidencji - 1 dzien
Urząd statystyczny - wyjazd do tczewa - ladny usmiech do mlodej pani - 3 godziny (ale dzien stracony)
do zusu i tak trzeba bylo isc mimo ze urzad miasta wysyla kwity - 3 godziny ale dzien stracony
NIP - 2 tygodnie - i tu nie dalo sie nic zrobic - US to panstwo w Panstwie !!!
wiec teorie 1 dnia mozesz sobie miedzy ksiazki z bajkami wlozyc.

Robisz auta to wiesz czym ludzie potrafia swiadomie jezdzic, wiec to akurat nie dziwi.


mialem 2 przypadki gdzie powiedzialem ze nie wydam klientowi auta bo zagraza jemu i innym. jeden zrobil a drugi podpisal mi kwita ze odbiera na wlasna odpowiedzalnosc auto ktore nie nadaje sie do jazdy (wymienialem mu co prawda poduszke pod silnikiem) ale zawieszenia z przodu to te auto nie mialo wogole - wahacz krzywy, tuleje nie istnialy, amortyzatorow nie bylo




 


#34 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2010 - 10:01

mialem 2 przypadki gdzie powiedzialem ze nie wydam klientowi auta bo zagraza jemu i innym. jeden zrobil a drugi podpisal mi kwita ze odbiera na wlasna odpowiedzalnosc auto ktore nie nadaje sie do jazdy
(wymienialem mu co prawda poduszke pod silnikiem) ale zawieszenia z przodu to te auto nie mialo wogole - wahacz krzywy, tuleje nie istnialy, amortyzatorow nie bylo

:o :pokoj: ja to bym wezwał policję po podpisaniu papierka... dlaczego ?? bo głupota powoduje nieszczęście osób trzecich... Przez takiego idiotę (inaczej takich nie można nazwać) co ma w :pupa: bezpieczeństwo swoje i innych... Mamy kraj w którym absurdy są na porządku dziennym... Mnie dziwi tylko jedno... dlaczego takich ludzi jest tylu i niestety więcej ich przybywa...Czy może wyczaili sposób na dostanie pieniędzy bez pracy ????

#35 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 06 listopada 2010 - 10:04

Beast,dokładnie sześć lat temu otwierałem działalność i trwało to aż jeden dzień,może w mniejszych miejscowościach trwa to dłużej.Co do NIP,to nie wiem na co Ty chcesz czekać,przecież przy działalności wykorzystujesz już istniejący nr NIP który posiada każdy dorosły człowiek,składasz tylko aktualizację NIP,a to trwa 15 min.
Co do urzędu skarbowego to w Szczecinie nie mam z nim problemu(przynajmniej z moim),widać że dużo się zmieniło w stosunku do lat 90-tych,kiedy to ostatnio prowadziłem działalność.
Ogólnie w Szczecinie to wygląda tak że idziesz do urzędu miejskiego i tam załatwiasz wpis i statystyczny,trwa to około 1 godziny,później idziesz do skarbówki i tam jesteś góra 30 min,no i został ZUS,tutaj potrwa to trochę dłużej ale w trzech godzinach się zmieścisz.Także żadne bajki kolego.;)
Przepraszam że nie na temat.

#36 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 06 listopada 2010 - 10:34

:o :pokoj: ja to bym wezwał policję po podpisaniu papierka... dlaczego ?? bo głupota powoduje nieszczęście osób trzecich... Przez takiego idiotę (inaczej takich nie można nazwać) co ma w :pupa: bezpieczeństwo swoje i innych... Mamy kraj w którym absurdy są na porządku dziennym... Mnie dziwi tylko jedno... dlaczego takich ludzi jest tylu i niestety więcej ich przybywa...Czy może wyczaili sposób na dostanie pieniędzy bez pracy ????


nie u każdego objawia się to głupotą bo u niektórych brakiem funduszy na naprawę samochodu a do pracy trzeba dojechać, bo tego nie wiesz czy jak sobie weźmiesz jeden dzień urlopu na żądanie to jutro nie wręczą ci wypowiedzenia. ( nie mówię tu o wszystkich przypadkach bo nie którzy jeżdżą rozklekotanymi samochodami bo im to nie przeszkadza )

Zobaczcie lepiej jak wyglądają nasze drogi a wtedy też bedzie wiadomo dlaczego są wypadki

#37 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 listopada 2010 - 10:46

Co do NIP,to nie wiem na co Ty chcesz czekać,przecież przy działalności wykorzystujesz już istniejący nr NIP który posiada każdy dorosły człowiek,składasz tylko aktualizację NIP,a to trwa 15 min.


paradoks jest taki ze prowadze spolke cywilna i w sumie posluguje sie 3 nipami. prywatnym swoim, prywatnym wspolnika i nipem spolki - taka biurokracja

co do aut - duza ilosc ludzi nie jest swiadoma ze ma auto w tragicznym stanie. dla nic poprostu - "cos stuka" :dziura:




 


#38 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2010 - 10:46

nie u każdego objawia się to głupotą bo u niektórych brakiem funduszy na naprawę samochodu a do pracy trzeba dojechać, bo tego nie wiesz czy jak sobie weźmiesz jeden dzień urlopu na żądanie to jutro nie wręczą ci wypowiedzenia. ( nie mówię tu o wszystkich przypadkach bo nie którzy jeżdżą rozklekotanymi samochodami bo im to nie przeszkadza )

Zobaczcie lepiej jak wyglądają nasze drogi a wtedy też bedzie wiadomo dlaczego są wypadki

Jak kogoś nie stać na naprawy auta to znaczy że nie stać go na utrzymanie go... a dojechać do pracy można autobusem, PKP, PKS, czy nawet rowerem dla mnie to nie jest tłumaczenie :pokoj: jak kupujesz samochód to taki który będziesz w stanie utrzymać... i znowu OT wyszło.. sorki ;)

Renta dożywotnia, dziura w budżecie państwa i dług który się powiększa a kilku co chcą sie utrzymać na stołku i mają wszystkich w :pupa: bo oni mają i chcą jeszcze więcej...

#39 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2010 - 11:26

...
Renta dożywotnia, dziura w budżecie państwa i dług który się powiększa a kilku co chcą sie utrzymać na stołku i mają wszystkich w :pupa: bo oni mają i chcą jeszcze więcej...


I tak jak w temacie w ktorym sie klocilismy tu tez chodzi o odciagniecie uwagi od jakiegos waznego problemu. Moze wybory, moze dziura budzetowa

nie u każdego objawia się to głupotą bo u niektórych brakiem funduszy na naprawę samochodu a do pracy trzeba dojechać, bo tego nie wiesz czy jak sobie weźmiesz jeden dzień urlopu na żądanie to jutro nie wręczą ci wypowiedzenia. ( nie mówię tu o wszystkich przypadkach bo nie którzy jeżdżą rozklekotanymi samochodami bo im to nie przeszkadza )

Zobaczcie lepiej jak wyglądają nasze drogi a wtedy też bedzie wiadomo dlaczego są wypadki


Winni sa ludzie a nie drogi. Droga nie zabija. Zabija glupota i taka sama glupota byla i w tym wypadku. Przepelnienie bisa to glupota, ale najwieksza glupota bylo wyprzedzanie takim autem w takich warunkach. Droga nic to nie zawinila.
Tylko, ze my lubimy sobie szukac wymowek. Ja nie jestem winny, winni sa inni, oni: Policja, Rzad, drogowcy, ograniczenia predkosci, mgla itd.

Jak sie zacznie od siebie to sie bezpieczniej zrobi na drogach.

#40 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 06 listopada 2010 - 13:22

Jak kogoś nie stać na naprawy auta to znaczy że nie stać go na utrzymanie go... a dojechać do pracy można autobusem, PKP, PKS, czy nawet rowerem dla mnie to nie jest tłumaczenie :pokoj: jak kupujesz samochód to taki który będziesz w stanie utrzymać... i znowu OT wyszło.. sorki ;)

Renta dożywotnia, dziura w budżecie państwa i dług który się powiększa a kilku co chcą sie utrzymać na stołku i mają wszystkich w :pupa: bo oni mają i chcą jeszcze więcej...


Ja też nie jestem za rentą dożywotnią bo z jakiej niby racji w czym ich rodziny są lepsze od naszych. A co do jazdy PKP i PKS to nie żartuj jak kogoś interesuje spędzanie pół dnia w np. pkp a potem czekać jeszcze ze 2h na otwarcie firmy to spoko. Owe środki komunikacji na pewno nie sprawdzają się w małych miejscowościach bo rzadko jeżdżą. Na pewno zawiniła ludzka głupota ale niestety stan drug też się przyczynia i do stanu naszych samochodów i wypadków tak samo jak oznakowanie dróg.