Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

dożywotnie renty dla rodzin ofiar z wypadku busa którym podróżowało 18 osób


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
45 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 18:13

Dzisiaj w radiu (chyba Radio ZET) usłyszałem, że Minister Pracy, Pani Jolanta Fedak chcę dać dożywotnie renty dla rodzin ofiar z wypadku busa którym jechało 18 osób?? To ja się pytam z jakiej racji??
To znaczy że ja jestem frajer, bo się ubezpieczyłem na życie... Trzeba było się nie ubezpieczać bo i tak jak będę chciał popełnić zbiorowe samobójstwo (bo nie wiem jak to inaczej nazwać) to moja rodzina dostanie kasę z pieniędzy podatników. Po prostu brak słów. Już prędzej powinni dać odszkodowanie dla faceta ciężarówki w którą ten bus uderzył, chłop niczym nie zawinił a ma ludzi na sumieniu.
Kurczę, mój ojciec miał dwa lata temu wypadek, jechał przepisowo, jest ubezpieczony, sprawca wypadku był ubezpieczony i do dzisiaj trwa jazda z ubezpieczalnią o odzyskanie pieniędzy, a tu banda na własne życzenie pakuje się do 6 osobowego auta i potem wielcy męczennicy.

Polska to dziwny kraj... Jeżeli dobrze słyszałem to rodziny tych ludzi już dostali od Państwa po 2,5 tyś... szkoda słów... i gdzie tu jest równość i sprawiedliwość??

#2 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 18:49

jestem tego samego zdania
podobnie irytuje mnie gdy dowiaduję się o jakichś lewych pieniądzach dla rodzin górników, ofiar katastrofy lotniczej spod Smoleńska, rodzin gołębiarzy z hali mts w Katowicach itp...

#3 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 18:51

ja bym im jeszcze miejsce na Wawelu załatwił a co nie można ??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#4 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 18:53

ja bym im jeszcze miejsce na Wawelu załatwił a co nie można ??


ta... i jeszczę krzyż przed pałacem prezydencki, kancelarią premiera, sejmem i szpitalem Matki Polki..........

#5 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 18:53

To ja się pytam z jakiej racji


wybory za pasem

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#6 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 18:57

wybory za pasem


tyle że każda partia zrobiłaby tak samo bo inne decyzję są niepopularne.... dlatego powodzianie, górnicy, rodziny ofiar ze smoleńska czy innych zawsze będą do przodu. Tym razem chociaż nie było żałoby narodowej, a nie tak jak zrobił były prezydent po wypadku pod Grenoble kiedy wprowadził chyba tydzień żałoby bo zginęło 25 osób... przecież co weekend na drogach gnie więcej!!

#7 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 19:02

i do byle wypadku zaraz premier jedzie z całą świtą (to zatroskanie na ich twarzach) , totalna pokazówka

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#8 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 listopada 2010 - 19:11

Jeśli chodzi o ofiary tego wypadku

Byli to pracownicy sadów - nie wiem czy kiedykolwiek pracowaliście w sadzie - no tak tam się jeździ - nie podoba się to wypad, na Twoje miejsce czeka 5 innych osób. A że to nie byli dziani ludzie więc co mieli zrobić - nie jechać?? Nie ich wina - wyboru za dużego nie masz, gdy kasy brak. Łatwo nam czasem oceniać, bo nie znamy do końca powodów.



 


#9 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 19:15

Jeśli chodzi o ofiary tego wypadku

Byli to pracownicy sadów - nie wiem czy kiedykolwiek pracowaliście w sadzie - no tak tam się jeździ - nie podoba się to wypad, na Twoje miejsce czeka 5 innych osób. A że to nie byli dziani ludzie więc co mieli zrobić - nie jechać?? Nie ich wina - wyboru za dużego nie masz, gdy kasy brak. Łatwo nam czasem oceniać, bo nie znamy do końca powodów.


pomyślałem o tym co napisałeś i zdaję sobie z tego sprawę, ale ja wolałbym pójść piechotą albo pojechać na rowerze niż wsiadać do takiego auta... ale ja jestem dziwny i może uprzedzony do biednych ludzi (chociaż bardziej chyba do głupoty)

#10 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 19:19

Wszytko fajnie - bieda , nie ma pracy , ale dla czego mają dostać tę rentę na stałe . Ludzie płacą Zus-y przez ileś tam lat i co ?? Jak masz iśc do lekarza to musisz się zapisać do lekarza na jakiś termin . a na starość marna ręcina wysokości 1200 zł.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#11 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 listopada 2010 - 19:23

ale ja wolałbym pójść piechotą albo pojechać na rowerze niż wsiadać do takiego auta


nie 30 km :) - no nie istotne

nie wskazuje tutaj aprobaty, że dostają takie renty, ale że ich obecność w tym aucie nie była ich pełnym wyborem - Ci ludzie naprawde nie mieli wyjścia

Co do renty - bo to meritum - dostać powinni, ale nie taką - ja takie emerytury nawet mieć nie będę



 


#12 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 19:24

a na starość marna ręcina wysokości 1200 zł.


Ty chyba piszesz o wysokiej rencie u mnie mamuśka ma 4stówki z groszami


z 1 strony czemu mamy za głupotę czyjąś płacić a z 2 strony kto ich teraz utrzyma?

a może trzeba im dać możliwość znalezienia dobrej pracy ?

#13 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 19:26

nie 30 km :) - no nie istotne

nie wskazuje tutaj aprobaty, że dostają takie renty, ale że ich obecność w tym aucie nie była ich pełnym wyborem - Ci ludzie naprawde nie mieli wyjścia

Co do renty - bo to meritum - dostać powinni, ale nie taką - ja takie emerytury nawet mieć nie będę


Pełnym wyborem może nie, ale jednak ludzie swój rozum mają. Jak bym był sam to może jeszcze bym wsiadł, ale mając żonę, dzieci w życiu bym tam nie wsiadł. Są inne możliwości zarobkowania nawet w takich dziurach tylko, hehe no właśnie, TO TRZEBA CHCIEĆ ;)

#14 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 19:31

żona któregoś z BORowców który zginął w Smoleńsku też upomina się o rentę po mężu , a ma trzydzieści pare lat , jest w pełni sił i nawet nie ma dzieci więc z jakiej okazji ? a już słyszałem wypowiedzi polityków że się jej należy

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#15 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 19:32

Są inne możliwości zarobkowania nawet w takich dziurach

Pewny jesteś? Widocznie jeszcze nie miałeś poważnych problemów finansowych. Spróbuj głodnemu dziecku powiedzieć że nic nie dostanie do jedzenia bo tata nie pojedzie na zbiory do sadu.

#16 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2010 - 19:38

Spróbuj głodnemu dziecku powiedzieć że nic nie dostanie do jedzenia


i dla tego dostali renty , żeby uciszyć ludzi że wszystkiemu winna jest bieda , a jeśli jest bieda to ktoś źle rządzi ......

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#17 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 listopada 2010 - 19:39

no kocyk - w dobrą stronę kombinujesz :)



 


#18 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 19:44

a jeśli jest bieda to ktoś źle rządzi ......


tylko jak człowiek nie chcę to nawet jak mu miodem wkoło :pupa: wysmarujesz to nic nie pomorze. Nie mówię tu o wszystkich żeby była jasność, ale o znakomitej większości. Państwo nie jest od tego żeby przyszedł premier, zapukał do drzwi i zaprosił łaskawie do pracy

#19 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 listopada 2010 - 19:44

bede brutalny ale wsiadanie w 18 do busa na pake to jest glupota - wiec za glupote beda dawac rente ? :dziura:




 


#20 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 listopada 2010 - 19:48

bede brutalny ale wsiadanie w 18 do busa na pake to jest glupota - wiec za glupote beda dawac rente ? :dziura:


jak to jest brutalne to nie będe mówił co ja o tym myśle... :dziura::dziura: