Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Małe sprostowanie/reorganizacja 1/4 na nastepnych zlotach


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
55 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 września 2010 - 20:43

Następna sprawa to możliwość startowania tylko w jednej kategorii.

Dlaczego? Ja dla przykładu miałem ochotę ścignąć się z Beastem oprócz startu w swojej klasie.

widzisz, ale naistotniejszego nie zacytowałeś: ''a przeciez nie o to chodzi''.

Powinieneś zauważyć, że napisałem to ironicznie. Organizatorzy zawsze liczą na uczciwość startujących. Przecież nikt nie będzie nikomu rył w aucie i sprawdzał co ma podłubane.

 


#22 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 września 2010 - 20:47

Dlaczego? Ja dla przykładu miałem ochotę ścignąć się z Beastem oprócz startu w swojej klasie.


moj post wczesniej.

Powinieneś zauważyć, że napisałem to ironicznie. Organizatorzy zawsze liczą na uczciwość startujących. Przecież nikt nie będzie nikomu rył w aucie i sprawdzał co ma podłubane.



Wierzysz w to co piszesz?

#23 OFFLINE   zbychu

zbychu
  • 130 postów
  • Dołączył: 20-02-2009
  • Skąd: na wiosce pielgrzymowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 września 2010 - 20:49

idac tym tropem to trzeba podzielic jeszcze na automaty i manuale bo czlowiek ktory lubi automaty i duzo podlubal w aucie nie ma wiekszych szans z dlubnietym manualem :p
wiesz nawet auta o identycznej mocy moga miec rozne czasy na 1/4. 98% seryjnych manuali w 3.0 i seryjnych 3.2 nie ma ze mna szans. my nie robimy profesjonalnego wyscigu na 1/4. granica bledow pomiarowych na stoper jest duza- przyklad - moj wyscig z genasem ktory wygralem o prawie dlugosc maski a czasy mamy wpisane takie same.
obecny uklad jest dobry - wypraktykowany przez kilka zlotow

beast tylko chciałem napisać że koledzy na mecie dobrze mierzyli czasy, a co do wyścigu z genasem to był remis mam to na aparacie nagrane, ale to tak poza tematem.
Oczywiście niemam pretensji, a filmik bezcenny:)

#24 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 września 2010 - 20:51

Wierzysz w to co piszesz?

Wierzę w uczciwość startujących. Jeżeli ktoś startuje podłubanym autem w serii to jest to dla mnie szczyt chamstwa.


a co do wyścigu z genasem to był remis mam to na aparacie nagrane, ale to tak poza tematem.

Dawaj tę fotkę :D.

 


#25 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 września 2010 - 20:53

znam conajmniej 2 przypadki ''tzw chamstwa''.

nie bede dalej mówił. uwazam to za temat zamknięty.

Moja propozycja była tez miedzy innymi dla tego zeby nie bylo mozliwosci oszukiwania.

#26 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 września 2010 - 20:53

I ostatnia to dać wszystkim równe szanse z ilością startów. Jak startujemy na szans i tylko po razie to wszyscy (reszta startów to poza konkurencją lub brany tylko pierwszy czas pod uwagę)

W serii byly przeciez brane pod uwage tylko pierwsze czasy, w open najlepszy.

#27 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 września 2010 - 20:54

idac tym tropem to trzeba podzielic jeszcze na automaty i manuale bo czlowiek ktory lubi automaty i duzo podlubal w aucie nie ma wiekszych szans z dlubnietym manualem :p
wiesz nawet auta o identycznej mocy moga miec rozne czasy na 1/4. 98% seryjnych manuali w 3.0 i seryjnych 3.2 nie ma ze mna szans. my nie robimy profesjonalnego wyscigu na 1/4. granica bledow pomiarowych na stoper jest duza- przyklad - moj wyscig z genasem ktory wygralem o prawie dlugosc maski a czasy mamy wpisane takie same.
obecny uklad jest dobry - wypraktykowany przez kilka zlotow

beast tylko chciałem napisać że koledzy na mecie dobrze mierzyli czasy, a co do wyścigu z genasem to był remis mam to na aparacie nagrane, ale to tak poza tematem.
Oczywiście niemam pretensji, a filmik bezcenny:)


dawaj fotke - wyraznie widzialem ze bylem lekko z przodu




 


#28 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 września 2010 - 20:55

nie spamować psia mac :p

#29 OFFLINE   lutek

lutek
  • 89 postów
  • Dołączył: 03-02-2009
  • Skąd: pow. Pajęczno

Napisany 27 września 2010 - 20:58

ale powiedzcie mi co ma sens ganianie sie seriami?

Najlepiej niech bedzie tylko klasa OPEN i kazdy niech jedzie sam najlepszy czas wygrywa i po sprawie ;) wszystkie plaki i odrdzewiacze zgarna podlubane 3.0 i 3.2 i bedzie git majonez:jump:

#30 OFFLINE   pskidu

pskidu
  • 46 postów
  • Dołączył: 12-07-2010
  • Skąd: Oława

Napisany 27 września 2010 - 20:59

Ja trochę z innej beczki...

Po wzięciu udziału w wyścigu na 1/4 mili mam mieszane uczucia co do pomiaru czasu. Brałem udział w tym wyścigu dwa razy. Pierwszy: seryjne do 2,2. Drugi: Open.
Ten drugi raz był dlatego, ponieważ nie udał mi się pierwszy start, przyznaje się bez bicia... Nie ogarnąłem...
Za drugim razem pomknąłem dużo lepiej a różnica w czasie wg. pomiaru wynosiła 0,05sek


Więc pomyślałem troche i chce zrobić choinkę startową dla potrzeb 1/4 mili. Jak powiedział Letis "Nie jest to trudne"
Tj.: 1xStojak + 2x4 żarówki diodowe (żeby było widać w słońcu. 1 żarówka diodowa 20zł. Ale można też 100w wsadzić) + 2x fotokomórka + 2xlustra + 2x stoper + 2x400m kabla lub wymyślić jakoś na np Wi-Fi.
Później będzie można zrobić duży wyświetlacz na mecie, żeby wszyscy mogli zobaczyć wynik.

Na razie jest to z zarodku...

proszę o wyrozumiałość, ponieważ nie wgłębiałem się jeszcze w ten temat
a nie znalazłem na razie żadnego schematu budowy takowego wynalazku


Na pewno coś takiego jest wykonalne... kwestia pomysłu.
Pozdrawiam.

#31 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 września 2010 - 21:48

Najlepiej niech bedzie tylko klasa OPEN i kazdy niech jedzie sam najlepszy czas wygrywa i po sprawie ;) wszystkie plaki i odrdzewiacze zgarna podlubane 3.0 i 3.2 i bedzie git majonez:jump:



wchodze na ambicje? czyzbysmy mieli pierwszego ktoremu tylko na nagrodach zalezy?


P.S taka gadka do niczego nie prowadzi.

#32 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 września 2010 - 22:02

.

Więc pomyślałem troche i chce zrobić choinkę startową dla potrzeb 1/4 mili. J
.


Choinka można powiedzieć już jest.
Moja wina bo trochę nawaliłem z racji dużo zwiększonej ilości pracy w ostatnim czasie, a decyzja wyjazdu na zlot została podjęta już podczas jego trwania i wszystko było załatwiane częściowo już po fakcie.

I w tym miejscu składam wielkie podziękowania dla Ziutka50 za pomoc w tej sprawie.

Zostały już tylko można powiedzieć sprawy "kosmetyczne", jakieś małe dopracowania pierwotnego projektu i jak wszystko będzie działało jak należy można będzie rozbudować do dużego wyświetlacza, czy pobawić się jeszcze bardziej żeby czasy się automatem wprowadzały na jakiegoś kompa.

#33 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 września 2010 - 22:08

E tam Pany, zabawa się liczy. Na ostatnim zlocie pojechałem z założoną puchą w serii (potem doczytałem, że nie wolno było). Na szczęście nie zająłem żadnego miejsca bo bym się co najmniej głupio czuł. Teraz pojechałem tylko w open i znów nic nie wygrałem :D Ale i tak było fajnie :D:D

No ale jak już będzie ta "choinka" to się wezmę :jump:

#34 OFFLINE   lutek

lutek
  • 89 postów
  • Dołączył: 03-02-2009
  • Skąd: pow. Pajęczno

Napisany 27 września 2010 - 22:35

wchodze na ambicje? czyzbysmy mieli pierwszego ktoremu tylko na nagrodach zalezy?

nie nie wchodzisz, bo jak dla mne liczy sie zabawa a nie tylko jakis dyplom. Mam takie wrazenie ze ty liczyłes na cos wicej i nie wyszlo. Zawiodłeś sie na aucie bo miało być po przeróbkach wirusach itp ze 240 km. co do nagród twoje słowa

na nastepnym zlocie podopisuje sie sam do 3.0 bo mam tak w dowodzie i do open i pozgarniam plaki odrdzewiacze i bede zadowolony
Lutek trzyma serie:D
211,9KM przy 6044 obr/min
271,6Nm przy 5002 obr/min

#35 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 września 2010 - 22:39

ehh sie przepychanki zaczynają. Tak myslalem ze bedzie lepiej. coś zawiodło i trzeba poprawic, natomiast na wynik i tak nie narzekam.

#36 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 września 2010 - 06:04

Po czaplinku było narzekanie na problem z pomyleniem torów. Teraz na problem z pomiarami czasu. Ale torów już nie pomylono, więc wychodzi że na następnym powinno być lepiej z czasami

Ale i tak widzę że zapominać że to tylko amatorska zabawa :). Jak kto chciał sobie zmierzyć czas jaki ma na 1/4 mili - mamy w klubie G-techa od tego



 


#37 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 28 września 2010 - 10:42

Kategorie powinny zostac tak jak sa, jak ktos z automatem nie chce jechac z manulaem to dogadajcie sie miedzy soba. moze jeszcze oddzielmy benzyna -gaz bez sesu i zajmnie za duzo czasu.

#38 OFFLINE   zielona

zielona

    Sylwiosława

  • 150 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 28 września 2010 - 12:33

Kategorie powinny zostac tak jak sa, jak ktos z automatem nie chce jechac z manulaem to dogadajcie sie miedzy soba. moze jeszcze oddzielmy benzyna -gaz bez sesu i zajmnie za duzo czasu.


Mam dokładnie takie same zdanie. Można by jeszcze podzielić na płeć, doświadczenie, kolor nadwozia, itp. itd.

#39 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 września 2010 - 18:34

Ja powiem szczerze że chciałem startować w serii ale na pytanie marka klossa o modyfikacje nie kłamałem i zjechałem z płyty. A chciałem się pogonić z autem które też było "dłubnięte" bo tak byłem zapisany na liście. Co do ścigania się automat z manualem co to komu przeszkadza? Ja ścigałem się z BzQ i w każdym wyścigu zostawił mnie w tyle, ani z tego nie płaczę ani się nie smucę. To ma być zabawa, co ciekawsze BzQ w moim aucie zostawił mnie w tyle w jego automacie (cóż nie wiedziałem jak się rusza automatem szybko). Też z tego powodu nie płaczę :)

Co do wyników wiadomo to ludzkie oko i szybkość kciuka ;) trzeba pomyśleć o choinkach startowych, wtedy wyniki będą wiarygodne :) nie zmienia faktu że zabawa jest zabawą :)

#40 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 września 2010 - 18:56

a po co rozwijając podział listy wydłużać jeszcze bardziej czas konkurencji na 1/4??
czasu na zapisy przed zlotem jest bardzo dużo..
zapisując sie na listę większość i tak ma już dobraną pare z kim chce się ścigać...

wszyscy chyba widzieli ile czasu zajmowało przygotowanie do startu...

z czasem zapewne dorobimy się choinki startowej... a jak na moje na końcu wystarczyły by fotokomórki i jakiś lapek który by mierzył czas i zapisywał...

i nikt by nie miał pretensji...

już nie mówię nic o tym, że ktoś musi teraz stać na końcu i mierzyć czas - co go w sumie dyskwalifikuje z tej konkurencji... o tym nikt nie napisze...

a jak ktoś ma niedosyt to za każdym razem po zakończeniu wyścigów z zapisów można dobrać kogoś do pary i stanąć na kresce.... i na tym i na poprzednim zlocie tak bylo i zapewne na następnym tak będzie...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ