Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana płynu hamulcowego.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
52 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bmaci3k

Bmaci3k
  • 212 postów
  • Dołączył: 07-12-2006
  • Skąd: Ciechanów

Napisany 19 kwietnia 2007 - 22:25

Witam czy mógłby ktoś wytłumaczyć tak łopatologicznie jak wymienić płyn hamulcowy w omie? Jeśli jest jakaś różnica to w wersji z ABS. Czytałem niby coś w Sam Naprawiam ale jakoś tak dziwnie jest wytłumaczone. Z góry dzięki za pomoc.



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 19 kwietnia 2007 - 22:28

Witam czy mógłby ktoś wytłumaczyć tak łopatologicznie jak wymienić płyn hamulcowy w omie? Jeśli jest jakaś różnica to w wersji z ABS. Czytałem niby coś w Sam Naprawiam ale jakoś tak dziwnie jest wytłumaczone. Z góry dzięki za pomoc.




bardzo ladnie jest to opisane lacznie z odpowietrzaniem.
Bez ABS odpowietrzasz na krzyz zaczynajac od najdalszego kola, z abs prawy tyl, lewy tyl. prawy przod lewy przod.




 


#3 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 kwietnia 2007 - 21:12

Łoptologicznie to tak: wyciągasz zbiorniczek z zawatością wyciągasz z samochodu ( jest na wcisk) wylewasz cała zawartość. Wypłucz go pod kranem. Szczoteczką jak jest ubrudzony z zewnątrz. Wciskasz go spowrotem do samochodu. Zalewasz do pełna. Wsadzasz jedna osobę do samochodu a ty do zaworków. Osobo w środku pompuje pedał a ty przy zaworkach jak przy odpowietrzaniu ( pompowanie pedału, przytrzymanie , odkręcanie zaworka, płyn pocieknie, dokręcanie zaworka i znów pompowanie itd). Po kolorze będziesz widział kiedy już będzie świeży płyn. Trzeba tylko pilnować żeby płyn w zbiorniczku nie zszedł poniżej min. Trzeba dolewać na bieżąco. Kolejność opisał kolega

Bez ABS odpowietrzasz na krzyz zaczynajac od najdalszego kola, z abs prawy tyl, lewy tyl. prawy przod lewy przod.

ć opisał kolega beast,

#4 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 20 czerwca 2009 - 10:12

A czy jak nic złego się nie dzieje, to przy wymianie płynu hamulcowego mimo wszystko należy odpowietrzać?

#5 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 20 czerwca 2009 - 19:11

A czy jak nic złego się nie dzieje, to przy wymianie płynu hamulcowego mimo wszystko należy odpowietrzać?

Napisz jasniej o co Ci chodzi...

#6 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 20 czerwca 2009 - 19:13

Napisz jasniej o co Ci chodzi...


No bo w ASO usłyszałem coś takiego:
Jak nie ma oznak zapowietrzenia, to po prostu wymieniamy płyn i już.
Nie odpowietrzamy bez potrzeby.

#7 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 20 czerwca 2009 - 19:22

Hmm,niektórzy wymieniaja płyn tylko w zbiorniczku co jest bez sensu,sama wymiana płynu wiaze się z odpowietrzeniem (stary płyn musi zostać zastąpiony nowym,bez żadnego pęcherzyka powietrza) czyli trzeba go przepompować przez wszystkie przewody,a czynność ta jest niczym innym jak odpowietrzeniem.

#8 OFFLINE   Lukas-l61

Lukas-l61
  • 330 postów
  • Dołączył: 27-03-2008
  • Skąd: Działdowo

Napisany 21 czerwca 2009 - 11:49

Poprostu w aso chcieli to zrobic 1-2-3 i po bólu i kolega by zapłacił.A płyn w przewodach dalej by był stary.To jest jasne naciąganie.Niewierze mechanikom

#9 OFFLINE   Piotrek.sz

Piotrek.sz
  • 194 postów
  • Dołączył: 07-05-2009
  • Skąd: Koty-STA K.Koźle-OK Skwierzyna-FMI
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 czerwca 2009 - 11:57

Gdzieś słyszałem o wymianie płynu w ten sposób że pod ciśnieniem nowy płyn jest wciskany przez zbiorniczek , i przez odpowietrznik stary- sam, bez pompowania wychodzi...
Może tak chcieli zrobić?

#10 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 21 czerwca 2009 - 12:12

i przez odpowietrznik stary- sam, bez pompowania wychodzi...


Ale to tez wiąże się z odpowietrzeniem....trzeba przeciez otworzyć odpowietrznik i przepompować płyn...

#11 OFFLINE   Lukas-l61

Lukas-l61
  • 330 postów
  • Dołączył: 27-03-2008
  • Skąd: Działdowo

Napisany 21 czerwca 2009 - 12:19

Co byś nierobił przedmuchując pompując czy coś tam jeszcze to i tak odpowietrzanie sie robi i tak innej opcji brak

#12 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 21 czerwca 2009 - 12:42

Gdzieś słyszałem o wymianie płynu w ten sposób że pod ciśnieniem nowy płyn jest wciskany przez zbiorniczek , i przez odpowietrznik stary- sam, bez pompowania wychodzi...
Może tak chcieli zrobić?


Nie wiem, ale mówili, że zajmie to godzinę.

#13 OFFLINE   rafja

rafja
  • 780 postów
  • Dołączył: 25-05-2008
  • Skąd: gołdap
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 26 sierpnia 2009 - 13:37

słuchajcie, a jak podłącze pompkę ssącą pod odpowietrznik przy zacisku, będzie ok? Czy tez musze pompowac pedałem hamulca?

#14 OFFLINE   lukashek84

lukashek84
  • 33 postów
  • Dołączył: 08-08-2007
  • Skąd: Sokółka

Napisany 09 marca 2010 - 12:36

Witam wszystkich forumowiczów, dzisiaj grzebałem się przy hamulcach bo mi strasznie waliła kiera przy hamowaniu i w czasie jazdy. Po wstępnych oględzinach stanu hamulców okazało się, że jest zapieczony dolny (ślizgacz) palnik w dłoń i naprawione. Teraz pytanie po odkręceniu przewodu od cylinderka poleciał czarny płyn. Autko po zabiegach smarowania cylinderka i (ślizgaczy) ładnie chodzi i nic nie stuka ale co z płynem? dodam że był wymieniany u mechanika rok temu. Wierzyć na słowo, że go wymienili bo nie byłem obecny przy wymianie czy zaczynać wymianę samemu.

#15 OFFLINE   nesfor

nesfor

    :)

  • 121 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Tczew

Napisany 10 maja 2010 - 08:31

a ile tego plynu potrzeba do wymiany ? przepraszam jelsi przeoczylem :)

#16 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 maja 2010 - 09:11

ja mialem 1 litr i troche mi zostalo, najlepiej wymiane robic z rozebraniem calego ukladu, wy,ienic wszystkie gumki wyczyscic syf spod tloczkow bo tam zawsze sie gromadzi i wymienic plyn, mi taka zabawa zajela prawie caly dzien

#17 OFFLINE   nesfor

nesfor

    :)

  • 121 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Tczew

Napisany 10 maja 2010 - 10:29

ale pompe i to cale serwo i wszystko rozbierales ? :)

#18 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 maja 2010 - 13:50

nie tylko zaciski hamulcowe no i zbiorniczek wyczyściłem

#19 OFFLINE   bredo1

bredo1
  • 311 postów
  • Dołączył: 01-07-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 maja 2010 - 15:04

Teraz pytanie po odkręceniu przewodu od cylinderka poleciał czarny płyn. Autko po zabiegach smarowania cylinderka i (ślizgaczy) ładnie chodzi i nic nie stuka ale co z płynem? dodam że był wymieniany u mechanika rok temu. Wierzyć na słowo, że go wymienili bo nie byłem obecny przy wymianie czy zaczynać wymianę samemu.


No jak ci poleciał czarny płyn to musiał być na pewno bardzooooooooo stary. Ja po trzech latach miałem płyn tylko w troche ciemniejszym odcieniu niż nowy ,ale i tak profilaktycznie zmieniłem. Przy odpowietrzaniu wysprzęglika poleciało coś jakby kawa z mlekiem i nawet po odstaniu było bardzo mętne i ciemne. Więc lepiej wymień ten płyn.

#20 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 15 września 2011 - 13:59

Szybkie pytanko do tematu, Gdzie się znajduje odpowietrznik wysprzęglika, Muszę wymienić płyn przed zimą bo mam ponad 5% wody. Z hamulcami sobie poradzę ale nie mam pojęcia gdzie szukać tego piątego odpowietrznika. W "sam naprawiam" też nic o tym nie ma.