Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy kupić nowe turbo do Y2,5dti przebieg 300000


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
45 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   radza

radza
  • 238 postów
  • Dołączył: 20-01-2009
  • Skąd: Opole . . . . . . . . Y25DT & C3.0SEJ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2010 - 10:01

kupiłem nowe turbo i takie wstawiłem u znajomego mechanika. Na razie autko hula cacy , chwile pojeżdżę i popatrzę jak to wszystko chodzi, dam znać czy wszystko w porządku.
Co dokładnie trzeba zrobić przy okazji wymiany turbo?
Pozdrawiam.

Hej :)
Napisz za ile i gdzie kupiłeś nową turbinę??
Ja przy wymianie turbiny na pewno sprawdziłbym całe podciśnieniowe sterowanie jej pracą oraz przeczyścił lub wymienił elektrozawory sterujące turbiną i EGR-em.
Na pewno po wymianie trzeba o nią dbać:)

#42 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 02 czerwca 2010 - 13:38

Przede wszystkim wymień odmę - pamiętaj, żeby zalać turbinę olejem a przy pierwszym odpalaniu odłączyć wtryskiwacze i pokręcić kilka sekund rozrusznikiem.

#43 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 czerwca 2010 - 14:22

Sprawdź to jeak możesz i daj znać ile jest u Ciebie.

no to jest tak wszystkie dane są na luzie znaczy bez obciążenia i na jałowym biegu jest tak
http://c11.wrzuta.pl...c065776/jalowy?
przy 2000 RPM
http://c2.wrzuta.pl/...04c065776/2000?
i przy 3000 RPM
http://c14.wrzuta.pl...c4c065776/3000?
kiedyś jak mierzyłem pod obciązeniem to w czasie jazdy było 230 kPa na maksa

#44 OFFLINE   Aniaexecutiv

Aniaexecutiv
  • 9 postów
  • Dołączył: 21-06-2009
  • Skąd: Tychy

Napisany 09 czerwca 2010 - 18:10

Turbo kupiłem w Jaworznie , za pośrednictwem warsztatu (bo mieli zniżki) zapłaciłem 3200 brutto, dostałem gwarancje 2 lata, zawory przeczyszczone i egr wymieniony. Przeczyszczony cały układ ssący włącznie z intrcoolerem , wtryski były wyciagniete przed uruchomieniem silnika , bo przy okazji sprawdzałem ciśnienie w cylindrach.
Ogólnie chłopaki potraktowali mnie ok. Robiłem to w serwisie BMW w Mikołowie Witek Szymocha. Narazie zrobiłem małą trasę około 300km chodzi super , może troszke zadymi ,ale nie całkiem na czarno przy wciśnięciu pedała podczas wyprzedzania maruderów. Spalanie tez fajne bo wyszło mi 6,7 z Tych za Maków Podh. i z powrotem.
Ale jedno mnie ździwło , ponieważ pozbawili mnie katalizatore podobno był zalany olejem (nie ukrywam w przeciagu półtora roku drugie turbo). Mam pytanko , czy dobrze zrobili i jaki ma to wpływ na prace silnika , czy tylko na emisję spalin. Acha odme wymieniłem.
Pozdrawiam

#45 OFFLINE   SASIK

SASIK

    ** OMEGAlution **

  • 227 postów
  • Dołączył: 28-03-2007
  • Skąd: Pińczów

Napisany 10 czerwca 2010 - 07:27

Ale jedno mnie ździwło , ponieważ pozbawili mnie katalizatore podobno był zalany olejem (nie ukrywam w przeciagu półtora roku drugie turbo). Mam pytanko , czy dobrze zrobili i jaki ma to wpływ na prace silnika , czy tylko na emisję spalin.

Z tego co wiem to kat jest potrzebny do utrzymania normy spalin i żadnego innego celowego zadania nie spelnia. Efekt uboczny posiadania kata to dodatkowe tłumienie dźwięku - czy teraz bez kata nie masz wrażenia, że wydech jest trochę glośniejszy? Ponadto brak kata to brak oporu a zatem teoretycznie powinien być trochę mocniejszy, ale to trzeba by zmierzyć na hamowni.
Pozdrawiam
Przedni napęd tylko dla dziewczynek !!
Sasik

#46 OFFLINE   Aniaexecutiv

Aniaexecutiv
  • 9 postów
  • Dołączył: 21-06-2009
  • Skąd: Tychy

Napisany 11 czerwca 2010 - 13:20

Dzięki Sasik,
troche głośniejszy faktycznie jest , jezeli chodzi o wydech, jeżeli nie ma to prawie żadnego wplywu na ogólną pracę i innych problemów to ok. Czy jest mocniejsz, to faktycznie najlepij gdzieś fachowo sprawdzić , ale nie widzę takiej potrzeby. Najważniejsze żeby chodziło autko i cieszyła jazda bezstresowa (czy coś może jeszcze człowieka spotkać na drodze).
Pozdrawiam