Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Prawda o cudownym odpalaczu z allegro


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
115 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   bela1988

bela1988
  • 8 postów
  • Dołączył: 03-05-2010
  • Skąd: Lubaczów

Napisany 07 maja 2010 - 20:19

opis podłączenia jest z tym urządzonkiem to banał są tylko 4 przewody


no tak ale nie każdy wie gdzie je podpiąć

#82 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 maja 2010 - 20:24

no tak ale nie każdy wie gdzie je podpiąć


z tym "cudem" dostajesz instrukcje łopatologiczna - kazdy sobie poradzi.
kup czujnik temp - wymien, wyczysc nastawnik, ustaw porzadnie - wyreguluj, popraw kat wtrysku i nie bedziesz zadnego gooofna do maskowania problemu potrzebowal




 


#83 OFFLINE   bela1988

bela1988
  • 8 postów
  • Dołączył: 03-05-2010
  • Skąd: Lubaczów

Napisany 07 maja 2010 - 20:32

z tym "cudem" dostajesz instrukcje łopatologiczna - kazdy sobie poradzi.
kup czujnik temp - wymien, wyczysc nastawnik, ustaw porzadnie - wyreguluj, popraw kat wtrysku i nie bedziesz zadnego gooofna do maskowania problemu potrzebowal


ile taka usługa może kosztować w warsztacie bo podejrzewam że to jest ponad moje siły

#84 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 maja 2010 - 20:41

ile taka usługa może kosztować w warsztacie bo podejrzewam że to jest ponad moje siły


no napewno wiecej niz odpalacz z allegro. ale jesli pompa nie jest zajezdzona to problem z odpalaniem mozna naprawic. z tym ze 94 to pewnie kolo 500 000 ma najechane (licznik niech zgadne 220000) wiec pewnie skonczy sie wymiana pompy. a to z robocizna pewnie dogoni kwote za ktora omege kupiles. dzis byl u mnie koles w warsztacie - ogladal w zeszlym tygodniu u mnie bfl 2.5td ale za drogo bylo i "duzy przebieg" - kupil inna "okazje"190 000 km - dzis przyjechal zalamany bo byl w innym warsztacie ta okazja i jak mu wyliczyli ile ma do wlozenia to sie zalamal bo wiecej go wyjdzie nic by ta moja kupil i jeszcze nie wszystko bedzie mial porobione.
w autach nie ma okazji




 


#85 OFFLINE   tomekmarcz

tomekmarcz
  • 16 postów
  • Dołączył: 08-05-2010

Napisany 23 maja 2010 - 13:13

a kto to ma zalorzone i morze potwierdzic czy to naprawde dziala bo nacieplym mi cierzko pali a na zimnym pali bardzo dobrze

#86 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 23 maja 2010 - 17:48

a kto to ma zalorzone i morze potwierdzic czy to naprawde dziala bo nacieplym mi cierzko pali a na zimnym pali bardzo dobrze


Mnie tak palil i zalozylem to sam i pali czy cieply czy zimny tak samo.Mam zalozone to juz drugi rok i swiec jeszcze nie musialem wymieniac.
Ps.Bela 1988 Jesli chcesz to kup to urzadzanie ,a ja ci zaloze.29.05 bede w domu to mozemy sie umowic.Pozdrawiam

#87 OFFLINE   tomekmarcz

tomekmarcz
  • 16 postów
  • Dołączył: 08-05-2010

Napisany 24 maja 2010 - 05:33

kolego vis1966 niema problemu ja jestem z dabrowy gorniczej i mam kupic czy morze masz takie urzadzenia napisz do mniena na mejla albo na skajpa to sie dogadamy ja bede wieczorem w domu dzis

#88 OFFLINE   zereb

zereb

    2t rider

  • 85 postów
  • Dołączył: 01-02-2010
  • Skąd: Wrocław

Napisany 24 maja 2010 - 10:25

Też mam u siebie i narazie odpala tak samo na ciepłym jak na zimnym. Wdcześniej był problem z odpalaniem na ciepło.

#89 OFFLINE   qter

qter
  • 114 postów
  • Dołączył: 13-07-2009

Napisany 25 maja 2010 - 07:52

Na problem z odpalaniem na ciepło jest jeszcze jeden sposób. Sam mam ten problem przez wyrobioną głowiczke pompy i u mnie to działa. Może mnie wyśmiejecie, powiecie że to nie jest rozwiązanie problemu a tylko odwlekanie tego co jest nieuniknione czyli regeneracji pompy ale to nic. A więc samochód na ciepłym nie pali ponieważ rozszczelnia sie głowiczka pompy i nie daję ona odpowiedniego ciśnienia na wtryski. Zwiększyć ciśnienie można poprzez regenerację pompy lub... zagęszczenie podawanego paliwa. Czym zagęścić paliwo? Olejem roślinnym w biedronki po 3.21zł:D. Ja dolewam mniej wiecęj w proporcjach 4:1 czasami więcej i nie widzę żadnych skutków ubocznych. Jedynie ten zapach frytek ale mi on nie przeszkadza. Dodam że podobnie działa BioDiesel z stacji Bliska jednak jest on rzadszy od OR.

#90 Guest_stasiek30_*

Guest_stasiek30_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 25 maja 2010 - 11:48

I lepiej Ci odpala na ciepłym z tym olejem? a jak ze spalaniem? więcej pali?

#91 OFFLINE   qter

qter
  • 114 postów
  • Dołączył: 13-07-2009

Napisany 25 maja 2010 - 12:11

Czy więcej pali to nie wiem. Jeśli jest różnica to napewno nie wielka. Pali dużo lepiej. Wcześniej zdarzało mi się że musiałem polewać głowiczke wodą aby ją schłodzić. Odkąd jeżdżę na mieszance jeszcze nigdy nie miałem takiej potrzeby. Dodam jeszcze że mam zamontowane to urządzenie z allegro ale samo to urządzenie nie pomogło mi w poprawie palenia na ciepłym silniku dlatego spróbowałem lać OR no i to pomogło:D. Powiem jeszcze że nie polecam kupować tego urządzenia ponieważ lepiej zrobić sobie ręczny włącznik świec żarowych gdzieś w środku auta. Taniej a pomaga tak samo jak to urządzenie. Ja teraz żałuje że je kupiłem.

#92 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 maja 2010 - 21:19

Czy więcej pali to nie wiem. Jeśli jest różnica to napewno nie wielka. Pali dużo lepiej. Wcześniej zdarzało mi się że musiałem polewać głowiczke wodą aby ją schłodzić. Odkąd jeżdżę na mieszance jeszcze nigdy nie miałem takiej potrzeby. Dodam jeszcze że mam zamontowane to urządzenie z allegro ale samo to urządzenie nie pomogło mi w poprawie palenia na ciepłym silniku dlatego spróbowałem lać OR no i to pomogło:D. Powiem jeszcze że nie polecam kupować tego urządzenia ponieważ lepiej zrobić sobie ręczny włącznik świec żarowych gdzieś w środku auta. Taniej a pomaga tak samo jak to urządzenie. Ja teraz żałuje że je kupiłem.


wyrazil bym sie brzydko ale sam sobie bym musial warna wlepic
obydwa sposoby to maskowanie problemu. a jego rozwiazanie nie jest wcale takie trudne ani kosztowne (chyba ze faktycznie masz pompe na smietnik) . jestem po 3 sukcesie w naprawie ciezkiego odpalania. auta pala na zimnym i goracym od przekrecenia kluczykiem mimo przebiegow kolo 400 000 km i bez calkowitej naprawy pompy. fakt ze pol dnia roboty ale sie da :)




 


#93 Guest_stasiek30_*

Guest_stasiek30_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 26 maja 2010 - 06:48

wyrazil bym sie brzydko ale sam sobie bym musial warna wlepic
obydwa sposoby to maskowanie problemu. a jego rozwiazanie nie jest wcale takie trudne ani kosztowne (chyba ze faktycznie masz pompe na smietnik) . jestem po 3 sukcesie w naprawie ciezkiego odpalania. auta pala na zimnym i goracym od przekrecenia kluczykiem mimo przebiegow kolo 400 000 km i bez calkowitej naprawy pompy. fakt ze pol dnia roboty ale sie da :)


A co zrobiłeś jesli można wiedzieć?

#94 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 26 maja 2010 - 07:43

beast a jaki jest koszt takiej naprawy u ciebie i czy to podziała na długi czas i czy będzie paliła od strzała? Pytam się narazie informacyjnie bo moja pali dobrze jak narazie ale czasami miała napady że nie chciała zapalić na ciepłym.:(

#95 OFFLINE   qter

qter
  • 114 postów
  • Dołączył: 13-07-2009

Napisany 26 maja 2010 - 08:42

Jeśli gorący silnik nie chce zapalić a po schłodzeniu pompy wodą auto pali to jest możliwość że pomoże coś innego niż naprawa pompy? Ja myślę że dokładnie ustawienie kąta wtrysku i dawki na nic się tu nie zdadzą. Poprzedni właściciel mojej Omegi robił "regeneracje" tej pompy i przez jakieś 40kkm było dobrze. Teraz auto ma zrobione 60kkm po regeneracji i już jest problem...

#96 OFFLINE   szymekrudawa1

szymekrudawa1

    Zbanowany

  • 186 postów
  • Dołączył: 24-01-2009
  • Skąd: k/KRAKOWA

Napisany 26 maja 2010 - 16:51

elektrycznie juz z taką pompą nic nie zrobisz.kolega beast raczej sie nie pochwali.jedna z rzeczy,o ktorej mysle,1-co by sie stało,gdyby obnizyc cisnienie przebicia wtrysków(wszystkich 6),2-ga sprawa o której gdzieś tam słysałem i nie wiem czy to możliwe,że w pompie coś się wyrabia i skok tłoczka wysokiego ciśnienia jest deko za mały i "skaswanie" tego luzu jakąś "podkładką"?:rolleyes:

#97 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 26 maja 2010 - 16:56

beast a jaki jest koszt takiej naprawy u ciebie i czy to podziała na długi czas i czy będzie paliła od strzała? Pytam się narazie informacyjnie bo moja pali dobrze jak narazie ale czasami miała napady że nie chciała zapalić na ciepłym.:(


Przyłączam się do pytania arczon'a, odp może być na PW ;)

#98 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 13 maja 2011 - 15:09

Witam..piszę tutaj.potrzebował bym schematu jak podłączyć cudo do grzania świec..a instrukcji brak.wychodzą kable czarny,szary,i 2 niebieskie..pomoże ktoś..pozdrawiam



i co nikt nie ma zamontowanego cudeńka..już nie patrzcie na kolory.. jak możecie podajcie swoje kolory i gdzie wpięte.

#99 OFFLINE   korczo007

korczo007
  • 100 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Kamieniec Wrocławski

Napisany 14 maja 2011 - 22:35

mam instrukcję jak zeskanuje to ci wyśle napisz mi na gg 2776844 twój e-mail.

--------------------------------------------------------------
dobra zrobiłem zdjęcie jak nie dasz rady przeczytać to napisz.

jak napiszesz mi e.maila to wyśle ci w lepszej rozdzielczości.

#100 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 15 maja 2011 - 10:43

korczo007 podziękował wielkie ..