Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Wersje silników.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   bredo1

bredo1
  • 311 postów
  • Dołączył: 01-07-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 30 grudnia 2009 - 02:05

ale ja ZAZNACZYŁEM "zastanawiam się do dzisiaj : kiepski kierowca siedział w tej jak się później okazało Vectrze czy faktycznie omega ma lepszy potencjał i wystarczy spracowane 211kM by nie dać się policyjnemu videorejestratorowi"
skoro sie tego nie doczytałeś to masz problem w zrozumieniu całej reszty
podejżewam że twoje 320cdi objeżdża nie jedną MV6 chociażby z powodu powalającego momentu obrotowego (a w dieslach niestety liczy sie to bardziej) i z vectra też byś nie miał problemu :D
a jak byś uważnie czytał wątek to wyczytałbys kiedy panowie się ze mna przywitali a nie wbijał się miedzy młot a kowadło


Kolego doskonale zrozumiałem co napisałeś wcześniej. To że cię od razu nie doszli to tym bardziej potwierdza że byłeś szybszy niż błyskawica :) . Jak już wcześniej napisałem nie miałem na celu ciebie obrażać ani twojej maszyny, :o co jednak chyba widzę stało się i sorry :( Chciałem napisać tylko suche fakty. Pozdrawiam :pokoj:

#62 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 30 grudnia 2009 - 10:02

Poczytajcie: http://www.g2.pl/new...ails.php?id=113

Najmocniejszy seryjny silnik w historii Opla

lol
A lotus omega, tak samo był seryjny jak insignia OPC.


Omega ma jedną przewagę nad taką vectrą. Klasyczny uklad napędowy ;)
Viki to tylko FWD, gdzie wiele redaktorów testujących opc stwierdzili, że 280KM to jest maks na FWD. M. in. dlatego insignia ma napęd na 4 łapy.

#63 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 30 grudnia 2009 - 10:20

Kolego doskonale zrozumiałem co napisałeś wcześniej. To że cię od razu nie doszli to tym bardziej potwierdza że byłeś szybszy niż błyskawica :) . Jak już wcześniej napisałem nie miałem na celu ciebie obrażać ani twojej maszyny, :o co jednak chyba widzę stało się i sorry :( Chciałem napisać tylko suche fakty. Pozdrawiam :pokoj:


etam , a co tu sie obrażać o 13 letni "durszlak"
generalnie każdy w każdym temacie ma swój punkt widzenia
zawsze znajdą sie wierzący (myślący) i niewierzący (w :pupa: byli i widzieli)
szczególnie druga grupa mi ciśnie odcisk bo nie mam 12 lat i bajek o tym że maluchem Ferrari Gallardo wziąłem nie opowiadam
stwierdzam fakt a ktoś wyjeżdża "JA NIE WIERZE" - do kościoła zapraszam po oświecenie :D
co do panów Smerfów - każdy pojazd tego typu i z taką mocą prowadzony jest przez kierowce który nie przesiadł się ze starego poloneza a jest to zazwyczaj osoba po kilkumiesięcznym kursie szkolącym w bezpiecznym a zarazem wydajnym prowadzeniu tego typu autek - DUŻYM prawdopodobieństwem jest iż ten pan jedyne czego sie nauczyl to uścisk kierownicy w pozycji 9:15 :smiech:
myslę że nie ma sensu dalej ciągnąć tematu skoro wiadomo juz w 100% iż Vectra 2.8 V6 OPC BiTurbo to nic innego jak BiDolot SingielTurbo - to samo tyczy się nowej Insigni :D
i nie ma co porównywać Lotusa do serii bo jak sama nazwa wskazuje to silnik Lotka a nie GM - fakt miał Biturbo ale to była R6 a nie V'ka

#64 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 30 grudnia 2009 - 10:57

i nie ma co porównywać Lotusa do serii bo jak sama nazwa wskazuje to silnik Lotka a nie GM - fakt miał Biturbo ale to była R6 a nie V'ka

Ale to dalej był samochód, który mogłeś kupić w salonie opla(oczywiście na zamówienie), tak samo jak insignię OPC. Silnik ten był zrobiony na bazie oplowskiego motoru.
A auto było w podobnej ilości sztuk sprzedawane, więc.
Nic nie napisali na temat tego, że to najmocniejsze v6, a jedyne, że to najmocniejszy silnik opla.

#65 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 30 grudnia 2009 - 11:13

Nic nie napisali na temat tego, że to najmocniejsze v6, a jedyne, że to najmocniejszy silnik opla.

a to kolega chyba działy pomylił bo w Vectrze 2.8 v6 280Km opc w tamtym czasie był to najmocniejszy seryjnie produkowany silnik
proponuje zgłębienie wątka :p

#66 OFFLINE   BRYLANT

BRYLANT
  • 371 postów
  • Dołączył: 25-08-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2009 - 12:49

Z tego co wiem to te Vectry policyjne to nie są OPC(280KM) tylko GTSy(250KM) wiec nie wiem z kąd wam się wzięło ze to jest OPC ? I to wiem od policjanta który w pracy jeździ taką Vectrą .

#67 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 30 grudnia 2009 - 13:27

policja ma rozne vectry z roznymi silnikami najczesciej bez emblematow zeby nie kusilo

dodam tylko ze se silniki nie sa fabryczne a dlubniete przez palicyjnych mechanikow i nie servisowane przez ASO bo takie maja umowy, do tego sa to pojazdy ktore nie podlegaja przepisom o homolagacjach do ruchu i o indywidualnych tablicach rejestracyjnych (tzn ze moga mnieniac dowolnie numery rejestracyjne.)

#68 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 30 grudnia 2009 - 13:36

a to kolega chyba działy pomylił bo w Vectrze 2.8 v6 280Km opc w tamtym czasie był to najmocniejszy seryjnie produkowany silnik
proponuje zgłębienie wątka :p

Proponowałbym zacząć czytać ze zrozumieniem.
W tamtym artykule stwierdzili, że to najmocniejszy silnik opla. Z28NET jest tak samo seryjnym silnikiem jak C36GET. Jak i vectrę C, insignię tak samo i lotusa omegę dało się kupić w salonie i jak do tej pory to C36GET jest najmocniejszym silnikiem jaki był montowany seryjnie w oplach.

#69 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2009 - 13:39

BiTurbo

Pewnie pomyliło Ci się z Big Turbo, bo takie właśnie jest montowane w tych silnikach 2,8T

#70 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 30 grudnia 2009 - 13:49

Proponowałbym zacząć czytać ze zrozumieniem.
W tamtym artykule stwierdzili, że to najmocniejszy silnik opla. Z28NET jest tak samo seryjnym silnikiem jak C36GET. Jak i vectrę C, insignię tak samo i lotusa omegę dało się kupić w salonie i jak do tej pory to C36GET jest najmocniejszym silnikiem jaki był montowany seryjnie w oplach.


To CZYTAJ - W TAMTYM CZASIE !!! czyli prawie Rok temu !!!
a jak masz problemy z interpretacją czytanego textu to poproś kogoś o pomoc przy pisaniu odpowiedzi .

#71 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 grudnia 2009 - 13:50

Z tego co wiem to te Vectry policyjne to nie są OPC(280KM) tylko GTSy(250KM)

mam koleżankę u nas w mieście w drogówce i u nas jest 280 KM

#72 OFFLINE   BRYLANT

BRYLANT
  • 371 postów
  • Dołączył: 25-08-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2009 - 14:06

mam koleżankę u nas w mieście w drogówce i u nas jest 280 KM


Ale jest to OPC czy z tuningowane GTS ?? Bo jakoś jeszcze nie widziałem Vectry OPC policyjnej .

#73 OFFLINE   Gawlak

Gawlak

    vectra SRi3000

  • 54 postów
  • Dołączył: 17-05-2006
  • Skąd: Przywidz

Napisany 30 grudnia 2009 - 16:17

to GTS z silnikiem OPC jesli ma 280 koni
specjalnie dla policji takie wypuscili :D
a zwykly GTS 2,8 turbo ma chyba 230 koni
pozniej jest wersja OPC 255 konna i na koncu 280
tak to mniej wiecej wyglada ;)

#74 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 30 grudnia 2009 - 16:26

za nagraną jazde do 170km/h w terenie zabudowanym (inna sprawa że to była już łąka za wsią) , dalej już nie mierzyli i nie gonili a doszli mnie po jakiś 3-4 minutach jak zapominałem o "sprincie" i jechałem już prędkością patrolową 120km/h :D

ale kolego to tam coś jeszcze musialeś odwalić bo max za prędkość mogą ci 500zł i 10 punktów władować

#75 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 grudnia 2009 - 16:28

ale kolego to tam coś jeszcze musialeś odwalić bo max za prędkość mogą ci 500zł i 10 punktów władować


Dokładnie, miałem to samo napisac :)

#76 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 30 grudnia 2009 - 18:43

To CZYTAJ - W TAMTYM CZASIE !!! czyli prawie Rok temu !!!
a jak masz problemy z interpretacją czytanego textu to poproś kogoś o pomoc przy pisaniu odpowiedzi .

Lotus omega jest najmocniejszym dotychczas wyprodukownym oplem(seryjnym).

#77 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 30 grudnia 2009 - 22:28

Lotus omega jest najmocniejszym dotychczas wyprodukownym oplem(seryjnym).

kolego , taka gorąca prośba
zmień sobie ten podpis pod nickiem wykasowując "Audio" bo zadymienie na śląsku chyba zrobiło swoje z twoją głową ...
nie piszemy o samochodzie z przed 16 lat który jest już legendą a o silnikach dzisiejszych - konkretnie o 2.8 V6 "BiTurbo"

ale kolego to tam coś jeszcze musialeś odwalić bo max za prędkość mogą ci 500zł i 10 punktów władować


wyliczył mi 2punkty za każde 10km/h i zaporowo max 600zł wiec cóż mi biednemu było protestować ?!:dziura:

#78 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 30 grudnia 2009 - 22:58

wyliczył mi 2punkty za każde 10km/h i zaporowo max 600zł wiec cóż mi biednemu było protestować ?!

No rozumiem, ale wiesz, jest taryfikator i tego się trzyma Policja :)

#79 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 30 grudnia 2009 - 23:02

wiesz również że mając takie perspektywy nie wnika się w szczegóły ;)

#80 OFFLINE   cursor

cursor

    Audiodebil :P

  • 309 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Racibórz

Napisany 31 grudnia 2009 - 13:32

kolego , taka gorąca prośba
zmień sobie ten podpis pod nickiem wykasowując "Audio" bo zadymienie na śląsku chyba zrobiło swoje z twoją głową ...
nie piszemy o samochodzie z przed 16 lat który jest już legendą a o silnikach dzisiejszych - konkretnie o 2.8 V6 "BiTurbo"

A co za różnica, czy samochód z przed 16lat czy obecnie produkowany. Stwierdzanie, że insignia OPC to najmocniejszy opel, jest błędem, tak Cię to boli?