Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie jeżdżę na halogenach - APEL


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
329 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   brzoza74

brzoza74
  • 58 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Orzysz

Napisany 01 listopada 2009 - 14:03

ja również się przyłącze,podczas deszczu niektórzy włączając halogeny nie zdają sobie sprawy o oślepianiu innych!a tylne po zapadnięciu zmroku to już inna historia

#22 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 listopada 2009 - 14:13

a może by tak ankiete zrobić w związku z tym apelem

A ta ankieta to niby czemu ma słuzyć ?? :hmm:

#23 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 listopada 2009 - 15:46

A ta ankieta to niby czemu ma słuzyć ?? :hmm:

i co da ? - chyba tylko tyle ze 15 chłopaków z OKP zdeklaruje sie ze nie bedą jezdzic z właczonymi halogenami , a raszta kilku milionowa rzesza kierowców bedzie robić i tak co uważa oczywiście nie zważając na przepisy
Zeby nie było, własciwie to ja wogole nie używam halogenów przednich

#24 OFFLINE   MarekFKLD

MarekFKLD
  • 1 119 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Tarnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 listopada 2009 - 16:33

i co da ? - chyba tylko tyle ze 15 chłopaków z OKP zdeklaruje sie ze nie bedą jezdzic z właczonymi halogenami , a raszta kilku milionowa rzesza kierowców bedzie robić i tak co uważa oczywiście nie zważając na przepisy
Zeby nie było, własciwie to ja wogole nie używam halogenów przednich


no właśnie a pozatym i tak w tym wątku wszyscy piszą co o tym sądzom a w ankiecie było by łatwiej bo dajesz tak lub nie a tak to są spory bo ktoś powie tak a drugi że nie

#25 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 listopada 2009 - 17:40

co do uzywania swiatel ( w tym i halogenow) macie tu:

"

Używanie świateł zewnętrznych

Art. 51. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

3. W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie. Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:

pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe - drugi jest obowiązany uczynić to samo;


do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony;


pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.


4. (uchylony)

5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.[/B]

6. Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się do kierującego pojazdem, który nie jest wyposażony w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. Kierujący takim pojazdem w czasie od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu.

7. Przepisy ust. 1-5 stosuje się odpowiednio podczas zatrzymania pojazdu, wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego. Jeżeli zatrzymanie trwa ponad 1 minutę, dopuszcza się wyłączenie świateł zewnętrznych pojazdu, o ile na tym samym pasie ruchu, przed tym pojazdem i za nim, stoją inne pojazdy.

Art. 52. 1. Kierujący pojazdem silnikowym lub szynowym, w warunkach niedostatecznej widoczności, podczas zatrzymania niewynikającego z warunków ruchu lub przepisów ruchu drogowego oraz podczas postoju, jest obowiązany używać świateł pozycyjnych przednich i tylnych lub świateł postojowych. W pojeździe niezłączonym z przyczepą oraz w zespole pojazdów o długości nieprzekraczającej 6 m dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni.

2. Podczas zatrzymania lub postoju, w miejscu oświetlonym w stopniu zapewniającym widoczność pojazdu lub znajdującym się poza jezdnią i poboczem, wszystkie światła pojazdu mogą być wyłączone. Przepis ten nie dotyczy pojazdu szynowego oraz pojazdu, na którym znajduje się urządzenie lub ładunek, wystające poza pojazd i wymagające oznaczenia odrębnymi światłami.

3. Światło oświetlające przedmioty przydrożne (szperacz) może być włączone tylko podczas zatrzymania lub postoju, pod warunkiem że nie oślepi innych uczestników ruchu. Ograniczenie to nie dotyczy pojazdu uprzywilejowanego.
"


ja zawsze uzywam halogenow jak przelaczam na drogowe. tylko ze wtedy nikogo nie oslepiam.

teraz halogeny juz powoli wychodza z mody i ustepuja miejsca ledom.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#26 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 listopada 2009 - 18:39

Słuchajcie - czemu ma służyć mój apel i wasze jego poparcie:

Jeśli z grupy 100 userów przeglądających ten wątek 2 jeździ na Halogenach w nocy, w deszczu itd - oślepiając innych i zastanowi się nad tym że źle robi i przestanie to robić - to już sukces

Chodzi mi tylko o to żeby zastanowić się nad tym co robi się za kółkiem - bo u nas jak czasami widzicie - brakuje tego myślenia :)

Dzięki za poparcie dla apelu :)



 


#27 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 01 listopada 2009 - 18:46

Dolaczam sie do apelu



 


#28 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 listopada 2009 - 20:18

Halogeny jak to halogeny lepiej co nie ktorzy niech wy******* hid-y z lamp to bedzie znacznie wiekszy sukces. Tak jak te syfy oslepiaja to halogen przy tym to pestka.

Co do samch halogenow w miescie w dobra pogode nie uzywam (zreszta nie mozna). Chyba ze jestem w trasie i jest mgla to zawsze.

#29 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 listopada 2009 - 09:42

HID + ryfle + regulacja pana u Mietka pod garażem

To jest super rozwiązanie :ok: :smiech:

 


#30 OFFLINE   lenarek

lenarek

    W STANIE SPOCZYNKU...

  • 493 postów
  • Dołączył: 10-01-2009
  • Skąd: Żywiec/Twardorzeczka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 listopada 2009 - 09:52

Dołaczam sie do apelu:)

.



 


#31 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 listopada 2009 - 10:16

Hehe - ale tak się dzisiaj zastanawiałem - skoro ten apel ma defakto tylko pozytywny odzew to gdzie są Ci co jeżdżą w nocy na halogenach - oczywiście niezgodnie z przepisami (w warunkach normalniej przejrzystości powietrza) - oślepiając innych kierowców :) - nikt się nie przyzna?? :)



 


#32 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 listopada 2009 - 13:04

ja jeżdżę...





































ale wyłączam jak jedzie samochód z naprzeciwka :p

#33 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 listopada 2009 - 13:22

powiem tak nie jeżdże nawet długich staram się niestosować w nocy, próbowałem włączać w nocy halogeny ale jedyne co zauważyłem to tylko lekkie doświetlenie pobocza.

#34 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 listopada 2009 - 14:15

Przecież na halogenach jeździć nie wolno jeśli nie ma warunków ograniczonej widoczności (mgła, rzęstiste opady deszczu, zadymienie etc.), więc OCB? :p

sądze ze kazdy wie kiedy sie ich uzywa tylko ze niektorzy własnie sobie oswietlają droge, albo zapomna wyłączyc bo chyba sa slepi ze swiecą halogeny

mi by było wstyd jechac na halogenach wtedy kiedy nie potrzeba ich uzywac, a jak widze takiego głąba co ma je właczone własnie wtedy, to tez mu włączam niech wie jak to jest ,,,,:D

#35 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 listopada 2009 - 16:27

powiem tak nie jeżdże nawet długich staram się niestosować w nocy


Jezli ma sie soczewki marki Depo to niestety trzeba uzywac w nocy dlugich na trasie. Bo innaczej jest d u p a blada i jedzie sie po omacku.

#36 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 listopada 2009 - 16:41

Jezli ma sie soczewki marki Depo to niestety trzeba uzywac w nocy dlugich na trasie. Bo innaczej jest d u p a blada i jedzie sie po omacku.

mam DEPO i hid-y i jasno ze nie potrzeba drogowych i nikogo nie oslepiam bo sprawdzałem:)

#37 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 02 listopada 2009 - 16:43

Jezli ma sie soczewki marki Depo to niestety trzeba uzywac w nocy dlugich na trasie. Bo innaczej jest d u p a blada i jedzie sie po omacku.

Hmm Lukasboss ja mam Depo i jakoś nie muszę używać długich.Halogeny mam ale ich nie używam :D

#38 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 02 listopada 2009 - 17:11

Halogeny posiadam , ale tylko używam ich jak jest mgła .

#39 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 listopada 2009 - 17:20

mozna tez dla odmiany jak ktos chce sie pobawic podłączyc halogeny pod swiatła drogowe wtedy duzo lepiej widac a jak zmieniasz swiatła na mijania to i halogeny gasną :)

#40 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 listopada 2009 - 17:35

mam DEPO i hid-y i jasno ze nie potrzeba drogowych i nikogo nie oslepiam bo sprawdzałem:)


Bo masz hidy dlatego normalnie widzisz droge. To zupelnie inna temp swiecenia. A ze nie oslepiasz to tylko tak CI sie wydaje. Jezeli tylko mocniej zabrudzi CI sie lampa Ty dalej widzisz dobrze ale swiato xenonu napieprza wtedy jak glupie i oslepia kierowcow (-rozproszenie- i jest tak jak w Twoim avatarze). I niech nikt mnie nie przekonuje ze podrobki soczewek swieca bdb. Ile jest postow na tym forum o zmianie soczewek na oryginalne, o oddalaniu zarowki aby pozbyc sie 2 snopow swiatla itp itd...

Chyba ze masz spryskiwacze i samopoziomowanie i regularnie pryskasz na lampy to ok wtedy bedzie wporzadku. W przeciwnym razie jestes zagrozeniem dla innych uczestnikow ruchu. A co gorsza jezeli dojdzie do wypadku i poszkodowany powie ze oslepiles go na drodze xenonem (a masz same Hidy z allegro) to mozna narobic sobie duzych problemow.

Mialem dostep do duzej ilosci hid-ow. Testowalismy je na roznych autach. W ryflach jest tragedia. W soczewkach juz lepiej, tylko dlaczego 90 % xenonu na drodze napieprza nam po oczach. (szczegolnie po deszczu przy mokrej nawierzchni). Jezeli xenon to tylko oryginalny a nie tanie chinskie podrobki... na domiar zlego doszly ledy w zderzak (sic!) Dlatego nastepnym "bajerem" do mojej omy bedzie fotochromatyczne lusterko, jezli nie moge sie przed tym bronic z przodu to chodciaz bede mogl z tylu...

Z halogenow zeszlismy na hidy, ale mysle ze jedno i drugie moze byc powaznym problemem na drodze.