Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rozmiar opon a odmowa wypłaty ubezpieczenia


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   andrew

andrew
  • 21 postów
  • Dołączył: 24-08-2009
  • Skąd: warszawa

Napisany 02 października 2009 - 14:31

stan opon to rzecz wiadoma, ale żeby tak o rozmiar dbali... chociaż przecież są ludzie którzy specjalnie wstawiaja szerokie opony (glownie tunerzy), sa tez do duzej ilosci modeli samochodow modyfikacje, poszerzajace nadkole, zeby sie szersze opony zmiescily. Tylko nie rozumiem, dlaczego szersza opona mialaby, grac na niekorzysc, przeciez jakaby nie byla to zwieksza przyczepnosc... Ja jak mialem stluczke to w link4 nic sie nie pytali o opony...

#22 OFFLINE   Bruno_MV6

Bruno_MV6

    Opel Scanner jak co mam

  • 105 postów
  • Dołączył: 22-04-2009
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 12 października 2009 - 12:15

Latem im szerszy laćiek tym lepsza przyczepność bo większa powierzchnia styku opony z nawierzchnią rozmiar max chyba to 225/245 katalogowo dla kluski(ale większe opory toczenia i większe zużycie Pb, no ale za lans trza płacić)
na zimę znów sytuacja odwrotna (najwęższy z możliwych dla kluski 195 katalogowo) i najlepiej nie starsze niż 5 lat bo wtedy to już lepiej na letnich z dobrym bieżnikiem się zimą odpychać.
Co do wypłaty odszkodowania ... zależy czy policjant przybyły na miejsce odnotuje ze zimą w letnim obuwiu się odpychasz, i tu mogą robić przeszkody tzn. bezsensowne przekładanie w czasie wypłaty odszkodowania ponieważ nie ma w zapisie żadnej ustawy nakazującej poruszanie się zimą na zimowych oponach a latem na letnich...
tak jest w Polsce
mam doświadczenie w walce z Wartą, a opony to najmniejszy problem :D
Kiedy wsiadam do wozu, czuję ten dreszcz V6, kiedy odpalam przeszywa mnie dreszcz, kiedy spoglądam na wskaźnik już wiem ... CPN :D

#23 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2009 - 12:19

Co do wypłaty odszkodowania ... zależy czy policjant przybyły na miejsce odnotuje ze zimą w letnim obuwiu się odpychasz


Policjant czy rzeczoznawca z ubezpieczalni?

#24 OFFLINE   andrew

andrew
  • 21 postów
  • Dołączył: 24-08-2009
  • Skąd: warszawa

Napisany 13 października 2009 - 18:54

Policjant w przypadku gdy był na miejscu wypadku i spisał protokół ze zdarzenia, rzeczoznawca przy oglądaniu szkody. Inaczej jeżeli wysyłasz przez internet opis szkody np. w link4 i rzeczoznawca nie przyjeżdża :D

#25 OFFLINE   Bruno_MV6

Bruno_MV6

    Opel Scanner jak co mam

  • 105 postów
  • Dołączył: 22-04-2009
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 14 października 2009 - 22:17

Policjant czy rzeczoznawca z ubezpieczalni?


policjant pod warunkiem że przybędzie na miejsce a z reguły przybywają bo to pewne do wypłaty odszkodowania ( ubezpieczalnia ma protokół z miejsca zdarzenia i nie mogą niczego podważać )(druga sprawa to taka że orzeczeniem na piśmie można sobie tyłek podetrzeć bo każda ubezpieczalnia może to podważyć), : a w przypadku kiedy ich nie było zawsze można powiedzieć że się przełożyło na lato bo felga uległa deformacji i już :D bajkę wcisnąć ....

poza tym to temat rzeka ... można lać wodę i lać więc jeżeli ktoś miałby duży problem lub stłuczkę i bije się o odszkodowanie mogę pomóc . . . duża szansa na podwojenie wypłaty należnego odszkodowania !
Kiedy wsiadam do wozu, czuję ten dreszcz V6, kiedy odpalam przeszywa mnie dreszcz, kiedy spoglądam na wskaźnik już wiem ... CPN :D