Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Montaż głośników w przednich drzwiach


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   McGREGOR

McGREGOR
  • 116 postów
  • Dołączył: 29-12-2006
  • Skąd: SZCZECIN

Napisany 07 lutego 2007 - 11:29

z tym wygłuszaniem drzwi to chyba z lekka przesadzacie... miałem nissana i w nim z przodu głośniki porządne a raczej porządnie dobrane do parametrów wzmacniacza (średnica 16cm) i chulało aż miło... nie potrzebowałem rzadnego wygłuszenia.... myślę , że i tu się obejdzie :-)

#22 OFFLINE   raschey

raschey

    Tył napęd jest jak seks..

  • 169 postów
  • Dołączył: 21-01-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 07 lutego 2007 - 11:59

z tym wygłuszaniem drzwi to chyba z lekka przesadzacie... miałem nissana i w nim z przodu głośniki porządne a raczej porządnie dobrane do parametrów wzmacniacza (średnica 16cm) i chulało aż miło... nie potrzebowałem rzadnego wygłuszenia.... myślę , że i tu się obejdzie :-)


A ja myślę że jak byś posłuchał jak ten sam sprzęt gra na wygłuszonych drzwiach to byś inaczej myślał :wink:

#23 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2007 - 21:32

A ja myślę że jak byś posłuchał jak ten sam sprzęt gra na wygłuszonych drzwiach to byś inaczej myślał :wink:

dokladnie to samo mialem napisac...


 


#24 OFFLINE   zgred

zgred

    lama

  • 67 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: z kupki siana

Napisany 09 lutego 2007 - 12:58

no to mistrzowie audio powiedzcie czym, jakiej grubości to coś ma być, na co to zamontowac, jak to zrobić żeby szyba dalej działał jak należy - cały czas mówimy o czymś co wytłumi drzwi.
Omega caravan 3.0 12V 1989 hehehe

#25 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lutego 2007 - 19:14

no to mistrzowie audio powiedzcie czym, jakiej grubości to coś ma być, na co to zamontowac, jak to zrobić żeby szyba dalej działał jak należy - cały czas mówimy o czymś co wytłumi drzwi.


http://www.allegro.p...y=709&country=1

grubosc w granicach rozsadku, grunt to odseparowac dzwiek od blachy...


 


#26 OFFLINE   uukasz

uukasz

    AKTUALNIE BRAK OMESZKI

  • 271 postów
  • Dołączył: 03-08-2006
  • Skąd: radom

Napisany 21 lutego 2007 - 23:32

wlasnie tez bym sie z mila checia dowiedzial

#27 OFFLINE   Marcelus76

Marcelus76
  • 47 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: kowary

Napisany 28 maja 2007 - 11:07

[quote name='"Exec"'][quote name='Stecarlos']przy zmianie glosnikow w przednich drzwiach wstawia sie dystanse w postaci pierscieni, jest to calkiem naturalna rzecz....[/quote]


właśnie...odświeżę tochę temat :cool: chcę kupić dystanse. pytanie teraz jakiej mają być grubości, żeby wsadzić głośnik o głębokości 56mm? takie wystarczą? czy raczej dołożyć do tych ?
--------------
Marcin

#28 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2007 - 23:46

właśnie...odświeżę tochę temat :cool: chcę kupić dystanse. pytanie teraz jakiej mają być grubości, żeby wsadzić głośnik o głębokości 56mm? takie wystarczą? czy raczej dołożyć do tych ?


w sumie nie bardzo jestem w stanie sie doczytac (jestem nietrzezwy), jakiej grubosci sa te dystanse (ja musialem zrobic 3cm - i tyle raczej wystarczy do kazdych glosnikow)


 


#29 OFFLINE   Marcelus76

Marcelus76
  • 47 postów
  • Dołączył: 15-05-2007
  • Skąd: kowary

Napisany 29 maja 2007 - 00:24

cieńsze mają 26 mm, grubsze 35 mm. i nawet nie chodzi o różnicę w cenie (3 złote raptem), ale czy biorąc "z zapasem" wyższe dystanse nie będzie problemu z ich upchnięciem pod plastikami?
--------------
Marcin

#30 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 maja 2007 - 11:39

cieńsze mają 26 mm, grubsze 35 mm. i nawet nie chodzi o różnicę w cenie (3 złote raptem), ale czy biorąc "z zapasem" wyższe dystanse nie będzie problemu z ich upchnięciem pod plastikami?

hm, na to pytanie nie potrafie odpowiedziec, ja zrobilem 30mm, i obawiam sie, ze nie zmiescilbym glosnika z dystansem 35mm

wez 26mm, raczej bedzie ok, gdyby nawet brakowalo, to latwiej cos dolozyc, niz zmniejszyc dystans :)


 


#31 OFFLINE   Rabbit666

Rabbit666
  • 37 postów
  • Dołączył: 08-05-2011

Napisany 03 lipca 2014 - 18:32

Witam,

walczę z montażem nowych głośników (DLS R6A) w przednie drzwi. Mam póki co 2 pytania (a pewnie będzie ich więcej) :)

1. Do montażu głośników trzeba wyciąć kawał drzwi (blacha w świetle dystansu). Niestety pod tym kawałem blachy idzie pęk kalbi. Czy da się je jakoś na czas wycinania przesunąć? (problem w tym, że do tego kawały blachy, który ma być wycięty przykręcone są (chyba) prowadnice szyb. A ta wiązka kabli jest blokowana przez ten właśnie stelaż, nie można jej podciągnąć na czas cięcia do góry.) Jaki mieliście patent na rozwiązanie tego problemu? :)

2. U góry przypięty jest poradnik, jak przeciągnąć kable pod tapicerką. Niestety zdjęcia wygasły. Czy można gdzieś znaleźć tenże poradnik, ale ze zdjęciami?

Pozdrawiam

#32 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lipca 2014 - 23:05

ad1. mimo stelażu da radę wiązkę przesunąć. Tylko musisz wszystkie wokół miejsca w którym chcesz podnieść wiązkę, wypchnąć plastikowe zatrzaski które trzymają wiązkę. Jak wypniesz 3-4 zatrzaski wiązka się ruszy.

ad2. jak zdjęcia po wygasały to tylko ze względu na serwer na którym się znajdowały. Może ktoś przekopiował poradnik, ale nie sądzę. Napisz z którymi kablami masz problem.

#33 OFFLINE   Rabbit666

Rabbit666
  • 37 postów
  • Dołączył: 08-05-2011

Napisany 03 lipca 2014 - 23:25

Ziutek,

A.D.1 Dzięki, popatrzę :)

A.D 2 Póki co jeszcze nie ciągnąłem kabla. Szukałem najpierw poradników (też żeby czegoś nie sknocić ). Czy do demontażu progów trzeba jakoś zdjąć nakładki na progach (te z tłoczonymi emblematami opla)?

Pozdrawiam

#34 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 lipca 2014 - 00:12

płaski śrubokręt i podnosisz do góry. aby odkręcić progi wewnętrzne to potrzebujesz torxa T27 lub T30