Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Montaż głośników w przednich drzwiach


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 stycznia 2007 - 21:51

Gdy kupowaliśmy Omcię, poprzedni właściciel powiedział, że wyjął głośniczki z przednich drzwi, ponieważ zamontował tam kilka dni przed podjęciem decyzji o sprzedaży jakieś super nowe full wypas głośniki.. stwierdziliśmy, że kij burakowi w oko...
Chcę obecnie zamontować w tych drzwiach głośniki, ale okazał się klops w kwestii kabelków. Nie ma tam żadnych kabli, to znaczy gmyrałem ręką (tak daleko, jak sięgnąłem) i nic, kurde, nie wygmyrałem. Gdzie się, kurna, podziały kabelki???! Nie podejrzewam faceta, ze wyrwał te swoje piękne głośniki z flakami, więc co może być grane? Jakieś sugestie?
No i jak teraz mam zamontować nowe głośniki? Muszę rozbierać drzwi, czy jest może jakieś inne wyjście z tej opresji?
dzięki za wszelkie porady.
pzdro :???:



#2 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 stycznia 2007 - 19:41

Będziesz musiał rozebrać drzwi. Muszą być w środku. Chyba nie był taki złośliwy żeby je wyrwać. Jak wyrwał to będziesz musiał wlutować się w wiązkę na drzwi.

#3 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 11 stycznia 2007 - 21:29

Będziesz musiał rozebrać drzwi. Muszą być w środku.


dokładnie...

jest sporo śrubek ale ładnie odchodzą boczki....

z przodu nie robiłem ale z tyłu najgorsze było zdjęcie korbki....

P.S.
fabryczne głośniki sa najlepsze .... mam takowe i jest garnie miodzio.... dobre radyjko i masz dzwięk zarabisty...

#4 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 stycznia 2007 - 23:04

Dzięki. Właśnie znajomy pogrzebał mi bardziej dogłębnie i znalazł wreszcie końcówki kabelków. Trzeba będzie rozebrać drzwi. Mam nadzieję, że nie będę musiał wymieniać całej wiązki, bo się pochłastam... :cry:
pozdro

#5 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 12 stycznia 2007 - 07:45

fabryczne głośniki sa najlepsze .... mam takowe i jest garnie miodzio.... dobre radyjko i masz dzwięk zarabisty...


jestem w stanie w ciagu kilku sekund pierwszego utworu obalic twoj poglad...

bedzie to jak slynna walka goloty.. pierdut i lezysz ....
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#6 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 stycznia 2007 - 15:59

jestem w stanie w ciagu kilku sekund pierwszego utworu obalic twoj poglad...

bedzie to jak slynna walka goloty.. pierdut i lezysz ....


nie bij przetłumacz.............. :boks:

:smiech2:

:looz:

#7 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 12 stycznia 2007 - 22:11

nie bij przetłumacz.............. :boks:

:smiech2:

:looz:


tu nie ma co tlumaczyc, tego trzeba posluchac:)
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#8 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 stycznia 2007 - 00:01

fabryczne głośniki sa najlepsze .... mam takowe i jest garnie miodzio.... dobre radyjko i masz dzwięk zarabisty...

giskaaard, az mi wstyd za Ciebie... :mur:
na nastepnym spocie pol godziny siedzisz u mnie w samochodzie i sluchasz audio, to bedzie taka... "kuracja" Twojego umyslu :twisted:


 


#9 OFFLINE   Stecarlos

Stecarlos
  • 8 postów
  • Dołączył: 13-01-2007
  • Skąd: z podkarpacia

Napisany 14 stycznia 2007 - 05:59

Miejsca na głośniki wyglądają jak pocięte i pokiereszowane, czy ładnie ''plastikowo'' :
-Jeśli wyglądają ładnie plastikowo to mierzysz idziesz do sklepu i kupujesz odpowiednie głośniki montujesz i po sprawie,
-Jeśli są pokiereszowane to najprościej zdobyć gdzieś boczki, lub bawić się w dokładanie tego przez jakieś pierścienie czego nie polecam.

#10 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 stycznia 2007 - 14:48

...Jeśli są pokiereszowane to najprościej zdobyć gdzieś boczki, lub bawić się w dokładanie tego przez jakieś pierścienie czego nie polecam.

Co to są "boczki", które mam zdobyć?
miejsce mam trochę pokieraszowane... :cry:

#11 OFFLINE   Stecarlos

Stecarlos
  • 8 postów
  • Dołączył: 13-01-2007
  • Skąd: z podkarpacia

Napisany 14 stycznia 2007 - 15:04

Chodzi mi o coś takiego http://moto.allegro....wi_omega_b.html http://moto.allegro....wi_omega_b.html
Bo nie wydaje mi się żeby tu głośniki były jakoś inaczej osadzane.

#12 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 stycznia 2007 - 15:07

Bo nie wydaje mi się żeby tu głośniki były jakoś inaczej osadzane.

zupelnie nie rozumiem, o czym piszecie - przy zmianie glosnikow w przednich drzwiach wstawia sie dystanse w postaci pierscieni, jest to calkiem naturalna rzecz...

nie kumam, co ma byc 'pokiereszowane', glosniki przymocowuje sie do drzwi, a nie do boczkow...


 


#13 OFFLINE   Stecarlos

Stecarlos
  • 8 postów
  • Dołączył: 13-01-2007
  • Skąd: z podkarpacia

Napisany 14 stycznia 2007 - 17:32

Sory pomyliło mi się z innym autem. Mówiąc o tej metodzie której nie polecam (pierścienie) to chyba jest jedyne rozwiązanie.

#14 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2007 - 02:09

Mówiąc o tej metodzie której nie polecam (pierścienie) to chyba jest jedyne rozwiązanie.

to jest jedyna "prawidlowa" metoda instalacji glosnikow !


 


#15 OFFLINE   McGREGOR

McGREGOR
  • 116 postów
  • Dołączył: 29-12-2006
  • Skąd: SZCZECIN

Napisany 15 stycznia 2007 - 09:38

a jak wygląda sprawa z montażem głośnków w tylnej półce???
Wstępnie oglądałem półkę od wewnątrz bagażnika i są tam już nacięte otwory w miejsce których można zamontować głośniki, ale kabelków narazie nie namierzyłem... czy one tam wogóle gdzieś są , czy raczej nie ma na co liczyć ?????

Może ktoś ma fotki z przebiegu prac jak wrzucał głośniki w tylną półę???

Pozdrwaiam!!!

#16 OFFLINE   raschey

raschey

    Tył napęd jest jak seks..

  • 169 postów
  • Dołączył: 21-01-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 23 stycznia 2007 - 21:27

Drzwi i tak musisz rozebrać żeby je wygłuszyć bo bez wygłuszenia każde głośniki zagrają kijowo.
Co do głośników z tyłu to polecam zamiast nich dołożyć tą kasę do zestawu przedniego.
Dlaczego ?
Jak idziesz na koncert lub słuchasz jakiejkolwiek muzyki to raczej nie stoisz plecami do źródła dźwięku (przynajmniej nie powinieneś).
2.5 DTI-ponad 200KM, ponad 430NM :-)
2.0 16V+LPG- było 136KM i 185 NM ;-)
Astra 1.6i :mrgreen:

#17 OFFLINE   Randall

Randall
  • 49 postów
  • Dołączył: 20-07-2006
  • Skąd: P-śl

Napisany 24 stycznia 2007 - 00:27

Własnie na dniach wymieniłem głosniki z przodu a raczej przelozylem z poprzedniego auta - standardowe na 165mm pioneera. Obylo sie bez calkowitego sciagania boczkow tylko odkrecilem dol i jakos pod spodem je przeciagnalem. Ale efekt mnie nie satysfakcjonuje co bylo do przewidzenia, bo drzwi nie sa wygluszone. Mam to zamiar zrobic tylko fajnie jakby ktos dal schemat demontazu boczków przednich.. Tylne znalazlem ale z przodu nie, a boje sie zeby czegos nie wyłamać :neutral:

#18 OFFLINE   ww200

ww200
  • 75 postów
  • Dołączył: 16-11-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 24 stycznia 2007 - 07:51

Jak idziesz na koncert lub słuchasz jakiejkolwiek muzyki to raczej nie stoisz plecami do źródła dźwięku (przynajmniej nie powinieneś).


To po co robić co kolwiek skoro najlepszym miejscem na odsłuch jest siedzieć po środku żródła dzwięku i na wysokości uszu a nie kolan lub klaty :mrgreen: i jeszcze kwestia siedzących z tyłu jaki oni mieli by odsłuch jak by nie było z tyłu głośników :cry:

#19 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 24 stycznia 2007 - 16:25

Jak idziesz na koncert lub słuchasz jakiejkolwiek muzyki to raczej nie stoisz plecami do źródła dźwięku (przynajmniej nie powinieneś).


To po co robić co kolwiek skoro najlepszym miejscem na odsłuch jest siedzieć po środku żródła dzwięku i na wysokości uszu a nie kolan lub klaty :mrgreen: i jeszcze kwestia siedzących z tyłu jaki oni mieli by odsłuch jak by nie było z tyłu głośników :cry:


bo caly szkopol w tym ze trzeba sie napocic zeby tak zrobic... i chyba lepiej dazyc do tego niz do chaosu, ze kazdy glosnik gra swoje i z kazdej stronu bajzel jest:)
dobrze zestrojony system w aucie zapewni tobie wrazenie ze siedzisz wlasnie po srodku sceny i jestes w stanie rozroznic gdzie poszczegolne instrumenty sa rozmieszczone:)
To tak pokrootce i w miare zrozumialym jezykiem napisalem:)
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#20 OFFLINE   ww200

ww200
  • 75 postów
  • Dołączył: 16-11-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 24 stycznia 2007 - 17:06

dobrze zestrojony system w aucie zapewni tobie wrazenie ze siedzisz wlasnie po srodku sceny i jestes w stanie rozroznic gdzie poszczegolne instrumenty sa rozmieszczone:)


Bez komentarza :mrgreen: