Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana skrzyni automatycznej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Diablopol

Diablopol
  • 320 postów
  • Dołączył: 29-05-2009
  • Skąd: Gdańsk Maćkowy

Napisany 06 lipca 2009 - 21:22

tyle co ja mogę powiedzieć, przyda Ci się pomoc, ponieważ możesz mieć problemy z zamontowaniem skrzyni... jest dość ciężka...

Ja takich rzeczy nie robiłem, ale gdybym miał kanał, czy wysięgnik najlepiej, i kogoś do pomocy wsadzenia skrzyni, podjął bym się sam tego. Nie jest to skomplikowane, ale nie wytłumaczę Ci w szczegółach co i jak.
Tyle co mogę od siebie powiedzieć.
brzmi nie wiadomo jak, ale to czysta mechanika... nie ma jakiegoś problemu systemowego, nad którym siedzi się ileś tam i myśli, co z tym zrobić...

na pewno przyda Ci się umiejętność napełniania skrzyni olejem... poszperaj na forum, jest opisane co i jak sprawdzać.
Dodam - że około 7 litrów oleju wchodzi do AR 35 (przynajmniej tyle u mnie weszło)

pozdro

#22 OFFLINE   deem66

deem66
  • 39 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Białystok

Napisany 07 lipca 2009 - 21:08

Czy jest możliwe że przy spaleniu oleju skrzynia nie przełącza z 1 na 2-kę bo nie ma odpowiedniego ciśnienia?

#23 OFFLINE   Diablopol

Diablopol
  • 320 postów
  • Dołączył: 29-05-2009
  • Skąd: Gdańsk Maćkowy

Napisany 08 lipca 2009 - 07:09

Czy jest możliwe że przy spaleniu oleju skrzynia nie przełącza z 1 na 2-kę bo nie ma odpowiedniego ciśnienia?


Jeśli mówisz o spalaniu oleju z silnika... to co owy olej ma wspólnego ze skrzynią ??
W skrzyni jest osobny obieg.

problem z 1 na 2... wiesz, chyba należało by sprawdzić elektrozawór...

#24 OFFLINE   deem66

deem66
  • 39 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Białystok

Napisany 08 lipca 2009 - 21:11

Mówie o oleju w skrzyni który spaliłem ma taki dziwny zapach i jest ciemno brązowy.Staram się dojść co jeszcze mogło się uszkodzić przy takim problemie ,i czy w wypadku spalonego oleju trzeba czyścic chłodnicę od skrzyni czy wystarczy wymienic olej na nowy .

#25 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 08 lipca 2009 - 21:17

Mówie o oleju w skrzyni który spaliłem ma taki dziwny zapach i jest ciemno brązowy.Staram się dojść co jeszcze mogło się uszkodzić przy takim problemie ,i czy w wypadku spalonego oleju trzeba czyścic chłodnicę od skrzyni czy wystarczy wymienic olej na nowy .


olej to sie wymienia regularnie a nie jak sie cos zaczyna dziac bo z reguly juz dawno
" po filipku" i tylko na zbedne koszta sie naciagasz.




 


#26 OFFLINE   Diablopol

Diablopol
  • 320 postów
  • Dołączył: 29-05-2009
  • Skąd: Gdańsk Maćkowy

Napisany 09 lipca 2009 - 07:20

Mówie o oleju w skrzyni który spaliłem ma taki dziwny zapach i jest ciemno brązowy.Staram się dojść co jeszcze mogło się uszkodzić przy takim problemie ,i czy w wypadku spalonego oleju trzeba czyścic chłodnicę od skrzyni czy wystarczy wymienic olej na nowy .


A to Cię nie zrozumiałem... spalony olej w skrzyni...
No, to wiadomo że nie jest poprawnie... :/

A wymiana, to dokładnie jak mówi beast... Tak jak w silniku trzeba wymieniać, tak i w skrzyni trzeba wymieniać... Oczywiście nie tak często, ale trzeba...

Skrzynia nie wrzuca mówisz... to co robi, jest sobie pierwszy bieg... i wyrzuca i nic... czy wrzuca na chwile na 2 czy coś próbuje... wiesz, jest wiele możliwości. Spalony olej świadczyć może o tym, że coś chodziło nie tak jak powinno, na przykład chociażby ślizganie się itp...
Co i jak oraz gdzie, to wiesz, jak mi się ślizgała skrzynia... na 3 biegu, nie wrzucał z 2 na 3... pierwsze co - to był elektrozawór. Po zaworze, okazało się że ślizga się, ale inaczej... mechanik powiedział, że najprawdopodobniej zużyły się elementy, przez to, że nie sprawny był elektrozawór... Trzeba otworzyć skrzynię i modlić się, by koszta były najmniejsze... minimum 1500... To tak u mnie było. Olej miałem lekko brązowy.
Jak jest u Ciebie... Olej kiedykolwiek zmieniany? No i te szczególiki, co znaczy nie wrzuca... :)

A odpowiadając na to czy ciśnienie oleju ma związek ze zmianą biegu z 1 na 2. To "chyba" nie :) - Mówię chyba, bo nie zagłębiałem się w 1 i 2... zagłębiałem się w 3 i 4 bieg :D

Poprawcie mnie koledzy, jeśli źle piszę...

pozdro

#27 OFFLINE   deem66

deem66
  • 39 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Białystok

Napisany 10 lipca 2009 - 19:21

Panowie chce się upewnić na 100% że skrzynia od 2.5v6 bedzie pasowała do mojem Omy 2.5 td.Może ktoś robił taką zamianę i to potwierdzi.Jutro jadę i mam zamiar kupić,bo naprawa mojej będzie za droga.

#28 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 lipca 2009 - 20:25

Panowie chce się upewnić na 100% że skrzynia od 2.5v6 bedzie pasowała do mojem Omy 2.5 td.Może ktoś robił taką zamianę i to potwierdzi.Jutro jadę i mam zamiar kupić,bo naprawa mojej będzie za droga.


bedzie pasowac bo to ta sama skrzynia ktora teraz masz czyli ar25 - czym sie rozni masz napisane w tym watku




 


#29 OFFLINE   deem66

deem66
  • 39 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Białystok

Napisany 10 lipca 2009 - 20:44

bedzie pasowac bo to ta sama skrzynia ktora teraz masz czyli ar25 - czym sie rozni masz napisane w tym watku


Dzięki ,ale jest jeszcze jeden temat ,na metalowej plakietce od skrzyni są wszystkie numery ale tam gdzie powinno być wytłoczone AR25 jest pusto .Czy to ważne?Skrzynia jest z 97 roku

#30 OFFLINE   Davizo

Davizo
  • 17 postów
  • Dołączył: 16-03-2014

Napisany 23 marca 2014 - 10:25

Witam Panowie! Mam takie pytanie czy podejdzie skrzynia i nie bedzie zadnych problemów z załozeniem i czy gabarytowo jest taka sama. Dodam że skrzynia jest z vaxuel omega b fl 2000r. do mojej V6 3.0 95. I czy ta to jest ar 25 bo sprzedajacy nie wie niby do 3.0 v6 pasuje skrzynia ar25

#31 Guest_szandel_*

Guest_szandel_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 19 kwietnia 2014 - 19:19

Witam
Jestem nowy więc pozdrawiam wszystkich. Kupiłem sobie omegę b fl 2.5 v6 z 1999r z padniętym automatem. Czytałem sporo postów ale nie znalazłem nic konkretnego odnośnie benzyny.
Moje pytanie jest następujące: Mogę założyć skrzynię od 3.0 bez żadnych zmian sterowania? Może polecacie coś innego?
Pozdrawiam.

#32 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 kwietnia 2014 - 19:21

Witam
Jestem nowy więc pozdrawiam wszystkich. Kupiłem sobie omegę b fl 2.5 v6 z 1999r z padniętym automatem. Czytałem sporo postĂłw ale nie znalazłem nic konkretnego odnośnie benzyny.
Moje pytanie jest następujące: Mogę założyć skrzynię od 3.0 bez żadnych zmian sterowania? Może polecacie coś innego?
Pozdrawiam.


A po co ci od 3.0 kup od 2.5 taniej bedzie założysz i cieszysz się życiem

#33 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 19 kwietnia 2014 - 19:30

Witam
Jestem nowy więc pozdrawiam wszystkich. Kupiłem sobie omegę b fl 2.5 v6 z 1999r z padniętym automatem. Czytałem sporo postów ale nie znalazłem nic konkretnego odnośnie benzyny.
Moje pytanie jest następujące: Mogę założyć skrzynię od 3.0 bez żadnych zmian sterowania? Może polecacie coś innego?
Pozdrawiam.


słabo szukałeś albo nie na tym forum :p masz wybór ar25 lub ar35
http://forum.omegakl...

#34 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 kwietnia 2014 - 19:33

Moje pytanie jest następujące: Mogę założyć skrzynię od 3.0 bez żadnych zmian sterowania?

mozesz i wszytko jest p&p :)

#35 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 20 kwietnia 2014 - 16:14

A po co ci od 3.0 kup od 2.5 taniej bedzie założysz i cieszysz się życiem


Nie ma przecież skrzyń od 2.5 lub 3.0.

#36 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 20 kwietnia 2014 - 16:21

Nie ma przecież skrzyń od 2.5 lub 3.0.


w 2.5 były montowane AR25 a w 3.0 AR35


 


#37 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 20 kwietnia 2014 - 16:41

To raczej kwestia rocznika, nie silnika. Mogę się mylić bo pewności nie mam.

#38 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 20 kwietnia 2014 - 16:56

No to tak samo jak oznaczenie MV6 czy tylko do 3,0 czy do diesla też ? :dziura: :p

#39 OFFLINE   maszek

maszek
  • 45 postów
  • Dołączył: 21-03-2010
  • Skąd: Żyrardów

Napisany 25 października 2014 - 10:40

Witam

Pisze Ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy możliwa jest (i jak) zmiana skrzyni biegów w omedze. Obecnie jest tak ze mam automat, który od roku działa w trybie awaryjnym. Ostatnio jednak po wybraniu biegu ten wskakuje z opóźnieniem bądź wcale :/. Jako iż tutaj to może być wszystko (selektory tarczki itd) wydaje mi się że tańsza będzie zmiana skrzyni (na allegro po 350 zł chodzą) samochód jest wołem roboczym, który prawdopodobnie będzie za rok zmieniony (straszna rdza na jednej z belek :/ jeżeli ktoś coś wie na temat proszę o info :))

#40 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 października 2014 - 13:54

Witam

Pisze Ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy możliwa jest (i jak) zmiana skrzyni biegów w omedze. Obecnie jest tak ze mam automat, który od roku działa w trybie awaryjnym. Ostatnio jednak po wybraniu biegu ten wskakuje z opóźnieniem bądź wcale :/. Jako iż tutaj to może być wszystko (selektory tarczki itd) wydaje mi się że tańsza będzie zmiana skrzyni (na allegro po 350 zł chodzą) samochód jest wołem roboczym, który prawdopodobnie będzie za rok zmieniony (straszna rdza na jednej z belek :/ jeżeli ktoś coś wie na temat proszę o info :))


czytał kolega to ?
http://forum.omegakl...ead.php?t=96809