Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Przerejsetrowanie/OC/ Nowe blachy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 kwietnia 2009 - 23:18

Powiedz mi moze jakie Ty masz doswiadczenie ze sie wypowiadasz?

Jako pracownik firmy ubezpieczeniowej żadne, jako uzytkownik własnych aut od dwudziestu paru lat spore.
Oczywiście tak jak pisałeś na początku, że jeśli przerejestrował autko na siebie to musi natychmiast zgłosić sie do ubezpieczyciela, a nie czekać 30 dni.


heheheh, za takie coś grozi kryminał


Mbobik dobrze że w tym roku już ubezpieczenie jest na żonkę bo zgniłbym w kryminale.;)
Czy wiesz co to jest współwłasnośc małżeńska nawet jeśli chodzi o auta?
Powiem więcej teraz nawet jak ubezpieczenie jest na żonę to nawet ma moje zniżki. Czy to też jest karalne i niezgodne z prawem.:D


Dam inny przykład
Kolego a gdyby tak np auto było zarejestrowane na babcie która ma 80 lat i nigdy nie miała i nie ma prawa jazdy, a z auta korzysta syn 50 letni to ubezpieczenie OC auta powinno byc wystawione na właściciela czy może byc wystawione na użytkownika tego auta?

Bardzo przepraszam za moje rozgoryczenie, ale na cholere gadasz skoro nie znasz podstaw prawnych

Mbobik podstawy prawne znam ale czasami wydaje mi się że pracownicy firm ubezpieczeniowych posługują się tymi prawami, ale chyba czasami nie do końca sami przestrzegają.

Nie mówię tu o tobie i nie bierz tego do siebie, bo tylko mówię ogólnie.

Ps.
W wielu sprawach masz rację, przepisy prawne masz opanowane, ale czasami jednak w niektórych nie do końca.
Na koniec powiem jedno że przepisy to jedno, a życie i działania Ubezpieczycieli to drugie.
Każdy ubezpieczyciel to jak państwo w państwie i każdy ma swoje różne zasady.

#22 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2009 - 08:29

Mbobik dobrze że w tym roku już ubezpieczenie jest na żonkę bo zgniłbym w kryminale.
Czy wiesz co to jest współwłasnośc małżeńska nawet jeśli chodzi o auta?
Powiem więcej teraz nawet jak ubezpieczenie jest na żonę to nawet ma moje zniżki. Czy to też jest karalne i niezgodne z prawem.


Absolutnie nie o to mi chodziło, co do kryminału to nie dla Ciebie lecz dla agenta, sprawa jest jasna, ubezpieczający to dowolna osoba, ale ubezpieczonym musi być już właściciel (dane muszą być takie same jak w dowodzie rejestracyjnym). Co do zniżek to masz oczywiście racje, ale o tym nic nie pisałem, a jeżeli chodzi o kierowanie pojazdem to też ja się na ten temat nie wypowiedziałem, więc nie wiem skąd Twoje wnioski. Oczywiście użytkownikiem może być dowolna osoba, Ty, Twoja żona, twoja babcia, twoje dzieci ( aczkolwiek czasami firmy zastrzegają co do dzieci, że nie może prowadzić auta osoba poniżej 25lat), ale tak jak pisałem w polu ubezpieczony musi być zawsze właściciel auta.

Mbobik podstawy prawne znam ale czasami wydaje mi się że pracownicy firm ubezpieczeniowych posługują się tymi prawami, ale chyba czasami nie do końca sami przestrzegają.


Kolego, my tu nie rozsądzamy kto przestrzega przepisy lecz staramy się nakierować naszych kolegów na właściwe przepisy tak aby nie mieli problemów i czasem zbędnych wydatków.

Ps.
W wielu sprawach masz rację, przepisy prawne masz opanowane, ale czasami jednak w niektórych nie do końca.
Na koniec powiem jedno że przepisy to jedno, a życie i działania Ubezpieczycieli to drugie.
Każdy ubezpieczyciel to jak państwo w państwie i każdy ma swoje różne zasady.


Co do mojej wiedzy jestem przekonany, że jest w stanie BDB, pracuje w tym codziennie i jeszcze nikt nigdy mi nie zarzócił braku wiedzy czy też, że wprowadziłem kogoś w błąd a wręcz przeciwnie, nieraz ludzie wracają i dziękują.
A co do zasady działania TU to dla tego jest ustawa o OC, aby warunki wszędzie były takie same i pamiętajmy o tym, że gdy TU chce nas oszukać zawsze możemy sięgnąć po ustawę i naprostować agenta czy też naszego informatora.

Na koniec chciałbym dodać, że właśnie kolego nie powiedziałeś nic opartego na zasadach prawnych lecz swoje przemyślenia, a moim zdaniem to za mało w tych kwestiach. :)