Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana rozrządu a pompa wody.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Pawelski

Pawelski
  • 23 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Warszawa/Susiec

Napisany 04 kwietnia 2009 - 21:17

http://www.allegro.p...2_0_115_km.html

pompa napinacz i pasek do mojej omsi

#22 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 kwietnia 2009 - 21:21

Pawelski - dales link i co chcesz teraz???? polecasz, odradzasz czy czekasz na opinie
To co pokazles to pompa SKF, rolka INA i pasek Conti
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#23 OFFLINE   Pawelski

Pawelski
  • 23 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Warszawa/Susiec

Napisany 04 kwietnia 2009 - 21:40

Pawelski - dales link i co chcesz teraz???? polecasz, odradzasz czy czekasz na opinie
To co pokazles to pompa SKF, rolka INA i pasek Conti


jak w temacie pytam o opinie

#24 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 04 kwietnia 2009 - 21:41

Pawelski - dales link i co chcesz teraz???? polecasz, odradzasz czy czekasz na opinie
To co pokazles to pompa SKF, rolka INA i pasek Conti


kczech wie co mowi! Bo sprzedaje czesci i ma doswiadczenie!Wie co mu klienci reklamowali.I ja tez slyszalem ze pompy SKF szybko siadaja.

#25 OFFLINE   Pawelski

Pawelski
  • 23 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Warszawa/Susiec

Napisany 04 kwietnia 2009 - 21:49

a co polecacie moze jakis sklep wysyłkowy potrzebuje na wymiane mieszkam w wawie i nie mam czasu chodzic po sklepach może dacie link do produktu który jest pewny.a to w opisie w allegro
Przedmiotem sprzedaży jest zestaw rozrządu

- 1 rolka napinająca Ruville
-1 pasek rozrządu Contitech (Continental )
-Pompa wody Ruville

kczech a może ty masz do sprzedazy na wysyłke

#26 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 04 kwietnia 2009 - 21:53

a co polecacie moze jakis sklep wysyłkowy potrzebuje na wymiane mieszkam w wawie i nie mam czasu chodzic po sklepach może dacie link do produktu który jest pewny.a to w opisie w allegro
Przedmiotem sprzedaży jest zestaw rozrządu

- 1 rolka napinająca Ruville
-1 pasek rozrządu Contitech (Continental )
-Pompa wody Ruville

kczech a może ty masz do sprzedazy na wysyłke


No w koncu sie zapytales!

#27 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 kwietnia 2009 - 22:00

firam Ruville to pakowacz czesci - pakowacz markowych czesci, Kupujac zestaw ruville masz pewnosc ze w srodku jest cos dobrego i markowego. SKF to dobra firma ale wlasnie z pompami wiem ze byl i jest problem. Fakt ze duzo tego sie sprzedaje wiec i reklamacje sa, ale ja bym pompe zalozyl z innej firmy.
Kupujac rolke do swojej omegi w pudelku ruville w srodku bedzie rolka INA, kupujac pompe wody do swojej omegi ruville w srodku bedzie pompa skf. Ja Ci tylko podalem jaki produkt bedziesz mial w tych pudelkach
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#28 OFFLINE   Pawelski

Pawelski
  • 23 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Warszawa/Susiec

Napisany 04 kwietnia 2009 - 22:05

Kczech A moze cos polecisz a prowAdzisz sprzedaz wysyłkowa daj znać na priv lub na gg

#29 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 04 kwietnia 2009 - 22:07

Fenks za odzew :), a co do tej pompy to osobiście mam narazie dobre zdanie. W tej chwili mam właśnie założoną SKF i śmigam na niej już 3, 5 roku. Więc pomyślałem , że jak znowu mam wymienić rozrząd to zaufam tej firmie. Mimo szystko dzięki za rade. Co do tych simeringów to ile ich jest bo jak pisałem to zaczeło ciec przy filtrze oleju,przy dolnej części obudowy rozrządu. I czy to jest niebezpieczne z tym jezdzić ( chciałem poczekać z tym do wymiany rozrządu) czy natchmiast powinienem wymienić wszystko ???

#30 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 kwietnia 2009 - 22:12

1 simmering - generalnie to olej niszczy paski wiec pasuje to dosc szybko zmienic
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#31 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 04 kwietnia 2009 - 22:15

Bardzo dziękować :cool:

Dziś przeglądałem katalog IC wzglendem ceny części (filtry, rozrząd i ten simering). I mam pytanko czy ów simering ( 1 sztuka)to uszczelniacz wałka rozrządu ? Czy o tym właśnie rozmawiamy ? Bo to znalazłem w katalogu.

firma GOETZE -13,88 - to będzie dobre ? Bo mają jeszcze Topran , ale z tym to ....:D Prosze o info.:cool:

#32 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 lipca 2009 - 17:59

Witam.
Jakieś 3 miesiące temu wymieniłem rozrząd i przy okazji przedni simering wałka rozrządu, natomiast pompy nie ruszałem. No i niestety leje mi się woda, gdzieś z okolic filtra oleju, więc to pewnie pompa. Znalazłem na allegro 2 pompy: jedną za 65zł PRO-MAX, druga za 90 DENCKERMANN. Którą byście mi polecili?
PS.
Miałem problem z założeniem tego simeringa, jakoś się w końcu udało,ale coś nie gra, bo olej się leje bardziej niż przed wymianą. Jest jakiś dobry sposób żeby go (ten simering) bezboleśnie wcisnąć?
Pozdrawiam.

#33 OFFLINE   zabor

zabor

    t

  • 38 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: konstancin-warszawa

Napisany 11 lipca 2009 - 18:06

Witam.
Jakieś 3 miesiące temu wymieniłem rozrząd i przy okazji przedni simering wałka rozrządu, natomiast pompy nie ruszałem. No i niestety leje mi się woda, gdzieś z okolic filtra oleju, więc to pewnie pompa. Znalazłem na allegro 2 pompy: jedną za 65zł PRO-MAX, druga za 90 DENCKERMANN. Którą byście mi polecili?
PS.
Miałem problem z założeniem tego simeringa, jakoś się w końcu udało,ale coś nie gra, bo olej się leje bardziej niż przed wymianą. Jest jakiś dobry sposób żeby go (ten simering) bezboleśnie wcisnąć?
Pozdrawiam.


a wymieniłeś tulejkę na wale, czy sam simering? Ja miałem tak samo trzy razy wimieniałem sam simering a okazało się ze właśnie na tej tulejce wyrobił sie rant i cały czas leciało.A do pompy to proponuje DENCKERMANN.

#34 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 lipca 2009 - 08:52

a wymieniłeś tulejkę na wale, czy sam simering? Ja miałem tak samo trzy razy wimieniałem sam simering a okazało się ze właśnie na tej tulejce wyrobił sie rant i cały czas leciało.A do pompy to proponuje DENCKERMANN.


Wymieniłem tylko simering:o Właśnie kupiłem kolejny i będę się niedługo zabierał za wymianę. Ciekaw jestem jak ta tulejka wygląda i czy uda mi się ją gdziekolwiek zdobyć. W każdym razie dzięki serdeczne za informację.

#35 OFFLINE   DAFik

DAFik
  • 480 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: kurort

Napisany 12 lipca 2009 - 09:58

Jaką tulejkę ??? Nie ma nic takiego. Jest wał , uszczelniacz, obudowa i nic więcej.

#36 OFFLINE   maly omega

maly omega
  • 3 postów
  • Dołączył: 13-03-2010

Napisany 15 marca 2010 - 22:53

czesc jestem nowy na forum wiec z góry przepraszam za wszystkie blendy.A teraz do rzeczy mam ome 2.5v6 i mnóstwo problemów wydalem juz na naprawe 2 500zl i dalej ***** jteraz cos mi rzezi z prawej strony stojac przed autem "auto stracilo moc" jak doloze gazu to odglos jest taki jak by z duza sila przez mala dziurke uciekalo powietrze . czy to jest pompa wody ???jezeli tak to czy do jej wymiany trzeba rozbierac caly rozrzad i ile to kosztuje aha i czy ktos ma dobrego mecha w krakowie ?????????????

#37 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 15 marca 2010 - 23:56

jak doloze gazu to odglos jest taki jak by z duza sila przez mala dziurke uciekalo powietrze . czy to jest pompa wody ???jezeli tak to czy do jej wymiany trzeba rozbierac caly rozrzad i ile to kosztuje

Nie wiem czy to pompa wody.
Do pompy nie trzeba ruszać rozrządu (tzn. pasek rozrządu nie napędza pompy wody) - patrz na fotki.
Cena skf np 200zł (aukcja przykładowa) http://www.allegro.p...2_5_3_0_v6.html
Ten odgłos to prędzej coś z wydechem - kolektorem-odkurzaczem - tak mi się wydaje.

#38 OFFLINE   maly omega

maly omega
  • 3 postów
  • Dołączył: 13-03-2010

Napisany 05 kwietnia 2010 - 17:59

czesc zygzak dzieki za odpowiedz i powiem Ci ze masz racje mianowicie zauważyłem ze rurka znajdujaca sie pomiedzy chlodnica a rozrzadem bardzo szybko i mocno sie nagrzewa wyczytalem ze jest to objaw zapchanych katalizatorow.koszt ok 400 zl ale narazie nie mam kasy:szpital:

#39 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 05 kwietnia 2010 - 18:43

Tłumiki (oba) zamiast katów chyba 100zł?

#40 OFFLINE   rychoadria

rychoadria

    V6 - I love this sound :)

  • 194 postów
  • Dołączył: 22-07-2009
  • Skąd: Mogadish

Napisany 05 kwietnia 2010 - 18:59

czesc zygzak dzieki za odpowiedz i powiem Ci ze masz racje mianowicie zauważyłem ze rurka znajdujaca sie pomiedzy chlodnica a rozrzadem bardzo szybko i mocno sie nagrzewa wyczytalem ze jest to objaw zapchanych katalizatorow.


Witam, a mógłby mi ktoś na zdjęciu pokazać tą rurkę ??