Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

LCD czy PLAZMA?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
191 odpowiedzi na ten temat

#141 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 marca 2010 - 12:18

tylko pamiętaj że do PS3 muszą być głośniki z wejściem optycznym bo nie ma przejściówek na chinche :)



 


#142 OFFLINE   MjakMarek

MjakMarek
  • 187 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Działdowo

Napisany 10 marca 2010 - 12:35

Ktoś pytał o LED TV.
Na dzień dzisiejszy nie polecam takich TV. Technologia LED TV różni się od tradycyjnych LCD tylko i wyłącznie metodą podświetlania matrycy. W tradycyjnych LCD matryca jest podświetlana zwykłymi świetlówkami jarzyniowymi, m.in dlatego ciężko jest uzyskać idealny czarny kolor. Co do technologi LED, do tej pory powstały 3 rodzaje. Pierwsze dwa nie dają żadnej róznicy o odbiorze obrazu dla oka. Ta trzecia tzw TRUE LED, faktycznie polepsza odrobine jakość lecz to tylko dlatego że do podświetlenia matrycy używane są trzy kolory diod.
Na chwile obeną jest to zbyt nowa technologia i oczywiście zbyt droga i nie dopracowana do końca także odradzam jeśli ktoś by chciał się pokusić o taki TV. Taka sama sytuacja była na początku istnienia plazmy gdy wtedy podstawowe modele kosztowały ok 10tyś zł a teraz mam problem ze sprzedaniem takiego TV za jeden tysiąc :(
Także jeśli ktoś planuje zakup takiego TV nie ma co się śpieszyć i wierzyć chwytą markietingowym producentów.

pozdr

" Teraz, gdy już nauczylismy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie"

George Bernard Shaw


#143 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 12 marca 2010 - 19:02

Bylem właśnie w MM i spodobał mi się ten

http://www.mediamark...-lcd/32pfl7404h

Dla mnie, w tym przedziale cenowym jest ok.
Co wy na to ?

#144 OFFLINE   MjakMarek

MjakMarek
  • 187 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Działdowo

Napisany 12 marca 2010 - 21:54

To ja tu tyle pisałem o LG a ty chcesz Philipsa kupić :p żartuje :)

A tak na poważnie to założę się że ten TV ma taką samą matryce co LG :) Prawda jest taka że cokolwiek kupisz to będziesz zadowolony (oprócz Samsunga)

Jeśli chodzi o TV Philipsa to był taki okres że wspólnie z LG produkowali matryce do swoich telewizorków, później ta współpraca zniknęła. Teraz te firmy biorą matryce od tych samych firm np. LPL lub CMO.
Dlaczego tak pisze o tych matrycach? Jest to najważniejszy element TV i to on odpowiada za efekt końcowy. Reszta to tylko płyta zasilająca i płyta główna, która konwertuje sygnał z różnych źródeł (HDMI RGB itp) na taki, który odbiera matryca.
Namawiałem Cię do kupna LG, ponieważ wiem jak one są produkowane i jest to dobry wyrób moim zdaniem.
Wybór należy do Ciebie, to ty będziesz patrzył na niego :) Kup taki jaki Ci się podoba najbardziej :)

" Teraz, gdy już nauczylismy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie"

George Bernard Shaw


#145 OFFLINE   Miniuszek

Miniuszek
  • 19 postów
  • Dołączył: 06-02-2010
  • Skąd: Ostrow Wielkopolski

Napisany 12 marca 2010 - 23:41

Moze zaprezentuje troche nietypowe podejscie:) ale jak sie pytalem goscia ktory mi naprawia tv jaki kupic, to radzil LG :p i tak zrobie jak obecny padnie:p

#146 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2010 - 08:46

Szynka posłuchaj dobrych rad i kup tego LG ;)

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#147 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 marca 2010 - 09:18

Mój TV już przyszedł - zadowolony jestem strasznie. Oglądam właśnie polsat sport hd i chociaż F1 nadawana jest bodajże w 720p to i tak jest o niebo lepiej niż na moim kineskopie :D

Play bedzie dzisiaj - więc jeszcze tu go przetestuje



 


#148 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2010 - 09:45

A tak na poważnie to założę się że ten TV ma taką samą matryce co LG

co do matryc LCD to niewiem ale w piasecznie pod warszawa jest fabryka thomsona gdzie robili kienskopy, jakie było moje zdziwienie jak na hali zobaczyłem kartony wszystkich znanych mi firm do których szły kineskopy tam produkowane :o

Szynka posłuchaj dobrych rad i kup tego LG

ja mam w domu dwa jeden zwykły LCD a drugi LED i z obu jestem zadowolony,

Play bedzie dzisiaj - więc jeszcze tu go przetestuje

jak juz podłączysz tego plaja to ściągnij sobie demko F1 Challange z playstation store wtedy niebedziesz ogladał jej w TV tylko w nią grał :lol:

#149 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2010 - 11:58

Szynek, właśnie widziałem reklamę promocji w Realu i jakieś TV LG są w dobrych cenach. Może akurat te o które pytałeś, daleko nie masz ;)

#150 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 13 marca 2010 - 13:03

Dobra chłopaki :-P

LG ma 5ms, Philips ma 3ms czasu reakcji.
Czy ta roznice odczuje tak bardzo ?

#151 OFFLINE   MjakMarek

MjakMarek
  • 187 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Działdowo

Napisany 13 marca 2010 - 13:07

LG ma 5ms, Philips ma 3ms czasu reakcji.
Czy ta roznice odczuje tak bardzo ?


Jaki model LG ma 5ms ??
Nie odczujesz tej różnicy.

" Teraz, gdy już nauczylismy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie"

George Bernard Shaw


#152 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 marca 2010 - 13:12

niestety ps3 dopiero w poniedziałek, na razie obczajam jak ustawić nagrywanie na dekoderze :) - bo jutrzejszego wyścigu nie obejrzę :D

Szynka jest dobrze z 5ms :) - się nie martw :D



 


#153 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 13 marca 2010 - 13:12

Jaki model
LG ma 5ms

JA JUZ NIE KUMAM :-P

No właśnie żaden, coś mi się ubzdurało, heh


OK, czytam ten watek jeszcze raz i wybieram ten TV.
Ileż można :oczoplas:

#154 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 marca 2010 - 13:21

ty no straszny jesteś :)



 


#155 OFFLINE   Marif

Marif

    mgrOmega

  • 331 postów
  • Dołączył: 06-03-2007
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 marca 2010 - 14:35

LG ma 5ms, Philips ma 3ms czasu reakcji.
Czy ta roznice odczuje tak bardzo ?

Ludzkie oko nigdy nie zobaczy tej różnicy więc na to nie patrz a co do TV to bierz LG bo to naprawdę dobry sprzęt i pewne matryce przede wszystkim.
I`m The Legend - OPEL OMEGA











[SIGPIC][/SIGPIC]

#156 OFFLINE   S1 CICHY

S1 CICHY

    obecnie V-Tec, plany-3.2

  • 189 postów
  • Dołączył: 01-08-2008
  • Skąd: Mikołów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2010 - 17:31

A ja mam pytanie z innej beczki... Kupno TV na szczęście już za mną:) Wybór padł tak jak wcześniej pisałem na Panasonic P42S10E :D TV już wisi ale do szczęścia brakuje mi jeszcze kina domowego. I tu kolejny dylemat... plastikowy zestaw czy amplituner z DVD i drewnianymi głośnikami? Z początku byłem nastawiony na Zestaw Panasonica.. ogromne moce i mieścił się w 1500 zł. Jednak doczytałem że ma problemy z DivX oraz napisami więc zwróciłem wzrok na Samsung/LG - co polecacie ale konkretnie. W grę również wchodzi coś podobnego jak w linku :)
http://allegro.pl/it...inema_5060.html
W sumie bardziej jestem przekonany do drewnianych głośników ale ich gabaryty troszkę mnie odstraszają.. instalację na głośniki wyprowadziłem w rogach pod sufitem...

#157 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 marca 2010 - 18:04

to z linku fajnie bucy :) - rodzice moi mają podobny model :) - nie dam głowy że taki sam ale podobny



 


#158 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2010 - 19:50

W grę również wchodzi coś podobnego jak w linku
http://allegro.pl/it....nema_5060.html

napewno bedzie grał o wiele lepeij niz jakieś kino takie kompletne czyli dvd i amp w jednym pudle i plastikowe głośniki, takie zestaw ma tylko jedną przewagę znacznie mniejsze gabaryty

#159 OFFLINE   Marczelo

Marczelo
  • 37 postów
  • Dołączył: 28-09-2008
  • Skąd: City

Napisany 13 marca 2010 - 22:24

A ja mam pytanie z innej beczki... Kupno TV na szczęście już za mną:) Wybór padł tak jak wcześniej pisałem na Panasonic P42S10E :D TV już wisi ale do szczęścia brakuje mi jeszcze kina domowego. I tu kolejny dylemat... plastikowy zestaw czy amplituner z DVD i drewnianymi głośnikami? Z początku byłem nastawiony na Zestaw Panasonica.. ogromne moce i mieścił się w 1500 zł. Jednak doczytałem że ma problemy z DivX oraz napisami więc zwróciłem wzrok na Samsung/LG - co polecacie ale konkretnie. W grę również wchodzi coś podobnego jak w linku :)
http://allegro.pl/it...inema_5060.html
W sumie bardziej jestem przekonany do drewnianych głośników ale ich gabaryty troszkę mnie odstraszają.. instalację na głośniki wyprowadziłem w rogach pod sufitem...


kino domowe Panasonic SC-PT465 i plazma Panasonic P42S10E +Telewizja N ,takiego zakupu dokonałem,ładnie to wszystko się razem prezentuje,kino daje rade ,nawet ładnie i czysciutko gra ,a połączone z dekoderem N-ki jakims optycznym przewodem jakość odbioru jest cyfrowa :) .Ale jak kolega potrzebuje mocnego uderzenia np.przy ogłądaniu filmów,to polecałbym raczej drewniane głośniki.

#160 OFFLINE   Adi

Adi

    dostępny tylko na receptę

  • 223 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Trzcianka/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 marca 2010 - 07:44

Oglądam właśnie polsat sport hd i chociaż F1 nadawana jest bodajże w 720p to i tak jest o niebo lepiej niż na moim kineskopie


W Polsce prawdziwe HD nadają w zasadzie, tylko stacje takie jak Discovery HD oraz National Geographic HD. Wiele kanałów takich jak MTVN HD, nSport, MGM HD, Filmbox HD, Eurosport HD, TVN HD – są zapełniane właśnie materiałami, które były w standardowej jakości (SD), które przetworzono je do formatu wymaganego w HD