Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Antyradar - jaki kupić ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
52 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 września 2008 - 20:38

Kolego, nie wiem jak to w praktyce ale ostatnio czytałem w jakiejść gazecie motoryzacyjnej test i wynik był taki, że większość wykrywała radary zbyt późno, żeby zareagować. Z kolei te czułe które reagowały właściwie czesto aktywowały się np. pod wpływem fal z urządzeń automatycznie otwierających drzwi np. w mijanych stacjach benzynowych. Powodowało to wiele fałszywych alarmów.

Dokladnie to samo czytalem i dlatego doradzam koledze inne rozwiazanie.

Juz jest pelno fotoradarow a bedzie jeszcze wiecej a czy antyradar je wykryje odpowiednio wczesniej -raczej nie ! a na CB w bardzo wielu przypadkach dowiesz sie wczesniej i tak samo jak gdzies stoja.

Z tego co czytalem juz chyba sa urzadzenia oglupiajace radary i to bedzie mialo sens.

#22 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 08 września 2008 - 20:54

Z tego co czytalem juz chyba sa urzadzenia oglupiajace radary i to bedzie mialo sens.


Zgadza się, są to urządzenia które po wykryciu wiązki radarowej wysyłają swoją z dużo większą prędkością (trochę upraszczam), dzięki czemu suszarka pokazuje że jedziesz na przykład 500 km/h, najczęściej jest to poza skalą urządzenia pomiarowego i pokazuje bład, tylko policjanci to też nie idioci i bez problemu zatrzymają twoje auto, dokonają sprawdzenia i kłopoty gotowe....

#23 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 września 2008 - 21:46

Tu jest coś na temat antyradarów:

http://www.auto-swia...l=7122&Strona=1

#24 OFFLINE   Drol Notab

Drol Notab
  • 133 postów
  • Dołączył: 25-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 09 września 2008 - 00:33

Tak czytam i czytam ...
Bujam się różnymi wynalazkami od 20 lat. Ostatnio jechaliśmy na zawody aż pod Kraków. Kolesie cieli jak debile paczka sześćdziesiąt i na trzeciego. Ja się bujałem zgodnie ze znakami i pomocą nawigacji - rezultat - 6,5l na setkę i byłem na miejscu 15 minut po kozakach a i całe 500 km drogi podziwiałem widoki (i laski we Wrocławiu)
Nie chce truć - ale kolesi w parku sztywnych mam już dość.
Sam miałem złamany kręgosłup.
Lepiej miast antyradaru kupcie sobie przewodnik po kraju i podziwiajcie widoki.
Jak szaleć to na torze

#25 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 września 2008 - 07:31

Panowie, a czy któryś z was ma/miał dobry antyradar?

mam 2 i oba leża na półce bo mam CB oba ze stanów i oba whistlery jeden z nich kosztował 2 lata temu ponad 300 $ tam a drugi dostałem za darmo

Słyszałem opinie, że antyradary sa skuteczne
i wyłapują różne sygnały stosowane do namierzania

+ wykrywaja jeszcze policyjne radia jak oczywiście nadaja

Taki antyradar by mnie znacznie odciążył.

guzik prawda, bo pare razy piknie ale i tak zabulisz bo piknie w końcu za późno, dlatego moje leża w bomu a nie w aucie :razz:

wole CB bo przynajmniej pogadać sobie mozna w korku i pośmiac

#26 OFFLINE   McF

McF
  • 100 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Sochaczew Warszawa

Napisany 09 września 2008 - 13:09

Chyba sobie odpuszcze ten antyradar. Trochę jestem 'ostudzony' teraz.
Sknera jestem, jak pewności nie mam to nie kupię, nawet za 50zł.
Cóż, chyba mi starczy waszych opinii. Dzięki.

#27 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 września 2008 - 07:27

McF, się nie zrażaj tak, tylko zrozum że nikt nie stara Ci się przeszkodzić - podaje tylko realne sugestie - luzuj ;)



 


#28 OFFLINE   kgreg

kgreg
  • 59 postów
  • Dołączył: 15-05-2010
  • Skąd: SBE

Napisany 23 sierpnia 2010 - 11:40

Może odgrzeję trochę temat.
Miałem do niedawna fiata maree no i używałem i CB i antyradaru (whistler 520) no i niestety po zmianie autka na omegę antyradar przestał się odzywać ze względu na rodzaj szyb
użytych w tym modelu (nie wiem czy we wszystkich omegach szyby są metalizowane).

Myślałem ktoś mógł by się podzielić swoimi doświadczeniami co do preferowanych antyradarów i to nie dla tego aby nie wiadomo jak "zawalać" po drodze , a po to żeby wiedzieć czy stacjonarka jest obsadzona czy nie, bo raczej nie zdaża mi się np po zabudowanym jeździć szybciej jak 60.
Jak widzę że jest postawiony znak np do 30, na drodze która była w remoncie i remont drogowcy skończyli a znaki się zostały, to trafia mnie szlag bo nie wiem czy np gdzieś w śmietniku nie ma fotoradaru.
Tak więc właśnie po to jest potrzebny antyradar i nie sądzę, że wszyscy którzy się poprzednio tutaj wypowiadali, to są tacy święci. Myślę że jak by się miało pecha to nawet papier można zostawić po jakiejś dłuższej podróży po naszym kraju.

U nas niektóre znaki to po prostu paranoja i "dupochron" zarządców dróg. (łatwiej postawić przesadzone ograniczenie, a nie naprawić nawierzchnię)

Pozdrawiam.

#29 OFFLINE   chrobry125

chrobry125
  • 56 postów
  • Dołączył: 14-07-2010
  • Skąd: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 września 2010 - 18:36

Ja tam od antyradaru wolę radio CB z dobrą anteną i dobrze wystrojone według mnie 100 razy lepsze jeszcze mnie nie zawiodło

#30 OFFLINE   kgreg

kgreg
  • 59 postów
  • Dołączył: 15-05-2010
  • Skąd: SBE

Napisany 01 września 2010 - 18:42

ja jednak wolałbym wiedzieć która skrzynaka jest pełna a koło mielna spotkałem sygnał radaru na "zabudowanym", musiał być w trawie i żadne radio wtedy nie pomoże.
A jak nie ma zabudowań to nigdy nie jadę 50.

#31 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 września 2010 - 19:07

ja jednak wolałbym wiedzieć która skrzynaka jest pełna

ja mam jakąś Cobre.Niestety nie wykrywa stałych fotoradarów.A to że antyradar "pika"w mieście to sie często zdarza.Wszystkie drzwi które są sterowane fotokomórkami zakłócaja pracę antyradaru.

#32 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 25 maja 2011 - 17:12

witam odgrzeje kotleta
potrzebuje antyradar
nie potrzebuje jakichś cudów tylko taki co mi podpowie
czy stała fotka jest załadowana.
polecacie cos???

#33 OFFLINE   Shadi

Shadi
  • 7 postów
  • Dołączył: 19-01-2011
  • Skąd:

Napisany 05 października 2011 - 03:01

witam odgrzeje kotleta
potrzebuje antyradar
nie potrzebuje jakichś cudów tylko taki co mi podpowie
czy stała fotka jest załadowana.
polecacie cos???

Zapomnij że antyradar za 300pln na cokolwiek ci się przyda. Ja tez mocno się zastanawiałem nad kupnem takiej puszki, lecz po głębszym zbadaniu tematu okazało się że dopiero od minimum 800-1000 zeta zaczynają się antyradary które spełniają swoje zastosowanie.

#34 OFFLINE   kgreg

kgreg
  • 59 postów
  • Dołączył: 15-05-2010
  • Skąd: SBE

Napisany 05 października 2011 - 07:53

Mam w tej chwili whistlera 3450 i jakoś to sobie daje radę, ale niestety jak fotka jest zamontowana pod kontem około 25 stopni do jezdni to jeśli by się jechało zbyt szybko to nie było by szany na reakcję.
Musiałem kupić dwuczęściowy bo mam szybę a termiczną.

#35 OFFLINE   Howard

Howard
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-11-2011

Napisany 21 grudnia 2011 - 12:24

Czy dostępne antyradary w Polsce są również skuteczne za granicami kraju?

#36 OFFLINE   C25XE

C25XE

    nigdy nie ma na nic czasu

  • 155 postów
  • Dołączył: 16-01-2011
  • Skąd: Toruń

Napisany 24 grudnia 2011 - 18:02

http://allegro.pl/an...2002602745.html
kup sobie ten zupełnie wystarcza mam taki tylko troszkę starszy model mam go już 3 lata i 3 lata bez mandatów używam go w ciężarówce i jak dla mnie bajka a i nie kosztuje 5000 zł tylko nie całe 200 zł.
jak chodzi o radary łapie wszystkie nawet laserowe stacjonarne łapie już z 300 metrów ... ale rada suszarki hmmm radar łapie jak misiek kogoś mierzy dopiero radar sie odzywa (nie koniecznie ciebie)

#37 OFFLINE   adamzlocieniec

adamzlocieniec
  • 2 postów
  • Dołączył: 26-08-2013

Napisany 28 listopada 2013 - 11:12

Witam ;) Wczoraj dostałem kolejny mandat i mam już dość. Nie zarobię na te mandaty bez kitu... Myślę, żeby kupić sobie takie urządzenie http://alegratka.pl/...af9a3a0ec31017b, ale najpierw muszę wiedzieć, że to faktycznie działa. Nie wywalę tyle kasy na jakiś bubel. Więc, czy ktoś miał z tym do czynienia? Warto sobie to kupić?

#38 OFFLINE   gemini

gemini
  • 25 postów
  • Dołączył: 05-06-2013

Napisany 28 listopada 2013 - 13:15

Antyradar jako rodzaj urządzenia oczywiście działa. Jednak jest nielegalny, a przed laserem i tak się nie ochronisz. Sam musisz zdecydować.

#39 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 28 listopada 2013 - 13:36

Antyradar jako rodzaj urządzenia oczywiście działa. Jednak jest nielegalny, a przed laserem i tak się nie ochronisz. Sam musisz zdecydować.


sprostuję nieco. Posiadanie Antyradaru jest legalne. Prawo zabrania jednak przewozić go w sposób gotowy do użycia

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#40 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 listopada 2013 - 09:25

sprostuję nieco. Posiadanie Antyradaru jest legalne. Prawo zabrania jednak przewozić go w sposób gotowy do użycia


:D kurna uśmiałem się, ale taka jest prawda, nie wolno go używać w Polsce.