Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana UPG i remoncik glowic - zestawienie.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 października 2006 - 20:21

Postanowilem napisac (moze sie komus kiedys przyda) co przy wymianie UPG jeszcze wyszlo wiec na poczatek lista czesci (ceny podam pozniej )

UPG - Reinz - 2 sztuki - 52 pln/sztuka
Uszczelka pod klawiature - Reinz - 2 komplety (4 uszczelki na 2 glowice + oringi) - 131.20 komplet
Uszczelki pod kolektory wydechowe - Reinz - 2 sztuki - 20 pln sztuka
Uszczelki pod kol ssacy - 2 x 3 oczkowe, 3 x 2 oczkowe - uzylem tych co mialem bo zastepcze nie za bardzo pasuja
Uszczelniacze zaworowe - Reinz - 24 sztuki - 48 pln komplet
Uszczelniacze walka rozrzadu - reinz - 4 sztuki -
Pasek rozrzadu - Gates - 1 sztuka - 125 pln
Uszczelki dwururka - wydech - noname - 2 sztuki
Sruby do glowicy - elring - 16 sztuk - 80 pln /20 sztuk
Sruby do oslon kolektorow 8 sztuk - 0.5 pln
Olej m1 5w/50 - 4 litry (na dolewke) - 160 pln
Plyn chlodniczy - borygo nowy rozowy - 10 litrow - 60 pln
Plyn do wspomagania Valvoline - 1 litr - mialem

Teraz dodatkowa robote:
Naprawa oslony rozrzadu (klejenie i odbudowanie czegos co brakowalo) - 20 pln
Naspawanie wzerek na glowicach, planowanie glowic i kolektorow wydechowych, docieranie zaworow
Spawanie kolektorow wydechowych
Zespawanie takiej aluminiowej rury przy termostacie (urwane ucho mocujace)

to narazie na dzien dzisiejszy. Glowce juz po planowaniu - dzis bylo docieranie zaworow, jutro z planowania i spawania przyjda kolektory wydechowe. okazalo sie ze uszczelki ktore dostalem wg katalogu do x25xe nie pasuja i jutro maja przyjsc poprawne. Chyba jeszcze przy okazji wymienie swiece, i tak juz bankruta strzelilem :neutral: ale czego sie nie robi dla kochanki :looz:

edit 27.10
Dorzucilem jeszcze swiece NGK BCPR6e-11. wg katalogu sa do x25xe pozatym jednoelektrodowe niby powinny byc lepsze do gazu. zobaczymy w praniu. :mrgreen:
We wtorek powinienem juz miec Ome na chodzie :)


Calkowity koszt robocizny -1200 pln





 


#2 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 kwietnia 2007 - 07:00

Czy sam robiłeś ten remoncik tzn. nie mówie o planowaniu ,tylko rozbiórka i składnie?

#3 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 kwietnia 2007 - 08:46

Czy sam robiłeś ten remoncik tzn. nie mówie o planowaniu ,tylko rozbiórka i składnie?



Nie. Robili mi w ASO Fiat :mrgreen: a dokladniej kolega ktory tam pracuje - zaufany mechanior




 


#4 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 12 kwietnia 2007 - 20:48

to ja powien tak:
2 UPG goetz + pod kolektory wyd. + 3x2 i 2x3 i te pod zawory 2 szt = 420PLN i to jeszcze nie wszystko :roll:
jutro dorzuce ile co jeszcze wyniosło wezmę od chłopaków paragon to wam napisze, ale odrazu napisze ze niejestem zadowolony :(

Jeszcze zpytne: ta plastikowa obudowa obudowa jest do dostania gdzieś bo okazuje się ze jest pęknięta i tyż z pod niej olej cieknie. Najgorsze ze cała ta ro***erducha to chyba moja wina bo mi sie zachciało sprawdzić ile pojedzie :driver: i rozleciały sie uszczelki kol. wydech.

#5 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 kwietnia 2007 - 07:23

to ja powien tak:
2 UPG goetz + pod kolektory wyd. + 3x2 i 2x3 i te pod zawory 2 szt = 420PLN i to jeszcze nie wszystko :roll:
jutro dorzuce ile co jeszcze wyniosło wezmę od chłopaków paragon to wam napisze, ale odrazu napisze ze niejestem zadowolony :(

Jeszcze zpytne: ta plastikowa obudowa obudowa jest do dostania gdzieś bo okazuje się ze jest pęknięta i tyż z pod niej olej cieknie. Najgorsze ze cała ta ro***erducha to chyba moja wina bo mi sie zachciało sprawdzić ile pojedzie :driver: i rozleciały sie uszczelki kol. wydech.

e....... nie stresuj się przecież auto jest po żeby jeździć a nie stać w garażu :mrgreen:

#6 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 13 kwietnia 2007 - 13:32

Po dzisiejszym stresuje sie osiagnieciem czesci. Wrr. doszlo kolejne 40pln na uszczlki na wałki rozrządu :bad: juz sie zastanawiam czy jest jakis sklep w wawie lub w okolicach co bym poszedł i pow: mam Ome 2.5L beznyna i chce uszczelki itp. a kolo powie mam wszystkie mów jakie potrzebujesz :brawo: i mi powie ile gdzie i jakich a tak to h......., szukam tez uszczelki pod chłodniczke oleju i jeszcze takiej jednej niewiem co to ale było tam zasmarkane silikonem
:drink: :drink: Żebym był mechaniorem lub miał do dyspozycji garaz to w miesiąc sam bym ja naprawił i nie musiał sie zastanawiać ile czego :(

#7 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 kwietnia 2007 - 13:41

pod chłodniczke oleju nie dostaniesz od któregoś roku zastąpione silikonem

#8 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 13 kwietnia 2007 - 13:45

:cool: dzieki, przynamniej za 1 sie nie nalatam

#9 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 kwietnia 2007 - 13:49

:cool: dzieki, przynamniej za 1 sie nie nalatam


tylko kup porządny silikon do tego żeby dwa razy tego nie robić

#10 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 kwietnia 2007 - 16:01

:cool: dzieki, przynamniej za 1 sie nie nalatam


wymien od razu gumki na zaworach ! jedna robota. kosztuja 50 pln/komplet,
pozatym o jaka plastikowa oslone ci chodzi ? bo nie kojarze zadnej ktora ma kontakt z olejem




 


#11 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 14 kwietnia 2007 - 14:55

Wybacz nie jestem mechanikiem ( jeszcze ale jak sie wk... to ja sam rozbiore calusią) pokrywka na cylindrach(głowicy) pęknięta jest. A powiedz i jedno bo juz wk... sie na maxa pojechałem po prawa poduszke pod silnik i kolo bierze katalog i mowi ze niema takiego czegoś no na logike przecieńć nie przykręcasz na stale do budy silnika bo byś nie wysiedzieł w środku niestety kupuje co mi kumpel każe, jak bym wiedzieł z kąd to wymontowałem to bym może sie choć pokłócił.

#12 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 kwietnia 2007 - 15:50

Wybacz nie jestem mechanikiem ( jeszcze ale jak sie wk... to ja sam rozbiore calusią) pokrywka na cylindrach(głowicy) pęknięta jest. A powiedz i jedno bo juz wk... sie na maxa pojechałem po prawa poduszke pod silnik i kolo bierze katalog i mowi ze niema takiego czegoś no na logike przecieńć nie przykręcasz na stale do budy silnika bo byś nie wysiedzieł w środku niestety kupuje co mi kumpel każe, jak bym wiedzieł z kąd to wymontowałem to bym może sie choć pokłócił.


zrob foto to rozszyfrujemy




 


#13 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 16 kwietnia 2007 - 20:51

choroba poważnie nigdzie nie moge znaleść do benzyniaka :( no bo spójżcie http://www.aps.net.p...994_11051_11060

#14 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 19 kwietnia 2007 - 22:33

poduszka jak do TD koszt zamiennik 130 pln byla tez za 110 i za 280 :( ale niechcecie wiedzieć jak moje uszczelki z pos głowicy wyglądały :( dziwne ze to jeszcze jezdzilo :oops:

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 19 kwietnia 2007 - 22:36

poduszka jak do TD koszt zamiennik 130 pln byla tez za 110 i za 280 :( ale niechcecie wiedzieć jak moje uszczelki z pos głowicy wyglądały :( dziwne ze to jeszcze jezdzilo :oops:



pewnie tak samo jak moje :D z wzerami itp




 


#16 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 21 kwietnia 2007 - 15:36

Wżery były w 1, druga natomiast sie rozmnożyła z 1->2 straszny widok. Ale już koniec. Nie miała mocy na jeździe próbnej. Świece nowe 96PLN i robocizna Darka 800PLN za całokształt no i czas się: POLANSOWAĆ :D Nic nie cieknie i nawet cicho chodzi (wymieniona albo inaczej dodana uszczelka pod wydechem) :yes_yes: :yes_yes: :yes_yes: :yes_yes: :zabawa: :police: :driver:

#17 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 kwietnia 2007 - 10:39

przenoszę do porad


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#18 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 lutego 2010 - 08:15

Cześć wszystkim. Nie chcę zakładać nowego tematu więc dopiszę się tutaj. Beast super opisał V6 a ja mam pytanko jak to będzie z X20XEV. Zbliża mi się wymiana rozrządu (za około 3500km). Mam lekki wyciek spod głowicy po stronie kolektora wydechowego i chciałem coś z tym zrobić. Napiszcie mi proszę co przy tej okazji można lub warto jeszcze zrobić w silniku co robiąc osobno wyszłoby drożej. Chodzi mi o robotę przy okazji jednego rozbierania, może być nawet bez podawania cen bo te sobie indywidualnie ustalę z serwisem. Może uda się dać silniczkowi nową młodość. Będę wdzięczny za porady.

#19 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lutego 2010 - 16:48

ostatnio miałem wymianę uszczelki pod głowicą

robocizna 400zł
robota głowicy (wymiana uszczelniaczy, splanowanie, dotarcie zaworów)150zł

części (uszczelki, rozrząd-bez pompy) płyny(olej płyn chłodzący) 630zł


holowanie do mechanika ( 20 zł czyli flaszka dla kolegi)

całość 1200 zł z tym że impreza odbyła się w Gorlicach

w Rzeszowie oficjalny cennik to 1600 - 1800 zł bez pompy wody


ja nie ruszałem dołu silnika bo jeszcze jest OK ale dodatkowe koszty to było by 200 zł za pierścienie i panewki, jakieś 70 za uszczelke oraz 200 za robotę czyli 470 zł (w Rzeszowie)

#20 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 lutego 2010 - 10:02

A czy warto po kapitalce góry jaką wykonał beast i bez ruszania dołu zmienić z półsyntetyka na syntetyk?