Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co sprawdzic w zakupionej niedawno Omedze? (nietypowej)


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
84 odpowiedzi na ten temat

#1 Guest_British Racing_*

Guest_British Racing_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 16 października 2006 - 06:44

Witam,

Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu OPEL OMEGA A ale w wersji LOTUS silnik 3.6i osiąga 376 koników. Ma 4 niezależne siedzenia Recaro i bardzo dużo zabawnych bajerów. Auto mam ze Szwajcarii (oryginalny przebieg 144 tys km)

Pytanie moje brzmi co mam sprawdzić w tym samochodzi aby użytkować go w miarę bez problemu?
Czy macie jakieś informacje czy jest jakas strona www dotycząca tego modelu omegi?
Za wszystkie informacje dziękuję.

P.S. Skąd wziąć polską książeczkę obsługi omegi A? Mam oryginalną po niemiecku i w zaden sposób nie mogę dojść o co chodzi...

Pozdrawaim



#2 OFFLINE   Cichy

Cichy
  • 210 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Lubin

Napisany 16 października 2006 - 07:45

witam

gratukuje bardzo nietypowej omegi.

Przede wszystkim sprawdz strone mechaniczna samochodu, stan turbosprezarek, cisnienia na cylindrach, jak mozesz podjedz gdzies n ahamownie, zmierz AFR w pelnym zakresie obrotow oraz EGT, to jzu duzo mowi o stanie i kondycji silnika. Smiem mniemac ze strona mechaniczna jest najbardziej kosztowna w tym aucie wiec trzeba o nia dbac.
bylo milo ale sie i to skonczylo

#3 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 16 października 2006 - 08:26

Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu OPEL OMEGA A ale w wersji LOTUS silnik 3.6i osiąga 376 koników.


Daj zdjęcie bo nie uwierze :shock:
konto usunięte

#4 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 16 października 2006 - 08:39

kurde z Katowic jestes, chcialbym obejrzec :ziele:

#5 Guest_British Racing_*

Guest_British Racing_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 16 października 2006 - 10:28

W zasadzie to jestem z okolic Katowic. Fotki zrobię i mogę wysyłać chętnym na maila. Co do stanu techniczengo, to zauważyłem następujące sprawy:

- Bardzo duży rant na tarczach hamulcowych (przód)
- Klekotanie w tylnej części samochodu szczególnie jak sie doda lub ujmie gazu
- Nieszczelność wydechu
- Łyse tylne koła a opony są 275 (z przodu 235)

Resztę właśnie zamierzam zrobić - tzn wymiana płynów i diagnostyka silnika. (co ciekawe przez serwis opla można kupić częśći do silnika lotus!!!) Samochód stoi w garażu, bo skończyło się ubezpieczenie a jeszcze nie mam tablic polskich.

Tak na marginesie dodam że jest to kosmos!!! Przyspieszenie ma takie, że się skóra na policzkach przesuwa!!! Poprzednio miałem Sierrę Cosworth 2.0 4x4 Turbo (225 PS) i chowa sie przy tej Omedze!!!

Jak autko bedzie jeździło to może podjadę w jakieś ogólnie dostępne miejsce żeby się zaprezentować ;-)
Czy w klubie jeszcze ktoś jeździ takim potworem?

#6 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 października 2006 - 11:35

British Racing

Myślę że poczytałeś trochę informacji na temat tego samochodu. Nie będę ukrywał że jest to bardzo unikatowy samochód.
Nie mam dokładnych informacji ale swego czasu był tylko jeden w Polsce teraz no może z trzy (tak tylko myślę)

Trudno będzie nam ci pomóc bo większość z nas miała styczność z tym samochodem tylko z fotek..

Ja sam jestem ciekaw jak on wygląda i bardzo prosił bym o Fotki .Fajnie było by też aby ktoś z takim samochodem został Klubowiczem zapraszam do klubu OKP

Ciekawy jestem jaki masz kolor tego Lotusa, jaki numer ma akurat twój egzemplarz musisz mieć go oznaczonego np. 0xxxD lub w najfajniejszym przypadku 1000D he he.

 


#7 OFFLINE   -karol-

-karol-
  • 18 postów
  • Dołączył: 06-09-2006
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 16 października 2006 - 13:28

Fotki zrobię i mogę wysyłać chętnym na maila

jeżeli można to ja chętnie poproszę.
mail: karolwoj123@op.pl
Ps: Nicku nie zmieniam. :police:
moje 9 mm http://img153.images...obraz037az9.jpg

#8 OFFLINE   Krzycho

Krzycho
  • 114 postów
  • Dołączył: 16-08-2006

Napisany 16 października 2006 - 13:32

dla mnie też zestaw fotek plz :mrgreen:

#9 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 16 października 2006 - 13:43

Jak ktoś dostanie foteczki to niech wstawi na forum :grin:

A koledze gratuluje zakupu autka i oby jeździł bezawaryjnie :wink: :grin: :grin:

#10 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 października 2006 - 19:44

Pytanie moje brzmi co mam sprawdzić w tym samochodzi aby użytkować go w miarę bez problemu?

Tego się nie użytkuje. Tym sie wyjeżdża co niedziele na 5-kilometrowy lans po mieście. :grin:
Czasem przegoni KAŻDE, ale to bez wyjątku KAŻDE inne auto spotkane na światłach. Ot co... :twisted:

#11 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 października 2006 - 19:54

Zawieszenie: końcówki drążków, stabilizatory, silentbloki, przekładnię kierowniczą, klocki, tarcze, płyny i filtry, ew. wycieki oleju, spalanie oleju, geometrię i ..... numer seryjny.
Gratuluję, gratuluję i jeszcze raz gratuluję.
PS.
Na LOBestiales jest człowiek z Gdańska, który kupił niedawno lotusa. Spróbuj z nim się skontaktować.
PS2.
To nie kryptoreklama, nowemu koledze trzeba pomóc :mrgreen:

#12 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 października 2006 - 21:08

wrzucaj foty nie mozemy sie doczekac:)) ciekawy jestem jak by w ASO zareagowali jak by taka fura przyjechac pewnie by nie wiedzili co zrobic:)) hhe fajna sprawa...

 


#13 Guest_British Racing_*

Guest_British Racing_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 16 października 2006 - 21:23

Jak narazie jestem dzięki temu autku na wojennej ścieżce z żoną... ponad 30 tys Euro za auto z 1993 roku... I nie za za Rolls-Royce'a TO PODOBNO TRZEBA BYĆ (i tu niecenzuralnie).

Co do użytkowania autka: nie zamierzam nim jeździć na co dzień - bo pali średnio wg komputera 18,5 litra (i to 98-ki), poza tym jak by mi ktoś w niego się wpakował... to bym zastrzelił i trafił za kraty.

Na co dzień mam (najlepsze na świecie) służbowe auto typu Astra G Diesel.

Co do wizyty w ASO - zamierzam się pokazać w OPEL MUCHA, jestem ciekaw czy dadzą radę pod komputer się podłączyć...

Samochód przyjechał do Cieszyna na lawecie, ja go doprowadziłem do K-c, i powiem tyle 160 km/h osiąga bez problemu, 200 km/h także, 220 km/h z równą łatwością Dalej na łysych tylnych gumach się bałem.

Teraz mnie na forum nie bedzie parę dni bo mam służbowy wyjazd, ale jesli ktoś znalazłby coś ciekawego na temat tego samochodu w sieci - prosze o jakiś link albo coś w tym guście.

Pozdrawaim wszystkich użytkowników OMEGI

#14 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 16 października 2006 - 21:35

bo pali średnio wg komputera 18,5 litra

hehe,to tyle co nasze mv6-stki jak mamy zły dzień :drink:

#15 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 17 października 2006 - 08:38

no to mamy już kolejnego Lotusa w Polsce. Nie pogardził bym nim, tylko trzeba miec te min 50 tyś zł na jego zakup, że nie wspomne o eksploatacji
Niech moc będzie z tobą :mrgreen:

#16 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 17 października 2006 - 08:57

tylko trzeba miec te min 50 tyś zł na jego zakup, że nie wspomne o eksploatacji

No to kolega zapłacił 120 tys. zł.

#17 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 17 października 2006 - 19:26

Lotusa można wychaczyć i taniej, ale trzeba trafić to raz, a dwa to jego stan. wiadomo, cena zależy od stanu

#18 OFFLINE   -karol-

-karol-
  • 18 postów
  • Dołączył: 06-09-2006
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 18 października 2006 - 21:05

jak na razie zero fotek , więc dla mnie to "na razie " samochód widmo.
Nie chcę tutaj komuś ubliżyć ale tak to kazdy może miec Lotusa
Ps: Nicku nie zmieniam. :police:
moje 9 mm http://img153.images...obraz037az9.jpg

#19 Guest_British Racing_*

Guest_British Racing_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 18 października 2006 - 21:16

jak na razie zero fotek , więc dla mnie to "na razie " samochód widmo.
Nie chcę tutaj komuś ubliżyć ale tak to kazdy może miec Lotusa


Nie kupowałem tego samochodu, żeby się komukolwiek chwalić, albo zeby pokazać cokolwiek komukolwiek. Kupiłem to auto bo uwielbiam samochody nietuzinkowe, marzyłem o nim i czekałem 5 lat by go kupić. Jak to Pana Panie Karolu uszczęśliwi to jak wrócę do domu (jak pisałem jestem na wyjeździes służbowym) zrobię zdjęcia i rozeslę tym, którzy mnie nie posądzają że tego samochodu nie mam. Prosze się do nich zwrócić - bo zwróciłem się do klubu omega o pomoc, jesli od samego początku ludzie tacy jak Pan mnie posądzają o kłamstwo - to bardzo dziękuję za taki klub. Prosze pomysleć mam 39 lat i naprawdę mam co robić - nie siedzę w domu i nie obmyslam co tu głupiego na forum omegoi napisać i jak was oszukać. Przepraszam, że niezgodnie z tememtem postu ale się uniosłem.

#20 OFFLINE   killer_OKP

killer_OKP
  • 10 postów
  • Dołączył: 16-09-2006
  • Skąd: wielkopolska

Napisany 18 października 2006 - 21:45

kupiłeś Omegę Lotusa za ponad 30 tyś euro i masz jeszcze trochę w niej do naprawienia?
dziwne, bo za 30 tyś kupujesz naprawdę zadbany, z minimalnym przebiegiem i niezniszczony egzemplarz który w większości stanowi wizytówkę salonów opla w krajach starej UE i stoi dostojnie budząc zachwyt klientów opla.
Podaj nr tego Lotusa bo to chyba nie jest trudną sprawą. Zapytam jeszcze o kolor i przebieg bo to też mnie bardzo interesuje.
Pozdrawiam
oj będzie się działo :))