Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mandat za drift na lidlu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
181 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   omega ele

omega ele

    Tylko omega! :D

  • 334 postów
  • Dołączył: 13-11-2013
  • Skąd: Besiekiery
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 stycznia 2014 - 23:27

to tylko moze podpadac pod stworzenie zagrozenia, ewentualnie niszczenie nawierzchni
ocena subiektywna policjantow.

osobiscie bym nie przyjal,

no chyba, ze bylo to w nocy i robiles tym piskiem halas


Nie to nie było w nocy :) byłem na zakupach i chciałem wyjechać z parkingu na głowną a że troche aut było i sie naczekałem też ładnych pare minut i zrobiłem się:mad: no to trochę depnąłem żeby już dłużej nie czekać a tu zaraz policja na synale za mna zaechałi mi drogę jak bym okradł ten sklep z którego wyjeżdżałem :D:D

#82 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 stycznia 2014 - 00:28

Nigdy nie przyjąłem takiego mandatu. Ze 2 miesiące temu przewiozłem znajomych Calibrą chcieli zobaczyć jak jeździ 3.0 w Cali ;) Na parkingu zawracam wyłączyłem TC pedał mocniej i z piskiem opon i dymkiem spod kół ruszam :D
Pech chciał że obok stała Policja w cywilnym punto... Widziałem to Punto ale nie wiedziałem że to policja. Podjeżdżam pod dom wychodzimy a za mną zatrzymuje się to Punto i legitymują się że Policja Warszawa bla bla bla :D
I wiadomo prawko,OC, DR... Panie kierowco mandat będzie dlaczego z piskiem pan ruszył tak gwałtownie itd
- mówię mocne auto to czasem tak ruszy :D zaczęli się spierać suma sumarum odpuścili i odjechali :) W życiu bym nie przyjął mandatu za takie coś, jaki to problem żeby auto zerwało przyczepność... zdarza się ;)

#83 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 23 stycznia 2014 - 18:21

Jak narazie nic a juz czwartek a akcja była w niedziele.

#84 OFFLINE   omega ele

omega ele

    Tylko omega! :D

  • 334 postów
  • Dołączył: 13-11-2013
  • Skąd: Besiekiery
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 stycznia 2014 - 19:05

Nigdy nie przyjąłem takiego mandatu. Ze 2 miesiące temu przewiozłem znajomych Calibrą chcieli zobaczyć jak jeździ 3.0 w Cali ;) Na parkingu zawracam wyłączyłem TC pedał mocniej i z piskiem opon i dymkiem spod kół ruszam :D
Pech chciał że obok stała Policja w cywilnym punto... Widziałem to Punto ale nie wiedziałem że to policja. Podjeżdżam pod dom wychodzimy a za mną zatrzymuje się to Punto i legitymują się że Policja Warszawa bla bla bla :D
I wiadomo prawko,OC, DR... Panie kierowco mandat będzie dlaczego z piskiem pan ruszył tak gwałtownie itd
- mówię mocne auto to czasem tak ruszy :D zaczęli się spierać suma sumarum odpuścili i odjechali :) W życiu bym nie przyjął mandatu za takie coś, jaki to problem żeby auto zerwało przyczepność... zdarza się ;)


ja juz tez nigdy nie przyjme takiego mandatu :oonie: i to jeszcze 6 pkt. za to a inni pijani jeżdżą i tych nie łapią. Np wczoraj jedzie sobie policja oznakowanym a za nia gościu ciągnikiem pijany:D

#85 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2014 - 02:02

Najczęściej nam wypisuje mandat ten zły

Powiem to po swojemu:jezeli bym zdemolował lampe jak krawężnik na Zaspie to bym schylił czoła ,a jeżeli bym nic i niczego nie uszkodził twardo bym mówił ze mało jeżdżę itp.Do sadu -nie wierze ze jakiś lidl itp. będzie im pracował nad zabezpieczniem materiału dowodowego (wiadomo nie można przegiąć)
Ja sam jak pracowałem w Gdyni spaliłem he..paliłem gume pod górkie a moja omega 2.6 ma wydech typu:strumienice ,sztajmec wiec wyje zdrowo .No i madry digi jedyna ,hebel i jaram gume /smordu kupa i hałasu se myśle ....:hmmm: dobra jade na te hot-dog za 4.95 na szela no i scenaria znana (łuuuu...łuuuu) ja w dodatku ubrany na służbowo :masakra: i w te słowa jadźie :Dobry wieczór Panie kierowca,bla,bla,bla......OC,PJ .Musi pan tak hałasować mow :F a wie pan mowie:silnik ma moc ,jest noc trza spalic lacza .A on do mnie :Policja jest wszędzie :F (ja ich po prostu obudziłem bo kimają na nockach po krzakach) ......i tyle.Alkomat chciał dac ale widział ze Ja na służbowo i te moje machania grabiami wiec pojechali kimać.
Można jak ludzie?mozna ,ale trzeba trochę chcieć albo jesteś cieć :lol:

#86 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 26 stycznia 2014 - 08:24

Można jak ludzie?mozna ,ale trzeba trochę chcieć albo jesteś cieć :lol:


Tylko trzeba na ludzi trafic :)

smartniete tapfonem
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#87 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 stycznia 2014 - 22:06

Tom DObrze gada ja trafiłem na fiutów i tyle. Żeby było to na skrzyzowaniu to owszem bym nie marudził. Dziś traf chciał ze trafiłem znowu na policje jak robiłem zatoczkę do nawracania dla tirów.Pusta droga za miastem póxna godzina około 22. Tak ładnie szło ze nie zobaczyłem ze jadą policjanci ale łuk był odłączony od drogi. Zatrzymują mnie i dokumenciki i jeden mówi a ładnie to tak driftować . Ja do niego no puste miejsce chcialem sie pouczyć a drugi zza kierownicy mówi to na nauke juz nie wygląda bo dobrze ci szło. i ten gada to co 500zł ja se myśle no chuk juz sie nie wywine ale nagle sie uśmiecha jeźdź trenuj tutaj jak coś zrobisz to tylko dla auta. Nagle kierowca sie wtrąca i mówi też byliśmy młodzi trzeba poszaleć a ze za miastem to szalej. I zapytałem o akcje z lidla i mówi ze nie mają prawa takiego aby tam sami z własnej woli interweniowac bo to teren prywatny. czy jakoś tak. I od razu powiedzial wiem o których ci chodzi ale nie martw sie na straszeniu sie skonczyło.

Dodam ze taka policja w PL potrzebna. Nie szukają problemu gdzie go nie ma

#88 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 stycznia 2014 - 22:41

Ale Ty masz farta :masakra:

#89 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 stycznia 2014 - 23:29

no ten rok ciekawie sie zaczął

#90 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 26 stycznia 2014 - 23:41

teraz to sie pilnuj na drodze, bo jak znam zycie, ktos bedzie chcial udowodnic swoja wyzszosc :p
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#91 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 28 stycznia 2014 - 12:25

Dziś przyszło wezwanie na komende w tej sprawie. 31 mam sie stawić zobacze co tam ode mnie chca i co powiedzą

#92 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 stycznia 2014 - 12:34

więc na straszeniu sie tylko nie skończylo jak to powiedzieli jego koledzy po fachu


 


#93 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 28 stycznia 2014 - 13:53

:police:bronekc6 Pamiętaj!:police:

:yes:

#94 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 28 stycznia 2014 - 14:32

:police:bronekc6 Pamiętaj!:police:

:yes:


Dobrze prawi, polać mu! :pije:

#95 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 28 stycznia 2014 - 18:05

a to ciekawe , bo po odmowie przyjęcia mandatu policjanci mają obowiązek sporządzić wniosek do sądu i musi on być podpisany przez policjanta sporządzającego i odmawiającego

Policjant musi sporządzić wniosek do sądu grodzkiego na miejscu i dać do podpisu kierowcy

Nic nie dostałeś do podpisu, zatem nic nie będzie. Postraszyli i tyle.

Panowie. Mandatu czy sadu i tak nie bedzie. jezeli kolega nie dostal do podpisania dokumentow na miejscu to nic z tego nie bedzie i tyle. Wyobrazcie sobie spraw w sadzie. Panowie policjanci mowia do sadu ze ten pan szalal autem po parkingu i wskazuja palcem na naszego klubowego kolege. Przeciez to jest smieszne, w sadzie licza sie dowody, a dowodem wlasnie jest podpisany dokument o odmowie przyjecia mandatu i skierowaniui sprawy do sądu


to teraz niech koledzy sie wypowiedza na to :F

Dziś przyszło wezwanie na komende w tej sprawie. 31 mam sie stawić zobacze co tam ode mnie chca i co powiedzą



#96 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 28 stycznia 2014 - 18:08

Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza/y ;) Bronku, porusz tą kwestię ja będziesz na dołku :p

#97 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 stycznia 2014 - 18:31

Wystarczy trochę poczytać o prawie zamiast pisać rzeczy zasłyszane nie wiadomo gdzie ;)

Podam taki o to zbliżony przykład: http://forumprawne.o...ia-mandatu.html
Podejrzewam, że ludzie odpowiadający na forum prawnym nie są tylko zwykłymi użytkownikami samochodów ;)

#98 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 stycznia 2014 - 18:57

to teraz niech koledzy sie wypowiedza na to

Wystarczy trochę poczytać o prawie zamiast pisać rzeczy zasłyszane nie wiadomo gdzie


ja to mówiłem z własnego doświadczenia ;) , trzy razy odmówiłem i za każdym razem był robiony opis na miejscu

"Art. 54. § 1. kpw
W celu ustalenia, czy istnieją podstawy do wystąpienia z wnioskiem o ukaranie
oraz zebrania danych niezbędnych do sporządzenia wniosku o ukaranie,
Policja przeprowadza czynności wyjaśniające. Czynności te w miarę możności
należy podjąć w miejscu popełnienia czynu bezpośrednio po jego ujawnieniu
i zakończyć w ciągu miesiąca."

Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza


wydaje mi się , że bardziej problem ze sformułowaniem zarzutów na miejscu zdarzenia :D

ale znajac zycie wniosku nie bedzie

prywatny i nie moga ukarac

do miecha ci przyjdzie wezwanie w co watpie

zloz zeznania ,ale to nie nastapi


sam się tłumacz :lol:

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#99 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 28 stycznia 2014 - 19:00

sam się tłumacz :lol:

sprawa w toku,a ja tu snulem domysly,ze nic nie bedzie jak widac w moich wypowiedziach :D

#100 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 28 stycznia 2014 - 22:59

Po pierwsze na dołek nie ide tylko zeznania złożyć bo ja sie okaze to nawet po złożeniu zeznań osoba prowadząca sprawę nie są to policjanci co mnie zatrzymali mogą odstąpić od wszczęcia postępowania dalszego i pouczeniu mnie. wszystko się rozstrzygnie.
Bede miał zapłacić to zapłacę ale za to ci policjanci juz premii nie mają :D