Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy ktoś odłączal odkurzacz w omedze?? jakie efekty później??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
81 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2012 - 17:52

jak odpinałem u siebie odkurzacz ( ha bylo to lata temu) odpinałem zasilanie do odkurzacza - przekażnik i elektrozawór musiał zostać ( obwody cewek) bo od razu wyskakiwał check engine czyli ecu "widzi" cewki...

#22 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2012 - 17:59

Tak się zastanawiam czy wyłączając odkurzacz sposobem wyciągnięcia przekaźnika czy przypadkiem nie pozbawiłem się I-go biegu wentylatora chłodnicy przy wyłączonej klimie.

A po co przekaznik wyjales? Wystarczy bezpiecznik (duze czerwone 50A). A tak jeszcze pewnie blad przekaznika odkurzacza ECU bedzie wylapywal.

#23 OFFLINE   MIROGT

MIROGT
  • 218 postów
  • Dołączył: 18-05-2010

Napisany 17 czerwca 2012 - 21:04

witam ja odłączyłem dwa miesiące temu i spokój przynajmniej cisza bo strasznie gwizdało przy odpalaniu aż wstyd żeby v-ka tak chodziła :masakra:

#24 OFFLINE   maras5004

maras5004

    Pretty much amazing!

  • 37 postów
  • Dołączył: 14-06-2012
  • Skąd: Kotuń k. Piły

Napisany 18 czerwca 2012 - 13:38

cześć wszystkim,

zastanawiam się ciągle dlaczego wam tak buczy ten 'odkurzacz' i nie wiem naprawdę dlaczego.
ogólnie w mojej omce, nie ma takiego efektu i mam w niej ponad 190tys zrobione..
ojciec ma taką samą omkę, tyle że w manualu i z przebiegiem 405tys.. :o i nic nie buczy..

i nasuwa mi się pytanie. Po co odłączać skoro po coś to jest a dokładniej chyba chodzi tu o wspomaganie odpalania spalinami (jeśli dobrze rozumiem).. ?

#25 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 czerwca 2012 - 13:41

ogólnie w mojej omce, nie ma takiego efektu i mam w niej ponad 190tys zrobione


A w 2.0 jest odkurzacz??

#26 OFFLINE   maras5004

maras5004

    Pretty much amazing!

  • 37 postów
  • Dołączył: 14-06-2012
  • Skąd: Kotuń k. Piły

Napisany 18 czerwca 2012 - 13:52

jest. chyba że nie o to urządzenie tutaj chodzi :p
nikt nie odpowiedział na moje pytanie zamieszczone niżej.. :p

#27 OFFLINE   cesarjulio07

cesarjulio07
  • 38 postów
  • Dołączył: 17-08-2010
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 czerwca 2012 - 14:51

A po co przekaznik wyjales? Wystarczy bezpiecznik (duze czerwone 50A). A tak jeszcze pewnie blad przekaznika odkurzacza ECU bedzie wylapywal.


A gdzie jest ten 'duży czerwony 50A' ? :dziura:

#28 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 czerwca 2012 - 14:55

w skrzynce trójkątne przy akumulatorze pod maską

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#29 OFFLINE   cesarjulio07

cesarjulio07
  • 38 postów
  • Dołączył: 17-08-2010
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 czerwca 2012 - 14:57

Dzięki!!! :D Idę go wyjąć...

#30 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 czerwca 2012 - 16:21

Po co odłączać skoro po coś to jest a dokładniej chyba chodzi tu o wspomaganie odpalania spalinami (jeśli dobrze rozumiem).. ?

Odkurzacz jest po to zeby szybciej kat osiagnal temp pracy (to tak w skrocie) - jak juz nie ma kata to odkurzacz jest zbedny.

zastanawiam się ciągle dlaczego wam tak buczy ten 'odkurzacz'

Bo lozyskowanie wirnika sie zuzywa z czasem i potem pompka zaczyna wyc/rzezic/wydawac inne bardzo nieprzyjazne odglosy.

i nic nie buczy..

A odkurzacz dziala wogole? :D

#31 OFFLINE   maras5004

maras5004

    Pretty much amazing!

  • 37 postów
  • Dołączył: 14-06-2012
  • Skąd: Kotuń k. Piły

Napisany 18 czerwca 2012 - 17:24

ten 'odkurzacz' to jest ta pompka przed lewym kołem pod nadkolem? jeśli tak to w obydwóch autach działa :)

aha i w mojej kata nie ma, a u ojca jest. :p

#32 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 czerwca 2012 - 17:39

w mojej kata nie ma

To aktualnie jedyne co teraz odkurzacz robi to zre 600W pradu i nic wiecej :p

#33 OFFLINE   MIROGT

MIROGT
  • 218 postów
  • Dołączył: 18-05-2010

Napisany 18 czerwca 2012 - 20:04

Witam z tym odkurzaczem to jest tak ze chodzi tu o dopalanie spalin podczas pracy zimnego silnika w niektórych krajach to było wymagane (emisja spalin) a że on buczy to efekt tego że są tam łopatki (rozbierałem to ale się już nie dało złożyć :masakra: stąd przeróbka :D ) które dostają wibracji po jakimś czasie i se buczą a puszka daje echo
a że u ciebie tego nie ma to może już ktoś tam grzebał ? większość już tego się pozbyła :D
a efekty mi omesia zaczęła mniej palić w mieście ale z tym może być różnie u innych, generalnie to przy normalnej jeździe to na trasie 8L miasto 10-10.5L :D

#34 OFFLINE   Dziedzic

Dziedzic
  • 39 postów
  • Dołączył: 29-03-2007
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 22 lipca 2012 - 12:24

Witam!!!
Przeczytałem wiele postów dotyczących odkurzaczy, problem był rozwiązywany najczęściej przez jego rozłączenie. Ja wybrałem inne rozwiązanie, ponieważ rozłączenie mi nie pasowało. Kupiłem odkurzacz od Vectry, po małych przeróbkach śmiga aż miło.
dziedzic

#35 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 lipca 2012 - 12:42

Witam!!!
Przeczytałem wiele postów dotyczących odkurzaczy, problem był rozwiązywany najczęściej przez jego rozłączenie. Ja wybrałem inne rozwiązanie, ponieważ rozłączenie mi nie pasowało. Kupiłem odkurzacz od Vectry, po małych przeróbkach śmiga aż miło.


Opisz na czym polegały przeróbki, i jakie występują różnice pomiędzy nimi.

#36 OFFLINE   Dziedzic

Dziedzic
  • 39 postów
  • Dołączył: 29-03-2007
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 29 lipca 2012 - 14:15

Witam!
Zacznę od różnic - w Vectrach odkurzacz jest umieszczony w komorze silnika więc pracuje w suchym i "przyjaznym środowisku" w Omegach wiadomo! Inny jest filierek powietrza w Vectrach to zwykłą gąbka w plastikowej obudowie natomiast w Omegach jest to duża plastikowa bańka. A jeszcze jedno różnią się numerem katalogowym.
Przeróbki dotyczą głownie nieszczęsnego filierka. Demontujemy gąbkę (odkurzacz Vectry), pod nią jest króciec tego samego przekroju co gumowy przewód zasilający nasz odkurzacz. Łączymy oba elementy z tą różnicą, że gumowy przewód zakładamy odwrotnie (jest skierowany w dół). Do tego zestawu dokupiłem miedziane kolanko i igelitowy przewód tego samego przekroju dzięki czemu filtr (ten od Omegi) umieściłem w suchym miejscu w komorze silnika. (taki ja miałem pomysł, V6 pod tym względem dają małe pole do popisu, miejsca jak na lekarstwo) Mocowanie samego odkurzacza pozornie wygląda inaczej ale po rozkręceniu gumowych mocować-podpurek wszystko pasuje.
Jakaż była moja radość gdy po odpaleniu silnika musiałem przystawiać ucho do odkurzacza aby sprawdzić czy działa. Jeszcze jedno odkurzacze od Vectry na allegro są tańsze od naszych.
dziedzic

#37 OFFLINE   Jackie

Jackie
  • 162 postów
  • Dołączył: 29-12-2011
  • Skąd: Cała Polska/ przemieszczam się
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 lipca 2012 - 17:41

Jeżeli poza silnikiem i wiatraków nic innego nie słychać pod maską silnika oznacza, że to coś co nie wiem jak wygląda nie pracuje lub jest odłączone?
Inaczej:
Jeżeli to coś jest sprawne to tego w ogóle nie słychać i nie czuć? -bo widać i tak nie ;)

#38 OFFLINE   Ulter

Ulter

    FIOLETOWA LADY loading...

  • 1 935 postów
  • Dołączył: 31-07-2012
  • Skąd: Łask/Zelów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 04 sierpnia 2012 - 03:58

Ja tez odlaczylem to ustrojstwo,malo tego zaslepilem egr i wywalilem ten caly zbedny bubel.teraz niedosc ze cicho przy odpalaniu to jeszcze mi kolektora nie syfi.:D:D

#39 OFFLINE   brum

brum

    swap 3.0 do Frontery

  • 451 postów
  • Dołączył: 24-08-2012
  • Skąd: Olkusz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 września 2012 - 23:50

Jeśli się tą pompę wywali to przewody powietrza idące do niej trzeba jakoś połączyć czy co?
Po wywaleniu CE się nie będzie świecił?

#40 OFFLINE   Ulter

Ulter

    FIOLETOWA LADY loading...

  • 1 935 postów
  • Dołączył: 31-07-2012
  • Skąd: Łask/Zelów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 września 2012 - 08:03

Jeśli się tą pompę wywali to przewody powietrza idące do niej trzeba jakoś połączyć czy co?
Po wywaleniu CE się nie będzie świecił?


Nie wyciagaj calego, odlacz tylko wtyczke.