Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

8 ulubionych mitów pijanych kierowców


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 marca 2010 - 19:21

no to gut
:)

#22 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 marca 2010 - 10:13

jest sposób by przyspieszyć oczyszczanie organizmu z alkoholu. Oczywiście nie zdziała cudów, ale nie zaszkodzi - przed pójściem spać zjeść kilka łyżek cukru i popić dużą ilością wody - im więcej tym lepiej, u mnie litr - półtora to norma i około szklanka cukru. Desperaci jeśli ostatnią 'lufę' spożyli tuż przed pójściem do łóżka mogą spróbować hardkorowo - po prostu zwymiotować by wyrzucić alkohol zalegający w żołądku

#23 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 marca 2010 - 10:57

Wymioty nie są najlepszym wyjściem ponieważ podrażnią śluzówkę całego przełyku, nie wiem co może dać cukier, bo nie widzę żadnego związku chemicznego w tym wszystkim ale być może masz rację, bo cukier może zwiększyć wydzielanie kwasu w żołądku który zneutralizuje alkohol. Ale nie taka mała ilość cukru. Lepiej zjeść coś to gwarantuje duże wydzielenie kwasu.

#24 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 marca 2010 - 11:03

jak miałbym pić i potem na siłę wymiotować to darowałbym sobie te picie

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#25 OFFLINE   Cody667

Cody667

    Reborn From Chaos

  • 308 postów
  • Dołączył: 11-02-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 marca 2010 - 11:12

Kurde, nie no...tak czytam ten temat i dochodzę do wnioksu, że rozmawiamy o abstrakcyjnych sprawach i sytuacjach, przynajmniej dla mnie. Ja dziś na przykład mam następującą sytuację. Jadę do Sopotu na próbę, która jest o 15.30, ale jedziemy już tam tak aby być o 14stej, bo nasz bębniarz dojeżdża ze Słupska i nie ma inaczej SKM-ki. I rzecz jasna, gdybym chciał z nimi wypić jedno małe piwko przez te półtorej godziny które zostaną do próby która trwa 4 godziny to ono dawno by już wyparowało do końca grania. Ale nie zrobię tego, bo po co? Stres podczas próby, stres podczas spożywania i największy stres podczas jazdy, że akurat zatrzymają, coś poczują, każą dmuchać, cos wyjdzie i będzie niefajnie...Dlatego w ten sam dzień, nawet jakbym miał pić o 4 rano i jechać o 20stej, to i tak się nie napije procentów...:nu_nu:

#26 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 marca 2010 - 12:01

wątroba potrzebuje sporo energii by neutralizować alkohol, woda ułatwia wypłukiwanie przez nerki i też pomaga wątrobie.
NAjlepiej jest podać glukozę, ale że nie każdy ma ją w domu to najlepiej ją zastąpić cukrem.

Co do wymiotów - pisałem że to sytuacja ekstremalna. Jeśli tuż przed położeniem się spać wychylisz lufę lub browara to masz sporo niewchłoniętego alkoholu w żołądku, położysz się spać - a ilość alkoholu w organizmie zamiast się zmniejszać będzie rosła - wątroba metabolizuje alkohol wolniej niż się on wchłania. Zatem jeśli ktoś rano musi być w miarę kontaktowy to lepiej usunąć alkohol 'górą' oczywiście konieczne potem umycie zębów i popicie dużą ilością wody, by kwas żołądkowy nie niszczył zębów i przełyku

#27 OFFLINE   robert19790910

robert19790910
  • 170 postów
  • Dołączył: 22-03-2009
  • Skąd: Pierławki kolo działdowa

Napisany 27 marca 2010 - 12:14

witamina C pozwala szybciej wyeliminowac alkochol z organizmu!
rolnik:D

#28 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 marca 2010 - 12:19

też słyszałem o witaminie c, nawet będąc studentem zdarzało mi się łyknąć z kolesiem na pół cały listek przed imprezą
Jednak w szpitalu jak mają do odtrucia upojonego alkoholem to go płukają - dają mu dużo kroplówki (woda i elektrolity) z glukozą (pod warunkiem że pacjent nie ma cukrzycy). Nie podają witaminy c

#29 OFFLINE   adrian868

adrian868
  • 58 postów
  • Dołączył: 05-06-2009
  • Skąd: Lublin/Bychawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 marca 2010 - 13:20

Pije - nie siadam za kółko, niby krótko mam prawko, ale jakoś nie prędko mi do jego utraty. Wracając do tematu... jedyny pewny sposób - przetoczyć krew :D Te wszystkie 'sprawdzone porady' o kant stołu można sobie potłuc....

na poprawę humoru :)

#30 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 marca 2010 - 15:42

Doncortino jak pisać to prawdę a domysłów nie. Wątroba energi akurat ma najwięcej z całego organizmu ponieważ ona jest jakby to powiedzieć magazynem. Poza tym węglowodany przekształca w łatwo przyswajalną dla organizmu glukozę, a jej nadmiar w glikogen lub w tłuszcze (które magazynuje).

Alkohol blokuje wchłanianie w największym stopniu węglowodanów co powoduje niedocukrzenie organizmu, stąd podawanie glukozy w szpitalu, poza tym alkohol wypłukuje z organizmu witaminy, zwłaszcza z grupy B, ale także witaminy A, K, i C.

#31 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 marca 2010 - 16:14

pisałem to co powiedział mi znajomy lekarz. Może sam nie wiedział co mówi, może ja nie do końca dobrze zrozumiałem jego teorię, ale mówił że cukier + duża ilość wody przyspiesza powrót do rzeczywistości

#32 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 marca 2010 - 16:18

Najlepiej jak się niczego nie przyspiesza. Matki natury nie można poganiać :)

#33 OFFLINE   partyzant

partyzant
  • 88 postów
  • Dołączył: 23-07-2009
  • Skąd: gdańsk

Napisany 27 marca 2010 - 17:15

Piłes nie jedz:tank:JEDZIESZ NIE PIJ:szpital:

#34 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 27 marca 2010 - 18:22

Najlepiej jak się niczego nie przyspiesza. Matki natury nie można poganiać :)

W naszych czasach wszystko się da...:szpital:

#35 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 marca 2010 - 11:08

To ustrojstwo nawet promili nie mierzy, tylko daje sygnał, że coś jest nie tak. Wtedy wyciągają normalny alkomat z ustnikiem i badają kierowcę. Jeżeli kierowca jest ok, to nie ma problemu. Z tego, co wiem tak wygląda procedura. Nie ma w tym chyba nic złego.


tak własnie jest nic dodać nic ująć, przecież nikt nie może zostac ukarany za to że w aucie unosi się odur alkoholu od pasażera ale jak sam kierowca wydmucha to sprawa już jasna jest. A jeżeli chodzi o wydzielania alkoholu z organizmu to nie taka to prosta rzecz gdyż zależy od wielu czynników a między innymi od samej przemiany materi każdego organizmu z osobna i żadne preparaty nie pomogą choćby nie wiem co jeść.

#36 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 marca 2010 - 13:26

Piłes nie jedz:tank:JEDZIESZ NIE PIJ:szpital:


Piłeś? nie jedź!

NIEPIŁEŚ? WYPIJ! :p:p:p

;)

#37 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 marca 2010 - 17:06

redies chodzi o to, że mamy np poranek trzeźwości i sprawdza się wtedy trzeźwość jak największej grupy kierowców, przychodzi Pan Policjant, wkłada urządzenie przez szybę i po niedługim czasie wie czy w samochodzie są oznaki alkoholu czy nie. Jeśli nie jedziesz dalej, jeśli są to w tym momencie kierowca zostaje zbadany bardziej precyzyjnym sprzętem pomiarowym. Pomiar pierwszy "przez szybę" jest tylko wstępny i wcale nie mówi, że kierowca jest pod wpływem i w żaden sposób nie można go ukarać po takim teście.

Piłeś- nie jedz
Jedziesz- nie pij, za dużo się rozlewa

#38 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 29 marca 2010 - 23:10

pisałem to co powiedział mi znajomy lekarz. Może sam nie wiedział co mówi, może ja nie do końca dobrze zrozumiałem jego teorię, ale mówił że cukier + duża ilość wody przyspiesza powrót do rzeczywistości


Można inaczej, spora ilość cukru, spora ilość wody, wcisnąć sok z cytryny a najlepiej ją zjeść. Powinno przyśpieszyć walkę z kacem. A że zwykły cukier to cukier złożony. Najlepiej pójść do apteki i kupić glukozę. Cukier prosty przyśpieszy powrót do żywych ale ja nie polecam tak czy siak wsiadać do auta po spożyciu sporej ilości C2H5OH na drugi dzień.
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#39 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 marca 2010 - 07:37

Panowie, ale popadacie w paranoję - piwko na spokojnie można wypić i jechać. Ja nie widzę żadnego problemu...

#40 OFFLINE   Jaszczur

Jaszczur
  • 29 postów
  • Dołączył: 27-01-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 30 marca 2010 - 09:20

To problem zobaczysz jak zaraz po piwku (mówimy o normalnym a nie małym czy bez alko) zatrzyma cię pan policjant i włoży ci do buzi .... ustnik od alkomatu oczywiście :D
Ja tam wole nie ryzykować jak pije to nie jeżdże, prawojazdy poniekąd na mnie zarabia więc nie moge sobie pozwolić na utrate.