Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Prawda o cudownym odpalaczu z allegro


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
115 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   lewlub

lewlub

    archeologia automobilizmu

  • 63 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Lublin / Warszawa

Napisany 04 lipca 2011 - 10:25

tyle ze - po odcieciu kabla masz caly czas informacje o tym ze silnik jest zimny
a na odpalaczu po 10 sekundach komputer odzyskuje prawidlowy odczyt z czujnika temp.


jest jeden problem,
to urządzenie symuluje poprawne działanie czujnika temperatury, który znajduje się w pompie...
i teraz najważniejsze...
gdyby czujnik był sprawny, silnik kręcił by od pierwszego strzału...
czujnik jest zepsuty i żadne ustrojstwo tego nie zasymuluje...
musi zostać wymieniony, to mały koszt, porównywalny w tym zespołem pilota od TV...
nigdy komputer nie odzyska prawidłowego odczytu z zepsutego czujnika, to bzdura...
kolego, szacunku dla wiedzy i nie lobbuj za pseudo producentami szajsu...:mad:

Jeśli gorący silnik nie chce zapalić a po schłodzeniu pompy wodą auto pali to jest możliwość że pomoże coś innego niż naprawa pompy? Ja myślę że dokładnie ustawienie kąta wtrysku i dawki na nic się tu nie zdadzą. Poprzedni właściciel mojej Omegi robił "regeneracje" tej pompy i przez jakieś 40kkm było dobrze. Teraz auto ma zrobione 60kkm po regeneracji i już jest problem...


wymień czujnik temperatury paliwa w pompie ... siedzi przy nastawniku...
koszt czujnika 50-75 zl... naprawa... poczytaj na forum...
:)

#102 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 04 lipca 2011 - 10:56

wymień czujnik temperatury paliwa w pompie ... siedzi przy nastawniku...
koszt czujnika 50-75 zl... naprawa... poczytaj na forum...
:)


kolego bez urazy ale dokształć się troszkę...czujnik paliwa a czujnik temperatury silnika (cieczy chłodzącej) teraz rozumiesz..

a jeszcze odepnij czujnik temperatury silnika i sam zobaczysz jak bez niego omka sama za symuluje włączanie świec za każdym razem:masakra:

#103 OFFLINE   korczo007

korczo007
  • 100 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Kamieniec Wrocławski

Napisany 04 lipca 2011 - 12:11

ja używam tego cudeńka do odpalania w zimie, i na wiosnę gdzie temperatura jest poniżej 10'c, inaczej świece mi się nie włączą a jak włączą to tylko na 2 sekundy i to tak temperatura musi się gać -10'c, mam do wymiany moduł grzania świec żarowych kosztuje 300zł w ASO.

#104 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 lipca 2011 - 14:38

est jeden problem,
to urządzenie symuluje poprawne działanie czujnika temperatury, który znajduje się w pompie...
i teraz najważniejsze...
gdyby czujnik był sprawny, silnik kręcił by od pierwszego strzału...
czujnik jest zepsuty i żadne ustrojstwo tego nie zasymuluje...
musi zostać wymieniony, to mały koszt, porównywalny w tym zespołem pilota od TV...
nigdy komputer nie odzyska prawidłowego odczytu z zepsutego czujnika, to bzdura...
kolego, szacunku dla wiedzy i nie lobbuj za pseudo producentami szajsu...


nie lobbuje - ja jestem przeciwny czemus takiemu a ty sie mylisz. symuluje zimny silnik na czujniku temp plynu chlodniczego. podlacz sobie kompa zrob odczyt parametrow i zobacz co sie dzieje. ja sprawdzalem wiec wiem - a ty chyba masz wiedze teoretyczna wiec nie wprowadzaj ludzi w blad.




 


#105 OFFLINE   waldemar

waldemar
  • 1 postów
  • Dołączył: 03-06-2010

Napisany 17 lipca 2011 - 08:33

koledzy podajcie jakiś link na to urządzionko bo nie mogę znaleść na allegro dięki

#106 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 lipca 2011 - 10:40

koledzy podajcie jakiś link na to urządzionko bo nie mogę znaleść na allegro dięki


http://allegro.pl/li...41b45ce82fe39d8

#107 OFFLINE   lewlub

lewlub

    archeologia automobilizmu

  • 63 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Lublin / Warszawa

Napisany 28 lipca 2011 - 00:46

koledzy, bardzo przepraszam, ale wiem co piszę...
jeśli producent nie przewidział szajsu pod maską to go być nie powinno...
potem ludkowie dziwią się, że pali im się autko, bo źle podłączają...
osobiście jestem zwolennikiem napraw a nie uszlachetniania szajsem...
a sprzedaż i promowanie artykułów na forum jest chyba zabroniona...

kolego "adminie"... wiedzę teoretyczną jak i praktyczną mam...
ciekaw jestem czy możesz się poszczycić taką chociaż w ułamku...
skoro jesteś taki bystry jak piszesz, to przedstaw za i przeciw, a nie tylko powtarzam LOBBUJESZ za sprzedawcami pilotów do TV...
jeśli już ktoś coś musi zrobić, niech sięgnie po schemat instalacji el. omci i wyszuka to połączenie, które podaje sygnał z czujnika do kompa... jedno ciecie, dwa kabelki, wyłącznik... albo skromny układzik do czasowego rozłączania po zapłonie tego połączenia...
cała filozofia działania tego szajsu...
to tak jakbym wziął szczypce, przeciął kabelek, wstawił wyłącznik jakikolwiek i przy zapłonie sam regulował ile świece mają się grzać a ile nie...

jak widzisz kolego... szajs tak działa, a ciemnota płaci za to "cudo" słone pieniądze...
elektronika kosztuje do tego w sklepie koło 15 złotych, obudowa z 10, kabelki 5... ile razem??? a nie płacenie po 59 - 75 za pilota od TV...
ja się na to nie pisze i nie polecam, a nawet stanowczo odradzam...:masakra:

koledzy podajcie jakiś link na to urządzionko bo nie mogę znaleść na allegro dięki


http://allegro.pl/zl...1725410443.html


i życzę powodzenia...
:jump:

kolego bez urazy ale dokształć się troszkę...czujnik paliwa a czujnik temperatury silnika (cieczy chłodzącej) teraz rozumiesz..

a jeszcze odepnij czujnik temperatury silnika i sam zobaczysz jak bez niego omka sama za symuluje włączanie świec za każdym razem:masakra:



rafi195/...
może i powinienem się dokształcić, nie lubię jednak jak ktoś mnie oszukuje i nie pozwolę oszukiwać innych...
szajs jest szajs, a ciemnota płaci za frycowe... wiesz co to?? dokształć się może klubowiczu...:masakra:

#108 OFFLINE   korczo007

korczo007
  • 100 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Kamieniec Wrocławski

Napisany 28 lipca 2011 - 02:34



Ja nie wiem co ty tu chłopie próbujesz udowodnić, ale powiem ci tak:

Za nie grzanie świec żarowych odpowiada moduł grzania świec, "to takie apropo i nie trzeba się zagłębiać z schematy,"
w ASO kosztuje ok 300zł używki lepiej nie kupować bo kupisz to samo co masz, twierdzisz że ten jak to mówisz szajsz jest do pupy, owszem może i jest ale pozwolił mi zaoszczędzić 300zł przez rok czasu, gdzie po roku zebrałem się i zamówiłem sobie moduł w ASO.

jeśli producent nie przewidział szajsu pod maską to go być nie powinno...

jak byś miał wstawiać takie rzeczy do auta, jakie przewidział producent to byś zaliczył plajtę.

Ciekawy jestem czy ty wkładasz wszystkie części mechaniczne itp takie jakie przewidział Producent.

#109 OFFLINE   aparat

aparat

    Zbanowany

  • 274 postów
  • Dołączył: 06-10-2010

Napisany 28 lipca 2011 - 09:48

jest jeden problem,
to urządzenie symuluje poprawne działanie czujnika temperatury, który znajduje się w pompie...
:)

i tu się nie zgodze,bo między innymi zapalanie się spiralki grzania świec(i tym samym większej dawki rozruchowej i tp.) jest wynikiem chwilowego oszukania ecu o temperaturze cieczy silnika.czujnik temperatury paliwa w pompie też ma znaczenie,ale po podłączeniu tego"urządzenia" zapala się właśnie za każdym razem spiralka od grzania.

#110 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 28 lipca 2011 - 09:50

i tu się nie zgodze,bo między innymi zapalanie się spiralki grzania świec(i tym samym większej dawki rozruchowej i tp.) jest wynikiem chwilowego oszukania ecu o temperaturze cieczy silnika.czujnik temperatury paliwa w pompie też ma znaczenie,ale po podłączeniu tego"urządzenia" zapala się właśnie spilalka od grzania.


kolega lewlub i tak wie lepiej wiec bez sensu mu kolejny raz powtarzac. co ty albo jak tam mozemy wiedziec skoro mamy moze ulamek jego wiedzy. ide do jamki :dziura:




 


#111 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 lipca 2011 - 18:39

kolega lewlub i tak wie lepiej wiec bez sensu mu kolejny raz powtarzac. co ty albo jak tam mozemy wiedziec skoro mamy moze ulamek jego wiedzy. ide do jamki :dziura:



to i ja się schowam ale do dwóch jamek:dziura::dziura:

#112 OFFLINE   lewlub

lewlub

    archeologia automobilizmu

  • 63 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Lublin / Warszawa

Napisany 02 sierpnia 2011 - 22:11

Ja nie wiem co ty tu chłopie próbujesz udowodnić, ale powiem ci tak:

Za nie grzanie świec żarowych odpowiada moduł grzania świec, "to takie apropo i nie trzeba się zagłębiać z schematy,"
w ASO kosztuje ok 300zł używki lepiej nie kupować bo kupisz to samo co masz, twierdzisz że ten jak to mówisz szajsz jest do pupy, owszem może i jest ale pozwolił mi zaoszczędzić 300zł przez rok czasu, gdzie po roku zebrałem się i zamówiłem sobie moduł w ASO.
jak byś miał wstawiać takie rzeczy do auta, jakie przewidział producent to byś zaliczył plajtę.

Ciekawy jestem czy ty wkładasz wszystkie części mechaniczne itp takie jakie przewidział Producent.

osobiście sam naprawiam ten problem juz w mojej 4 omci, byla a, teraz b i
w kazdym silniku jest pompa... nie obrazajcie sie, bo mam wrazenie ze rozmawiam z uczniami, nie z profesjonalistami lub pasjonatami... koledzy, powtórze to raz jeszcze i to duzymi literami ZA WAS MYSLELI TECHNOLODZY ZANIM POWSTALY TE AUTA, ZADNEGO SZAJSU W NICH NIE MA,... co di racji... moze warto sprobowac, odkrecic nastawnik i wymienic czujnik... takie male cos z kabelkiem... (to dla nieznajacych problemu) koszt wlasna praca i 35 do 75 za czujnik... pomylic sie nie da...
a teraz zycze udanych zabaw przy montowaniu ukladu do podgrzewania swiec zarowych... cytat...

:masakra:


tak, staram się kupować to co przewiduje producent... troche praktyki kolego i lata pracy w temacie i wiem co wkladaja do aut producenci a frajerka kupuje to w ASO za gruby szmal... w hurtowniach to lezy i kosztuje troszke wiecej niz pilot od TV... pozdro dla HG

#113 OFFLINE   Lukasz29

Lukasz29
  • 80 postów
  • Dołączył: 02-02-2011
  • Skąd: Gołdap

Napisany 08 sierpnia 2011 - 19:04

wracając do tematu.
czy ktoś zamawiał od tego gościa te urządzenie. Bo chciałbym kupić już sprawdzone.
http://moto.allegro....1729948273.html

lub

http://moto.allegro....1748910316.html

#114 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 08 sierpnia 2011 - 20:35

http://moto.allegro.pl/zle-odpala-tw...748910316.html


Miałem to założone i pomagało

#115 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 08 sierpnia 2011 - 20:41

A ja zakładałem z tego drugiego linku i było oki..kontakt z gościem super.

#116 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 08 sierpnia 2011 - 23:23

A ja zakładałem z tego drugiego linku i było oki..kontakt z gościem super.


Ja mam zalozone dokladnie takie samo.Zrobilem juz z tym ponad 100tys.km i jest OK!