Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie jeżdżę na halogenach - APEL


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
329 odpowiedzi na ten temat

#301 OFFLINE   patol

patol
  • 22 postów
  • Dołączył: 11-07-2010
  • Skąd: mińsk maz.
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 kwietnia 2011 - 20:16

Nie wszystkie halogeny są jednakowe. Często spotykam jadących w dzień z włączonymi halogenami i nie wszyscy oślepiają - zależy od odbłyśnika.

Ostatnio 2 razy oślepiły mnie LED'y w najnowszych Audi A5 i A8 - przecież to fabryczna instalacja do jazdy w dzień a jak się je mija z naprzeciwka w bliskiej odległości to potrafią dać po oczach, szczególnie w pochmurne dni...


zgadzam sie w 100%
dziwne jest to z tymi audi
niby fabryka a jednak oślepia
ostatnio nawet jakiś focus mnie oslepił ale to dokładka jakaś była
ale to nic, jest typek w mojej okolicy który załorzył sobie w polo (uwaga to nie żart) dwie oprawki halogenów takich jak się montuje w sufit podwieszany, ma założone zarówki 12V poprostu masakra :masakra:
nie miałe telefonu przy sobie bo polewka była by nie zła
ciekawe co powie miśkom podczas kontroli :D

#302 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 kwietnia 2011 - 20:38

Dziś mijałem typka co miał wyłączone nawet pozycyjne światła ale halogeny takie wyyebane w kosmos że masakra, nie szło nie zauważyć z naprzeciwka .

#303 OFFLINE   sipa666

sipa666

    1-sze 6 biegów w V6 w PL

  • 484 postów
  • Dołączył: 02-04-2010
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 16 kwietnia 2011 - 23:18

i i tak 1/4 klubu jezdzi na halogenach:D

no coz, oslepiaja, niby lans, lansem, mnie to sie srednio widzi. teledy, to tez jakies ustrojstwo, bo teraz co drugi nowszy mercedes, etc, to juz maja. widzialem tu w niemczech nawet pare fordow etc z fabrycznymi led'ami.. porazka. a audice tez juz powoli przesadzaja z tymi ledami, pseudo tuningowcy takze. kolega wstawil do beji e36, a ja na to: "o Booooooozzeeeeee" :D :masakra:

ale czy zmienisz w jakis sposob wszystkich??

#304 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 kwietnia 2011 - 10:27

ale czy zmienisz w jakis sposob wszystkich


ja się cieszę że chociaż Ciebie zmieniłem :p bo Astrą też jeździłeś na halogenach ;) :D:D :ok:

#305 OFFLINE   Dymkosiek

Dymkosiek
  • 4 postów
  • Dołączył: 28-03-2011
  • Skąd: Warszawa-Bemowo

Napisany 19 kwietnia 2011 - 17:37

Koledzy myślę że to nie chodzi o lans. Może koleś który jeżdzi na halogenach ma wrażenie że lepiej widzą jego lub on lepiej widzi.
Nie jestem zwolennikiem jazdy na halogenach jeśli sytuacja tego nie wymaga.
Co do "tunnigu" świateł "ledami" to przyznaję dla mnie zupełna kicha taki pseudotunnig aby poprawić własne ego.

Pozdrawiam

#306 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2011 - 19:02

tak sie ostatnio zastanawiałem czytajac ten wątek o co kaman ?
ze ledy rozumiem ale na halogenach?
w dzień ?
i patrze wczoraj leci u mnie na dzielnicy Oma B na pozycjach i halogenach,nie zakumałem ale gdy rano podjechała znów na halogenach
myśle sobie grubo ma gosc fantazje :D

#307 OFFLINE   JaroJarecki

JaroJarecki
  • 37 postów
  • Dołączył: 06-12-2009

Napisany 24 maja 2011 - 20:23

ja wiem Panowie nalezy sobie zamontować taki rzutnik do slajdów z lat 80-tych najlepiej na dachu....
to będzie lans... naprawde,
wtedy nawet brak jedynek nikogo nie będzie dziwił....

#308 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 maja 2011 - 21:34

Moim zdaniem logiczne że halogeny włączają tylko i wyłącznie dla pseudo lansu:masakra:
Świadczy o tym wiele rzeczy choćby fakt że włączają najczęściej postojowe plus halogeny...:pokoj:
Wieś śpiewa i tańczy i tyle w temacie.

#309 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 maja 2011 - 07:34

Moim zdaniem logiczne że halogeny włączają tylko i wyłącznie dla pseudo lansu
Świadczy o tym wiele rzeczy choćby fakt że włączają najczęściej postojowe plus halogeny...

A moze dlatego wlaczaja, by nie wlaczac xenow co odpalenie auta w miescie? Na co komu swiatla w miescie???? To pytanie jest lepsze :p

#310 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2011 - 22:59

niektorzy przerabiaj halogeny na swiatla do jazdy dziennej. Moze wydawac sie ze leci na halogenach ale one spelniaja inna funkcje. Mam kolege ktory tak przerabial w swoim aucie...

#311 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 maja 2011 - 23:07

niektorzy przerabiaj halogeny na swiatla do jazdy dziennej. Moze wydawac sie ze leci na halogenach ale one spelniaja inna funkcje. Mam kolege ktory tak przerabial w swoim aucie...


ale, ze jak moze sie wydawac??

homologacje ma na przeciwmglowe (no chyba, ze ja tez przerabia)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#312 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2011 - 23:47

a jaka to jest homologacja na przeciwmglowe?? Jakies oznaczenia?? A moze sie wydawac tak ze jak jedziesz i u kogos swieca sie lampy w ktorych powinny byc przeciwmglowe a w rzeczywistosci to do jazdy dziennej, ale ty uznasz ze leci na halogenach

#313 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 maja 2011 - 09:56

a jaka to jest homologacja na przeciwmglowe??


http://forum.vwgolf....pic.php?t=74878

Jakies oznaczenia?? A moze sie wydawac tak ze jak jedziesz i u kogos swieca sie lampy w ktorych powinny byc przeciwmglowe a w rzeczywistosci to do jazdy dziennej, ale ty uznasz ze leci na halogenach



jezeli nie zmienil lamp, a wstawil w nie po prostu slabsza zarowke lub jakies ledy to niestety ale jest to taki sam wiejski lans jak jazda z wlaczonymi przeciwmglowymi ;)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#314 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 maja 2011 - 10:20

http://forum.vwgolf....pic.php?t=74878




jezeli nie zmienil lamp, a wstawil w nie po prostu slabsza zarowke lub jakies ledy to niestety ale jest to taki sam wiejski lans jak jazda z wlaczonymi przeciwmglowymi ;)


no w sumie to nie wiem w jaki dokladnie sposob to zrobil. wiem tylko ze ma zamiast halogenow dzienne i przechodzi mu przeglady juz od trzech lat. Pozdro

#315 OFFLINE   Steru

Steru
  • 35 postów
  • Dołączył: 14-12-2010

Napisany 03 sierpnia 2011 - 10:40

Dziwna sprawa Panowie z tymi halogenami bo u mnie jakieś 1.5 miesiąca temu diagnosta podczas corocznego przeglądu powiedział, że dziennych nie muszę włączać do sprawdzenia, a ja mu na to, że to są halogeny, a nie dzienne i on dalej swoje. Stwierdził, że halogeny to jest to samo co dzienne :o Mocno byłem zdziwiony takim orzeczeniem ale nie dyskutowałem bo nie było sensu.

#316 OFFLINE   Ozma

Ozma

    The Keymaster

  • 195 postów
  • Dołączył: 23-05-2008
  • Skąd: Luboń

Napisany 03 sierpnia 2011 - 11:30

Dziwna sprawa Panowie z tymi halogenami bo u mnie jakieś 1.5 miesiąca temu diagnosta podczas corocznego przeglądu powiedział, że dziennych nie muszę włączać do sprawdzenia, a ja mu na to, że to są halogeny, a nie dzienne i on dalej swoje. Stwierdził, że halogeny to jest to samo co dzienne :o Mocno byłem zdziwiony takim orzeczeniem ale nie dyskutowałem bo nie było sensu.


Dobry diagnosta... :masakra:
Wymarzony potworek już jest...

#317 OFFLINE   JaroJarecki

JaroJarecki
  • 37 postów
  • Dołączył: 06-12-2009

Napisany 07 sierpnia 2011 - 21:08

hehe pewnie przyzwyczajony do oglądania 50-tek w dowodzie...

a jaka to jest homologacja na przeciwmglowe?? Jakies oznaczenia?? A moze sie wydawac tak ze jak jedziesz i u kogos swieca sie lampy w ktorych powinny byc przeciwmglowe a w rzeczywistosci to do jazdy dziennej, ale ty uznasz ze leci na halogenach


toptom jak mi koles wali po gałach to nie mysle na czym jedzie... wali po gałach i już szkoda tylko że MIŚKI sie tym nie interesują...

#318 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2011 - 08:42

bo Miśki wolą patrzeć czy ludzie parkują krzywo, albo najadą na ciągłą ale na światła to już co innego.. można jeździć bez, z jednym i nic.

#319 OFFLINE   fotbrenda

fotbrenda
  • 272 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: LUBIN - LEGNICA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 sierpnia 2011 - 12:27

hehe pewnie przyzwyczajony do oglądania 50-tek w dowodzie...



toptom jak mi koles wali po gałach to nie mysle na czym jedzie... wali po gałach i już szkoda tylko że MIŚKI sie tym nie interesują...



Więc odpowiem Ci że jednak się interesują.
Jechałem na urlop i gość dawał mi przeciwmgłowymi od Lubina aż do Zielonej Góry.
Na nic zadło się miganie mu wstecznym przeciwmgłowym, na nic zjechanie na pobocze by wyprzedził. Więc jak później jechał radiowóz przede mną to zjechałem bliżej środka jezdni aby ten z tyłu im troszkę przeciwmgłowymi poświecił.
Na co Oni odpowiedzieli tym że zatrzymali się na poboczu i Pana na przeciwmgłowych również.
Co było dalej to nie wiem :) Pojechałem zadowolony ze mi już po oczach nie daje.

#320 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2011 - 13:11

oo no prosze:) to jednak są jeszcze normalni policjanci.. nie traćmy wiary:)