Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pali benzyne i gaz jednoczesnie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
95 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   golowy

golowy
  • 274 postów
  • Dołączył: 08-04-2009
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 11 sierpnia 2009 - 17:00

Zakład jest mało wazny a instalacja jakiej jest firmy?? stag, Brc, landi-renzo czy cos w tym stylu?? i powiniens znaleźc autoryzowany seriws w Twoim mieście i oni poinni Ci to zorbić.
Tu masz linka z listą warsztatów w Gdańsku. Podzwon i sie popytaj. http://www.agcentrum...Gdańsk&f=szukaj

#42 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 13 sierpnia 2009 - 13:48

a instalacja jakiej jest firmy?? stag, Brc, landi-renzo czy cos w tym stylu??

instalacja jest firmy ,,Zenit,, .normalnie koszmar z tym gazem a raczej z jego brakiem wrrr...

Dzwoniłem do AG Centrum ,poinformowali mnie że jeśli jest to uszkodzony komp gazu mogą naprawić mi go na gwarancji , dzwoniłem też do gazownika z Gdańska który skasował mnie za czujnik ciśnienia gazu 250zł i powiedziałem mu że z ,,AG Centrum,, z którego on ma certyfikat na zakładanie ich instalacji jest możliwość by on zdemontował i wysłał mój komp do nich na gwarancje.
Mam podjechać do niego w czwartek mam nadzieje ze wkońcu coś się ruszy bo normalnie ja pitole:(
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#43 OFFLINE   Moni

Moni
  • 28 postów
  • Dołączył: 31-05-2009
  • Skąd: Lębork/ Grodzisk Maz.

Napisany 27 sierpnia 2009 - 13:16

Kolego w temacie napisałeś że spala benzynę i gaz jednocześnie. Mi też się kiedyś tak wydawało że w czasie jazdy benzyny ubywa. Pytałam znajomego kolegę, który zajmuje się gazem czy to możliwe żeby spalał jednocześnie benzynę i gaz a On na to że to nie jest możliwe bo przy takim połączeniu powstaje mieszanka niepalna :D

#44 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 06 września 2009 - 22:51

we wtorek jestem umówiony z gazownikami wkońcu po tak długiej wlace z wiatrakami stwierdziłem że lepiej bedzie zmienić instalacie i tak tez postanowiłem bede miał zmieniany sterownik gazu i czujnik cisnienia koszt łacznie z wymiana wyjdzie 1000zł ale to i tak napewno będzie bardziej opłacalne niz jazda na benzynie
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#45 OFFLINE   pastorella

pastorella
  • 1 postów
  • Dołączył: 25-08-2009
  • Skąd: Wrocław

Napisany 09 września 2009 - 08:28

Cześć
Jeżdże na Zenicie dwa lata. Od początku palił mi benzynę i gaz. Gazownik po trzech godzinach oględzin powiedział, że centralka jest uszkodzona i nie podaje gazu na jeden gar. Dlatego pali mi 1/4 bezyny i 3/4 gazu. Wymiana sterownika się nie opyla, więc jeżdżę tak jak jest, tym bardziej, że poza tym spisuje się świetnie.
Pozdro

#46 OFFLINE   kokoszon

kokoszon
  • 134 postów
  • Dołączył: 02-11-2010
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 października 2012 - 22:35

Witam
Czytam dyskusje bo mam taki problem jak w temacie. Podczas jazdy na gazie znika mi benzyna. Instalacja zenit.
Odpaliłem na benzynie, przełaczył sie na gaz i tak jak kolega Kczech pisał na poczatku wyciagam przekaznik pompy paliwa i omega gasnie. Daje mu 3 tys obrotów wyciagam przekaznik i tez spadaja obroty i zdycha. Co ciekawe podczas pracy na gazie odpinam ta szyne (wtyczki) od listwy wtryskowej benzynowej i fura chodzi dalej na gazie. Mierze miernikiem i na kazdej wtyczce jest około 10V. O co kaman? Ktos ma jakis pomysł? Kolega Kczech pisał wczesniej ze powinno byc podczas pracy na gazie na wtryskiwaczach benzynowych 0V to logiczne sie wydaje. Nie dosc ze leja wtryskiwacze jak pompa pracuje to i poszedł emulator wtrysków w zenicie? Nie mam pojecia co sie dzieje:-(

#47 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 października 2012 - 20:17

powinno być zero ...0... i zmierz do plusa + tego we wtyczce wtryskiwacza

#48 OFFLINE   kokoszon

kokoszon
  • 134 postów
  • Dołączył: 02-11-2010
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 października 2012 - 23:38

Znalazłem na innym forum cos takiego
"sygnał do wtryskiwaczy benzynowych jest przesyłany kablem minusowym, i z niego centralka gazu pobiera informacje o czasach wtrysku (jego się przecina i lutuje kable sygnałowe .Plus ma charakter stały i nie zmienia się, zasila ciągle i zawsze wtryski stałym napięciem!"

To by znaczyło ze wszystko jest git i ze ma cały czas byc 10V ktore zmierzyłem w kazdym złaczu wtryskiwaczy benzynowych tylko moze wtryskiwacze sa uszkodzone i leja. Dodam ze niedawno załozyłem listwe wtryskiwaczy benzynowych z allegro. Moja stara szarpała i pali bład 3go wtryskiwacza.

Jak jest z tym stałym plusem na wtryskach? Ktos potwierdzi?

#49 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 01 listopada 2012 - 01:05

Są różne systemy - takie ze stałym plusem, jak i takie ze stałym minusem.
Co nie zmienia faktu, że na wtryskiwaczach powinno być dokładnie tyle samo co na akumulatorze, a nie znacznie poniżej (cytowane 10V)...

#50 OFFLINE   benyLCH

benyLCH
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-04-2012
  • Skąd: lubelskie
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 grudnia 2012 - 01:15

Też mam problem spalania benzyny podczas jazdy na gazie. Mam instalacje IIgen. i spala mi ok 4-5l benzyny i gazu 8-9l. Dzisiaj przed trasą (ok 100km) wyjąłem bezpiecznik (18 wg schematu z książki obsługowej) pompy paliwa i myślałem ze bedzie palić tylko LPG, ale okazało się że to nic nie dało. Rozwiązał ten problem któryś z Was którzy tak mieli?

#51 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 grudnia 2012 - 10:37

Hm. Przy przełączeniu na gaz odcinane są wtryskiwacze benzynowe, więc teoretycznie nie powinien podawać benzyny. Więc albo nie są odcinane (problem elektryczny), albo wtryski są zapieczone (problem mechaniczny) i mimo odcięcia są nadal otwarte (czy też nie do końca zamknięte). Ja miałem podobnie w OA i po wymianie listwy wtrysków wszystko wróciło do normy.

#52 OFFLINE   morgon

morgon
  • 108 postów
  • Dołączył: 20-08-2010
  • Skąd: Buczkowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 grudnia 2012 - 20:12

Hm. Przy przełączeniu na gaz odcinane są wtryskiwacze benzynowe, więc teoretycznie nie powinien podawać benzyny.


No właśnie nie jest tak do końca bo u siebie mam tak samo i gazownicy mi mówili że tak jest z jakichś tam powodów poprawnie. Zresztą nawet jak Omega pracuje na LPG to po wyjęciu przekaźnika pompy paliwowej natychmiast gaśnie

#53 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2012 - 20:41

Pompa paliwowa może być odcinana po załączeniu lpg a nawet powinna , jeżeli sterownik lpg przełączy na benzynę to uruchomi pompę i auto pojedzie na pb , natomiast po przełączeniu na lpg pompa jest odłączana bo niby dlaczego ma pracować i lac benzynę do zaropiałych wtryskiwaczy które zawsze przepuszczają paliwo nawet gdy są zamknięte. Jeszcze jedno sterowniki podpierają się benzyną i nie informują o tym użytkownika z wielu powodów ,,,,, niskiej temp gazu spadku ciśnienia ,,,świadomego ustawienia parametru powyżej którego silnik ma przejść na pb nap parametr obrotów lub obciążenia . Silnik może zgasnąć po wyjęciu przekażnika od pompy pb wtedy gdy zasilanie po stacyjce jest wzięte właśnie z sygnału pompy.:D

#54 OFFLINE   Exodos

Exodos

    LPG Powering

  • 88 postów
  • Dołączył: 28-11-2010
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 grudnia 2012 - 14:25

Bzdura, przy LPG pompa chodzi caly czas, emulator odcina wtedy zasilanie wtryskow noPB, co do podpierania benzyna to:
jesli jest odznaczona opcja np. w stagu "wylacz przy pierwszym" to sterownik podpiera sie benzyna bez wiedzy kierowcy np. gdy cisnienie reduktora spadnie, zostana przwkroczone ustawione w sterowniku dane obroty, procentowe wykorzystanie silnika, temu ja zawsze ustawiam max obroty na gazie takie jak obrotomierz wskazuje i wykorzystanie silnika 100% oraz zaznaczam opcje "wylacz przy pierwszym"

Poza tym, jak sygnal z pompy moze byc podawany na zaplon? raczej odwrotnie to dziala, bo niby co, pompa chodzi to mam zaplon, pompa nie idzie nie mam zaplonu? bez sensu

#55 OFFLINE   robkom

robkom
  • 292 postów
  • Dołączył: 10-03-2012
  • Skąd: okolice Włocławka

Napisany 23 grudnia 2012 - 20:01

przy LPG pompa chodzi caly czas, emulator odcina wtedy zasilanie wtryskow noPB, co do podpierania benzyna to:
jesli jest odznaczona opcja np. w stagu "wylacz przy pierwszym" to sterownik podpiera sie benzyna bez wiedzy kierowcy np. gdy cisnienie reduktora spadnie, zostana przwkroczone ustawione w sterowniku dane obroty, procentowe wykorzystanie silnika, temu ja zawsze ustawiam max obroty na gazie takie jak obrotomierz wskazuje i wykorzystanie silnika 100% oraz zaznaczam opcje "wylacz przy pierwszym"

zgadzam się z tym.

#56 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 grudnia 2012 - 21:19

A może padnięty zaworek na listwie i podciśnienie ciągnie paliwko do kolektora

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

#57 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2012 - 23:00

Bzdura, przy LPG pompa chodzi caly czas


bajkopisarze:hihi: zamontujcie sobie przekaznik na tę pompę i ją wyłączajcie i po kłopocie:masakra:

Poza tym, jak sygnal z pompy moze byc podawany na zaplon? raczej odwrotnie to dziala, bo niby co, pompa chodzi to mam zaplon, pompa nie idzie nie mam zaplonu? bez sensu

To przeczytaj instrukcję do Staga , tam napisano o zasilaniu po stacyjce ,,,, czytanie ze zrozumieniem to wielki problem:) silnik zgaśnie jeżeli posiada czujnik ciśnienia paliwa wtedy nie możemy odłączyć sobie pompy chyba że oszukamy czujnik.

Co do podpierania to stag robi to nawet przy zaznaczonej opcji wyłącz przy pierwszym tylko muszą zaistnieć odpowiednie parametry ,,,,było tak przy starej 300 i na starszych programach do plusa na nowych nie sprawdzałem:hihi:

#58 OFFLINE   robkom

robkom
  • 292 postów
  • Dołączył: 10-03-2012
  • Skąd: okolice Włocławka

Napisany 24 grudnia 2012 - 06:56

bajkopisarze zamontujcie sobie przekaznik na tę pompę i ją wyłączajcie i po kłopocie

no tak, jak zamontujesz sobie przekaźnik to ok, pompę odłączysz, tylko po co takie kombinacje? wywalić staga, założyć Techa i po kłopocie. Wytczki pasują.

#59 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 grudnia 2012 - 09:15

no tak, jak zamontujesz sobie przekaźnik to ok, pompę odłączysz, tylko po co takie kombinacje? wywalić staga, założyć Techa i po kłopocie. Wytczki pasują.


Centralka gazowa nie jest w stanie myśleć za fachowca gazmena który zasilanie po stacyjce podpina gdzie popadnie , instaluje alaskę do 3.0 i podpina obwód wody parownika pod podgrzewanie przepustnicy wmawiając użytkownikowi że jest OK aby jakimś cudem przejeżdził do końca gwarancji ,a następnie mówi że trzeba wymienić wszystko:masakra: przekażnik kosztuje 15 zł tech 400

#60 OFFLINE   kirfilek

kirfilek

    hekenara sama riko to po

  • 191 postów
  • Dołączył: 14-09-2012

Napisany 24 grudnia 2012 - 11:50

a czy jest możliwe że pobiera PB jadąć na LPG a buzzer nie sygnalizuje przełączenia ?
Po prostu włącznik mam na lpg jade na lpg ale pobiera PB nie informując ?
I jeszcze pytanko , jak wygląda i gdzie się znajduje czujnik temp lpg?
Bo przy mrozie po odpaleniu od razu przełącza na lpg a mam ustawiona temp na +30stopni przełączanie.