Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kodowanie pilota??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Przemek217

Przemek217
  • 229 postów
  • Dołączył: 31-03-2008
  • Skąd: Limanowa

Napisany 20 września 2008 - 15:37

Witam wszystkich
Mam pytanie który z klubowiczów wie jak zakodować oryginalny pilot do vectry b?? słyszałem że jest na to jakiś sposób tylko nie wiem jaki:/

#2 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 września 2008 - 16:51

Zakodowac tzn co? chcesz kluczyk od vectry zastosowac w omedze troszke wiecej danychc , na razie dane które podałes są zbyt jałowe :lol: żeby cokolwiek wymyślić :wink:

#3 OFFLINE   Przemek217

Przemek217
  • 229 postów
  • Dołączył: 31-03-2008
  • Skąd: Limanowa

Napisany 20 września 2008 - 18:11

Nie ja mam problem tylko kumpel w vectrze i właśnie jemu pilot sie rozkodował, alarm jest oryginalny i pilot od tego alarmu, pilot chyba po wymianie baterii przestał działać.

#4 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 20 września 2008 - 19:15

Przemek217, skorzystaj z szukajki. Problem o którym piszesz został już szczegółowo opisany. A tak na marginesie, niech twój kolega w momencie włożenia kluczyka do stacyjki i przekręcania kluczykiem, równocześnie naciśnie przycisk zamykania. W tym momencie powinien usłyszeć jak pilot automatycznie uzbroił się. Pozdrawiam :wink:
Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#5 OFFLINE   Przemek217

Przemek217
  • 229 postów
  • Dołączył: 31-03-2008
  • Skąd: Limanowa

Napisany 20 września 2008 - 19:49

Wielkie dzięki:) no właśnie szukałem ale było coś o czyszczeniu styków w pilocie a ten pilot jest na 100% dobry więc nic nie trzeba czyścić. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdro:)

#6 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 września 2008 - 21:09

Kolego załącz stacyjkę i naciśnij kilka krotnie przycisk od zamykania CV w pilocie

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#7 OFFLINE   danielo25

danielo25
  • 10 postów
  • Dołączył: 28-09-2008
  • Skąd: Przemysl

Napisany 29 września 2008 - 20:23

Witam! kupilem kluczyk scyzoryk i niby ma dzialac bo dziala na 433 jak go zakodowac i czy to mozliwe jak tak???

#8 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2008 - 20:28

Wyżej jest kodowanie pilota opisane w prosty sposób a jak nie to jedź do ASO

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#9 OFFLINE   Przemek217

Przemek217
  • 229 postów
  • Dołączył: 31-03-2008
  • Skąd: Limanowa

Napisany 29 września 2008 - 20:30

To kodowanie działa sam sprawdziłem:) Dzięki:)

#10 OFFLINE   danielo25

danielo25
  • 10 postów
  • Dołączył: 28-09-2008
  • Skąd: Przemysl

Napisany 30 września 2008 - 16:41

witam robilem juz wszystko i nie da sie zakodowac scyzoryka. A stary kodowalem tak wsiadam do auta zamykam drzwi nie wlaczam zaplonu tylko trzymam przycisk do zamykania okolo 30 sek dioda mruga potem wlaczam zaplon i naciskam raz zamykanie na pilocie drzwi sie zamykaja i otwieraja i wszystko dziala> robilem to tysiace razy i zawsze dzialalo a nigdy ze wlaczony zaplon i cos tam......... ale scyzoryka nie da sie w zaden sposob i co wy na to???????????????

#11 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2008 - 18:08

anielo co to za scyzoryk, jesli pilot nie jest oryginalny NIGDY nie zaprogramujesz go do cenytralki zamka centralnego. W centralce jest zapisany kod 2 ORYGINALNYCH pilotów i innych NIE DA sie zaprogramowac - pomijjąc oczywiście ingerencje w oprogramowanie - ale wyłacznie piloty z tym samym system czyli czestotliwości oraz kodowanie.

#12 OFFLINE   danielo25

danielo25
  • 10 postów
  • Dołączył: 28-09-2008
  • Skąd: Przemysl

Napisany 30 września 2008 - 22:13

jacekczawa ok dzieki za podpowiedz. no nie jest orginalny teraz kupie cala centralke z kluczykam i moze bedzie dzialalo. tak to jest sprzedaj OPLA kup sobie auto!

#13 OFFLINE   Tiger1980

Tiger1980
  • 75 postów
  • Dołączył: 14-07-2009
  • Skąd: Gorzów Wlkp

Napisany 27 lipca 2009 - 09:44

Witam Wszystkich!
Muszę odświeżyć temat, ponieważ nie znalazłem jednej konkretnej inforamcji na nurtujące mnie pytanie..... w którymś z wątków z przed 3 lat Jacekczewa pisał w tej sprawie, ale finalnie konkretnej odpowiedzi nie było....
Od poczatku...sprawa błacha... mam jeden kluczyk z pilotem radiowym i chcę dorobić drugi. Auto OPEL OMEGA, rocznik 2002, kluczyk z pilotem radiowym (2 przyciski). Całość w serwisie kosztuje fortunę, ale w serwisie dorobię sam kluczyk z chipem immo... koszt 180 zl. Będzie on miał wygląd surówki z literką C...bez samego pilota (serwis 180 zl + 170 zl. kodowanie).... tu dochodzimy do sedna sprawy. Zaznaczam, ze sam kluczyk z kodem immo bedzie oryginał..... Otóz chodzi właśnie o samego pilota. Chciałbym kupić używany kluczyk z pilotem (lub samego pilota) na allegro... np taki:
http://moto.allegro....ctra_omega.html
kluczyk jest rozbieralny, wiec wypiecie pilota zajmuje 1s.... przełożenie do oryginału trwa kolejną sekundę.....
Pytanie: czy możliwe jest bezproblemowe zakodowanie UŻYWANEGO PILOTA sposobem opisywanym na forum. Czy nie ma ku temu jakichkolwiek przeciwskazań?
Czy to na pewno zadziała ;)??

#14 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 lipca 2009 - 09:46

w tym przypadku jak sądzę będziesz musiał dołożyć kluczyk czyli posiadać oryginalny CarPass z kodem do dodania kluczyka - bynajmniej tak to się powinno robić kompem



 


#15 OFFLINE   Tiger1980

Tiger1980
  • 75 postów
  • Dołączył: 14-07-2009
  • Skąd: Gorzów Wlkp

Napisany 27 lipca 2009 - 10:14

w tym przypadku jak sądzę będziesz musiał dołożyć kluczyk czyli posiadać oryginalny CarPass z kodem do dodania kluczyka - bynajmniej tak to się powinno robić kompem


Kolego, wszystkie kody do samochodu mam. Kluczyk też będę zamawiał w ASO. Sam kluczyk bez pilota też jest jak najbardziej 100% użyteczny, a auto 100% sprawne. Poprostu otwiera się w tradycyjny sposób, kluczykiem... Z uruchamianiem auta też nie ma problemu. Chip jest wraz z kluczykiem, a nie z pilotem....

Jak widzisz, na zdjeciu jest idealnie pokazany oddzielnie kluczyk i pilot... Moje pytanie dotyczy wyłącznie programowania używanego pilota tego samego typu od innego OPLA......Kluczyk i pilot, to 2 oddzielne sprawy.

BTW: czy wszyskie te piloty w oplu działają na 433,92 MHz????

#16 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 lipca 2009 - 10:16

Dobra, bo nie zatrybiłem maksymalnie :D - ok to w takim wypadku wystarczy ze zaprogramujesz kluczyk do centralki (pilot do centralki) :) i będzie hulać.



 


#17 OFFLINE   rokot

rokot
  • 5 postów
  • Dołączył: 23-06-2009
  • Skąd: Kraków

Napisany 06 października 2009 - 23:09

Witaj...powiedz mi czy możesz mi czy po wymianie sterownika centralnego zamka musze jechac do ASO by mi dodali moje stare kluczyki-piloty czy zrobie to sam lub z Twoja pomoca Dzieki Robert.

#18 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 października 2009 - 23:13

Witaj...powiedz mi czy możesz mi czy po wymianie sterownika centralnego zamka musze jechac do ASO by mi dodali moje stare kluczyki-piloty czy zrobie to sam lub z Twoja pomoca Dzieki Robert.


chyba taniej cie wyjdzie wizyta w aso niz jazda do szczecina




 


#19 OFFLINE   cwaku

cwaku
  • 3 postów
  • Dołączył: 05-08-2010

Napisany 25 listopada 2010 - 18:48

mam jeden kluczyk i jeden pilot do centralnego. czy jest możliwość dorobienia pilota do centralki w moim samochodzie?? tak bym miał dwa komplety??

#20 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 listopada 2010 - 19:02

a czytałeś w o gule ten temat , trzy posty wyżej jest odpowiedź , kupujesz oryginalnego pilota i programujesz do swojej centralki za pomocą kompa

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p