Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z roletą elektryczną


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
107 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   AxiT

AxiT
  • 14 postów
  • Dołączył: 10-06-2008
  • Skąd: Stalowa Wola

Napisany 18 czerwca 2008 - 13:47

...ale jak zrobicie i przetestujecie to piszę się na to :mrgreen:


Oki jak coś będę maił to dam znać.

#22 OFFLINE   siwy99

siwy99

    =-=-=-=-=-=-=

  • 349 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: --------

Napisany 29 czerwca 2008 - 00:51

Panie hola prrrrrrrrr to nie silniczek. Ja to przerobiłem i podejrzewam ze w wiekszosci rolet ktore padły jest to samo co u mnie było. Mi nie padł silniczek tylko mechanizm pod ktory podpięty jest silniczek tak są trybki ktore sie pewnie zacieły w sobie ale te trybki dlatego sie psuja poniewaz roleta na gorze ma taki gruby ten element i dosc ciezki po ktorym rozsuwaja sie prowadnice rolety. Od jazdy po dziurach sie to uszkadza podejrzewam bo trybki w mechanizmie trzymaja rolete otwarta a ten element o ktorym pisalem od dolkow probuje sie zlozyc. Silniczki nie pala sie poniewaz sa czasowe wyłączniki chociaz kto tam wie ale takie mialem odczucia ktorymi sie dziele

#23 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 13 lipca 2008 - 13:06

witam. mam to samo. zacięła sie w pozycji rozłożonej. i jak ją teraz zdemontować? ma ktoś może jakieś zdj albo opis? tyka ale nie zwija? koło zębate dorobie ale czy to napewno to? trzeba rozebrać.

#24 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 lipca 2008 - 13:24

witam. mam to samo. zacięła sie w pozycji rozłożonej. i jak ją teraz zdemontować? ma ktoś może jakieś zdj albo opis? tyka ale nie zwija? koło zębate dorobie ale czy to napewno to? trzeba rozebrać.



jako ze jestes nowy to w promocji

http://forum.omegakl...read.php?t=4333

a tak wogole to zapraszam do zapoznania sie z calym tym dzialem

http://forum.omegakl...wforum.php?f=50




 


#25 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 13 lipca 2008 - 14:08

WIELKIE DZIĘKI. JUŻ TO MIAŁEM ZNALEZIONE ALE COŚ NIE MOGĘ ŚCIĄGNĄĆ. MÓJ KOMP JEST CHYBA W GORSZEJ SYTUACJI NIŻ MOJA NIUNIA:) WIELKIE DZIĘKI BEAST

#26 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 lipca 2008 - 22:08

WIELKIE DZIĘKI. JUŻ TO MIAŁEM ZNALEZIONE ALE COŚ NIE MOGĘ ŚCIĄGNĄĆ. MÓJ KOMP JEST CHYBA W GORSZEJ SYTUACJI NIŻ MOJA NIUNIA:) WIELKIE DZIĘKI BEAST



NIE KRZYCZ :shock:

glowa od tego boli :mrgreen:





p.s pisanie drukowanymi oznacza krzyk. a jak rano bede na kacu to wiazka poleci :censored: :censored: :mrgreen: cale szczescie ze na trzezwo (prawie) to czytam :bmw: :wink:




 


#27 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 13 lipca 2008 - 22:29

aaaa nie wiedziałem. mój caps lock jest często używany ale nie do krzyku. :roll: pozdro

#28 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 15 lipca 2008 - 22:18

witam wszystkich. dziś wyciągnełem moją elektryczną roletę. trochę mi to zajęło ale mam ją. jutro bede rozbierał na części. pewnie zębatki poszły sie ..... jak ktoś ma kłopoty to pomogę. była rozłożona ale ją złożyłem przez odkręcenia dwóch nakrętek. i tylko podważyłem pułke i mam ją. no troche odkręcania było. ale chyba się opłaci. jak bede więcej wiedział co w środku "piszczy" bede pisać i może jakieś fotki dam.

#29 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 16 lipca 2008 - 19:27

ha:) zrobiłem tak. rozebrałem całą przekładnię i co??? wszystko ok. tryby całe:) ale dostać się tam musiałem użyć siły a potem tokarki. ale już jest ok. właśnie składam. fotek niestety nie mogłem zrobić. ale służe pomocą z chęcią. pozdrawiam wszystkich:) :mrgreen:

#30 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 29 sierpnia 2008 - 11:13

Omsia1997 czy masz możliwośc dorobienia jeszcze jednej takiej zębatki, konkretnie chodzi mi o ta brązową z fotki: Dodany obrazek ??U mnie zęby są wytarte i trzeszczenie jedynie słyszę a roleta jak stała w miejscu tak stoi. Mógłbym Ci nawet podesłac swoją do ponownych pomiarów czy coś jeśli swoją roletę już poskładałeś.

#31 OFFLINE   zygol

zygol
  • 39 postów
  • Dołączył: 24-10-2008
  • Skąd: Maków Mazowiecki

Napisany 28 października 2008 - 20:07

mam pytanko potrzebne mi sa te ramiona które wysuwają rolete tylko one bo reszta jest sprawna wiec jesli ktoś ma to prosze o wiadomość :cool:

#32 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 15 listopada 2008 - 16:29

Minimetr powiem tak. za póżno. miałem całą przekładnie za psie pieniądze do sprzedania. ale powiem Ci tak. mam fajny szrot i tam są omegi. mają roletę za 100 zł bo sam brałem. jak chcesz to podam nr tylko jest we wrocławiu. nr to 604984131 i powinni coś mieć. pozdro

#33 OFFLINE   radzio_g

radzio_g
  • 92 postów
  • Dołączył: 15-07-2008
  • Skąd: Katowice

Napisany 19 stycznia 2009 - 23:16

Witam,
podpinam się pod Panów szanownych: roleta leży spokojnie złożona, kiedy nacisnę przycisk słychać tyknięcie (ani drgnie) i po kilku sekundach 6-7? słychać drugi raz tyknięcie z tyłu (roleta ani drgnie). Proszę o wstępną diagnozę kolegów, którzy mieli już z nią (roletą) wątpliwą przyjemność... Jak się do niej dobrać? Co trzeba wymontować? Czy coś w bagażniku czy nie? Każda porada mile widziana - mamy zimę i każda minuta krócej dzięki mądrej poradzie jest na wagę złota (albo złotego płynu) :)
> Radek <

#34 OFFLINE   bloto

bloto
  • 9 postów
  • Dołączył: 31-03-2007
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 24 stycznia 2009 - 07:35

Mam to samo klient był wczoraj ogladać auto a tu kicha nagle roleta nie działa. Tylko jakieś pyknięcia dokładnie tak jak opisałeś.

#35 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 18 lutego 2009 - 17:07

Witam,
podpinam się pod Panów szanownych: roleta leży spokojnie złożona, kiedy nacisnę przycisk słychać tyknięcie (ani drgnie) i po kilku sekundach 6-7? słychać drugi raz tyknięcie z tyłu (roleta ani drgnie). Proszę o wstępną diagnozę kolegów, którzy mieli już z nią (roletą) wątpliwą przyjemność... Jak się do niej dobrać? Co trzeba wymontować? Czy coś w bagażniku czy nie? Każda porada mile widziana - mamy zimę i każda minuta krócej dzięki mądrej poradzie jest na wagę złota (albo złotego płynu) :)


witam, powiem tak:
1) trzeba w bagażniku odkręcić 3śruby (są widoczne przez te okrągłe otwory)
2) rozłożyć tylną kanapę,wyciągnąć zagłówki plus te plastiki mocujące i trzymające zagłówki (są one na zatrzaski) oraz odkręcić ten zaczep od podłokietnika
3) odkręcenie rączek oraz tych plastików na słupkach oraz ten wzdłuż szyby (wszystkie plastiki na klucze torx oraz takie zaczepy na wcisk)
4) z bagażnika powypychać te plastikowe białe "zawleczki"
5) podnieść do góry te plastiki ze słupków oraz podnieść półkę tak aby wyciągnąć roletę, ale trzeba pamiętać że jest ona przykręcona do półki oraz do karoserii, ogólnie po 3 śruby jak dobrze pamiętam.
wyciągnięcie półki nie jest takie łatwe ponieważ u mnie nikt jej od nowości nie wyciągał i była prawie przyklejona do szyby. po regeneracji ważna jest sprawa ustawienia rolety żeby bez kłopotu pracowała, chyba o niczym nie zapomniałem, jak tak to proszę dodawać. życze dużo cierpliwości i dyżej ilości piwka:)

#36 OFFLINE   kondi1975

kondi1975
  • 43 postów
  • Dołączył: 28-02-2008
  • Skąd: warszawa-bielany

Napisany 24 lutego 2009 - 18:57

Panowie a te rolety to jest na jakimś extra wyposażeniu czy standard,bo w mojej ślicznotce nie ma.?
I czy można zamontować samemu?

#37 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2009 - 19:13

Panowie a te rolety to jest na jakimś extra wyposażeniu czy standard,bo w mojej ślicznotce nie ma.?

Były jako opcja, więc reguły nie ma.

I czy można zamontować samemu?

Można, ale czy znajdziesz?

#38 OFFLINE   kondi1975

kondi1975
  • 43 postów
  • Dołączył: 28-02-2008
  • Skąd: warszawa-bielany

Napisany 24 lutego 2009 - 23:20

nie wiem o co chodzi koledze.

#39 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 lutego 2009 - 23:26

nie wiem o co chodzi koledze.


A co jest nie jasne w odpowiedzi kolegi wicek
można bez problemu dołożyć jak to się robi jest opisane na forum :szukaj2:
a co do dostępności to trzeba długo szukać razem w kpl. z przyciskiem najlepiej

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#40 OFFLINE   jejek

jejek

    MV6 w dieslu ! :)

  • 280 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: opolskie

Napisany 25 lutego 2009 - 00:42

2dni temu była roleta na alegro, pewnie jeszcze jest i nie drogo