Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Łapanki na polskie samochody w helmutlandi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lutego 2008 - 08:11

normalnie zaczyna sie robić nie zdrowo,

Łapanki na samochody Polaków w Görlitz
Michał Kokot
2008-02-08, ostatnia aktualizacja 2008-02-07 19:58

Tydzień po wejściu Polski do Schengen w przygranicznym Görlitz zaczęły się masowe kradzieże samochodów. Niemcy zareagowali szybko - auta na polskich rejestracjach poddawane są wyjątkowo szczegółowym kontrolom.


Skargę na działania niemieckiej policji tydzień temu złożył do wojewody dolnośląskiego Piotr Woroniak (PiS), starosta zgorzelecki. Sam był kontrolowany już dwukrotnie.

- Jest dużo gorzej niż przed Schengen - mówi. - Niby szukają tylko samochodów, a kontrolują wszystko. Zaglądają do bagażnika i toreb podróżnych, nie pozwalają wysiąść z auta. To szykanowanie.

Irytacji nie ukrywa Rafał Gronicz (PO), burmistrz Zgorzelca, który kilka tygodni temu wraz z nadburmistrzem Görlitz uroczyście otwierał przejście graniczne na moście. Zapewniał wtedy, że współpraca pomiędzy miastami będzie lepsza.

- Dzięki tym kontrolom złodzieje nie przestaną kraść. One poprawią tylko humor policji, a zepsują relacje między mieszkańcami - mówi.

Na wejście Polski do strefy Schengen Niemcy szykowali się od kilku miesięcy. Saksońskie MSW rozesłało 2 mln ulotek, w których uspokajało, że patroli policji będzie więcej niż do tej pory. A sam minister Albrecht Buttolo jeździł do przygranicznych miejscowości, by uspokajać mieszkańców. Na spotkanie z nim w Gorlitz przyszło w grudniu ponad 300 osób.

Wiele wskazuje na to, że obawy Niemców nie są bezpodstawne. W styczniu 2007 r. w Görlitz ukradziono trzy samochody, w styczniu tego roku 15, a kradzież kolejnych dziesięciu udaremniono.

Niemiecka policja podejrzewa, że z wejścia do Schengen postanowiła skorzystać przestępczość zorganizowana, i zapowiada, że intensywne kontrole samochodów w mieście potrwają do 10 lutego.

Polaków denerwuje, że Niemcy przede wszystkim ich podejrzewają o kradzieże. - Przecież nie można zakładać, że tylko Polacy kradną. To mogą być też Niemcy albo Rosjanie - mówi Roman Paszkiewicz, przewodniczący komisji bezpieczeństwa publicznego w starostwie zgorzeleckim (też raz szczegółowo kontrolowany). Na jego prośbę wczoraj spotkali się przedstawiciele polskich i niemieckich gmin oraz policji. Mają rozstrzygnąć, co zrobić, by Polacy nie czuli się poniżani, a Niemcy bezpieczni.

Władze obu miast mozolnie próbują zmienić obraz Zgorzelca z początku lat 90. Polskie miasto było wówczas jednym z największych punktów przerzutowych samochodów z Zachodu, sprzętu elektronicznego i narkotyków.

W rzeczywistości jednak mieszkańców obu miast wciąż więcej dzieli niż łączy. Niemcy nie wypuszczają się do Zgorzelca dalej niż na stację benzynową przy rzece i do sklepu z papierosami. Polacy nie korzystają z oferty Görlitz, które proponuje pięknie wyremontowane mieszkania.

Źródło: Gazeta Wyborcza



http://wiadomosci.ga...73,4909261.html

#2 OFFLINE   G.A.D.T.I.

G.A.D.T.I.
  • 936 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: ZGR-ZS-ZPY(PL)-M(D)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lutego 2008 - 08:22

Gachu Przecież niemcy nigdy nas nie lubili.
A teraz wszystko co u nich zginie to i tak będzie na Polaków.
To już się robi śmieszne w ich wykonaniu :censored:







 


#3 OFFLINE   młody

młody

    vel baranina ;)

  • 30 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 08 lutego 2008 - 10:39

Gachu Przecież niemcy nigdy nas nie lubili.


przecież w Polsca też większość ludzi nie pała do nich miłością :wink:

#4 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lutego 2008 - 10:53

wiesz, w 1939 roku szukając pretekstu napadli na radostację w Gliwicach, w przebraniu Polaków. :censored:
To też tak jakby "powtórka z rozrywki".

#5 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2008 - 13:50

Nie przesadzajcie Chłopaki, da się żyć.

#6 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 lutego 2008 - 16:27

hm....
trudna sprawa.....

jeżeli jadąc do wermachtowni masz wszystkei papiery wporządku to nie ma się co obawiać...
kontrole.... zawsze bedą kontrole..... lepiej zapobiegać niz poźniej płakać....
pozdro
:mrgreen:

#7 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 08 lutego 2008 - 17:50

jeżeli jadąc do wermachtowni masz wszystkei papiery wporządku to nie ma się co obawiać...


Ale to wkurzające jak wredny helmut na autobanie oserwuje rolnetką i wyłapuje polskie tablice.Niemcy tak robili jeszcze przed otwarciem granic i wogóle unią.
Kiedys trzepali mi auto (szukali narkotyków i fajek)na parkingu ponad godzine był mróz chba -20(podczas takiej kontroli nie można przebywac w swoim aucie). Tak sie wk...iłem, że zażadałem wezwania Krankenwagen bo sie rozchorowałem i nie mge oddychać :mrgreen: kontrola zakończyla sie 5 sekund :mrgreen: Ja powiedziałe ,ze juz czuje sie lepiej helmuty pojechały dalej na łowy. Nie znam na tyle niemieckiego aby sie kłócić z nimi ale czasem to pomaga stanowczość i tyle bo oni maja nsa za wystraszonych buraków.
Moją kluską jeździ teraz balwanekbuli - nowy forumowicz.Ja bujam się mondeo , komfort nie ten sam co w klusce ale średnia spalania non stop na 6,2l :))

#8 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lutego 2008 - 19:28

Ja pamiętam, jak we wrześniu "00 jadąc z synem do LEGOLANDU nowym SCENICem przez przejście we FLENSBURGU, zatrzymali mnie na pół godziny przekopując cały samochód. do samochodów dunskich czy niemieckich nawet nie zaglądali, ale że ja miałem polskie nry......
Nie mogąc nic znaleźć zaczęli sprawdzać numery samochodu, jako że renault ma dziwne sposoby oznaczania (o czym sam wtedy nie wiedziałem) nie mogliśmy znależć nr. nadwozia. Zadzwoniłem do kumpla do salonu renault i okazało się że ma......... w bagażniku gdzie jest koło zapasowe!!!
w całym tym zdenerwowaniu zaczęła sie pyskówka i takie tam. nie znając niemieckiego zrozumiałem tylko.... auto ist szajse. :censored:
Niestety historia Polski mowi sama za siebie, jeden drugiemu na złość.
To sie nigdy nie skonczy.

#9 OFFLINE   swid11

swid11
  • 214 postów
  • Dołączył: 13-02-2007
  • Skąd: P-ń
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 lutego 2008 - 21:52

To sie nigdy nie skonczy.


No chyba tak :bad: Jak jestem np. na wakacjach w polsce to mnie tak drażnią :censored: :???: Nieiwem no noszą sie tu jak usiebie :???: Niewiem dlaczego ale strasznie nie lubie szwabuw :neutral: (nieiwem jak to się pisze :p )

#10 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lutego 2008 - 20:40

Korzystałem już kilka razy z dobrodziejstw Schengen, ale żadnych nieprzyjemności nie miałem u Helmutów, no może poza jedną fotką ale jak na razie nic nie przyszło :wink:

#11 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lutego 2008 - 20:46

Ja korzystam codziennie - i średnio co drugi trzeci dzień mam kontrolę
taką na przynajmniej 20 minut

Ale nasze słuzby robią dokładnie to samo więc uważam to za normalną procedurę a nie jakieś łapanki.



 


#12 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 lutego 2008 - 12:07

o chyba tak :bad: Jak jestem np. na wakacjach w polsce to mnie tak drażnią :censored: :???: Nieiwem no noszą sie tu jak usiebie :???: Niewiem dlaczego ale strasznie nie lubie szwabuw :neutral: (nieiwem jak to się pisze :p )


W Hiszpanii podobnie .Pelno ich tu. wszedzie slychac to "szczekanie" . Ale chyba bardziej niz Polacy ,nie lubia Niemcow Holendrzy. Jesli te dwie nacje natkna sie na siebie w knajpie , to zadyma pewna....... :ok: