Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kable do głośników w drzwiach


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Barrtek

Barrtek
  • 19 postów
  • Dołączył: 29-08-2014
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 lutego 2016 - 08:12

Cześć. Nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie... Chciałbym się dowiedzieć jak przeciągnąć kable od głośników przez kostkę w drzwiach z przodu? Kable mam 2.5mm2, ale nie wiem jak to zrobić. Liczę na waszą pomoc, dziękuję i pozdrawiam! Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



#2 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 lutego 2016 - 09:30

a czemu nie wykorzystasz oryginalnej wiązki?



#3 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 lutego 2016 - 09:33

Ja u siebie przeprowadziłem przez istniejącą przelotkę między drzwiami a słupkiem , o ile przeprowadzenie kabla przez gumową przelotkę było proste o tyle trochę problemów narobiło same plastikowe złącze , nie wiem ja u Ciebie ale u mnie okazało się po rozpięciu łącza że nie wszystkie piny są wykorzystane , niektóre były puste ale średnica tych otworków była za mała , więc je rozwierciłem do odpowiedniej średnicy , przeciągnąłem kabel , spiąłem złącze i tyle :)


   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#4 OFFLINE   Barrtek

Barrtek
  • 19 postów
  • Dołączył: 29-08-2014
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 lutego 2016 - 09:52

Nie chce wykorzystać ori wiązki, bo nie chce sztukować kabli, żeby nie było problemów żadnych(choć nie wiem czy takowe by wystąpiły). Głośniki będę będę podpinał pod wzmacniacz. Co do rozwiercania kostki, to od strony drzwi to się dostanę, a jak się to ma od strony auta? Jak tak się do niej dobrać? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chyba żeby pominąć rozwiercanie no i zestaw odseparowany podłączyć pod ori wiązke która jest w drzwiach, a nowy kabel puścić od kostki(od strony auta) do wzmacniacza. Ma to sens? Nie będzie żadnych problemów z jakością dźwięku? Pozdrawiam serdecznie Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#5 OFFLINE   Barrtek

Barrtek
  • 19 postów
  • Dołączył: 29-08-2014
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 lutego 2016 - 23:56

Nikt nie odpisze??? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 OFFLINE   Keyboard2005

Keyboard2005

    Nieruchomości Targóewk

  • 311 postów
  • Dołączył: 11-12-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lutego 2016 - 12:28

Widocznie nikt nie zna się aż tak dobrze skoro nie odpisują - przynajmniej ja mam takie podejście, że jak nie znam się na czymś zbyt dobrze to nie wypisuję głupot aby tylko odpisać.



#7 OFFLINE   MobilZasada

MobilZasada
  • 39 postów
  • Dołączył: 06-01-2014
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 lutego 2016 - 12:40

W każdym razie jest to problem posiadaczy większości samochodów. I czesc ludzi demoluje i rozwierca wspomniane zlacze aby przeprowadzić jednolity przewód do glosnika.
Mogę jedynie gdybac, ale pewnie fabryczne zestawy audio wysokiej klasy sa tak jak wszystkie inne wiązki elektryczne - tez laczone. I na pewno nie na takich grubych kablach jakie my montujemy w naszych autach. Wniosek? Bez problemu użyj fabrycznej wiązki z drzwi. Albo przynajmniej nie boj sie laczenia przewodów tym zlaczem.

#8 OFFLINE   Barrtek

Barrtek
  • 19 postów
  • Dołączył: 29-08-2014
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 lutego 2016 - 16:49

Zobacze czy dam radę przewiercic te kostki, jeżeli nie to po prostu złącze w kostce nowy grubszy przewód od strony auta a w drzwiach będzie fabryka. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lutego 2016 - 11:03

Tak czy siak musi wyjąć wiązkę ze słupka aby podpiąć nowy kabel.

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p