Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Skradzione lusterka na aukcji?? -prosze o poradę PILNE


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
103 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 04 stycznia 2008 - 17:33

...-Poza tym koleś same trefne przedmioty ma na aukcjach...

...


Szczerze ci współczuje kradzieży lusterek ale nie wkładaj całego Allegro do jednego wora.
Jeśli go bezpodstawnie oskarżysz to puści cie bez butów albo nawet i omegi .
Jak wcześniej pisałem sam woziłem uźywane części z niemiec i były 100% legalne.
Pojedź pooglądaj jesli to twoje to wtedy idź na całość, wzywaj policje lub sam wyznacz sprawiedliwość :twisted: czego jestem zwolennikiem
Moją kluską jeździ teraz balwanekbuli - nowy forumowicz.Ja bujam się mondeo , komfort nie ten sam co w klusce ale średnia spalania non stop na 6,2l :))

#22 OFFLINE   db_77

db_77
  • 19 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Rzgów k/Łodzi

Napisany 04 stycznia 2008 - 18:28

Ja bym pojechał zobaczyć i ewentualnie jeśli są Twoje to odebrać ...."na spokojnie"....
pozdro
Lepiej zrobić, i żałować, niż żałować, że się nie zrobiło.

#23 OFFLINE   mr.n3mo

mr.n3mo
  • 361 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Koszalin/Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2008 - 18:28

...-Poza tym koleś same trefne przedmioty ma na aukcjach...

...


Szczerze ci współczuje kradzieży lusterek ale nie wkładaj całego Allegro do jednego wora.
Jeśli go bezpodstawnie oskarżysz to puści cie bez butów albo nawet i omegi .
Jak wcześniej pisałem sam woziłem uźywane części z niemiec i były 100% legalne.
Pojedź pooglądaj jesli to twoje to wtedy idź na całość, wzywaj policje lub sam wyznacz sprawiedliwość :twisted: czego jestem zwolennikiem


No wiem dlatego nie upieram sie przy swoim. :evil:
Po prostu na tych aukcjach są lusterka bez mocowań- tak jak najłatwiej jest je zwinąć.
Lusterko do Primery ma wystający kabelek...widział kto kiedyś tak sprzedawane części??
Dla mnie po kradzieży to te jego lusterka wyglądają ewidentnie na jumane. Poprostu rozkręcone,wyczyszczone, nie kompletne...oczywiście mogę się mylić. Nie upieram się.
dla mnie to.. dziwnie to po prostu wygląda.
Na giełdzie czasem takie rzeczy można zobaczyć, ale tam to akurat sie nie dziwię...
Dodam ,że teraz zacząłem bardziej się przyglądać i w swojej okolicy widziałem już dwie srebrne omegi po lifcie z nieoryginalnymi lusterkami. Moja jest 3 która ma coś nie tak z nimi... A zwróciłem uwagę tylko na srebrne auta...

#24 OFFLINE   mr.n3mo

mr.n3mo
  • 361 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Koszalin/Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2008 - 15:24

Witam zainteresowanych tematem.
Odwiedziliśmy (omegarules,roozga,mr.n3mo) pana wystawiającego lusterko na aukcji.
Z góry chłopakom dziękuje za fatygę. :bigok:

Okazało się że sprzedawane lusterko lewe jest MOJE :censored: na 100000000% i jeszcze wiecej.Interesowało mnie lewe tylko, bo je mam udokumentowane.
Poznałem je po specyficznych uszkodzeniach obudowy lusterka. Widać je na załączonym zdjęciu. Myśle ,że koledzy którzy ze mną byli potwierdzą to.

Dodany obrazek

Potem pomyśleliśmy dopiero,że trzeba było trzasnąć fotkę u tego gościa, ale to dopiero potem na to wpadliśmy.

Na czym stanęło?
Ano gadka była ,że On ma te lusterka od dawna i teraz je wyprzedaje i blalblabla...
A ja na to ze to bankowo moje części i w każdej chwili mogę wezwać niebieskich i będzie mieć problemy.
Jak chciałem by mi przedstawił faktury na te lusterka to pokazał mi jakieś rachuneczki dotyczące nie wiadomo czego...Powiedziałem ,że to rzeczy dla biegłego, a nie dla mnie bo ja tu tego lusterka nie widzę.
Gosc byl grzeczny,nie stawiał sie ,najpierw sie upierał ,że to nie z kradzieży ale potem zmiękł i nie protestował już.
Nie chciałem wikłać w to Policji bo to tez duży problem dla mnie, obawiałem się jednak też ,że może potem dojść do jakiejś zemsty czy coś... W końcu nie wiemy kto je skradł :sad:
Powiedzieliśmy facetowi żeby się zastanowił co robi i jakie rzeczy sprzedaje i od kogo je bierze...
Powiedzieliśmy ,ze w każdej chwili możemy sie do niego przyczepić i zrobić mu koło pióra.
Zasugerowaliśmy delikatnie by skontaktował się z dostawca i powiedział ,że pewnych aut się w Szczecinie nie dotyka.
On sie bronił że ma wspaniałe komentarze ,że jest szanowanym sprzedawcą...my na to że nie kwestionujemy rzetelności sprzedaży tylko pochodzenie przedmiotów...
Mowie potem już przestał się upierać, na słowa ,że lustro jest kradzione odpowiadał...-nic nie odpowiadał
Najlepsze ,że gość ma rodzinkę ,ma tak koło 35lat i małą córeczkę...Którą wychowuje sprzedając kradzione przedmioty. :shock:
Masakra Panowie...
:czerwona_kartka: dla tego jegomościa... :nu_nu:
Jeszcze raz dziękuje chłopakom za wsparcie słuszne podpowiedzi i trafne spostrzeżenia. Zapraszam na zasłużonego :piwo: :kumple:
Roozga słusznie zauważył. Po to jest to forum i ten Klub...

#25 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2008 - 15:28

Roozga słusznie zauważył. Po to jest to forum i ten Klub...


Wujek pomaga, wujek radzi, wujek nigdy klubu nie zdradzi :D



 


#26 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 06 stycznia 2008 - 15:31

Szkoda, ze dyktafonu nie mieliscie ukrytego pod kurtkami. Czyli zasadniczo, gosciu ostatecznie nie zaprzeczal, ze kradzione, ale mimo to ich nie oddal? :???: Ma gosciu tupet...

#27 OFFLINE   db_77

db_77
  • 19 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Rzgów k/Łodzi

Napisany 06 stycznia 2008 - 15:38

To nie odzyskałeś tych lusterek?????
Szkoda,że mieszkam tak daleko chętnie bym się z wami przejechał do tego gościa...
Lepiej zrobić, i żałować, niż żałować, że się nie zrobiło.

#28 OFFLINE   mr.n3mo

mr.n3mo
  • 361 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Koszalin/Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2008 - 15:44

To nie odzyskałeś tych lusterek?????
Szkoda,że mieszkam tak daleko chętnie bym się z wami przejechał do tego gościa...


Nie ,szczerze to nawet ich nie chciałem. Tzn mówie prawe już mam i co do prawego nie mogę mieć żadnych roszczeń,nie mam zdjęć,nie mam ,żadnych dowodów ,że prawe lustro jest moje.
Lewe?? Tak mogłem się kłócić. Nawet trochę żałuję, ale pomyślałem sobie w trakcie rozmowy,że on sam powinien mi je oddać ale co ja bym z nim zrobił.
Generalnie to lusterko i tak mi się nie przyda ma pourywane mocowanie. Pewnie jakoś bym to poskładał,ale też nie chciałem zaognić sytuacji...

#29 OFFLINE   lukaszzak

lukaszzak
  • 190 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Wrocław / Świdnica

Napisany 06 stycznia 2008 - 15:51

Trochę szkoda, że nie udało Ci się ich odzyskać, chociażby dla samej zasady...
Ale gratuluję, że nie zostawiliście tej sprawy ot tak, tylko staraliście się ją wyjaśnić.
Jak mniemam, to niebieskich nie będziesz informował, bo nie wiadomo, czy później by się nie mścili... Samochodu pewnie nie pamiętają, ale będą mieć Twoje namiary z policji.

To jest właśnie :censored: paranoja, że winowajca może dostać bez problemu namiary na zgłaszającego/świadka - to jeden z najgłupszych, moim zdaniem, przywilejów bandytów...
VoIP - tanie rozmowy telefoniczne - PL 9gr, GSM 49gr. Przy doładowaniu do 480 minut gratis!
cotel

#30 OFFLINE   db_77

db_77
  • 19 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Rzgów k/Łodzi

Napisany 06 stycznia 2008 - 15:55

Sądzę, że gościu powinien sam je oddać, a jeżeli tego nie zrobił, to zachował się nie wporządku... może będzie to dla niego jakąś nauczką...
Lepiej zrobić, i żałować, niż żałować, że się nie zrobiło.

#31 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2008 - 16:07

Koleś zapewne jest paserem. Może nawet nie znać dobrze tych co mu przynoszą te rzeczy.
Ale przy takich sytuacjach to idzie sie z gliniarzem po cywilnemu lub jak już byliście tam to trzeba było od razu zadzwonić na pały. Czytałem, że mogą Ci cofnąć odszkodowanie AC ale w takich przypadkach to nie ma znaczenia. Skur***ństwo i tyle. Mam nadzieję, że szybko umoczy doopę on i jego wspólnicy.

#32 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 06 stycznia 2008 - 16:41

O żesz w morde jeża...

Mówiłeś, że masz zdjęcia ale nie sądziłem, że aż tak dokładne..

Przecież to było dosłownie to lusterko...

Jestem za tym, żeby sprawę zgłosić na policję.. Ale to Twoja decyzja..

#33 OFFLINE   Żywcia VKP

Żywcia VKP
  • 40 postów
  • Dołączył: 11-06-2006
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 06 stycznia 2008 - 18:06

teraz to juz nie ma po co zgłaszac - koleś pewnie pozbył się wszystkiego co lewe zaraz po tym jak odjechali więc będą mu mogli niebiescy skoczyc
V-ce prezes VKP
www.vectraklub.pl
zapraszamy!!!

#34 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 06 stycznia 2008 - 19:00

teraz to juz nie ma po co zgłaszac - koleś pewnie pozbył się wszystkiego co lewe zaraz po tym jak odjechali więc będą mu mogli niebiescy skoczyc


Ja jednak bym zgłsił sprawe na policje . Jeśli gościu jest paserem a na to wygląda to prędzej czy później wyda "zlecenie" na którąś z być może naszych omeg.
1.Zgłoszenie aukci do weryfikacji -przedmiot pochodzi z kradzieży
2.Ultimatum u gościa oddaje lusterka +500zł kosztów fatygi albo policja
3.Mimo poztyywnego rozpatrzenia pkt.2 i tak policja :twisted:

I przestańcie panikowac ,że niewiadomo kto to z kim ma układy itp :bad: na układy sa sposoby.
Gość ma dalej te lusterka na aukcji? Pozamykał wiekszośc aukcji czy dalej wali głupa?
Moją kluską jeździ teraz balwanekbuli - nowy forumowicz.Ja bujam się mondeo , komfort nie ten sam co w klusce ale średnia spalania non stop na 6,2l :))

#35 OFFLINE   Norbertp83

Norbertp83
  • 40 postów
  • Dołączył: 09-10-2007
  • Skąd: Żyrardów

Napisany 06 stycznia 2008 - 19:08

Panowie lusterka nadal aktualne. Do końca aukcji 9 dni. Na miejscu mr.n3mo powiesiłbym kolesia za klejnoty. Przecież 600 zł. o które jest lżejszy na ulicy nie leży. Ktoś za :censored: dala pół życia na to co ma a jakaś ku..wa niszczy to w jednym momencie :bad: . Chłopaki na waszym miejscu ja bym tam wrócił, ale przycytuje J. Owsiaka "róbta co chceta". Pozdrawiam.
Fotki Kluski i Tolka http://polskajazda.p...at,Toledo/15636 [you:79d3b52e9d] Zapraszam

#36 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 06 stycznia 2008 - 19:16

podajcie link do tej aukcji!! może inni znajdą swoje fanty
Moją kluską jeździ teraz balwanekbuli - nowy forumowicz.Ja bujam się mondeo , komfort nie ten sam co w klusce ale średnia spalania non stop na 6,2l :))

#37 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2008 - 19:39

link jest podany w temacie


http://www.allegro.p..._naprawczy.html

#38 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 06 stycznia 2008 - 19:54

link jest podany w temacie


http://www.allegro.p..._naprawczy.html


ale za mnie ... :oops: gość ma same przedmioty które łatwo ukraść z samochodu - napewno nie są to rzeczy z tgz wystawek niemieckich jak pisałem. Jeśli specjalizuje się w lusterkach to dlaczego nie ma wewnętrzynch? Smierdzi mi to złodziejstwem lub paserką
Moją kluską jeździ teraz balwanekbuli - nowy forumowicz.Ja bujam się mondeo , komfort nie ten sam co w klusce ale średnia spalania non stop na 6,2l :))

#39 OFFLINE   mr.n3mo

mr.n3mo
  • 361 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Koszalin/Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2008 - 23:23

Hmmm. :idea:
Tak po części macie rację. Chodzi mi po głowie pewien plan,ale jeszcze nie wiem jak go wykonam i czy go wykonam. Teraz jak bym chciał iść na policję to potrzebuje świadków ,których mam co prawda,ale to jednak wiąże się z ujawnieniem pewnych danych personalnych.
Ponieważ żyjemy w świecie gdzie prawo chroni patałachów i bandytów to nie chcę narażać nikogo na ew.problemy i nieprzyjemności.
Tak macie racje jestem szczuplejszy o ok. 700zł. bowiem kupuje lustra używane.(mam nadzieje że nie kradzione) :bad:
Narazie musze sie przespać z tym tematem.
Powiem wam że trudna to dla mnie sprawa. :mur:

Problem samej aukcji jest złożony. Z gadki wynikało ,że koleś dysponuje dwiema obudowami do lewego lusterka(jedna ma urwane zaczepy) .Zawsze może komuś ściemnić że ma tylko to jedno. To że pokazał mi obudowę z mojego samochodu to czysty fuks,po prostu przypadek,-chciał mi sprzedać lepszy towar :neutral: -jednak sie nadział. Teraz może je po prostu oddać komuś innemu na handel.

#40 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2008 - 23:30

No dokładnie.
Ja trochę sie powtórzę, że w takim przypadku jakby mnie to spotkało i bym miał przypuszczenia, że koleś sprzedaje moje części, zgłaszam na pały i jadą ze mną po cywilnemu najlepiej i wtedy pozamiatane. Też mam AC i sie mogą mścić... W :censored: to mam :D