Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] emphaser EI12S4+ - czym to zasilić?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 05 października 2014 - 18:46

Witam witam, pytanko jak w temacie... jak najlepiej i czym zasilić ten głosnik?

EMPHASER EI12S4+

-jest w dość duzym pudle z podwojnym reflexem
-500 rms 4ohm

Co najlepiej do tego kupić?
monoblock?
jakies konkretne modele?

bede wdzieczny za sugestie.
Chciałbym wydusić z niego wszystko co dobre.

tutaj znalazłem jedyne info o nim
http://www.stereoaut...ser el12s4 .pdf

dzieki

#2 OFFLINE   Ulter

Ulter

    FIOLETOWA LADY loading...

  • 1 935 postów
  • Dołączył: 31-07-2012
  • Skąd: Łask/Zelów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 05 października 2014 - 19:02

Tu masz fajną stronkę na pewno coś się wybierze :)
http://amp-performance.de/
CZASEM NIEWIDOCZNY ALE ZAWSZE OBECNY.. :D
782-214-578
884-777-999
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   MrSiara

MrSiara
  • 306 postów
  • Dołączył: 11-11-2007
  • Skąd: Dębica

Napisany 05 października 2014 - 22:07

szukaj mono ktore ma cos ok 700W RMS :)

#4 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2014 - 13:52

Lub dwu kanałówkę, może być tańsza od mono ;)

#5 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 06 października 2014 - 14:11

Kolega mógł by jeszcze określić jaki budżet miał by ochotę przeznaczyć ? Łatwiej było by coś doradzić.
Bo moc wzmacniaczy mimo że coraz częściej podawana w RMS,jedna drugiej nie jest równa. I na markę też by było warto zwrócić uwagę:)

#6 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 06 października 2014 - 15:43

chciałbym zmieścic się w budzecie 1200zł za używkę.... wybor raczej słaby na allegro - nie to co kiedys

do tej pory zasilałem moją skrzynkę audisonem lrx2.500 - jest dość dobrze oceniany ale mysle żeby dać audisonka na przednie drzwi (bo teraz mam kupowaty mac audio fearles4000) i dokupić cos godnego do skrzyni...

ale...

moja skrzynka to typowy band-pass

Ogolnie w nocy ogarnąłem całego Pana Bartosza Nazar według którego skrzynie band-pass praktycznie nie nadają się do zestawow jakościowych bo nie ma takiego zestawu przedniego który by się zrównał z ciśnieniem jakie wytwarza bandpass. ogolenie sporo w tym racji bo ciężko mi było dorównać do tej wichury z bagażnika.

Super jak przy dubstepach schodziła do dołu ze w lusterku nic nie było widać:) ale słuchając rmfmaxx:) przy większości piosenek była zbyt głośna i się gubiła,


no i tak mysle i mysle....bardzo intensywnie, o skrzynce closed.... potrzeba tylko 35 litrow a nie 60 jak do tej pory.... ponoc dużo lepiej zagra przy konwencjonalnej muzyce... no nie wiem....wiem ze będzie ciszej i juz nie tak nisko:/ Ziutek co byś zrobił?

#7 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2014 - 17:55

Ogolnie w nocy ogarnąłem całego Pana Bartosza Nazar według którego skrzynie band-pass praktycznie nie nadają się do zestawow jakościowych bo nie ma takiego zestawu przedniego który by się zrównał z ciśnieniem jakie wytwarza bandpass. ogolenie sporo w tym racji bo ciężko mi było dorównać do tej wichury z bagażnika.

ogólnie to wszystko da radę, ale nie kupisz takiego gotowego zestawu, no i woofery musiały by być w komorach, a nie w pełnych drzwiach jak to jest u nas ;)

Super jak przy dubstepach schodziła do dołu ze w lusterku nic nie było widać ale słuchając rmfmaxx przy większości piosenek była zbyt głośna i się gubiła,

chyba wszystkie suby gubią się na stacjach rmf :masakra: są tak bardzo przebasowione tak jak by nadawali z jakimś włączonym loudness czy cuś :hmm:

no i tak mysle i mysle....bardzo intensywnie, o skrzynce closed.... potrzeba tylko 35 litrow a nie 60 jak do tej pory.... ponoc dużo lepiej zagra przy konwencjonalnej muzyce... no nie wiem....wiem ze będzie ciszej i juz nie tak nisko:/ Ziutek co byś zrobił?

W sedanie closed będzie dobrze pompował jak go zasilisz lrx'em, będzie nisko jak potrzeba, ale nie będzie takiego ciśnienia jak przy BP. Do jakościowej muzyki będzie ok. Ja bym kupił kombi i głośnik upchnął w BR :D:D:D będzie wszystko i jakościowe klepnięcie i małe trzęsienie :D;) zresztą na zlotach nie jeden był zaskoczony :D



Edit//

Popatrz na to, pewnikiem jest to że nadal aktualne mimo że aukcja się zakończyła :)
http://allegro.pl/ro...4593966270.html

#8 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 października 2014 - 18:30

chyba wszystkie suby gubią się na stacjach rmf są tak bardzo przebasowione tak jak by nadawali z jakimś włączonym loudness czy cuś


zgadza się, jak włączam rmf to skręcam bas bo sie tego słuchać nie da :masakra: