Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] CCRT 2008 + wzmacniacz


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Kamole07

Kamole07

    Pierwszy Opel :)

  • 1 postów
  • Dołączył: 09-02-2014
  • Skąd: Brwinów (WPR)

Napisany 21 maja 2014 - 05:40

Witam, mam pytanie :)
Niedawno zakupiłem autko marzeń, omcia b fl executive 2,5 v6 i po pierwszych tygodniach użytkowania mam kilka problemów :p
1. Radio nie czyta CD wywala CDC Safe--> ogarniałem że chodzi o jakiś kod do zmieniarki, i żeby to zrobić to masa roboty jest a więc CD odpuściłem
2. I tu rzecz najważniejsza :p Radio CCRT 2008 + wzmacniacz i sub, podczas oględzin auta zauważyłem przewody do wzmaka idące po progiem i byłem pewien że to wszystko po włożeniu zestawu do bagażnika będzie hulać, i tu pojawił się zonk :D
Prąd podłączony, Masa też, nawet + włączający wzmak jest ale niestety RCA nie daje sygnału, po wyjęciu radia nawet wiem czemu :o I teraz esencja z całych moich "wypocin" Czy jest ktoś komu udało się podłączyć wzmak pod to radio? I Czy ewentualnie mógł by to jakoś "łopatologicznie" objaśnić czyli co gdzie i jak podłączyć :pokoj:

#2 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2014 - 06:24

Najprostszy sposób to podpięcie się z sygnałem pod któryś z tylnych głośników.
Bardzo odrobinę, bardziej skomplikowana opcja - konwerter RCA z allegro. Kosztuje koło 20-25pln. Połączany w bardzo prosty sposób. Wyjmujemy kostkę ISO z radio, wkładamy w radio kostkę konwertera a pozostałą kostkę z konwertera łączymy z kostką auta i mamy ładne RCA do podłączenia wzmaka :)

Sam będę robił taką kombinację, bo mam CCRT700 i na razie chciałbym przy nim zostać.

#3 OFFLINE   misiek12

misiek12

    Omka BFL :)

  • 588 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 21 maja 2014 - 06:44

Chwila czasu google i prosze z latwoscia temat sam wyskakuje
http://forum.omegakl...ead.php?t=35028
Nie wiem jak ta porada ma sie do twojego modelu. Niech sie wypowiedza znawcy tego tematu ;)en konwerter z kostki nie wszedzie bedzie dzialal. Ogolnoe osobiscie to wiem ze takie cos istnieje ale nie slyszalem zeby ktos przez niego podlanczal.


 

 


#4 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2014 - 11:19

No ja będę próbował. Koszt niewielki bo jakieś 20 zł. Może jakoś to zagra.

#5 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2014 - 11:38

na starcie tracicie na jakości po przez konwertery... W kilku radiach omegowych robiłem wyjście na wzmacniacz nisko napięciowe i hula, między innymi u siebie, A10 i misiek12, kilku kolegów na PW instruowałem ;)

R3012 na zlocie dostaniesz odpowiednie instrukcje co masz zrobić by to zrobić dobrze ;)

#6 OFFLINE   misiek12

misiek12

    Omka BFL :)

  • 588 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 21 maja 2014 - 11:50

Ziutek ma racje jakości na pewno nie będzie takiej jak wyciągniesz wyjście. U mnie jak zostało podłączone to byłem w szoku że tak może grać z radia standardowego wystarczył dobry program na tel żeby można było bardziej sterować basem sopranem itd i miodzio. Co innego że teraz by się przydał jeszcze odseparowany ;)

No ja będę próbował. Koszt niewielki bo jakieś 20 zł. Może jakoś to zagra.


Mój znajomy próbował takim konwerterem zrobić wyjście na USB z kostki miało być wszystko pięknie wszystko wedle opisów kostki się zgadzało a podłączył i nawet nie zaszumiało.
No ale może się uda :) Ale jakości szkoda tracić.

na zlocie dostaniesz odpowiednie instrukcje co masz zrobić by to zrobić dobrze ;)



ps: że też ja nie dam rady jechać ale niestety mam nadzieję że jesienny :)