Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

wycena Omegi B 2.0


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wilczy

wilczy
  • 0 postów
  • Dołączył: 12-03-2014

Napisany 21 kwietnia 2014 - 17:22

Witam wszystkich, posiadam Omegę od 7 lat, do tej pory jestem z niej zadowolony ale przyszedł czas zmienić auto na coś nowszego i przymierzam się do sprzedaży Omy, jakoś w drugiej połowie roku stąd moja prośba abyście pomogli mi ją wycenić i napisali ile mniej więcej mógł bym za nią dostać.
Oto ona:
Omega B 2.0 16v z 1998 roku
Link do zdjęć: http://s1290.photobu...Omega B 2 0 LPG

Wyposażenie:
- LPG sekwencja
- Xenony
- Hak
- 2 Komplety kół
Alufelgi + opony letnie po 1 sezonie i stalówki z zimówkami
- światła przeciwmgłowe
- podgrzewane lusterka
- ABS
- Wspomaganie kierownicy
- centralny zamek z domykaniem szyb
- immobilizer
- komputer pokładowy
- wielofunkcyjna i regulowana kierownica (sterowanie radiem)
- wbudowana nawigacja (ten ekranik koło radia)
- skórzana tapicerka - wykończenia w drewnie
- klimatyzacja dwustrefowa - klimatronic
- dodatkowy pakiet oświetlenia (światła w drzwiach i przy lustereczkach w osłonach przeciwsłonecznych)
- podgrzewane fotele
- regulacja przednich foteli w każdej płaszczyźnie (przód-tył, elektrycznie wyżej-niżej, wypełnienie pleców, pochylenie oparcia)
- poduszki powietrzne (chyba x6)
- tempomat
- podłokietnik ze schowkiem przód i rozkładany podłokietnik na środku kanapy tył
- elektryczne szyby (x4) i lusterka
- komplet kluczyków z pilotem (x2)

Trochę też było w niej zrobione: niedawno wymienione kompletnie hamulce przód i tył (tarcze, bębny, klocki, zacisk ręcznego), sprężyny tył, eksloatacyjne elementy zawieszenia przód, nowy akumulator 75Ah, układ wydechowy (tłumiki), w silniku - czujnik położenia wału i wałka rozrządu (nowe oryginalne, zamienniki nie chodza), nowe świece i kable WN. Ogólnie dbałem i na czas wszystko robiłem.

Chyba o niczym nie zapomniałem z wyposażenia i porobionych rzeczy, nie wiem ile mógł bym za nią dostać, biorąc pod uwagę full opcje wyposażenia myślałem żeby wystawić ją za 8000zł. Co myślicie?

Edit: zapomniałem napisać przebieg, ok 230000

#2 OFFLINE   scarface

scarface
  • 320 postów
  • Dołączył: 15-06-2013

Napisany 21 kwietnia 2014 - 20:14

8000 duuuuuużo. Myślę, że z 6 można by się było cieszyć.

#3 OFFLINE   michal1350

michal1350

    Hanek

  • 191 postów
  • Dołączył: 04-10-2009
  • Skąd: SL
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 21 kwietnia 2014 - 20:34

8000 duuuuuużo. Myślę, że z 6 można by się było cieszyć.


Też szacowałbym górną granicę na 6 tysięcy. Wewnątrz dobry stan i bogata wersja, ale na blasze wydaje się być rdza na tylnych nadkolach- niby standard, ale pytanie w jakiej fazie zaawansowania.

- poduszki powietrzne (chyba x6)

Poduszki są cztery.
Dodany obrazek "Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, lepiej nie przyoblekać tego w słowa."
powiedzenie

#4 OFFLINE   Sylasek

Sylasek
  • 13 postów
  • Dołączył: 16-03-2014
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 kwietnia 2014 - 21:15

myśle że 6000 to taka w sam raz cena :)

#5 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 kwietnia 2014 - 05:30

myśle że 6000 to taka w sam raz cena :)


niby w sam raz tylko kto da tyle za tyloletnie auto... będzie... Panie, omegi chodzą po 3 tys :p


 


#6 OFFLINE   Sylasek

Sylasek
  • 13 postów
  • Dołączył: 16-03-2014
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 kwietnia 2014 - 09:06

no ja swoja miesiąc temu 2300 dałem tyle że 95r. :)

#7 OFFLINE   wilczy

wilczy
  • 0 postów
  • Dołączył: 12-03-2014

Napisany 22 kwietnia 2014 - 09:17

To widze ze sie troche przeliczylem, jak mowicie ze 6tys to rozsadna cena to pewnie sie tym zasugeruje wystawiajac, chociaz zal oddawac po tym ile pieniazka i serca sie w to wlozylo. A z cena 2tys tez nie ma co przesadzac bo za tyle to same alusy z kompletem nowych opon chyba ; p

#8 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 22 kwietnia 2014 - 09:31

To widze ze sie troche przeliczylem, jak mowicie ze 6tys to rozsadna cena to pewnie sie tym zasugeruje wystawiajac, chociaz zal oddawac po tym ile pieniazka i serca sie w to wlozylo. A z cena 2tys tez nie ma co przesadzac bo za tyle to same alusy z kompletem nowych opon chyba ; p


Mam nadzieję, że ten temat to nie jest oferta handlowa na forum... :)
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#9 OFFLINE   wilczy

wilczy
  • 0 postów
  • Dołączył: 12-03-2014

Napisany 22 kwietnia 2014 - 18:23

Nie nie, jeszcze nic nie sprzedaje i pewnie kupa czasu minie zanim bede, nie widzialem nigdzie ofert takiej opcji wyposarzenia dlatego tez pytam Was ile mogl bym za to dostac.

#10 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 kwietnia 2014 - 06:44

Auto jest warte tyle ile ktoś za nie zapłaci. Wystaw za 7 tyś. Jak nie będzie odzewu przez dłuższy czas obniż cenę. Ja to dopiero mam dylemat za ile moją wystawić :)

#11 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 23 kwietnia 2014 - 06:58

Nie nie, jeszcze nic nie sprzedaje i pewnie kupa czasu minie zanim bede....
Ja to dopiero mam dylemat za ile moją wystawić

a ja myślałem, ze jak auto trza sprzedać, to się sprzedaje:o:?
jeden kupuje, inny sprzedaje:tak:
ale żeby rozmyślać i sobie :pupa: zawracać za ile pójdzie??:oszalał:
no i licząc, że

nie widzialem nigdzie ofert takiej opcji wyposarzenia

wg tego znajdzie się kupca, to długa droga a latka będą leciały i cena spadała :lol:
:idea:
chyba, ze ma się chytry plan podsunąć pasjonatom na jakimś forum, bocznymi drzwiami ofertę :lol:

#12 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 kwietnia 2014 - 18:43

A ja uwazam ze auto godne swojej ceny. Wszyscy tylko wiecznie umieja gadac na okolo ze wszystko jest drogie. Ale liczac wszystko po kolei i kupujac auto za 6 tys i tak dolozy sie te 2tys...i macie 8. Auto jest przygotowane do jazdy...wiec o co Wam chodzi? Jezeli jest tak jak sprzedajacy pisze i nie macie sie do czego doczepic to auto warte swojej ceny, jezeli cos niesprawnego znajdziecie to wtedy cene sie zbija....

druga strona medalu jest taka, ze kupuje sie auto jak ktorys madry zazartowal wyzej za 3 tys, a pozniej jak kolega Vervesen na spotach mazowieckich co chwila kombinuje, jakby to sprejem i tasma izolacyjna polatac...i na szczescie juz na spoty warszawskie nie przyjezdza.

Do autora tematu - jezeli masz cos zadbanego to to cen, moze i chwile poczekasz ale sprzedasz spokojnie zadbane auto, Handlarzy i inncyh cwaniaczkow typu "panie za szostke biore" gon od razu i nie wdawaj sie nawet w dyskusje....jezeli natomiast faktycznie sa jakies uszczerbki i rzeczy do naprawy w aucie, ktore kupujacy Ci znajdzie wtedy niestety musisz cene zbijac....ot moje zdanie

#13 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 kwietnia 2014 - 18:49

druga strona medalu jest taka, ze kupuje sie auto jak ktorys madry zazartowal wyzej za 3 tys, a pozniej jak kolega Vervesen na spotach mazowieckich co chwila kombinuje, jakby to sprejem i tasma izolacyjna polatac...i na szczescie juz na spoty warszawskie nie przyjezdza.


To sie moze niedlugo zmienic... http://forum.omegakl...hlight=vervesen

Probuje koledze przetlumaczyc pewne sprawy i chyba powoli zaczyna docierac... Z naciskiem na "chyba"...

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#14 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 24 kwietnia 2014 - 19:16

Maniuś wywołał wilka z lasu :p:p A z wyceną auta ma rację, jeśli jest zadbane to je ceń na 8k... tym bardziej że trupów ci u nas dostatek...

Dodany obrazek


#15 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 kwietnia 2014 - 19:30

Panowie ale po co to gdybanie. Dziwny w ogóle ten temat. Auto warte jest tyle ile ktoś za nie zapłaci. Autor wycenia na 8k, ok, niech wystawi i zobaczy czy będzie odzew, zainteresowanie. To rynek reguluj takie rzeczy a nie my. Kto ile "włożył" w auto i co zrobił to jego sprawa ale niech nie spodziewa się, że to się zwróci. Przecież to co zostało zrobione przy aucie to zwykła bieżąca eksploatacja (hamulce czy akumulator itp) no bez przesady, ktoś dba o auto i dobrze. mrogal dobrze pisze i tyle w temacie. Dla mnie temat to rodzaj ogłoszenia a nie prośby o wycenę.

#16 OFFLINE   Sylasek

Sylasek
  • 13 postów
  • Dołączył: 16-03-2014
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 kwietnia 2014 - 10:30

dokładnie ja miałem Renault 19 za ktore zapłaciłem 3400zł i włożyłem ponad 2tys a sprzedałem za 1tys bo nie był praktycznie zainteresowania

#17 OFFLINE   wilczy

wilczy
  • 0 postów
  • Dołączył: 12-03-2014

Napisany 25 kwietnia 2014 - 15:59

Wiem ze na niczym sie tak nie traci jak na autach a rzeczy eksploatacyjne sie wymienia zeby jakos tym jezdzic a nie na tym zarobic, niestety nie wiem w sumie czemu ceny naszych aut spadly dosc duzo w porownaniu do inych marek trzymajacych cene np bmw czy audi, a w sumie czym od nich odbiegamy? Macie racje ze latka omedze leca, ciekawe czy przyjdzie taki moment ze omega nie bedzie juz tracic na wartosci a nawet cos zyska?

#18 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2014 - 16:52

W sumie niektóre OA mogą już na żółtych blachach śmigać to kto wie jaka będzie ich wartość za jakiś czas jako zabytek ;)

#19 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2014 - 16:53

Macie racje ze latka omedze leca, ciekawe czy przyjdzie taki moment ze omega nie bedzie juz tracic na wartosci a nawet cos zyska?

Nie ma na to żadnych szans :nie:

#20 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2014 - 09:22

Nie ma na to żadnych szans

czemu :hmmm:
zawsze tak jest .A co padaki VW 22 letnie po ile teraz sa ceny.
Nie mowie ze standart ,ale o takich ladnie podszykowanych ,stjuningownych .
Kiedys koles na gieldzie powiedzial mi, ze zamontowal ''chlapacze'' i szybciej sprzeda :lol: