

[OB & OBFL] Ponownie przeskoczył rozrzad
#21
OFFLINE
Napisany 05 grudnia 2013 - 20:53
Do tego pasek powinien być przesunięty od krawędzi koła napinacza o ok. 2mm w stronę silnika...

ZWYKŁY KLUBOWICZ
#22
OFFLINE
Napisany 05 grudnia 2013 - 21:02
Pompa jest marki THERMOTEC, kupiłem ją w intercarsie za 80zl (tak się składa, ze mam paragon). Kupiłem ją tylko ze wzgledu na to ze miała metalowe lopatki wirnika i dobra cene. Widać nie warto oszczedzac na takich rzeczach. Ogolnie mam zamiar ją reklamować, bo po roku uzytowania ma bicie 1-2mm i jak się własnie dokładnie przyjrzałem to własnie pompa uniemozliwia przesuniecie się paska o 2mm w stronie silnika na napinaczu tak jak pisze Benuś.
#23
OFFLINE
Napisany 05 grudnia 2013 - 21:04
O która rolke konkretnie chodzi?
o tą nad pompą
Urbino 18
Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.
#24
OFFLINE
Napisany 05 grudnia 2013 - 21:27
#25
OFFLINE
Napisany 05 grudnia 2013 - 21:31
Witam
Rok temu przeskoczył mi rozrząd o 4 ząbki, podczas wbicia 3 biegu przy 50 km/h. Pogieło 7 zaworów ssacych. Wszystkie 8 zaworów wymienione, do tego nowy pasek rozrządu i napinacz (rolki i pompa wody wyglądały i pracowały jak się zdawało wporządku). Wszystko działało jak trzeba 2-3 miesiące. Po tym czasie zaczeła cieknąc pompa wody (tak wiem powinienem wymienić odrazu z rozrządem). Po wymianie pompy wody wszystko działo jak trzeba.
Jakieś 2 miesiące temu zobaczyłem czarny pył w okolicach obudowy rozrządu, zdjąłem obudowe i przeraziłem się szerokością paska rozrządu z 24mm starł sie na 19mm! Sprawdziłem czy moze ocos ocierał, ale nic z tego. Jedyne co mnie zaniepokoiło to luz i szum dwóch rolek prowadzących. Wymieniłem wiec rolki i założyłem nowy pasek, zrobiłem 3 tys km. Ostatnio sprawdzilem wszystko było ok i przestało scierać pasek. Myślałem, ze to koniec przygód z rozrządem i głowica.
Jednak nie, kilka dni temu znowu przeskoczył pasek. Tym razem o dużo wiecej niż o kilka zabków. Stało się to przy 40km/h na 2 biegu podczas przyspieszania. Rozrząd wygląda jak nowy, napinacz ustawiony zgodnie ze znacznikiem, na pasku zadnych sladow, pasek napiety, a jakoś przeskoczył. Jak to możliwe? Ktoś ma jakiś pomysł co może byc powodem takiego stanu rzeczy? Nie widzi mi się ponowna naprawa głowicy jak znowu w każdej chwili może walnąć rozrząd. Jedne co teraz zauważyłem to 1-2 mm bicie na kole pompy wody, ale czy to by mogło w jakimś stopniu przyczynić się do przeskoczenia paska wątpie. Pompa ma niecały rok.
Wybaczcie, że aż tak się rozpisałem, ale chciałem jak najlepiej zobrazować mój problem.
nie podałes konkretnego zestawu jaki miałeś założony na silniku...
dziwne że tak sie szybko skanczyło ....
cos nie tak pomontowane.
dokładnie pompa musi wejść w rowek inaczej nie może byc.
zrób fotke jak wygladaja te rolki założone u Ciebie. i jak napinacz napiąłeś tak jak np na poradzie?
#26
OFFLINE
Napisany 05 grudnia 2013 - 21:46
#27
OFFLINE
Napisany 06 grudnia 2013 - 11:33
Podczas pierwszego przeskoczenia rozrządu były rolki i napinacz INA, pompa SKF, firmy paska nie pamiętam. Podczas drugiego przeskoczenia paska wszystko było juz zmienione na nowe tylko nie wszystko naraz tj. pasek CONTITECH, rolki i napinacz INA, i pompa TERMOTEC. Fotki rolek sa powyzej. Tak korzystalem z porady ustawiania rozrządu zamieszczonej na forum. Pompa jest na 100% zamontowana tak jak powinnna.
tej firmy pompy nie znam nigdy nie zakładałem takiej, ale skf i ina ok nic nie powinno się z nimi dziać.
To zurzycie materiału kolego to tak jak by pasek był za mocno napinaczem naciągnięty, tak by to można do wiadomości przyjąć. Ale jak twierdzisz że wszystko dobrze pozakładałeś i poskrecałes to znowuż można przyjąć wade techniczna tych części ale szczerze nie sądze....
#28
OFFLINE
Napisany 29 grudnia 2013 - 22:06
Pytanie teraz z mojej strony : co teraz? wystarczy od nowa ustawić rozrząd?
czy awaria wiąże sie z jakimś małym remontem? czy szukać nowego silnika?
Z góry dzieki za odpowiedź


#29
OFFLINE
Napisany 29 grudnia 2013 - 22:09
#30
OFFLINE
Napisany 29 grudnia 2013 - 22:45
Zmień dolne koło pasowe - to na wale. Kiedyś usłyszałem taką radę w ASO. Ona najbardziej się wyciera. Koszt nie taki duży, a więcej spokoju.
Jak się nie mylę na tym kole jest klin który może się zerwać co może powodować zmiany w ustawienu paska.
#31
OFFLINE
Napisany 29 grudnia 2013 - 23:00
te koło musisz mieć na zanaki tam masz wycięcie na nim i to się zgrywa z takim kolcem wystającym obok tego koła czyli koła od wałków rozrządu na znaki u góry + koło pasowe na znak ( w tym przypadku kolec i te wycięcie ) i masz ustawione.
Nie sądze żeby tam ci się obciął ten klin.
Ile na tym rozrządzie zrobiłeś?
Odnośnie tej kontrolki - A miałeś stan oleju ?
#32
OFFLINE
Napisany 29 grudnia 2013 - 23:13
#33
OFFLINE
Napisany 29 grudnia 2013 - 23:41
Dobromir to jest tak:
te koło musisz mieć na zanaki tam masz wycięcie na nim i to się zgrywa z takim kolcem wystającym obok tego koła czyli koła od wałków rozrządu na znaki u góry + koło pasowe na znak ( w tym przypadku kolec i te wycięcie ) i masz ustawione.
Nie sądze żeby tam ci się obciął ten klin.
Ile na tym rozrządzie zrobiłeś?
Odnośnie tej kontrolki - A miałeś stan oleju ?
ja odpisywalem z tym kolem na inny post mnie to nie dotyczy. U mnie poprostu zluzował sie napinacz. niestety muszę stwierdzić ze rozrząd wymieniał mi kolega, który co prawda jest mechanikiem ale mial problem z ustawieniem wlasnie tego napinacza. po wymianie tego rozrządu jeździłem niecały rok nie wiem dokladnie bym musial na zegary spojrzeć. po wymianie teraz mi sie wszystko splata, że coś w okolicag 2000 obrotów zrzędziło i zdiagnozowano mi ze to drży obudowa od rozrządu wiec dałem sobie spokuj, teraz łącze fakty i może prawda jest taka że lipa powstała przy montażu ???
Jeśli chodzi o kontrolke to zgasla dop po przejechaniu kilkunastu metrów - też jakoś uodporniony byłem na ten błąd bo juz mialem klopot z czujnikiem i mial takie same objawy wiec sie jakos specjalnie nie przejąłem i chyba zrobiłem błąd. nie wiem co robić
?????????
olej jest jak należy
Ten dłuższy czas przez jaki kontrolka nie gasła to ile? Nie chcę krakać ale silnik mógł zrobić kaput... jeśli mówisz że zgasł i ciężko palił... Ale zobacz ten rozrząd dla pewności.
Dłuższy czas nie gasła. Jakies 3 min - kilkaset metrów. a po 5km nastąpiła awaria

zatem jakie szkody mogły powstać przez, nie wiem brak ciśnienia???
#34
OFFLINE
#35
OFFLINE
Napisany 30 grudnia 2013 - 00:15
#36
OFFLINE
Napisany 30 grudnia 2013 - 01:35
3minuty to jest w cholere czasu by zabić silnik bez smarowania....jak stuka z dolu to panewki
być może przyczyna leży jak poprzednio przy czujniku, pukało raczej jakby z głowicy lewej tzn. tej od zb. wyrównawczego
#37
OFFLINE
Napisany 30 grudnia 2013 - 16:58
być może przyczyna leży jak poprzednio przy czujniku, pukało raczej jakby z głowicy lewej tzn. tej od zb. wyrównawczego
słuchaj wystarczy że się na którejś panewce obrócił i juz Ci się bedzie świeciła kontrolka ciśnienia oleju.
#38
OFFLINE
Napisany 01 stycznia 2014 - 12:29
kupując używany silnik nie masz pewności ile pojeździsz a remont cię zje finansowo.
wiem co mówię bo dwa razy 3.0 robiłem i kupa kasy na same części.
#39
OFFLINE
Napisany 01 stycznia 2014 - 12:51
#40
OFFLINE
Napisany 01 stycznia 2014 - 13:25
Spr. kompresję na wszystkich cylindrach a nie tylko na 1 głowicyJak Najprosciej w x30xe sprzwdzic czy nie sa powyginane zawory ...
po co chcesz zdejmować głowicę ?? Ustaw rozrząd , spr. kompresję i masz odpowiedź na swoje pytanie . po co utrudniać sobie pracę ??aha.. jezeli sciagne jedna głowice i bedzie ok to moge zakładac ze na drugiej tez bedzie ok
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.