Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Philips CCR 2006 BOSE - CDC SAFE


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Madrider

Madrider
  • 7 postów
  • Dołączył: 11-04-2011

Napisany 18 września 2013 - 10:08

Witam,
Przeglądałem forum wielokrotnie ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak rozwiązać ten problem.

Radio działa, kod do samego radia posiadam, do zmieniarki nie (i nic w tym dziwnego, z tego co przeglądałem informacje w sieci kodu oddzielnego do zmieniarki dla tego modelu nie powinno być).
http://codedradio.in...IPS/ccr2006.jpg

Jak sądzę w grę wchodzą 3 opcje:

- wymiana radia na ten sam model ccr2006 ale inny egzemplarz z portalu aukcyjnego (chyba najprostsze rozwiązanie, widziałem kilka sztuk w granicach 150-200pln)

- naprawa obecnego egzemplarza (nie znam się na tym)

- wstawienie nowego radia (ale tak żeby sterowanie z kierownicy działało, nie interesują mnie rozwiązania powyżej 300pln, sporadycznie korzystam z samochodu)

Czy wstawienie innego ccr2006 rozwiąże problem?
Czy jest jakieś inne radio które będzie działało ze sterowaniem w kierownicy i wyświetlaczem?
Czy ewentualna naprawa jest do przeprowadzenia gdzieś na terenie Warszawy?

Proszę o poradę i z góry dziękuję.

#2 OFFLINE   Pittroo

Pittroo
  • 31 postów
  • Dołączył: 26-12-2010

Napisany 18 września 2013 - 17:30

Wyciągałem kod z pamięci eeprom takiego radia i faktycznie do zmieniarki kodu było osobnego kodu tzn. jest jeden kod -tylko to był Philips, a Ty napisałeś, że masz BOSE. Podaj jeszcze dane z naklejki tego radia.

Wstawienie innego ccr2006 ze znanym kodem na pewno rozwiąże problem.
Radio możesz mi podrzucić z ciekawością przyjrzę się temu przypadkowi.
Reszta info na PW jeśli będziesz zainteresowany.

#3 OFFLINE   Madrider

Madrider
  • 7 postów
  • Dołączył: 11-04-2011

Napisany 19 września 2013 - 21:58

Dzięki za odpowiedź.
Tak, jest to Philips, dopisałem BOSE bo jest to z tego co tu czytałem tego typu zestaw (wyświetla mi się BOSE na MID jak włączam radio i w bagażniku mam wzmacniacz i subwoofer BOSE).

Znalazłem taki post gdzieś na forum Vauxhalla w UK:
Spoke to somebody here http://www.car-audio...2006-p1050.html today who knew what he was on about. He said there's two eproms containing the code, one for the radio & tape and one in the CD player. Sometimes, usually when the battery has gone flat over a long period, the CD eprom either loses it's memory or gets corrupted. He can fix them by totally disabling the CD eprom. He can also reprogram the CD eprom but said it's pointless as the problem can occur again. So basically you still get prompted for the code when you disconnect the power but without the worry that the CD player is going to go nuts again. Costs ÂŁ15 + ÂŁ6.50 return carriage (plus whatever you pay to send it).

W skrócie:
Są dwa eepromy, jeden dla radia i kasety drugi dla zmieniarki CD. Czasem, zazwyczaj w przypadku zaniku zasilania eeprom od CD się sypie. Można to tak przeprogramować, żeby nawet jak wróci komunikat CDC safe zmieniarka działała.

#4 OFFLINE   Pittroo

Pittroo
  • 31 postów
  • Dołączył: 26-12-2010

Napisany 21 września 2013 - 12:11

Najbardziej wg mnie pasuje opcja uszkodzenia pamięci, choć np. pamięć prod. ST 2464 wytrzymuje ponad 1mln cykli zapisów. Ewentualnie jakiś błąd przy zapisie wywołany zanikiem napięcia zasilania w niewłaściwym momencie.


EDIT:
Problem rozwiązany, dzięki Madrider za dostarczenie radyjka do zgłębienia problemu :)

#5 OFFLINE   Madrider

Madrider
  • 7 postów
  • Dołączył: 11-04-2011

Napisany 27 września 2013 - 20:46

Najbardziej wg mnie pasuje opcja uszkodzenia pamięci, choć np. pamięć prod. ST 2464 wytrzymuje ponad 1mln cykli zapisów. Ewentualnie jakiś błąd przy zapisie wywołany zanikiem napięcia zasilania w niewłaściwym momencie.


EDIT:
Problem rozwiązany, dzięki Madrider za dostarczenie radyjka do zgłębienia problemu :)


To ja dziękuję, zmieniarka ożyła i od razu przyjemniej, szczególnie, że w przyszłym tygodniu czeka mnie sporo kilometrów w samochodzie.|
Pozdrawiam.

#6 OFFLINE   olamonola2000

olamonola2000
  • 1 postów
  • Dołączył: 27-06-2014

Napisany 27 czerwca 2014 - 22:37

Witam,
mam podobny problem i ciekawi mnie jak rozwiązaliście ten problem.
Pozdrawiam.

#7 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 czerwca 2014 - 17:55

Czy przeczytanie 5 postów boli ?? Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi to zadaj pytanie tak aby było wiadomo o co kaman.

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#8 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 października 2014 - 15:46

szukam kogoś kto by zajrzał okiem experta do zmieniarki jak w temacie
radio Philips ccr2006, zmieniarka cały czas przekłada płyty

#9 OFFLINE   kjelon

kjelon
  • 496 postów
  • Dołączył: 10-05-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 01 listopada 2014 - 23:27

Mam problem z potencjometrem w tym radiu. Przy delikatnym dotknięciu albo się maksymalnie podgłaśnia albo ścisza. Ktoś byłby w stanie to naprawić?

I jeszcze pytanie - czy takie samo radio, ale nowsze - od Vectry C by pasowało do mojej Omegi?