Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Subwofer bagażnik


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
60 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   młodyL

młodyL
  • 118 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 31 grudnia 2007 - 17:52

2 wzamcniacze tego jeszcze nie słyszałem ,ale moze to i logiczne
jak cos bede kombinował to sie odezwe
Urodzony WARSZAWIAK

#22 OFFLINE   młodyL

młodyL
  • 118 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 stycznia 2008 - 23:11

Dobra jest 4 kanałowy wzmak i do niego pędzie podłączony przod tylko nie wiem jak to zrobić chodzi mi jak się podpiąć????????????? Do pozostałych 2 kanałów idzie skrzynka mała i bedzie Ok
Urodzony WARSZAWIAK

#23 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 stycznia 2008 - 06:43

Dobra jest 4 kanałowy wzmak i do niego pędzie podłączony przod tylko nie wiem jak to zrobić chodzi mi jak się podpiąć????????????? Do pozostałych 2 kanałów idzie skrzynka mała i bedzie Ok


Nie wiem za bardzo o co chodzi, ale podpinasz się w sposób następujący:

1) pod 4 wyjścia chinch w radiu podpinasz wzmaka.
2) na wzmaku masz 8 "oczek" do podpięcia głośników oznaczone "+" i "-"
3) ciągniesz kable z głośnika do wzmaka i podłączasz pod "+" i "-" najbliżej obok siebie i w rubryce gdzie jest napis "front"
4) z drugim robisz podobnie i także go podpinasz tam gdzie "front" tylko pod dwa kolejne wolne "oczka"
5) Przy napisie "rear" (czy jakoś tak) podpinasz skrzynie - masz w sumie przy tym napisie 4 wolne "oczka"
6) podpinasz kabelki od skrzyni do "oczek" najbardziej wysuniętych na zewnątrz (środkowy "+" i "-" zostawiasz wolne)

Od co. Głośniki podłączone, skrzynia zmostkowana i już. Unikaj łączenia przewodów gdzieś w połowie, dokładnie wszystko oblutuj i zaizoluj to nie będziesz miał strat na kablach i zwarć na przyłączach do głośników.

Nie wiem czy o to właśnie chodziło ale pragnę pomóc :)

 


#24 OFFLINE   mathew24

mathew24
  • 14 postów
  • Dołączył: 28-12-2007
  • Skąd: Stargard

Napisany 12 stycznia 2008 - 22:29

Mam omegę B FL 2002r (potocznie Omegę C). Czy możliwe jest podłączenie do tego radia wzmacniacza gdyż chciał bym zamontować głośniki basowe w tylnej półce lub w bagażniku>>?? Oczywiście pytam się też co polecacie czyli gdzie montować i jakie??

#25 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 stycznia 2008 - 22:44

Mam omegę B FL 2002r (potocznie Omegę C). Czy możliwe jest podłączenie do tego radia wzmacniacza gdyż chciał bym zamontować głośniki basowe w tylnej półce lub w bagażniku>>?? Oczywiście pytam się też co polecacie czyli gdzie montować i jakie??


Zapewne jest możliwość podłączenia wzmaka (polak potrafi) - jeżeli nie poprzez wyjścia RCA to na allegro są takie końcówki które się podpina pod kable od głośników.

Nie montuj w półce - podobno to jeden z najgorszych pomysłów. Lepiej dać skrzynkę do bagażnika i będzie lepiej. Jeżeli mogę ci pomóc to poczytaj to - także o to pytałem na forum car-audio http://strefacaraudi...highlight=#2052

P.S. Jeżeli zamieszczony link jest niezgodny z regulaminem to proszę o usunięcie postu :)

 


#26 OFFLINE   młodyL

młodyL
  • 118 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 13 stycznia 2008 - 14:01

Dzieki bardzo mi pomog
Urodzony WARSZAWIAK

#27 OFFLINE   Renegatt

Renegatt
  • 36 postów
  • Dołączył: 08-01-2008
  • Skąd: Poznań/Coventry UK

Napisany 14 stycznia 2008 - 20:33

Dokladnie tak zapomnij o polce, lepiej miec skrzynke w bagazniku, w razie pytan chetnie doradze i pomoge.

pozdrowienia
R.

#28 OFFLINE   młodyL

młodyL
  • 118 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 stycznia 2008 - 22:52

No i pojawił się następny problem Panowie jak wy doprowadziliście kable do radia od wzmacniacza :shock: ,tam się nie da szpilki wsadzić (climatronik)trzeba zwalać dechę :evil:
Urodzony WARSZAWIAK

#29 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 stycznia 2008 - 22:58

Ja póściłem od bagażnika po prawej stronie patrząc do przodu auta. Idzie kabelek za/między siedzeniem a słupkiem - tam jest takie jakby oparcie opuszczane i pod tym a następnie wchodzi do progu. I tak aż do przodu. Dalej za schowkiem masz taką zaślepkę na trzy plastykowe śruby i pod tym wkładasz łapę i masz gumową uszczelkę wychodzącą w pojemniku filtra kabinowego i z tamtąd po obwodzie silnika na opaseczki i do aku. Podobno można jeszcze za pompą hamulcową ale ja tego nie sprawdzałem....

 


#30 OFFLINE   młodyL

młodyL
  • 118 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 stycznia 2008 - 23:06

Ja póściłem od bagażnika po prawej stronie patrząc do przodu auta. Idzie kabelek za/między siedzeniem a słupkiem - tam jest takie jakby oparcie opuszczane i pod tym a następnie wchodzi do progu. I tak aż do przodu. Dalej za schowkiem masz taką zaślepkę na trzy plastykowe śruby i pod tym wkładasz łapę i masz gumową uszczelkę wychodzącą w pojemniku filtra kabinowego i z tamtąd po obwodzie silnika na opaseczki i do aku. Podobno można jeszcze za pompą hamulcową ale ja tego nie sprawdzałem....

Nie nie chodzi mi o doprowadzenie ("czińczy") za konsole climatronica do samego radia
Urodzony WARSZAWIAK

#31 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 stycznia 2008 - 23:11

No to jakoś tam między tymi plastikami puściłem - oczywiście radyjko wyjęte bo innej opcji nie ma przy podłączaniu - tylko tyle że ja nie mam climatronica tylko ręczny nawiew

 


#32 OFFLINE   młodyL

młodyL
  • 118 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 stycznia 2008 - 23:38

U mnie to tragedia Niech ktoś napisze jak sobie poradził
Urodzony WARSZAWIAK

#33 OFFLINE   rumak

rumak

    Omega Irmscher

  • 312 postów
  • Dołączył: 30-07-2007
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 stycznia 2008 - 12:39

u siebie tez prowadziłem prawą stroną pod listwami przewód RCA (sygnałowy) a prądowy lewą stroną. Mam climatronic i męczyłem sie strasznie. Juz poddawałem sie. Z bratem montowałem sprzet już w kilku samochodach i w żadnym jeszcze tak źle nie było. Pod schowkiem po lewej stronie jakoś wszedłem do środka i do radyjka. Naprawde musisz sie pomęczyć bo łatwo niejest.

Pozdro.

#34 OFFLINE   młodyL

młodyL
  • 118 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 16 stycznia 2008 - 00:05

u siebie tez prowadziłem prawą stroną pod listwami przewód RCA (sygnałowy) a prądowy lewą stroną. Mam climatronic i męczyłem sie strasznie. Juz poddawałem sie. Z bratem montowałem sprzet już w kilku samochodach i w żadnym jeszcze tak źle nie było. Pod schowkiem po lewej stronie jakoś wszedłem do środka i do radyjka. Naprawde musisz sie pomęczyć bo łatwo niejest.

Pozdro.


A kolego jakąś fotke tego zabiegu i napisz czy pomieściłeś kable za climatronikiem ,bo ja już :censored: dostaje z tą kluską

ps Jak podpiąć przednie głośniki pod wzmaka ,bo słyszałem ,ze pod kostke jakoś mozna nie ciągnąc bezpośrednio pod wzmaka ???
Urodzony WARSZAWIAK

#35 OFFLINE   rumak

rumak

    Omega Irmscher

  • 312 postów
  • Dołączył: 30-07-2007
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 stycznia 2008 - 22:19

kolegą akurat omke mam we warsztacie ale jak odbiore to zrobie foteczki. Przewod przełożyłem w nogach pasażera i między tunelem a schowkiem i tym climatronikiem jest przerwa i jakos po pewnym czasie mi przeszło ale to tragicznie sie męczyłem. Zrobie fotki to zobaczysz. A jak podłączyć głośniki w drzwiach pod wzmaka to dokładnie niewiem bo nigdy nie podlańczałem. Ale byś musiał poszukać w kostce przewodów i sie wpiąć bo po co jeszcze dodatkowe ciągnąć. Ja mam radio Pioneera z wyjściem 4x 60w i łądnie mi chodzą głośniki w drzwiach. a głośniki mam z omki C;] pozdroo

#36 OFFLINE   młodyL

młodyL
  • 118 postów
  • Dołączył: 07-01-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 17 stycznia 2008 - 10:54

Będe ci kolego bardzo wdzięczny za te foto ,bo ja naprawde się na męczyłem i nie znalazłem tam przerwy zeby poszly kable do radyjka
Urodzony WARSZAWIAK

#37 OFFLINE   Norbertp83

Norbertp83
  • 40 postów
  • Dołączył: 09-10-2007
  • Skąd: Żyrardów

Napisany 04 kwietnia 2008 - 17:57

Koledzy mała podpowiedź. Ten kto ma "BOSE" nie musi się męczyć. Wystarczy wziąć prubówkę w rękę i wyjąć tylną kanapę. Znajdziecie tam wszystko: prąd +12V, masę -, impuls do wzmacniacza itd.
Fotki Kluski i Tolka http://polskajazda.p...at,Toledo/15636 [you:79d3b52e9d] Zapraszam

#38 OFFLINE   panicz1987

panicz1987
  • 117 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 04 kwietnia 2008 - 22:20

Ja zakładałem wczoraj u siebie. Musiałem wyjmować całą konsolę środkową razem z popielniczką, bo inaczej nie dało rady przeciągnąć sygnałowych do konsoli. Gdy się z tym uporałem dalej przeciągnąłem nad nogami. U mnie od podłogi były jakieś plastiki przykręcone na 2 śruby to nawiewów, wydaje mi się, że to były te które idą pod fotel pasażera z nawiewem. Elegancko się tam zmieściło wyszło naprawdę dobrze. A dziś wygłuszałem drzwi, ale starczyło mi czasu tylko na jedne. Jutro wezmę aparat i porobię fotki i tu wrzucę, może komuś się przyda :wink:

#39 OFFLINE   siwy873

siwy873

    Byly klu.owicz - do czasu

  • 526 postów
  • Dołączył: 22-03-2008
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 kwietnia 2008 - 21:12

witam podepne sie dorozmowy poniwaz mam jeszcze inny pomysl chce odlaczyc glosniki z tylu ipodac sygnal z tych dwoch do bagaznika do wzmacniacza ale:te z tylu nie graja tak jak te z przodu czy tam jest jakas zwrotnica / kondensator ze graja srednim tonem czy odrazu radio tak ma ze dwa kanaly<przod> sa basowe a drugie dwa kanaly sa srednio tonowe<tył>chce wrzucic subwoofer do bagaznika i mam pomysl ze jak dam sygnal z dwoch tylnich glosnikow a wzmacniacz zmostkuje do tuby co wy na to.? aha radio mam oryginalne od opla delco cdr500

#40 OFFLINE   panicz1987

panicz1987
  • 117 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 05 kwietnia 2008 - 21:20

Mój szwagier miał w ten sposób podłączone w tej nowej astrze. Sygnał z tylnych głośników był podawany do wzmaka, ale z tego co dobrze pamiętam do musiał dokupić jakiś dodatkowy moduł aby to w ten sposób działało. Zakładali mu to w M1 w Wawie i zapłacił za to 50zł. Miał ten sam problem, gdyż nie miał wyjść RCA z fabrycznego radia. Jeżeli nie jesteś wymagającym słuchaczem to pewnie takie rozwiązanie Cię zadowoli :smile: