Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

CB


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
210 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Hrabia

Hrabia
  • 387 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2006 - 16:19

Planuje zakupic radio

Ktore lepsze ? ( biore tylko te 2 pod uwage )

http://allegro.pl/it...yk_gratis_.html

http://allegro.pl/it...lka_gratis.html

i jeszce kilka spraw.....
lepiej antena na stale czy magnesowka?
podloczyc radio do zapalniczki czy odrazu do akumulatora czy jak :>

Pozdrawiam

#22 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 01 sierpnia 2006 - 17:27

Unidenek i Hustlerek na magnes , robisz na kabelku spinke i masz i pod aku i pod zapalniczke tak jak ja :grin:
konto usunięte

#23 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 01 sierpnia 2006 - 20:10

Trzym foty

Cały zestaw
Dodany obrazek

Spinka i gniazdo zapalniczki
Dodany obrazek

Spinka rozpięta
Dodany obrazek

Gniazdko spinki w omedze
Dodany obrazek

Co do reszty pytań;

Tak po zakupie anteny trzeba jeszcze dostroić SWR (20zł w serwisie CB)
Antena na magnes wytrzymuje do 200km/h jak nie wiecej a zdejmujesz ją bez preblemu i przekładasz na inne auto.

Ps. Jak kupujesz to patrz czy dają wtyk do zapalniczki do radia :wink:
konto usunięte

#24 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2006 - 21:52

kupujecie gnioty i przez takie gnioty + magnes to słabo was słychać i wogóle kicha, szumofony...


chcecie mieć dobre radio, to szukać do bólu i kupić takie,

http://www.allegro.p...er_zestaw_.html

trafiają się za 350 zł, nie ma lepszego na podstawowe 40

#25 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 01 sierpnia 2006 - 21:56

Planuje zakupic radio

Ktore lepsze ? ( biore tylko te 2 pod uwage )

http://allegro.pl/it...yk_gratis_.html

http://allegro.pl/it...lka_gratis.html

i jeszce kilka spraw.....
lepiej antena na stale czy magnesowka?
podloczyc radio do zapalniczki czy odrazu do akumulatora czy jak :>

Pozdrawiam



Zestaw Nr 1. Polecam, mam to samo, tylko ze radio President Johny, z tego wlasnie zrobili Unidena 512. Śmiga Przyzwoicie i nie jest szumofonem.
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#26 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2006 - 22:03

Przyzwoicie i nie jest szumofonem.


jest suzmofonem, miałem unidena 510, 520XL a ten 512 to nie wiem co to jest ale pewnie to samo gówno, jak się przesiadłem na Herberta na antenie do relinga to dopiero zrozumiałem co to dobre CB...

#27 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 02 sierpnia 2006 - 07:59

jak uniden jest szumofonem to jak nazwiesz alana199 :?: po za tym nie widze potrzeby lepszego radia w samochodzie :cool: małe wygodne w obsłudze zasięg wystarczający :mrgreen:
konto usunięte

#28 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 sierpnia 2006 - 08:03

to jak nazwiesz alana199


no.. Alan-- to dopiero brzydal :mrgreen:

PS
wszystkie te tanie to z reguły szumofony, UNIDEN szumi i tyle

#29 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 02 sierpnia 2006 - 09:04

Sorki nie 512, tylko 520, mój błąd -literówka. W każdym razie trzeba sobie jeszcze zadać pytanie, czego sie od Radia oczekuje. Dla zwykłego kierowcy jest potrzebna informacja o drodze, przeważnie od przejezdzającego z naprzeciwka TIR-a. Więc do tych celów Uniden 520, bądz 510 wystarcza w 100%, obydwa mają wbudowany filtr ANL także nie są już takim Szumofonem , jak wszystkie tanie alany itp. Oczywiście nie można porównywać go z Herbertem i czy innym radyjkiem za 700 zł czy wyzej. Ja tez moge powiedziec ze Herbert to gówno, bo jak kupisz radio za 2000 to bedzie dopiero wypas a reszta to badziewie, ale to chyba nie tędy droga. Kolega chce kupic zestawik jak widze do 400 zł i trzeba mu coś w tej cenie polecić, a nie z góry mówić ze to gówno, bo ja mam lepsze - dziwny tok myślenia. Szczególnie, że na takich zestawach jezdzi 90% kierowców. Ja ktoś chce sobie pogadać na dalekie odległości (jak ja czasami) To zakupiłem Stacjonarnego Presidenta Beniamina ze wstęgami, antenkę 5/8 6-cio metrową na dach i w tedy dopiero sie gada. I moge powiedzieć , ze ta twoja antenka na relingu + herbert to doopa, bo ja latam do 100km. Tylko nie o to tu chodzi.

Amen
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#30 OFFLINE   mrozek

mrozek
  • 47 postów
  • Dołączył: 01-08-2006
  • Skąd: łódź

Napisany 02 sierpnia 2006 - 10:40

Hejka,

To i ja sie podziele spostrzezeniami co do CB.

Mam U 520 + Lem 1500 na dzwonku. Generalnie jestem zadowolony, choc antena po roku uzytkowania nadaje sie na zlom - poszedl motylek po zimie. normalnie wzial sie i ulamal, jak chcialem zdemontowac przed wjazdem do myjni. poniewaz nie demontowalem od tamtej pory tego dziadostwa, to za dlugi bat powyginal sie od dachow, garazy itp.
Zbiera to niezle, nadaje tez.

Montaz. Nigdy nie zdecydowalbym sie na montaz cb gdzies, gdzie nie bede mial dostepu do pokretel. (schowki itp) Musi byc jak jedziesz w trasie, sluchasz muzyczki, cb tylko sie przedziera lekko - rf gain i sq inaczej ustawione niz jak chcesz nawijac non stop.
Wydaje mi sie, ze to nie taki rarytas, zeby kusilo zlodziejaszkow. Chyba w sumie ciezko zbywalne. Tfu, tfu, tfu ;). Dlatego u mnie siedzi sobie miedzy siedzeniami od strony pasazera. W trasie grucha miedzy uda i wio ;)

zdrowka, mrozek

#31 OFFLINE   mrozek

mrozek
  • 47 postów
  • Dołączył: 01-08-2006
  • Skąd: łódź

Napisany 02 sierpnia 2006 - 10:40

Hejka,

To i ja sie podziele spostrzezeniami co do CB.

Mam U 520 + Lem 1500 na dzwonku. Generalnie jestem zadowolony, choc antena po roku uzytkowania nadaje sie na zlom - poszedl motylek po zimie. normalnie wzial sie i ulamal, jak chcialem zdemontowac przed wjazdem do myjni. poniewaz nie demontowalem od tamtej pory tego dziadostwa, to za dlugi bat powyginal sie od dachow, garazy itp.
Zbiera to niezle, nadaje tez.

Montaz. Nigdy nie zdecydowalbym sie na montaz cb gdzies, gdzie nie bede mial dostepu do pokretel. (schowki itp) Musi byc jak jedziesz w trasie, sluchasz muzyczki, cb tylko sie przedziera lekko - rf gain i sq inaczej ustawione niz jak chcesz nawijac non stop.
Wydaje mi sie, ze to nie taki rarytas, zeby kusilo zlodziejaszkow. Chyba w sumie ciezko zbywalne. Tfu, tfu, tfu ;). Dlatego u mnie siedzi sobie miedzy siedzeniami od strony pasazera. W trasie grucha miedzy uda i wio ;)

zdrowka, mrozek

#32 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 sierpnia 2006 - 11:21

. Ja tez moge powiedziec ze Herbert to gówno, bo jak kupisz radio za 2000 to bedzie dopiero wypas a reszta to badziewie, ale to chyba nie tędy droga. Kolega chce kupic zestawik jak widze do 400 zł i trzeba mu coś w tej cenie polecić, a nie z góry mówić ze to gówno, bo ja mam lepsze - dziwny tok myślenia. Amen


NIE PRAWDA, Ja mówie o starym Herbeercie którego można kupić w cenie waszych Unidenów, i naprawde nie trzeba wydawać 2000 zł, bo nic lepszego od herberta na podstawową 40 stke nie wyszło. NIe kupi się po prostu lepszego radia...

#33 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 02 sierpnia 2006 - 13:44

NIE PRAWDA, Ja mówie o starym Herbeercie którego można kupić w cenie waszych Unidenów, i naprawde nie trzeba wydawać 2000 zł, bo nic lepszego od herberta na podstawową 40 stke nie wyszło. NIe kupi się po prostu lepszego radia...


Z tego co widze na allegro , ten uzywany Herbert którego przedstawiłes kosztuje już 501, a ogólnie koleś chce za niego 550 zł. Nowy Herbert kosztuje 850 zł, a nowy Uniden 520XL kosztuje 295 zł , nie wspomne o 510. Więc to chyba nie są te same pieniądze. Wiem, że Herbert jest lepszy, ale i droższy - nie ma co tu kombinować.
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#34 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 sierpnia 2006 - 13:51

Z tego co widze na allegro , ten uzywany Herbert którego przedstawiłes kosztuje już 510 zł, a licytacja twra. Nowy Herbert kosztuje 850 zł, a nowy Uniden 520XL kosztuje 295 zł , nie wspone o 510. Więc to chyba nie są te same pieniądze.


przecież ja nie powiedziałem że macie kupić tego, zaprezentowałem model, tam masz mikrofon sadelta który kosztuje też 200 zł i stąd ta cena, ja za swojego Herberta w idealnym stanie w fabrycznym zestawie mikrofon + pudełko i instrukcje - używany, zapłaciłem 350 zł poza aukcją

#35 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 02 sierpnia 2006 - 13:59

Nie, no oczywiście jeśli ktoś ma okazje kupić takie radyjko jak tobie się udało to i ja gorąco polecam, aczkolwiek takie okazje zdarzają się rzadko. Wiem dobrze, że Herbert jest lepszy, dlatego nowy kosztuje 850 zł, a nie 295 jak Uniden. Mi chodzi tylko o to, że za 295zł nie kupi się nowego, lepszego Radia od 520 i już. I nie ma co pisać, że to jest gówno, bo gówno to jest Alan 100, bądź 199.
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#36 OFFLINE   Hrabia

Hrabia
  • 387 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 sierpnia 2006 - 13:43

Yoł
Da sie wyjąc popielniczke tzn ta ramke zeby tam CB wcisnąc ??

#37 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 sierpnia 2006 - 14:55

Jednak ze tez sie interesuje tym tempomatem poprosze mniejwiej o wskazanie mi tego na fotce gdzie powinien byc ten czujnik... Dodany obrazek

#38 OFFLINE   paabllo

paabllo
  • 94 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 12 sierpnia 2006 - 11:11

czyli jednym slowem co kupic nie drogo i czy wogole warto bo tez sie powaznie zastanawiam nad kupnem.

:sad:
Cześć! [you:f17cbfd237]

#39 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 12 sierpnia 2006 - 13:01

Unidena 520na hustlerze magnesówce i to ci do mobila spokjnie wystarczy :cool:
konto usunięte

#40 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 sierpnia 2006 - 14:18

Unidena 520na hustlerze magnesówce i to ci do mobila spokjnie wystarczy



jeśli masz wydać w nowego unidena 520 300 zł, to ja polecam Ci szukać w tej granicy STAREGO PRESIDENT HERBERT, dostaniesz znacznie więcej o najlepszej jakości