Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Problem ze zmieniarką


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mate1957

mate1957
  • 61 postów
  • Dołączył: 07-12-2010
  • Skąd: Włocławek
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:26

Witam/ mam kolejny problem z moim autkiem. Mam w nim fabryczne radio Philips SC804 © i w bagażniku zmieniarkę Philips DC012. nie posiadałem kodu a przy kupnie auta radio miało przepalony bezpiecznik. zdobyłem kod radio owszem gra ale naciskając przycisk CD nie dzieje się nic. poszedłem do bagażnika naciskam guzik od wysuwania szufladki na płyty i też nic się nie dzieje. Cisza. jakieś pomysły panowie?? skąd zmieniarka ma zasilanie? czy kabel łączy tylko zmieniarkę z radiem czy do zmieniarki idzie skądś jeszcze kabel?? Dodam jeszcze że w radiu nie podpinam żadnej innej kostki tylko te fabryczne (ISO i ta trzecia do wyświetlacza) oraz antene. pomocy :(

#2 OFFLINE   Pittroo

Pittroo
  • 31 postów
  • Dołączył: 26-12-2010

Napisany 20 czerwiec 2013 - 08:55

Zmieniarka powinna brać zasilenie z kostki ISO A (tej na samym dole) radia, konkretnie z pinów (tymi pinami jest też zasilanie samo radio, więc nawet bez niego, do zmieniarki powinno trafiać napięcie):
Radio, ISO A5 (+12V stacyjka) trafia na pin 8 w zmieniarce
Radio, ISO A7 (+12V z aku) trafia na pin 5 w zmieniarce
Radio, ISO A8 (masa) trafia na pin 2 w zmieniarce
Sprawdź te połączenie, przy włączonej stacyjce powinny być obecne na zmieniarce wszystkie napięcia.
Jeśli są to coś nie tak z samą zmieniarką, może bezpiecznik ? (nie wiem, czy ma).

#3 OFFLINE   mate1957

mate1957
  • 61 postów
  • Dołączył: 07-12-2010
  • Skąd: Włocławek
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 lipiec 2013 - 17:16

ok kolego. nie miałem plusa po stacyjce. zmostkowałem z tym z akumulatora i zmieniarka sama w sobie ożyla, oddała kieszeń i mogłem zobaczyc płytki jakie w niej siedzą itd ale z radia dalej nie mogę włączyć CD ani wybrać plyty itp

#4 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 30 lipiec 2013 - 10:31

Przypilnuj datę najbliższego spotu w regionie i przyjedź. Coś wymyślimy.

#5 OFFLINE   chrobry125

chrobry125
  • 56 postów
  • Dołączył: 14-07-2010
  • Skąd: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 kwiecień 2014 - 19:26

Witam mam problem z odpaleniem zmieniarki którą przysłał mi koleś który też nie wie czy działają podłączyłem do kabla w bagażniku i nic się nie działo w radju jak naciskałem cd pisało że nie ma cd .
To co mnie zadziwiło to jak sprawdzałem przyrządem piny w tej wtyczce to nie znalazłem tam ani 12v ani nawet masy więc nie wiem o co kaman .
Radio mam philips ccrt700 a zmieniarka to Blaupunkt CDC2 W1G , w radiu wszystkie 3 wtyczki są wpięte i funkcje współpracy radia z autem działają .
i nie wiem co dalej

#6 OFFLINE   chrobry125

chrobry125
  • 56 postów
  • Dołączył: 14-07-2010
  • Skąd: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:41

Więc tak panowie na mojej zmieniarce napięcia powinny być z aku na 3 i 9 pinie po stacyjce na 4 i 10 pinie a masy na 5 i 11 pinie na kablu w aucie do zmieniarki nie ma tak jak pisałem ani + ani - masy się zgadzają za to plusy są tylko na 3 , 4 i 10 pinie po podaniu napięcia na wtyczkę zmieniarka wypluła mi zasobnik i tyle klawisz do wyrzucania pojemnika jest podświetlony ale nie chce mi przyjąć zasobnika i nie ma chyba połączenia z radiem bo nic się w radiu nie dzieje.


Jest ktoś na forum z Krakowa lub okolic do koko można by podjechać i mógłby mi na to zobaczyć