Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] samopoziomowanie nie działa


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
37 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 06 lutego 2013 - 21:06

Witam, dziś wlazłem do kanału pod omege i zobaczyłem że prawy wewnętrzny przegub trze mi jakiś drucik od czujnika samopoziomowania a tak nie daleko niej (20-30cm) wisi kabelek plastikowy i czy to jest od tego? Tylko że czjnik jest tak blisko przegubu że to zaraz się przetrze i dość często wypada mi te wahadełko które łączy czujnik z wahaczem dodam jeszcze że nie widze by poziomowanie działało a żadna kontrolka się nie świeci. jedyne co mi wyskakuje na komputerze pokładowym komunikat breaklight check ale po wciśnięciu hamulca ginie. dodam jeszcze że klosze w lampach się ruszają ale postaram się z tym ogarnąć w sobote:D
http://www.google.pl...iw=1024&bih=649
chodzi mi o ten czujnik mnie jest wogóle pod innym kontem

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 lutego 2013 - 21:10

nie dziala ci NIVO czyli poziomowanie nadwozia. uklad od poziomowania swiatel ma osobne czujniki




 


#3 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 06 lutego 2013 - 21:38

macałem właśnie amortyzatory to są normalne bez żadnych dziurek i wężyków a oma na d*pie sie wlecze bo kupiłem ją a ma pękniętą sprężyne ale chyba nivo nie przeszkadza w poziomowaniu xenonów i gdzie wogóle jest pompa w 3.0 bFL sedan?

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 lutego 2013 - 21:44

pompe masz w prawym przednim nadkolu przed zderzakiem. nie masz amorow wiec ci jest niepotrzebna. brak nivo nie ma wplywu na dzialanie xenonow




 


#5 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 lutego 2013 - 17:21

no dobra a w tym linku który podałem czujnik samopoziomowania jest dużo niżej niż u mnie. Mój czujnik rysuje po przegubie tym pręcikiem (bolec nad blaszką-dzwigienką). czyli co podstawa mojego czujnika jest jakoś przegienta że dotyka przegbu ma być tak ja zdjęciu? Zdjęcie należy do Exec'a a on ma troche omege bliżej ziemi. aha a dziwne jest to że krótkie mam dośc wysoko a ta pompa nivo to ona po 15-30 sekndach po przekręceniu zapłon tak zacznie brzęczeć bo mi tam niby gdzie ona się powinna znajdować coś tryka przez pare sekund i potem cisza

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 lutego 2013 - 21:43

to jest czujnik od samopoziomowania nadwozia. moze masz cos poprzeginane. jak nie masz amorow nivo ty wyjmij przekaznij pod kierownica - gorny rzad srodkowy maly przekaznik i po problemie




 


#7 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 lutego 2013 - 19:53

A powiesz mi może jakie sprężyny powinienem mieć z tyłu (sedan) bo dziś założyłem używane znajomy który mi je sprzedawał powiedział że są od sedana a ona stoi jak traktor i tak w poprzedniej omedze b sedan 2.0 8V były sprężyny o symbolu LG 485 stała akurat a te co założyłem dziś do swojej 3.0 sedan mają symbol LQ. Co robić czekać aż sie ułożą czy oddac i szukać innych? a co do poziomowania to dziś wyprostowałem podstawe czujnika tylko nie wiem w jakim położeniu ma być blaszka jak auto stoi poprostu koleś zawadził o coś bo po lini jak się patrzy rypnął dobrze tłumikiem.

#8 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2013 - 20:05

Kolego,kiedyś kupowałem sprężyny kombi i miały właśnie symbol LQ,więc pewnie masz od kombi.

#9 OFFLINE   Victorrr

Victorrr

    DGC 3,8 V6

  • 157 postów
  • Dołączył: 16-07-2009
  • Skąd: Wawa Grochów

Napisany 08 lutego 2013 - 21:02

A powiesz mi może jakie sprężyny powinienem mieć z tyłu (sedan) bo dziś założyłem używane znajomy który mi je sprzedawał powiedział że są od sedana a ona stoi jak traktor i tak w poprzedniej omedze b sedan 2.0 8V były sprężyny o symbolu LG 485 stała akurat a te co założyłem dziś do swojej 3.0 sedan mają symbol LQ. Co robić czekać aż sie ułożą czy oddac i szukać innych? .


Zalatujesz czasami do Wawy? Mam na zbyciu Lesjoforsy szwedzkie, jak chcesz miec tył niżej. Nowe, jeżdżone 2 tygodnie i zdjęte. Możemy deala zrobic. Ja mam tył wg. mnie za nisko, pasowały by mi wyższe.

#10 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 lutego 2013 - 20:46

mam sesje za tydzień to bede w warszawie ale czymś musze jechać a bez sprężyn nie dam rady a starych nie wcisne bo strach. A może ktoś wie jakie symbole powinny mieć sprężyny do sedana albo jakie do kombi żeby ich unikać. tak wogóle czy pojemność silnika ma znaczenie na tylne sprężyny? bo wiem już z allegro po zdjęciach żę LJ, LP i LG to sedan ale czy pojemność ma znaczenie

temat sprężyn zakończony założyłem ze swojej starej omegi jedna o symbolu LH druga LG. teraz pokazuje mi się co jakis czas błąd Low Beam Fld/Vision. Można jakoś sprawdzić który czujnik wali błąd?

#11 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 10 lutego 2013 - 09:52

czas błąd Low Beam Fld/Vision. Można jakoś sprawdzić który czujnik wali błąd?

luknij pod auto od którego czujnika rozczepiła się "wajcha, ramie" z przodu masz po lewej stronie na wahaczu a z tyłu chyba po prawej
Ja mam identyczny komunikat i mi wylata z przodu ( plastik się wyrobił )

#12 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lutego 2013 - 10:24

a z tyłu chyba po prawej

też po lewej ;)

Ja mam identyczny komunikat i mi wylata z przodu ( plastik się wyrobił )

poczytaj --> http://forum.omegakl...ead.php?t=24216

#13 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 lutego 2013 - 15:58

z tyłu to ja mam na obu wahaczach czujniki na lewym taki mały jak z przodu a na prawym blisko środka auta taki duży a wszystko siedzi na swoim miejscu

#14 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lutego 2013 - 16:39

z tyłu to ja mam na obu wahaczach czujniki na lewym taki mały jak z przodu a na prawym blisko środka auta taki duży a wszystko siedzi na swoim miejscu

z prawej masz chyba od niwo :hmmm:

#15 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 10 lutego 2013 - 18:18

z tyłu to ja mam na obu wahaczach czujniki na lewym taki mały jak z przodu a na prawym blisko środka auta taki duży a wszystko siedzi na swoim miejscu

a z przodu??
jak z przodu też siedzi na miejscu to będzie walnięty czujnik albo coś nie styka może na wtyczkach?
a powiedz jeszcze CHECK się zapala jak ruszysz autem czy od razu po odpaleniu bez ruszania z miejsca?

#16 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 lutego 2013 - 21:23

dziś byłem na komputerze mechanika to pokazuje błąd B3423. Błąd pokazuje się różnie ale zaraz po zapaleni auta to może ze 2 razy się wyświetlił komnikat tak to tylko w trakcie jazdy ale jak na manetce klikne klawisz "S" to ginie i powraca dopiero na zakrętach albo na wybojach. jak ją tylko kupiłem to ten z tyłu po lewej stronie wył rozsypany znaczy ta dzwigienka wypadła z czujnika bo jabłuszka były zardzewiałe ale przeczyściłem i włożyłem na swoje miejsce i już nie wypada. a wie ktoś może czy dostane w jakimś sklepie albo w serwisie elementy wnętrza przedniej lampy bo w ob z przod i klosze latają. numer częśći 147756 i ewentualnie jaka jest cena, zwracam się szczególnie do kolegi beast killer bo widziałem że oferuje takową naprawę to może napisze gdzie i za ile to można dostać

#17 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lutego 2013 - 22:52

zwracam się szczególnie do kolegi beast killer

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

#18 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 lutego 2013 - 08:46

Spoko grunt że nie jest na forum drętwo :p zamówiłem dziś nowe uchwyty 30zł za sztuke oryginał Hella

#19 OFFLINE   klimek90

klimek90
  • 58 postów
  • Dołączył: 29-01-2010
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 lutego 2013 - 21:02

a powie mi może ktoś dlaczego po założeniu nowych żarników nie świecą po przekręceniu włącznika? jak je włącze a nie świecą to mi wywala komputer błąd ale pokręce przełącznikiem i złapie najpierw lewa(po kierowcy stronie) a po kilku próbach złapie i prawa. A widoczność z lewej jest dużo lepsza.

#20 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 19 lutego 2013 - 23:18

Spoko grunt że nie jest na forum drętwo :p zamówiłem dziś nowe uchwyty 30zł za sztuke oryginał Hella





Hella nie robi uchwytów i nie występują jako część zamienna


a powie mi może ktoś dlaczego po założeniu nowych żarników nie świecą po przekręceniu włącznika? jak je włącze a nie świecą to mi wywala komputer błąd ale pokręce przełącznikiem i złapie najpierw lewa(po kierowcy stronie) a po kilku próbach złapie i prawa. A widoczność z lewej jest dużo lepsza.


Ile placiles za zarniki?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2