Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Słabnie na LPG


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   gg2105

gg2105
  • 7 postów
  • Dołączył: 08-06-2007
  • Skąd: Nowy Tomyśl

Napisany 30 września 2007 - 11:50

Witam!!! omega B 2.0 8v
Mam taki problem , słabnie mi na gazie i gdy przełącze na bęzyne idzie normalnie, po chwili jazdy na bęzynie zapala sie kontrolka z piorunem na tle silnika ale auto jedzie jak trzeba,dzieje się tak od czasu do czasu,sprawdziłem błędy kod 13 brak sygnału z sondy lambda,mam pytanie czy sąda jest do wymiany czy też coś innego.
Pozdrawiam!!

#2 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 września 2007 - 12:00

blad 13 nie oznacza ze sonda jest do wymiany, jest to info od ecu ze albo:
1. nie ma sygnalu ze sondy (i tutaj ma zwarcie i jest rzeczywiscie walnieta, albo cos namieszal gazownik podczas podpinania, albo padl ecu lpg i jest problem z dostarczeniem info z lambdy do ecu lpg, moze odpial sie przewod od ecu lpg do sondy - miejsce polaczenia z sonda)
2. wystepuja sprzeczme informacje z roznych czujnikow i ecu wtedy nie bierze pod uwage sygnalow ze sondy (ale wtedy milabys inne bledy , czesto przeplywomierz)
3 Spaliny sa "zle" trudne do odczytu dla lambdy np jak padnie uszczelka pod glowica tak ze plyn dostaje sie do komory spalania bo para ze spalin powoduje brak mozliwosci odczytu ilosci powietrza w spalinach.
Mam propozycje:
znajdz miejsce polaczenia ecu lpg ze sonda i sprawdz czy nie oderwal sie kabel a przy okazji na czarnym kablu na zapaloym silniku sprawdz jakie jest napiecie (poszukaj juz pisalem i nie tylko ja jak trzeba to sprawdzic)
Jesli nie chcesz sie bawic to najprosciej jedz do gazownika i niech podepnie instalke pod kompa i zobczy wtedy czy sonda pracuje czy jest od nie sygnal itd.
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#3 OFFLINE   gg2105

gg2105
  • 7 postów
  • Dołączył: 08-06-2007
  • Skąd: Nowy Tomyśl

Napisany 30 września 2007 - 12:16

Ok!! Dzęki za szybką odpowiedż!!!

#4 OFFLINE   gg2105

gg2105
  • 7 postów
  • Dołączył: 08-06-2007
  • Skąd: Nowy Tomyśl

Napisany 30 września 2007 - 12:17

Uszczelka pod głowicą to chyba nie jest bo nie ubywa mi płynu