Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak odblokować radio??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
101 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 czerwca 2012 - 22:43

Po pierwsze nie pisz WIELKIMI LITERAMI bo to oznacza że krzyczysz...
A po drugie w sprawie problemu, masz pass card ?? jeśli tak to połowa sukcesu :) włącz radio przytrzymując przycisk AS jak się włączy to idź zapal fajkę lub wypij kawę, po prostu poczekaj kilka minut. dopiero możesz wprowadzić kod.

#82 OFFLINE   SZCZEPAN70

SZCZEPAN70
  • 2 postów
  • Dołączył: 02-06-2012

Napisany 03 czerwca 2012 - 22:18

Sorry za te litery, jestem tu nowy.
Dzięki za wskazówki z radiem, już działa:jump:
pozdro...

#83 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 października 2012 - 13:24

witam serdecznie jestem tutaj nowy.ale po poczytanie paru tematów nic nie mogę zaczaic a mianowicie potrzebuje kod do radia CCR 2006 tak jest napisana na radiu na klapce od kasety , bo ten który mam w ksiązce od radio wychodzi na to że jest zły a mianowicie taki 0365 i wyskoczyło mi safe6 pomoże któs ???Wielkie dzieki z góry

#84 OFFLINE   Kenorek

Kenorek
  • 167 postów
  • Dołączył: 14-05-2011

Napisany 06 października 2012 - 20:53

witam serdecznie jestem tutaj nowy.ale po poczytanie paru tematów nic nie mogę zaczaic a mianowicie potrzebuje kod do radia CCR 2006 tak jest napisana na radiu na klapce od kasety , bo ten który mam w ksiązce od radio wychodzi na to że jest zły a mianowicie taki 0365 i wyskoczyło mi safe6 pomoże któs ???? Wielkie dzieki z góry



Moze zle wpisywales kod Safe 6 oznacza chyba jeszcze 6 prob do czlkowitego zablokownaia radia????Dobrze pisze????
Sproboj tak
1 wcisnij as (przytrzymaj dopoki sie zalonczy i bedzie prosic o kod
2 wpisz kod

1 cyfra 0 nacisnij 1 jeden raz
2 cyfra 3 nacisnij 2 cztery razy
3 cyfra nacisnij 3 siedem razy
4 cyfra nacisnij 4 szesc razy
Chyba tak wpiswyalo sie kod w tych radiach Dobrze prawie????

3 I chyba znow trzeba nacisnac as albo to pokretlo od glosnosci zeby potwierdzic kod

#85 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 07 października 2012 - 07:00

dokładnie tak zrobiłem i na koniec przytrymałem guzik AS i z SAFFE 7 zrobiło sie SAFE 6 a kod wziołem z ksiązki instrukcji obsługi radia .Może to nie ten kod? Pomoże ktoś ma ktos ew inny poprawny kod?

#86 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 października 2012 - 07:16

kod powinien być na osobnej karcie, tzw. car-pass. są tam wydrukowane m.in. kody do radia, immobilizera i czegoś tam jeszcze. W instrukcji kod do radia pojawi się, jeśli ktoś go tam napisze długopisem.

#87 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 07 października 2012 - 08:57

Aha, czyli nic takiego nie ma, co by było wpisane długopisem jest tylko to co wydrukowała drukarka-) .a Skad wziąść taki kod jeśli go nie posiadam?może ktoś z kolegów posiada?

#88 OFFLINE   Kenorek

Kenorek
  • 167 postów
  • Dołączył: 14-05-2011

Napisany 07 października 2012 - 13:51

No to kolego pojechales niestety po calej linii..... Trzeba miec kartke z kodem Ten z instrukcji oblugi jest podany tylko po to zeby pokazac jak wpisac przykladowy kod Myslisz ze dla kazdego radia robiliby oddziellna instrucje obslugi???? Watpie
http://imageshack.us...008185jpg3.jpg/
To jest przykladowy car pass Tam masz radio type (czyli w twoim przypadku powinno byc ccr 2006) i powinien byc kod
Jesli nie masz tej kartki to musisz podjechac do speca od radyjek i niech wygeneruje ci kod do ccr 2006 Innej rady nie ma jak nie masz car pasu Albo podjechac do ASO bedzie chyba 250 zl kosztowac ale tam bedziesz mial juz wygenerowany takze security code (tak na wszelki wypadek jak zgubisz kluczyki)

#89 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 07 października 2012 - 19:15

Dziekuje ci serdecznie kolego za rozjaśnienie sprawy.W taki układzie zmuszony jestem z pomocy jakiegoś magika ,speca od radyjek co mi wygeneruje kod.a tak na marginesie co to jest za security code? do czego to będzie służyło?(dodam w nawiasie że posiadam dwa kluczyki do auta rózne jedem do stacyjki oryginalny a drugi do zamka inny chyba ktos wymieniał kiedys zamek w drzwiach i w klapie bagaznika)

#90 OFFLINE   Kenorek

Kenorek
  • 167 postów
  • Dołączył: 14-05-2011

Napisany 07 października 2012 - 20:24

Dziekuje ci serdecznie kolego za rozjaśnienie sprawy.W taki układzie zmuszony jestem z pomocy jakiegoś magika ,speca od radyjek co mi wygeneruje kod.a tak na marginesie co to jest za security code? do czego to będzie służyło?(dodam w nawiasie że posiadam dwa kluczyki do auta rózne jedem do stacyjki oryginalny a drugi do zamka inny chyba ktos wymieniał kiedys zamek w drzwiach i w klapie bagaznika)


Niemozliwe zebys mial dwa kluczyki oddzielne tzn 1 do stacyjki a 2 do zamka w drzwiach
W Omedze B FL na 200% jest jeden kluczyk i do tego i tamtego No chyba ze masz ktoras wkladke zmieniana ale to niemozliwe, chyba ze masz imboliser odlonczony Wtedy jest wszystko mozliwe A security code jest po to zeby byle jaki leb nie dorobil grota pod twoj wzor klucza za 5 zl i nie wlamal sie do auta i przetrzebal jego zawartosc albo co gorsza ukradl auto
Ja mialem 1 klucz do swojej Omegi i gdy chcialem dorobic drugi to fachmen szczytywal specjalnym programem i urzadzeniem jaki jest security code (chociaz to niepotrzebne bo mam car pass) i zaprogramowal nowy kluczyk , bo inaczej np. bym nie odpalil auta bo imboliser zadzialby przed niepowolanym uruchomieniem auta

#91 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 07 października 2012 - 21:16

ty no Stary na 200% mam 2 kluczyki i sie róznią od siebie węc myśle żektos coś kombinowł przy zamkach ew przy stacyjce tylko że ten co mam do stacyjki jest taki oryginalny z przyciskami do otwierania i amykania auta a ten drugi co pasuje do zamków jest taki zwykły sam plastik i grot. a wracaja do radia nie pozostaje nic innego jak pisałem wcześniej tylko poprosic o pomoc jakiegos magika. .P.S dzis wyczaiłem ze jeszcze nie mam klaksonu i podswietlanie zegarów.ehhhhhhhhh a to auto mam dopiero od 5 dni z Belgi sprowadzoone. widac wsszystkiego nie sprawdziłem:(

#92 OFFLINE   ulek007

ulek007
  • 8 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: Gdynia

Napisany 17 października 2012 - 22:03

hej kupiłem omege bfl bez readia bo koleś miał wstawiona nawigacje od VW (profanacja!!!) kupiłem radio cdr2005 podłączyłem 3 wtyczki orginalne włączyłem radio,auto i nic na wyswietlaczu sie nie pokazuje czy radio jest wylogowane?? kod do radia mam ale jak go wpisać ?? mam tylko jeden wyświetlacz ten górny to jest ten od radia prawda?? prosze o pomoc

#93 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 20 października 2012 - 19:34

hej kupiłem omege bfl bez readia bo koleś miał wstawiona nawigacje od VW (profanacja!!!) kupiłem radio cdr2005 podłączyłem 3 wtyczki orginalne włączyłem radio,auto i nic na wyswietlaczu sie nie pokazuje czy radio jest wylogowane?? kod do radia mam ale jak go wpisać ?? mam tylko jeden wyświetlacz ten górny to jest ten od radia prawda?? prosze o pomoc

tech'em wyloguj stare radio , wtedy będziesz mógł zalogować nowe :)

#94 OFFLINE   kifffor

kifffor
  • 80 postów
  • Dołączył: 07-08-2012
  • Skąd: Jasło
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 maja 2013 - 18:20

witam mam taki problem rozkodowało mi sie radyjko ccr 2006,posiadam do niego kod z CAR PASS mianowicie 5562 jak ma wyglądac wklepywanie kodu? prosze o przyklad tego kodu :) ponieważ będę to robił pierwszy raz a nichciał bym tego spaprać ...z góry dzięki:)

przemyślałem troszke mój problem :) nie dostałem odp a myślę ze to może być tak, jesli ma kod radia 5562

to wciskam -klawisz 1- 6 razy (aby osiagnać 5 z kodu)
-klawisz 2- 6razy (aby osiągnąć drugą 5 z kodu)
-klawisz 3- 7razy (aby osiagnąć 6 z kodu)
-klawisz 4- 3 razy (aby osiągnąć 2 z kodu)

kod radia =5562



Jesli mam rację prosze o potwierdzenie mojej teorii ;)

#95 OFFLINE   kifffor

kifffor
  • 80 postów
  • Dołączył: 07-08-2012
  • Skąd: Jasło
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 maja 2013 - 19:46

Hej udało mi sie odblokować radyjko (ccr 2006) męczyłem sie troszkę,a teraz chciał bym morze komuś doradzić
Bardzo ważne jest aby:
-Najpierw wciskasz AS (i tak trzymasz)
-przekręcasz zaplon
-włączasz radio
-i czekasz na beep,kliknięcie w glosnikach po czym wpisujesz kod
-po wpisaniu kodu zatwierdzam wciskając jeszcze raz AS

Przykładowo jesli masz kod radia 5562


wciskam -klawisz 1- 6 razy (aby osiagnać 5 z kodu)
-klawisz 2- 6razy (aby osiągnąć drugą 5 z kodu)
-klawisz 3- 7razy (aby osiagnąć 6 z kodu)
-klawisz 4- 3 razy (aby osiągnąć 2 z kodu)

kod radia =5562

Myślę że opisalo to tak jak ja bym chciał przeczytać :)

#96 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2013 - 19:52

Można dodać jeszcze,że aby zatwierdzić kod trzeba wcisnąć i przytrzymać AS aż do piknęcia.

#97 OFFLINE   kifffor

kifffor
  • 80 postów
  • Dołączył: 07-08-2012
  • Skąd: Jasło
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 maja 2013 - 19:56

:) racja racja ma kolega Machony79 rację :)

#98 OFFLINE   666jack

666jack

    Yamaha FZS 600 FAZER

  • 141 postów
  • Dołączył: 01-10-2011
  • Skąd: Szprotawa

Napisany 29 grudnia 2013 - 16:36

panowie ile może kosztować rozkodowanie radia na dzień dzisiejszy?? pytałem u siebie i koleś powiedział mi, że to zależy ile czasu będzie musiał na to poświęcić.

#99 OFFLINE   kubakk

kubakk
  • 1 postów
  • Dołączył: 17-01-2014

Napisany 17 stycznia 2014 - 13:45

Witam, kupiłem wczoraj omege b fl, radio jest zablokowane, wpisywałem kod z kartki carpass ale niestety nie dziala. Macie moze jakas mozliwosc udzieleniu mi pomocy albo podanie kodu ? DOdaje zdjecia naklejki radia...




pozdrawiam

#100 OFFLINE   soku666

soku666
  • 1 postów
  • Dołączył: 01-07-2014

Napisany 07 lipca 2014 - 15:57

witam posiadam radio oryginalne firmy PHILIPS aczkolwiek jest onon zakodowane. prosze o pomoc! dane radia:
NO.: 09 146 061
TYPE: CCRT2008 (E)
UZ9
POZDRAWIAM